Επανασύνδεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Παρομοια οχι ακροβως... αλλα χωρισαμε εφταιγα σε αρκετα... βεβαια οταν περναει ο καιρος καταλαβαινεις οτι δεν φταις 100% σε μια σχεση παντα φταινε κ οι 2. Βεβαια μετα απο τοσο πονο που περασα.. εχω κατακαβει τς λαθη μου και σιγουρα δεν θα τα ξανα κανω...σε αντιθετη περιπτωση αν μπηκε σε σχεση ο πρωην σου. Θα συνεχισει να κουβαλαει τις αντιστοιχες μαλακιες που εκανε... Ξανα λεω δεν εφταιγες μονο εσυ. Απλα τωρα δεν μπορεις να τα σκεφτεις

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Elpida111 View Post
    τα προβλήματα π είχαμε ήταν κυριως (και τα λέω τώρα αυτά που τα βλέπω καλύτερα) ότι υπήρχαν εντάσεις λόγω της παρέας του στο θέμα του έξω..δν το βρίσκαμε πολύ εκεί..μου έβγαινε ανασφάλεια και δν το διαχειρίζομουν όπως έπρεπε με αποτέλεσμα να βγαίνουν γκρίνιες και πίεση από μεριάς μου..η αφορμή για το χωρισμό ήταν ένα ψέμα που του είπα γι να μάθω ποια είναι μια κοπέλα!
    Μα αν λες ότι άλλα θέματα ιδιαίτερα δεν είχατε και η αφορμή ήταν το σκηνικό με την κοπέλα, προφανώς δεν ήταν τα πράγματα τόσο ανέμελα όσο το παρουσιάζεις στο συγκεκριμένο κομμάτι. Μάζευε, μάζευε, είχε πιεστεί και με άλλα πράγματα εκτός σχέσης και έφτασε ο άνθρωπος στο αμήν. Από τη μία παραδέχεσαι ότι έκανες υπερβολές, από την άλλη λες όχι κάτι τόσο σοβαρό. Ε, αν δεν είναι οι υπερβολές σοβαρές, τι είναι;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Elpida111 View Post
    Φυσικά και δν τα προσπερνάω κι αυτά και αυτός είναι ένας λόγος που κατηγορώ τον εαυτό μου...καλά δν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες βέβαια δλδ ποτε δν τον τεσταρα ποτε δν έψαξα κινητά και μαλακιες ΠΟΤΕ δεν του είπα δεν θα βγαίνεις με γκόμενες..απλά όταν είσαι ερωτευμενος σε κάποια πράγματα αφήνεσαι..αφέθηκα ναι δν το κρύβω και ξέρω και που ακριβώς έχω ανασφάλεια..στο ότι δν ήθελα να το χάσω ποτε αυτό!τελοσπαντων..ξέρω ότι είναι πληγωμένος σ αυτό κομμάτι..αλλά όταν ξυπνάς και ταρακουνιέσαι έτσι είναι δύσκολο να σε αφήνουν να μείνεις με σταυρωμένα χέρια και να μην μπορείς να προσπαθήσεις..
    Μα αυτο έλειπε, να ψάχνεις κινητά και να του απαγορεύεις να βγαίνει. Είναι σαν να λες, εντάξει, του έσπασα του άλλου τα δόντια, δεν τον σκότωσα κιόλας. Δεν είναι κάτι απλό. Επιμένω στο αρχικό μου μήνυμα, απομακρύνσου λίγο και ψάξε τι έφταιξε κι έβγαζες τέτοια συμπεριφορά. Ο άλλος δεν κάνει σχέση για να πιέζεται και να αντιμετωπίζει καχυποψία, λογικό είναι να την κάνει.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    7
    Έχεις δίκιο..απλά κρίμα γτ 1 χρόνο και 5 μήνες π είμαι μ αυτό το παιδί το ζούσαμε και οι δυο όλο έντονα μέχρι την τελευταία στιγμή..τεσπα άδικο να σκέφτεσαι ότι τώρα τέλος και όλα χαμένα...δεν λέω 26 χρονων είμαι είχα κι άλλες σχέσεις αυτοσ Λίγο μεγαλύτερος δλδ κι αυτός είχε εμπειρία αλλά πρώτη φορά ένιωσα τόσο δεμένη με κάποιον..έφτασε στο αμήν..οκ..τότε τα σχέδια μέχρι και 2 μέρες πριν για να μείνουμε μαζί τι ήταν;ν μ βρει δουλειά κοντά στ σπίτι τ;γτ μαλακιες δεν ήταν..απλά μάλλον πρέπει να δεχτούμε ότι όταν το μυαλό γυρνάει γυρνάει έτσι;
    Last edited by Elpida111; 02-09-2019 at 18:22.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Elpida111 View Post
    Θα ήθελα πολύ να ακούσω γνώμες και από τρίτους..Ήμουν σε μια σχέση 1μιση χρόνο με ένα παιδί και με χώρισε πριν από 1 μήνα περίπου..Το θέμα είναι ότι παρόλο που ναι υπήρχαν κάποια προβλήματα είμασταν τόσο καλά που δν μπορώ να το περιγράψω με λόγια.πολυ πάθος πολύ χημεία πολύ έρωτας ταξίδια όνειρα σχέδια...τα προβλήματα π είχαμε ήταν κυριως (και τα λέω τώρα αυτά που τα βλέπω καλύτερα) ότι υπήρχαν εντάσεις λόγω της παρέας του στο θέμα του έξω..δν το βρίσκαμε πολύ εκεί..μου έβγαινε ανασφάλεια και δν το διαχειρίζομουν όπως έπρεπε με αποτέλεσμα να βγαίνουν γκρίνιες και πίεση από μεριάς μου..η αφορμή για το χωρισμό ήταν ένα ψέμα που του είπα γι να μάθω κατι!πιστευει ότι δν τον εμπιστεύτηκα ποτε κι ότι αυτό του περνούσα ενώ κάτι τέτοιο δν ισχύει..Λάθος μου μεγάλο!το θέμα είναι ότι είδα έναν άνθρωπο να κλαίει να μου λέει ότι με αγαπάει ότι είναι ερωτευμενος αλλά έχει χίλια δυο προβλήματα (οικογενειακά και δουλειάς) και θέλει να μείνει μόνος του,ότι από την στιγμή που το σκέφτηκε αυτό θα γίνει παρόλα τα συναισθήματα του..ότι θα μας περάσει ότι μπορεί να το μετανιώσει αλλά δν γίνεται..του έλεγα να μην τελειώνει κάτι πριν τελειώσει κι ότι να με αφήσει να κάνω μια προσπάθεια κι όπου βγει κι ότι είναι άδικο την στιγμή που συνηδητοποιεις πραγματικά κι εσυ τα λάθη σου να μην σε αφήνουν να κανεις τίποτα για να τα διορθώσεις..απόλυτος..πιεζό ταν να μου λέει όχι και το έβλεπα..έκανα προσπάθειες με κλάμματα με παρακαλητο,φιλια αγκαλιές παθος σε αγαπάω με αγαπασ Σε θελω με θέλεις αλλά η ίδια απάντηση..δεν γίνεται..δεν ξέρω πως να κινηθώ έχω κάποιες μέρες που τον έχω αφήσει..ξέρω όμως όταν τον δω και με κοιτάξει πως ακριβώς νιώθει..ότι με θέλει ακόμη..πως να συνεχίσω με αυτό και πως να κινηθώ;γιατί δν χάνονται έτσι οι μεγάλοι έρωτες έτσι δν είναι;πως να πιστέψω λοιπόν ότι δν θα γυρίσει ένας άνθρωπος που μου έλεγε και έδειχνε ποσο ερωτευμενος είναι;τι πιστευετε;
    ναι, ετσι ειναι. δεν χανονται ετσι οι μεγαλοι ερωτες, με μια κριση, εναν καυγα, ΑΝ δεν υπαρχει κατι πολυ σοβαρο απο πισω.

    αν εισασταν ΤΟΣΟ καλα που ουτε μπορεις να περιγραψεις με λογια, ουτε θα αισθανοσουν ανασφαλης, ουτε θα χωριζατε στα γρηγορα.
    μαλλον στο δικο σου μυαλο ηταν το ΤΟΣΟ μεγαλο ταιριασμα.
    δεν μας ειπες τι ακριβως ηταν αυτες οι διαφωνιες για τις εξοδους.
    εγω δεν καταλαβα παντως, και οσα καταλαβα, δεν μου φαινονται κατι ΤΟΣΟ σοβαρο η κατι που δεν λυνεται απο δυο που αγαπιουνται οσο μας λες.
    επισης, (οσο και να χοροπηδαει η σονια), αυτο με το ψεμα για την φιλια στο φμ, εμενα δεν μου φανηκε κατι τοσο τραγικο, η κατι που ειναι για χωρισμο τελοσπαντων, ΑΝ δεν ηταν κατι που επαναλαμβανοταν, αλλα εγινε μια μοναδικη φορα.
    δλδ, εψαχνες τα πραγματα του; το κινητο κλπ; ειχε τετοια δειγματα απο εσενα, η εγινε μονο αυτο με αυτο το ψεματακι;

    το αλλο που μου εκανε ΠΟΛΥ μεγαλη εντυπωση, ειναι οτι σε χωρισε λεγοντας κλασσικες μπαρουφες που λεει καποιος για να την κοπανησει κι οχι καποιος ερωτευμενος αλλα απογοητευμενος απο τοτ αιρι του. δλδ "εχω πολλη δουλεια, ειμαι μπερδεμενος, εχω οικογενειακα προβληματα, θελω χωρο και χρονο " γνωστοι και ως κβαντικοι φυσικοι.....
    δλδ, αν τον πειραξε τοσο πολυ το θεμα του φμ, γιατι δεν ειπε σαν δικαιολογια, "δεν μπορω να συνεχισω με ενα ατομο που κανει κατινιες/σκεφτηκε κατι τετοιο για να με τεσταρει" η κατι παρομοιο και σου λεει για οικογενειακα προβληματα και δουλειες, ε;;;;

    να σου πω το συμπερασμα μου.
    το συμπερασμα μου ειναι οτι ο τυπακος ειναι με αλλη, η κωλοτριβεται με αλλη. μπορει και με εκεινη που σκαλιζες, δεν ξερουμε...
    ναι, φυσικα κλαιει και οδυρεται, γιατι ειναι μια αβολη κατασταη να κλαις και να τον εκλιπαρεις, ουτε ξερει αν θα του βγει με την αλλη (εκει κολλαει το ϊσως το μετανιωσουμε") και βεβαια τοσο καιρο μαζι σου, εχετε περασει πολλα, σε εχει αγαπησει, αλλα δεν ειναι ερωτευμενος αν φευγει ετσι ευκολα.
    αυτο πιστευω.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ Remedy δεν είπα ότι το σκηνικό με το ψέμα για την κοπελιά ήταν από μόνο του αιτία χωρισμού, είπα ότι ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. ΚΑι η ίδια η θεματοθέτρια αφορμή το περιγράφει, όχι αιτία. Άρα ποια είναι η αιτία; Μπορεί να ισχύει κι αυτό που λες ότι το αγόρι της πλέον παίζει αλλού, μπορεί όμως και απλά να συνέβη αυτό που γράφω εγώ: Η κοπέλα να του τα έπρηζε από δικές τις ανασφάλειες και να ξενέρωσε εντελώς.(Ίσως και μετά να άρχισε να παίζει αλλού. Αν και αφού η Ελπίδα είναι σίγουρη ότι δεν είναι εκεί το θέμα και η ίδια παρουσιάζει ότι το μόνο πρόβλημα στη σχέση ήταν η δική της πίεση. Εγώ από αυτά που διαβάζω βγάζω συμπέρασμα.)

    Μου έχει τύχει κάτι τέτοιο παλιότερα και όταν ο άλλος δεν κατάλαβε μία, δεν κατάλαβε δύο, χαίρω πολύ, πάνε και τα αισθήματα περίπατο και τα πάντα. Είναι θέμα αξιοπρέπειας από κάποιο σημείο και μετά και ψυχικής ισορροπίας και δεν υπάρχει τίποτα το πιο ντεκαβλέ από το να προσπαθεί ο άνθρωπός σου να σε τσεκάρει ή να κρέμεται από πάνω σου και να κάνει ζήλιες στις παρέες σου. Αφού ήδη είχα συζητήσει ότι η καχυποψία του άλλου με πληγώνει, ότι η ανασφάλειά του δεν έχει βάση, αφού έλεγε το καταλάβαινε αλλά έκανε τα ίδια, χαίρω πολύ, πήρε φύλλο πορείας και ησύχασε. Και τι να του αναλύσω αφού δεν καταλάβαινε δηλαδή; "Ωραία τα αισθήματα, αλλά έχω κι εγώ ένα σωρό άλλα προβλήματα και η σχέση είναι να μας στηρίζει και να μας αποφορτίζει, όχι να μας πιέζει, άντε γειά" του είπα. Να καθήσω να το αναλύσω με λεπτομέρεια το ήδη αναλυμένο χίλιες φορές, δεν είχε νόημα. Το τι κράτησε αυτός είναι άλλο θέμα από όλο αυτό, κι εκείνος σε κοινούς γνωστούς άλλα αντ' άλλων μετέφερε μετά.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ Remedy δεν είπα ότι το σκηνικό με το ψέμα για την κοπελιά ήταν από μόνο του αιτία χωρισμού, είπα ότι ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. ΚΑι η ίδια η θεματοθέτρια αφορμή το περιγράφει, όχι αιτία. Άρα ποια είναι η αιτία; Μπορεί να ισχύει κι αυτό που λες ότι το αγόρι της πλέον παίζει αλλού, μπορεί όμως και απλά να συνέβη αυτό που γράφω εγώ: Η κοπέλα να του τα έπρηζε από δικές τις ανασφάλειες και να ξενέρωσε εντελώς.(Ίσως και μετά να άρχισε να παίζει αλλού. Αν και αφού η Ελπίδα είναι σίγουρη ότι δεν είναι εκεί το θέμα και η ίδια παρουσιάζει ότι το μόνο πρόβλημα στη σχέση ήταν η δική της πίεση. Εγώ από αυτά που διαβάζω βγάζω συμπέρασμα.)

    Μου έχει τύχει κάτι τέτοιο παλιότερα και όταν ο άλλος δεν κατάλαβε μία, δεν κατάλαβε δύο, χαίρω πολύ, πάνε και τα αισθήματα περίπατο και τα πάντα. Είναι θέμα αξιοπρέπειας από κάποιο σημείο και μετά και ψυχικής ισορροπίας και δεν υπάρχει τίποτα το πιο ντεκαβλέ από το να προσπαθεί ο άνθρωπός σου να σε τσεκάρει ή να κρέμεται από πάνω σου και να κάνει ζήλιες στις παρέες σου. Αφού ήδη είχα συζητήσει ότι η καχυποψία του άλλου με πληγώνει, ότι η ανασφάλειά του δεν έχει βάση, αφού έλεγε το καταλάβαινε αλλά έκανε τα ίδια, χαίρω πολύ, πήρε φύλλο πορείας και ησύχασε. Και τι να του αναλύσω αφού δεν καταλάβαινε δηλαδή; "Ωραία τα αισθήματα, αλλά έχω κι εγώ ένα σωρό άλλα προβλήματα και η σχέση είναι να μας στηρίζει και να μας αποφορτίζει, όχι να μας πιέζει, άντε γειά" του είπα. Να καθήσω να το αναλύσω με λεπτομέρεια το ήδη αναλυμένο χίλιες φορές, δεν είχε νόημα. Το τι κράτησε αυτός είναι άλλο θέμα από όλο αυτό, κι εκείνος σε κοινούς γνωστούς άλλα αντ' άλλων μετέφερε μετά.
    πιθανον η ιδια να παρουσιαζει οτι το προβλημα ηταν η δικη της πιεση, γιατι δεν αντεχει να δει την αληθεια.

    η δικη της πιεση υπηρχε μονο επειδη ηταν παραλογη και ζηλιαρα; δεν την ενοχλουσε τπτ στην συμπεριφορα του;
    τι ηταν ολα αυτα με τα "προβληματα και διαφωνιες για τις εξοδους τους", δηλαδη;
    διαφορα που εβγαζε απ το μυαλο της ενω ο τυπος δεν εδινε το παραμικρο δικαιωμα;
    και τι ηταν οι φιλιες στο φμ;;; ηταν πραγματικες γνωστες, η γνωριμιες με αγνωστες στο φμ που ολοι ξερουμε για ποιον λογο γινονται;;

    και αντε, εγω σου λεω οτι οντως η δικη της πιεση ηταν ο αληθινος λογος και δεν τρεχει τπτ αλλο.
    τοτε γιατι δεν της ειπε αυτο και της ειπε οτι εχει οικογενειακα και προσωπικα προβληματα και θελει χωρο και χρονο ΜΟΝΟΣ του;;;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Elpida111 View Post
    Φυσικά και δν τα προσπερνάω κι αυτά και αυτός είναι ένας λόγος που κατηγορώ τον εαυτό μου...καλά δν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες βέβαια δλδ ποτε δν τον τεσταρα ποτε δν έψαξα κινητά και μαλακιες ΠΟΤΕ δεν του είπα δεν θα βγαίνεις με γκόμενες..απλά όταν είσαι ερωτευμενος σε κάποια πράγματα αφήνεσαι..αφέθηκα ναι δν το κρύβω και ξέρω και που ακριβώς έχω ανασφάλεια..στο ότι δν ήθελα να το χάσω ποτε αυτό!τελοσπαντων..ξέρω ότι είναι πληγωμένος σ αυτό κομμάτι..αλλά όταν ξυπνάς και ταρακουνιέσαι έτσι είναι δύσκολο να σε αφήνουν να μείνεις με σταυρωμένα χέρια και να μην μπορείς να προσπαθήσεις..
    εξκιουζ μι.
    εβγαινε και με γκομενες δηλαδη;;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα και στην περίπτωσή μου αυτός μετά έλεγε ότι η Σόνια κουράστηκε, έχει αυτόν τον καιρό άλλα θέματα, θέλει να ηρεμήσει έλεγε σε κοινούς γνωστούς. Δεν έλεγε της έχω πρήξει τα ούμπαλα με τις ανασφάλειες μου και για αυτό με χώρισε. Δηλαδή όσα έλεγα τόσο καιρό και από την τελική κουβέντα που του έκανα, ότι ήθελε καταλάβαινε και έτσι όπως τα κατάλαβε τα μετέφερε. Μπορεί και η ελπίδα να κάνει το ίδιο, που το ξέρεις;

  10. #25
    Καλημέρα, μου θυμίζει όλο αυτό την δική μου περίπτωση. Εγώ ευτυχώς είχα ένα καλό τέλος. Είμαστε ακόμα μαζί. Ναι του γκρινιάζω, που βγαίνει, ακόμα δεν κατάφερα να πάω στην ίδια πόλη μαζί του. Ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να γίνει. Κοριτσάκι μου, ένα κατάλαβα, αν είναι να ζήσει αυτή η σχέση,θα ζήσει. Και εμείς χωρίσαμε. Πέρασα μήνες δυστυχίας, που μια ήμασταν καλά και μια όχι. Αλλά επειδή υπάρχει πραγματική αγάπη, αντέξαμε. Και αντέχουμε. Με εμφανίζει πλέον σε όλους ως η σύντροφος του. Όταν πάω σπίτι του, τα παιδιά του, οι συγγενείς του, οι φίλοι του, ξέρουν ότι εγώ ανήκω εκεί, όπως λέει. Δεν ξέρω γιατί τσακωθηκατε. Αν σε αγαπάει θα προσπαθήσει να σε έχει, απλά θέλει χρόνο να καταλάβει. Τι ηλικία έχει; Υπάρχει χιλιομετρική απόσταση; Αν μένετε στην ίδια πόλη, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην σε παίρνει μαζί του όταν είναι και άλλες γυναίκες στην παρέα. Δεν ξέρω, εγώ πιστεύω ότι όπου υπάρχει αγάπη όλα γίνονται. Αν σε αγαπάει και τον αγαπάς θα είστε μαζί. Αν δεν σε αγαπάει, συνέχισε τον δρόμο σου. Εξαφανίσου λίγο, μόνο αν του λείψεις θα καταλάβει τι θέλει πραγματικά από εσένα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μα και στην περίπτωσή μου αυτός μετά έλεγε ότι η Σόνια κουράστηκε, έχει αυτόν τον καιρό άλλα θέματα, θέλει να ηρεμήσει έλεγε σε κοινούς γνωστούς. Δεν έλεγε της έχω πρήξει τα ούμπαλα με τις ανασφάλειες μου και για αυτό με χώρισε. Δηλαδή όσα έλεγα τόσο καιρό και από την τελική κουβέντα που του έκανα, ότι ήθελε καταλάβαινε και έτσι όπως τα κατάλαβε τα μετέφερε. Μπορεί και η ελπίδα να κάνει το ίδιο, που το ξέρεις;
    στους κοινους γνωστους, μπορει να μην ηθελε να εκτεθει και πολυ συνειδητα να εκρυβε την αληθεια.
    εμεις ειμαστε κοινοι αγνωστοι, δεν ειμαστε γνωστοι της, ουτε εκτιθεται αν πει την αληθεια. υποτιθεται μας τα λεει για να βγαλει μια ακρη, δν ηρθε να μας λεει ψεματα για να δικαιολογηθει..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έλεγε ψέματα για να δικαιολογηθεί βρε 'συ εκείνος, αυτό σου εξηγώ. Στο μυαλό του δεν ήθελε να καταλάβει ποιο ήταν το θέμα και πόση βαρύτητα είχε για εμένα. Δεν είπα ότι λέει συνειδητά ψέματα η Ελπιδα, είπα ότι αυτό το κομμάτι από τα πρώτα μηνύματα δεν του δίνει την βαρύτητα που εγώ νομίζω ότι έχει, άρα μπορει στην όλη συζήτηση που της έκανε εκείνος αυτή να κράτησε τα γύρω γύρω ή ο ίδιος να έλεγε άλλα αντ' άλλα αφού τα είχε ξαναπεί κι η 'άλλη δεν το καταλάβαινε.

    Τελοσπάντων, θα δείξει το θέμα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 19:51
  2. θέλει επανασύνδεση;
    By frauleniazwi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 25-09-2013, 14:37
  3. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 11:06
  4. Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?
    By Antonella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2012, 22:58
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •