Κάνω πράγματα στον ύπνο μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898

    Κάνω πράγματα στον ύπνο μου.

    Καλησπέρα σε όλους. Βρίσκομαι σε φαρμακευτική αγωγή με μινιτραν 2 25 και ζαναξ του 1 mg σύνολο που δεν είναι πολύ. Παρενέργειες δεν εχω αν εξαιρέσω την μειωμένη μνήμη μου. Το θεμα ειναι οτι κάποιες φορές κάνω πράγματα στον ύπνο μου που δε θυμάμαι. Μερικά από αυτά :ηπια τα πρωινά χαπια μέσα στον ύπνο μου χωρίς να είναι η ώρα τους ακομα, 3χω στείλει μηνύματα μέσα στον ύπνο μου συνήθως είναι αλαμπουρνεζικα και το καλύτερο που έγινε σήμερα, παλι μέσα στον ύπνο μου αποδέχτηκα στο φβ κάποιον που εβγαινα παλιότερα και μου έκανε αίτημα. Το κατάλαβα το πρωί που είδα τη σχετική ειδοποίηση. Είμαι σίγουρη ότι φταινς τα χαπια καθώς εγώ δεν ειχα τετοια
    Εγω εχω ξανά ραντεβού με τον ψυχιατρο τον Σεπτέμβρη. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; έχω αλήθεια τρομάξει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #2
    george1520
    Guest
    Αυτον που αποδεχτηκες στο φβ. Ειχες σκοπο να τον αποδεχτείς; :) .. δεν εχω ιδεα αλλα το τελευταίο με εκανε και χαμογέλασα. Εύχομαι να βρεις την λυση σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτον που αποδεχτηκες στο φβ. Ειχες σκοπο να τον αποδεχτείς; :) .. δεν εχω ιδεα αλλα το τελευταίο με εκανε και χαμογέλασα. Εύχομαι να βρεις την λυση σου
    Οχι δε θα τον δεχόμουν φαντάσου ότι τον ειχα μπλοκ στα μηνύματα για να μη στέλνει..... Δε ξερω εχω ανησυχήσει πολύ...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Βρίσκομαι σε φαρμακευτική αγωγή με μινιτραν 2 25 και ζαναξ του 1 mg σύνολο που δεν είναι πολύ. Παρενέργειες δεν εχω αν εξαιρέσω την μειωμένη μνήμη μου. Το θεμα ειναι οτι κάποιες φορές κάνω πράγματα στον ύπνο μου που δε θυμάμαι. Μερικά από αυτά :ηπια τα πρωινά χαπια μέσα στον ύπνο μου χωρίς να είναι η ώρα τους ακομα, 3χω στείλει μηνύματα μέσα στον ύπνο μου συνήθως είναι αλαμπουρνεζικα και το καλύτερο που έγινε σήμερα, παλι μέσα στον ύπνο μου αποδέχτηκα στο φβ κάποιον που εβγαινα παλιότερα και μου έκανε αίτημα. Το κατάλαβα το πρωί που είδα τη σχετική ειδοποίηση. Είμαι σίγουρη ότι φταινς τα χαπια καθώς εγώ δεν ειχα τετοια
    Εγω εχω ξανά ραντεβού με τον ψυχιατρο τον Σεπτέμβρη. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; έχω αλήθεια τρομάξει.
    Δεν γνωρίζω από χαπια κλπ,αλλά θα προτείνω το εξης:
    Να μην σκεφτεσαι αρνητικά γιατί θα χειροτερεψει η κατάσταση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δεν γνωρίζω από χαπια κλπ,αλλά θα προτείνω το εξης:
    Να μην σκεφτεσαι αρνητικά γιατί θα χειροτερεψει η κατάσταση.
    Ρώτησα μια φίλη που είναι σε κλάδο υγείας και μου είπε ότι φταίνε τα ζαναξ.. Αλλα δε ξερω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Στις οδηγίες χρήσεως τσεκαρες μήπως το γράφει ως παρενέργεια?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Στις οδηγίες χρήσεως τσεκαρες μήπως το γράφει ως παρενέργεια?
    Τα έχω διαβάσει...Εντωμεταξύ είχα πει και στον ψυχίατρο ότι στέλνω μηνύματα μέσα στον ύπνο μου και το πήρε στην πλάκα σχολιάζοντας "εισαι πολύ ερωτευμένη" ενώ θεωρώ ότι είναι πολύ σοβαρό θέμα,ειδικά με τα χάπια που είχα πάρει μέσα στον ύπνο μου γιατί έζησα μια κόλαση με τις παρενέργειες που μου έφερε η παραπάνω δόση.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    δεν ειμαι σιγουρος αλλλα μπορει να ναι απο το ζαναξ που ειναι βενζοδιαζεπινη ειχα αναλογα περιστατικα οταν επαιρνα vulbegal kai hipnosedon γενικα με αυτα εκανα πολυ κουλα πραγματα...

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    56
    Και εμένα μου φαίνεται πολύ σοβαρό θέμα. Θα μπορούσες, για παράδειγμα, να είχες πάρει υπερβολική δόση χαπιών. Μήπως θα έπρεπε να επικοινωνήσεις ξανά άμεσα με τον ψυχίατρό σου και να ζητήσεις, σε περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμος και δεν μπορεί να σε συμβουλέψει από το τηλέφωνο, την προσωρινή μέχρι να επιστρέψει παραπομπή σου σε κάποιον συνάδελφό του ώστε να σε καθοδηγήσει κατάλληλα;
    Δυστυχώς δεν έχω ανάλογη εμπειρία για να σου μεταφέρω, πέρα του ότι καμιά φορά έκλεινα το ξυπνητήρι του κινητού στον ύπνο μου, οπότε φρόντιζα να το τοποθετώ μακριά από το κρεβάτι... μήπως να κάνεις το ίδιο με τα χάπια και τις ηλεκτρονικές συσκευές όταν πέφτεις για ύπνο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Jason IV View Post
    Και εμένα μου φαίνεται πολύ σοβαρό θέμα. Θα μπορούσες, για παράδειγμα, να είχες πάρει υπερβολική δόση χαπιών. Μήπως θα έπρεπε να επικοινωνήσεις ξανά άμεσα με τον ψυχίατρό σου και να ζητήσεις, σε περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμος και δεν μπορεί να σε συμβουλέψει από το τηλέφωνο, την προσωρινή μέχρι να επιστρέψει παραπομπή σου σε κάποιον συνάδελφό του ώστε να σε καθοδηγήσει κατάλληλα;
    Δυστυχώς δεν έχω ανάλογη εμπειρία για να σου μεταφέρω, πέρα του ότι καμιά φορά έκλεινα το ξυπνητήρι του κινητού στον ύπνο μου, οπότε φρόντιζα να το τοποθετώ μακριά από το κρεβάτι... μήπως να κάνεις το ίδιο με τα χάπια και τις ηλεκτρονικές συσκευές όταν πέφτεις για ύπνο;
    Ειχα παρει διπλή δόση μέσα στον ύπνο μου και ξύπνησα σαν μεθυσμένη με τάση για εμετο και ζαλαδα. Από τότε τα χαπια ειναι μακρυά μου για να μην έχω κίνδυνο να πάρω μέσα στον ύπνο μου. Αρχές Σεπτεμβρίου θα τον δω και θα τα ακουσει γιατι του τα χα πει και τα πέρασε στο ντουκου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ειχα παρει διπλή δόση μέσα στον ύπνο μου και ξύπνησα σαν μεθυσμένη με τάση για εμετο και ζαλαδα. Από τότε τα χαπια ειναι μακρυά μου για να μην έχω κίνδυνο να πάρω μέσα στον ύπνο μου. Αρχές Σεπτεμβρίου θα τον δω και θα τα ακουσει γιατι του τα χα πει και τα πέρασε στο ντουκου
    Σε φαρμακεια δεν μπορεις να κανεις ερωτήσεις;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε φαρμακεια δεν μπορεις να κανεις ερωτήσεις;
    Θεωρώ ότι μόνο ο ψυχιατρος μπορεί να μου απαντήσει υπεύθυνα. Έγραψα εδώ μήπως έβρισκα άτομο με ανάλογες εμπειρίες γιατί μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο όλο αυτό.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το εκανε ενας συγγενης μου αυτο οταν ηταν νεοτερος χωρις να παιρνει χαπια ελεγε ασυναρτισιες οταν νυσταζε μπορω να σου πω και τη συνεχεια μια μερα ειδε ενα εφιαλτη και πεταχτηκε πανω τσιριζοντας.δεν αποκλειεται να μαντευεις τι ονειρο ειδε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το εκανε ενας συγγενης μου αυτο οταν ηταν νεοτερος χωρις να παιρνει χαπια ελεγε ασυναρτισιες οταν νυσταζε μπορω να σου πω και τη συνεχεια μια μερα ειδε ενα εφιαλτη και πεταχτηκε πανω τσιριζοντας.δεν αποκλειεται να μαντευεις τι ονειρο ειδε
    Εγω μιλαω για τη δική μου περίπτωση όμως που παίρνω χαπια και δε τα εκανα αυτά πριν τα ξεκινήσω και δεν ειμαι και μικρή...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορει να εχεις μια ταση πρωτα να κανεις πραγματα και μετα να σκεφτεσαι και τα χαπια απλως να σε παρασυρουν περισσοτερο το ιδιο λεω και σε αυτη..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ταχυκαρδια στον υπνο
    By θεανω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 896
    Last Post: 04-12-2019, 20:48
  2. Στον υπνο μου!!! Απαντηστε!!!
    By Lupo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 02-10-2018, 20:31
  3. Φόβος στον ύπνο
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-2017, 23:08
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •