ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 30 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 441
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Τελικά ούτε ο θυροειδης μου είναι. Άρα καταλήγουμε πάλι στο aids
    Οχι γλυκιά μου δε καταλήγουμε. Καταλήγεις. Δεν εχεις καν τα βασικά συμπτώματα και έχεις κολλήσει οτι εισαι οροθετικη. Σα να το θες κατά βάθος. Χαλας μόνη σου την ζωή σου κ ελπίζω να μην το καταλάβεις όταν θα είναι αργα γιατί ο αντρας σου κάποια στιγμή θα αγανακτήσει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Παιδιά άσχετο. Ξέρει κανείς τι είναι η εισηγητικος ψυχιατρικο φάκελος?

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Σήμερα κλαίω. Αισθάνομαι ότι δεν έχω κουράγιο, ένα κουρελι που σέρνεται από δω κι από κει

  4. #169
    Nefeli28
    Guest
    Γιατί Erika? Έγινε κάτι;
    Τα φάρμακα δεν πιάνουν καθόλου;

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Προβλήματα...πολλά προβλήματα. Έχω εγκαταλείψει τα παντα κι αυτά με εγκαταλείπει με τη σειρά τους.

  6. #171
    Nefeli28
    Guest
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δεν θες να κανεις τίποτα γιατί τίποτα δεν έχει νόημα.
    Νομίζω παρόλο που έχω τα ίδια με σένα πως μάλλον όλα στο μυαλό μας είναι.
    Το θέμα είναι πως θα αλλάξει αυτό....

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Δεν αλλάζει τίποτα προς το θετικό. Έχω χάσει κάθε ελπίδα. Αισθάνομαι λες και ισορροπω σ'ένα σχοινί και παραπαιω. Θέμα χρόνου είναι να σπασει

  8. #173
    Nefeli28
    Guest
    Erika πως εισαι; Πάει καθόλου καλύτερα;

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Κάπως καλύτερα Νεφέλη μου.εσύ?

  10. #175
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    2
    Kαλησπέρα ειναι κανεις εδώ?χρειαζομαι να μιλησω σε καποιον

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εγω ειμαι εδω.

  12. #177
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    15
    Η ίδια φοβία μου κόλλησε εδώ και 7 μήνες. Είναι φορές που φεύγει αλλά όταν έρχεται αγχώνομαι τρελα. Μετά από μια αμυγδαλίτιδα και ψάχνοντας συμπτώματα στο γκουγκλ κατέληξα ότι το κόλλησα. Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και δε μου βρήκαν κάτι. Πήγα σε ψυχολόγο και μου το απέκλεισε λέγοντας μου ότι έχει πολύ σοβαρά συμπτώματα η ασθένεια αυτή και όχι μια απλή αμυγδαλίτιδα που φεύγει σε λίγες μέρες. Εμένα τοτε με πείραξε και η αντιβίωση και εκτός των άλλων η ΩΡΛ μου είπε να την πάρω 7 μέρες αντί για 10 που ήταν το κανονικό. Από τότε μαζί με το άγχος αρρώστησα δύο φορές Πλας όχι βαριά όμως. Με το που νιώθω κάτι το μυαλό μου πάει εκεί δεν παλεύεται πραγματικα

  13. #178
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    15
    Να ξέρεις ότι η λευκή γλώσσα είναι και από το τσιγάρο η κακή διατροφή και άγχος. Εγώ έπαθα καντιτα στόματος λόγω αντιβίωσης να κάνεις τη γλώσσα σου με μια οδοντόβουρτσα και λίγη σόδα και τρίψε απαλά θα δεις ότι θα γίνει ροζ ξανά. Δεν είναι κάτι αυτό.

  14. #179
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    13
    Καλησπέρα! Μπήκα στο forum και χαζεύοντας είδα αυτό το topic. Δεν διάβασα όλα τα μηνύματα, αλλά έκανα εγγραφή μόνο κ μόνο για ν' αφησω το δικό μου σχόλιο και να βοηθήσω εαν και όσο μπορώ όποιον βιώνει το ίδιο που περιέγραφε στα πρώτα της σχόλια η @ERIKA.

    Δεν θα σας αναλύσω την περίπτωση που βίωσα. Θέλω μόνο να σας πω, πως εαν δεν κάνετε το τεστ να σας φύγει από το μυαλό σας η ιδέα, τα συμπτώματα της ασθένειας θα πάρουν σάρκα και οστά και θα σας καταβάλλουν. Όλα τα συμπτώματα!!!
    Το έζησα!!! Πάρτε το αποτέλεσμα και εαν είναι το επιθυμητό, τελειώστε το εκεί. Η επιστήμη ξέρει κ αφήστε τη να πει την τελευταία λέξη! Τα διαγνωστικά τεστ ακολουθούν πρωτόκολλα με ISO και αποκλείεται να υπάρχουν πιθανότητες λάθους.

    Με πολύ λίγα λόγια: το 2015 -2016 πέρασα ένα 6μηνο (παρά τις αρνητικές απαντήσεις στα τεστ που έκανα) που πίστευα πως ήμουν φορέας. Το άγχος μου, μου έβγαλε μια σειρά απο σωματόμορφες διαταραχές (διάρροιες, δυσχρωμία στη γλώσσα, εξανθήματα, μουδιάσματα στα πόδια, αδυναμία βάδισης και πολλα - πολλα άλλα)
    Εμένα η δική μου περίπτωση άρχισε απο κάτι απλό, συνέχισε συνδέοντας συγκυρίες και τελείωσε κλείνοντας την πόρτα του ψυχιάτρου που διέγνωσε ΓΑΔ, αρχές κατάθλιψης κ μου συνέστησε αγωγή που δεν πήρα ποτέ. Δεν αφησα την αγωγή να με νικήσει. Νίκησα τους φόβους μου ακούγοντας τον ίδιο μου τον εαυτό και ζυγίζοντας βιώματα κ καταστάσεις. Κατέληξα πως αυτή είμαι. Αγχώνομαι για την υγεία και τις σωματικές ενοχλήσεις που ξεσπάνε σε περιόδους έντονου στρές (καλή ωρα).

    Είμαι εδώ, όποιος χρειαστεί οτιδήποτε να το συζητήσουμε

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Zakalex ευχαριστώ για το post.θα σου πω ότι ξανακανα εξετασεις όλες αρνητικές αλλά τώρα έχω και αναιμια κόπωση και μου κόπηκε κι η περίοδος. Επίσης διηθηση συκωτιου και μεγαλοσπληνια. Οι γιατροί έχουν προβλημάτισε και ψάχνουν για αυτοανοσα εγώ όμως ξέρω τι έχω και όλα τα παραπάνω δεν είναι στο μυαλό μου

Page 12 of 30 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •