τρίο ή και λίγο παραπάνω ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Ελεησον ! Αποστολια ... Η " κριση "προερχεται απο αντιδραση απο ανασφαλεια απο ελλειψη πολλων πραγματων και σπανια προερχεται απο γνωση Αν διαβαζες λιγο καλυτερα αυτο που εγραψα θα εβλεπες " οι περισσοτεροι ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΝ αλλα καταδικαζουν " και φυσικα κανενας δεν μπορει να ειναι κριτης χωρις να του ζητηθει και χωρις να ξερει Εδω γινεται διαλογος και ανταλλαγη αποψεων . Φανταζομαι οτι θα εχεις ακουσει τι σημαινει ΔΙΑΛΟΓΟΣ. Επισης Αποστολια ο γαμος δεν ειναι εννοια ειναι ενας κοινωνικος νομος - θεσμος που καλα κρατει μεν αλλα θεσπιστηκε για πρωτογονες κοινωνικες δομες και δεν εχει εκσυχρονιστει Το " δίνεσαι σωμα και ψυχη " παραπέμπει σε άλλες σφαίρες που θα θελαμε πολλες σελιδες και ωρες για να το αναλυσουμε Στο forum μπηκα γιατι μου αρεσει να ακουω αποψεις και απο αμορφωτους και απο μορφωμενους με ή και χωρις εμπάθεια Οσο τελος αφορα το " ξεσκιζεσαι " νομιζω οτι ο τροπος που εκφραζεται καποιος προδιδει και τα προβληματα του και το μεγεθος τους !

  2. #17
    [QUOTE=alexmtatsag;1067365]Ελεησον ! Αποστολια ... Η " κριση "προερχεται απο αντιδραση απο ανασφαλεια απο ελλειψη πολλων πραγματων και σπανια προερχεται απο γνωση Αν διαβαζες λιγο καλυτερα αυτο που εγραψα θα εβλεπες " οι περισσοτεροι ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΝ αλλα καταδικαζουν " και φυσικα κανενας δεν μπορει να ειναι κριτης χωρις να του ζητηθει και χωρις να ξερει Εδω γινεται διαλογος και ανταλλαγη αποψεων . Φανταζομαι οτι θα εχεις ακουσει τι σημαινει ΔΙΑΛΟΓΟΣ. Επισης Αποστολια ο γαμος δεν ειναι εννοια ειναι ενας κοινωνικος νομος - θεσμος που καλα κρατει μεν αλλα θεσπιστηκε για πρωτογονες κοινωνικες δομες και δεν εχει εκσυχρονιστει Το " δίνεσαι σωμα και ψυχη " παραπέμπει σε άλλες σφαίρες που θα θελαμε πολλες σελιδες και ωρες για να το αναλυσουμε Στο forum μπηκα γιατι μου αρεσει να ακουω αποψεις και απο αμορφωτους και απο μορφωμενους με ή και χωρις εμπάθεια Οσο τελος αφορα το " ξεσκιζεσαι " νομιζω οτι ο τροπος που εκφραζεται καποιος προδιδει και τα προβληματα του και το μεγεθος τους ![/QUOTE

    τη λεξη <ξεσκιζεσαι> στην ανεφερα γιατι εσυ ο ιδιος πιο πανω την χρησιμοποιησες.το μεγεθος των προβληματων μου ειναι μεγαλο αλλα δεν εχει να κανει με τον τροπο που μιλαω και εκφερω την αποψη μου.
    σε καταδικασαν σε τι?εγω σου ειπα οτι δεν την ικανοποιεις σεξουαλικα γι αυτο συμφωνησε με το τριο.διαφορετικα γιατι να το κανετε?απλως βαρεθηκε ο ενας των αλλον και αυτο το βαφτιζετε αποκτηση εμπειριων ταχα μου.αν σε καταδικασε κανενας πες μας ακριβως που για να καταλαβουμε και εμεις.
    εγω συμφωνω μαζι σου οτι ο γαμος ειναι ενας νομος-θεσμος εγω ρωτησα γιατι το κανετε μερικοι αφου δεν μπορειτε να ανταπεξελθετε στις απαιτησεις του.και αφου θεωρεις οτι θεσπιστηκε για πρωτογενεις κοινωνικες δομες εσυ γιατι το ακολουθησες?για να το εκσυχρονισεις?μπραβο τοτε.φανταζομαι οτι στο κοινωνικο σας περιγυρο εμφανιζεστε σαν το τελειο ζευγαρι αλλα δεν νομιζω αυτες τις αποψεις σου εδω να τις εχεις μοιραστει με γνωστους σου γιατι θα σε ειχαν <κραξει> γι αυτο απευθυνθηκες εδω στους αμορφωτους-μορφωμενους με τα χιλιαδες προβληματα τους.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Αποστολια εκτος του οτι διαβαζεις πολυ επιφανειακα μαλλον σκεφτεσαι και με τον ιδιο τροπο Το " ξεσκιστηκες " το ανεφερε καποιος που μου απαντησε Το " καταδικαζουν " ειναι μια θεωρητικη εννοια για το πως εκφραζονται πολλοι ανθρωποι Το οτι ο γαμος ειναι αναχρονιστικος θεσμος ειναι σιγουρο Ομως μπορει καποιος να μην τον υπηρετει με τις αναχρονιστικες κοινωνικοθρησκευτικες του δομες Θεσμος ειναι οχι νομος ! οποτε τις απαιτησεις και τις υποχρεωσεις τις οριζουν οι συμβαλλομενοι και κανεις αλλος ! Μπορει να απεχεις απο την διαδικασια αποκτησης εμπειριων αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και το σωστο.Το αντιθετο μαλλον Οι εμπειριες προαγουν τη γνωση την εξελιξη και την ποιοτητα Στο κοινωνικο περιγυρο ολων μας τα τελεια ζευγαρια ειναι αυτα που " ξεσκιζονται " οπως λες ο καθενας απο τους συμβαλλομενος μονος του με αλλους χωρις την συμφωνη αποδοχη του αλλου εταιρου. Και οδηγουνται σε βιαιοπραγιες και διαζυγια Επισης " κραζουν " αυτοι που δεν μπορουν να μιλησουν ! Και στο δικο μου περιγυρο χρησιμοποιουμε το διαλογο και οχι το κραξιμο για επικοινωνια. Χιλιαδες προβληματα εχουν ολοι οπως καλα λες ΙΔΙΩΣ τα τελεια ζευγαρια που περιγραφεις με τις καταπιεσμενες ζωες και επιθυμιες που συνηθως τις κληρονομουν στις επομενες γεννιες

  4. #19
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Αποστολια εκτος του οτι διαβαζεις πολυ επιφανειακα μαλλον σκεφτεσαι και με τον ιδιο τροπο Το " ξεσκιστηκες " το ανεφερε καποιος που μου απαντησε Το " καταδικαζουν " ειναι μια θεωρητικη εννοια για το πως εκφραζονται πολλοι ανθρωποι Το οτι ο γαμος ειναι αναχρονιστικος θεσμος ειναι σιγουρο Ομως μπορει καποιος να μην τον υπηρετει με τις αναχρονιστικες κοινωνικοθρησκευτικες του δομες Θεσμος ειναι οχι νομος ! οποτε τις απαιτησεις και τις υποχρεωσεις τις οριζουν οι συμβαλλομενοι και κανεις αλλος ! Μπορει να απεχεις απο την διαδικασια αποκτησης εμπειριων αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και το σωστο.Το αντιθετο μαλλον Οι εμπειριες προαγουν τη γνωση την εξελιξη και την ποιοτητα Στο κοινωνικο περιγυρο ολων μας τα τελεια ζευγαρια ειναι αυτα που " ξεσκιζονται " οπως λες ο καθενας απο τους συμβαλλομενος μονος του με αλλους χωρις την συμφωνη αποδοχη του αλλου εταιρου. Και οδηγουνται σε βιαιοπραγιες και διαζυγια Επισης " κραζουν " αυτοι που δεν μπορουν να μιλησουν ! Και στο δικο μου περιγυρο χρησιμοποιουμε το διαλογο και οχι το κραξιμο για επικοινωνια. Χιλιαδες προβληματα εχουν ολοι οπως καλα λες ΙΔΙΩΣ τα τελεια ζευγαρια που περιγραφεις με τις καταπιεσμενες ζωες και επιθυμιες που συνηθως τις κληρονομουν στις επομενες γεννιες
    Με συγχωρεις αλλά δεν διαβαζω το καθε τι που σου γράφει ο καθενας.απαντησα σέ ενα σχολιο που ανεφερες την λεξη <ξεσκιστηκε> με τον ίδιο τρόπο.
    Εσένα τελικα σε πειραζουν οι λεξεις η οι πραξεις?γιατί η πραξη δεν αλλαζει με οποία λεξη κι αν την περιγράψεις.
    Επειδή ακριβως ο γάμος είναι θεσμος και όχι νόμος εγώ ρώτησα γιατι το κάνουν μερικοι.τα ίδια πράγματα λεμε αλλά με αλλες λεξεις.το γεγονος οτι παντρευτηκες αλλα δεν θες να ακολουθήσεις τα στερεοτυπα του γάμου ειναι κάτι οξυμορο.θα μπορουσες να μη το κανεις καν.αρα το εκανες για να είσαι αποδεκτος από το συνολο της μαζας.αυτό κι αν είναι εντελως αναχρονιστικο.
    Δεν είπα ποτέ ότι η αποκτηση εμπειριών είναι κάτι κακό.Δεν σε <εκρινα> γι αυτό.
    Ο καθένας κάνει ότι θέλει στη ζωή του.αλλα μιας και ζητησες αποψεις σου είπα ότι εχετε βαρεθει τοσοοο οοοοοοο πολύ ο ενας τον αλλον που δεν σας νοιαζει (να μην πω την γνωστή λεξη γιατί θα προσβληθεις) να πηγαινετε με άλλους.
    Αν μου ελεγε ο συντροφος μου πάντως να κάνουμε τριο εγώ θα προτιμούσα να με κερατωνε εν αγνοια μου.
    Γιατί το πρώτο είναι πολύ εξευτελιστικο για μένα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Το ότι οι διάφοροι που νομίζουν ότι είναι "απελευθερωμένοι" αλλά είναι εξαρτημένοι από το σεξ νομίζουν ότι ΟΛΑ τα ζευγάρια έχουν καταπιεσμένες σεξουαλικές επιθυμίες και μένουν με το ζόρι ο ένας με τον άλλον και υποκρίνονται ότι είναι καλά ζευγάρια με ξεπερνάει. Φίλε μου θες να κάνεις τρίο ή τετράο ή πεντάο με τη σύμφωνη γνώμη της γυναίκας σου? Κάνε! Αλλά μη θεωρείς ότι όσοι έχουν ένα σύντροφο είναι και καταπιεσμένοι, δηλαδή θα τρελαθούμε τελείως!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Αν εμενα στην Ελλαδα μπορει και να ηθελα να σε συναντησω για να μιλησουμε σαν ανθρωποι ( αν φυσικα ηθελες κι εσυ ). Εχεις λιγοτερα προβληματα απο οτι νομιζεις μαλλον Μπορει να διαφωνω αρκετα μαζι σου αλλα δεν μπορω να επιχειρηματολογησω απο εδω μεσα . Οχι για να σε πεισω αλλα για να ανταλλαξουμε αποψεις . Το σεξ κατα την ταπεινη μου αποψη εκτος απο την αναπαρωγωγη ειναι και απολαυση που δεν πρεπει να υποκειται σε περιορισμους ( και δεν εννοω τις παρεκτροπες ) Μπορει σε ενα τριο αναμεσα στο συντροφο σου και ενα τριτο ατομο να απελευθερωθεις να απολαυσεις και να νοιωσεις διαφορετικα και αυτο να ισχυροποιησει τον " δεσμο " σου Εξευτελιστικο θα ηταν αν γινοταν χωρις τη θεληση σου αν γινοταν βιαια αν εκανες κατι που δεν θα σου αρεσε. Αν ηταν απο επιλογη και του "τριτου" αλλα και της απολαυσης και δεν ηταν "δεσμος-σχεση" αλλα μονο ηδονη μπορει να ειναι διαφορετικο. Η ηδονη ειναι μεγαλο κομματι της ζωης και πηγη πολλων θετικων ( και αρνητικων )

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    τι λες βρε eagle guy ? Προσγειωσου γιατι πετας πολυ ψηλα και δεν βλεπεις σωστα αυτα που διαβαζεις Η εχεις ζαλιστει απο το υψος !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    τι λες βρε eagle guy ? Προσγειωσου γιατι πετας πολυ ψηλα και δεν βλεπεις σωστα αυτα που διαβαζεις Η εχεις ζαλιστει απο το υψος !
    Πετάαω σαν τα μεγάλα πουλιά!

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Μεγαλα λογια, μεγαλα πουλια με μικρα αποτελεσματα ! Ασε λιγο το μυαλο σου και τη σκεψη σου να πεταξει εξω απο το κλουβακι για να δεις πολλα και ωραια ( ? ) που δεν τα εχεις δει ακομα

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    αν και αετος ... δεν εχεις αετισιο βλεμμα !

  11. #26
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Αν εμενα στην Ελλαδα μπορει και να ηθελα να σε συναντησω για να μιλησουμε σαν ανθρωποι ( αν φυσικα ηθελες κι εσυ ). Εχεις λιγοτερα προβληματα απο οτι νομιζεις μαλλον Μπορει να διαφωνω αρκετα μαζι σου αλλα δεν μπορω να επιχειρηματολογησω απο εδω μεσα . Οχι για να σε πεισω αλλα για να ανταλλαξουμε αποψεις . Το σεξ κατα την ταπεινη μου αποψη εκτος απο την αναπαρωγωγη ειναι και απολαυση που δεν πρεπει να υποκειται σε περιορισμους ( και δεν εννοω τις παρεκτροπες ) Μπορει σε ενα τριο αναμεσα στο συντροφο σου και ενα τριτο ατομο να απελευθερωθεις να απολαυσεις και να νοιωσεις διαφορετικα και αυτο να ισχυροποιησει τον " δεσμο " σου Εξευτελιστικο θα ηταν αν γινοταν χωρις τη θεληση σου αν γινοταν βιαια αν εκανες κατι που δεν θα σου αρεσε. Αν ηταν απο επιλογη και του "τριτου" αλλα και της απολαυσης και δεν ηταν "δεσμος-σχεση" αλλα μονο ηδονη μπορει να ειναι διαφορετικο. Η ηδονη ειναι μεγαλο κομματι της ζωης και πηγη πολλων θετικων ( και αρνητικων )
    Εγώ πάντως αν ηθελα κάποιον πολύ δεν θα μπορουσα να τον μοιραστώ και μάλιστα μπροστά μου με άλλη.
    Για πολλούς είναι κάτι αφυσικο όλο αυτό.
    Όμως θα συμφωνήσω με την eagle guy.δεν μπορείς να παρουσιάζει ευτυχισμενο ένα ζευγάρι που λειτουργει έτσι.επειδή υπάρχει ειλικρίνεια και κερατωνει ο ένας τον άλλον εν γνωση του.
    Υπάρχουν και νορμαλ ζευγαρια και αυτά θεωρώ εγώ κανονικά.
    Μπορώ να κατανοησω κάποιον που απαταει,ξέρω είναι ανθρωπινο.αλλα αυτό που λες εσύ είναι κάτι διαφορετικο.
    Αλήθεια έχεις απατησει ποτέ την γυναίκα σου? Και τι είναι αυτό που σας κάνει να ειστε μαζι ενώ θελετε να πάτε με αλλους?

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    οχι δεν την εχω απατησει και απο οτι ξερω ουτε εκεινη Αποστολια μου υπαρχουν χιλιαδες " πραγματα " που μας μας κανουν να ειμαστε μαζι και ειμαστε και πολυ καιρο μαζι και πολυ ευτυχισμενοι Δεν μπαινουν ολα σε ενα ποτηρι για να τα ανακατεψουμε Ουτε μια σχεση βασιζεται μονο στο σεξ Τα σημαντικα που στηριζουν και ειναι απαραιτητα σε μια σχεση ειναι αλλα Δεν περναει απο το στομαχι του αντρα ο γαμος οποτε η γυναικα θαπρεπε να ειναι καλη μαγειρισα Υπαρχουν και εστιατορια Το σεξ ειναι μια απολαυση μια φυσικη αναγκη ενα μεσο αναπαραγωγης που τις περισσοτερες φορες θελουμε να συμμετεχει και το συναισθημα Αλλα ... δεν ειναι παντα απαραιτητο ουτε προυποθεση Πες μου .... πολλες φορες δεν τρως επειδη πρεπει και οχι γιατι πεινας ?

  13. #28
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    οχι δεν την εχω απατησει και απο οτι ξερω ουτε εκεινη Αποστολια μου υπαρχουν χιλιαδες " πραγματα " που μας μας κανουν να ειμαστε μαζι και ειμαστε και πολυ καιρο μαζι και πολυ ευτυχισμενοι Δεν μπαινουν ολα σε ενα ποτηρι για να τα ανακατεψουμε Ουτε μια σχεση βασιζεται μονο στο σεξ Τα σημαντικα που στηριζουν και ειναι απαραιτητα σε μια σχεση ειναι αλλα Δεν περναει απο το στομαχι του αντρα ο γαμος οποτε η γυναικα θαπρεπε να ειναι καλη μαγειρισα Υπαρχουν και εστιατορια Το σεξ ειναι μια απολαυση μια φυσικη αναγκη ενα μεσο αναπαραγωγης που τις περισσοτερες φορες θελουμε να συμμετεχει και το συναισθημα Αλλα ... δεν ειναι παντα απαραιτητο ουτε προυποθεση Πες μου .... πολλες φορες δεν τρως επειδη πρεπει και οχι γιατι πεινας ?
    Συγκρινεις ανομοια πράγματα. Εγώ βλέπω οτι αυτά που σας ενωνουν είναι πιθανον τα παιδιά. Έχω ακούσει πολλούς παντρεμενους που ο μόνος λογος που είναι μαζί είναι τα παιδιά.
    Μια σχέση όπως λες δεν βασιζεται μόνο στο σεξ.βασίζεται όμως στο σεβασμο προς τον άλλον.
    Αν εσείς την βρισκετε έτσι καλως.αλλά μην προσπαθείς να το παρουσιασεις αυτό σαν σωστό και υγιες γιατί είναι λάθος.
    Πες μου αλήθεια.ή λεξη οργιο τι σημαίνει για σένα?
    Last edited by Αποστολια; 13-09-2019 at 21:54.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Παρεξηγηθηκες για μια λεξη? Εδω ειναι δημοσιο φορουμ οτι νομιζει ο καθενας απανταει,εφοσον δημοσιευσες κατι, θα παρεις κ απαντησεις..παμε παρακατω, συμφωνα με την ψυχολογια οταν ενας αντρας , παντρεμενος, θελει να δει καποιον αλλο αντρα στο κρεβατι του, αυτο ισως να δειχνει σημαδια ομοφυλοφιλιας, οποτε καλυτερα να ψαξεις εκει τι φταιει για αρχη, ισως ν μην εχεις βαρεθει το σεξ με την γυναικα σου αλλα γενικα με τις γυναικες χαχαχαχα.κ ισως πλεον να θεωρεις οτι ο ανδρισμος σου δν επαρκει πλεον για να ενθουσιασεις κ ν ενθουσιαστεις στο κρεβατι.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Να σημειωθεί ότι δεν υπάρχει καμία ομοφυλοφυλική διάθεση τουλάχιστον απο την δικιά μου πλευρά.
    Δε βλέπω σε τι βοηθάει να φέρεις στο πλαίσιο μιας τέτοιας συζήτησης αυτή την ορολογία.

    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Δεν θεωρώ ότι είναι ανωμαλία ούτε παρέκκλιση
    Εξ ορισμού είναι παρέκκλιση.

    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    και έχω την εντύπωση ότι μπορεί να ανανεώσει μία σχέση ( σεξουαλική) και ( αν γίνει με σωστό τρόπο να είναι και ωραίο.
    Δεν αποκλείεται, εφόσον είναι προϊόν καλά μελετημένης και από κοινού ειλημμένης απόφασης.

    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    θάθελα να ακούσω γνώμες και εμπειρίες
    Εμπειρίες; Μηδέν. Μην πω κάτω από το μηδέν και πουντιάσουμε. :D

    Γνώμες; Από δω:

    Κρύο-κρύο,
    καιρός για δύο.

    Κρύο με μπρίο,
    καιρός για τρίο.

    Το χιόνι πέφτει σαν κουφέτο,
    ήρθε καιρός για κουαρτέτο.

    Εν ολίγοις, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. :P

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο άντρας μου ζητάει επίμονα να κάνουμε τρίο.
    By Strawb in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 01-12-2023, 11:42
  2. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
    By Mary think in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 05-12-2016, 18:06
  3. Ελεύθερη σχέση. Ελπίζω να γίνει κάτι περισσότερο ενώ εκείνος ζητάει να κάνουμε τρίο..
    By axinos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 10-12-2014, 15:44
  4. το τριο !
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 01-06-2013, 03:05
  5. ΠΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ - ΤΡΙΟ
    By puma_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2008, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •