Έντονο κοκκίνισμα προσώπου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Έντονο κοκκίνισμα προσώπου!

    Παιδιά δε ξερω αλλα το πρόσωπο μου κοκκινίζει παρά πολυ και καίει. Και τα αυτιά μου και το πρόσωπο! Αν νευριάσω η αν αγχωθώ πολυ η αν κανω σεξ κοκκινιζω παρά μα παρά πολυ στο πρόσωπο και καίγομαι! Εχω κανει εξετάσεις καρδιάς τα πάντα ολα αλλα δεν ξερω μηπως ειναι κάποιο σημάδι αυτο; Μιλαμε κοκκινιζω φουλ και καίγομαι! Αργεί να φύγει το κάψιμο και επίσης μένει μια ανυσιχια και μια ενόχληση προς την καρδιά μετα! Πάντως αυτο μου με ανυσιχει ειναι μη πάθω κανένα εγκεφαλικό γιατι κοκκινιζω απίστευτα πολυ! Πείτε μου αν ξέρετε κατι. Θα παω σε δερματολόγο και σε νευρολόγο να το κοιτάξω! Απλά αν ειναι κατι που το εχετε περάσει και μπορείτε να βοηθήσετε πείτε μου πάνω κάτω. Εγω παλι θα παω στον γιατρο! Ευχαριστω εκ των προτέρων!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    συγνωμη, εχεις κανει προσφατα κι αλλο θεμα γι αυτο το προβλημα. γιατι δεν συνεχιζεις εκει την συζητηση κι ανοιγεις καινουργιο;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, εχεις κανει προσφατα κι αλλο θεμα γι αυτο το προβλημα. γιατι δεν συνεχιζεις εκει την συζητηση κι ανοιγεις καινουργιο;
    Απλά το πήγε εκει η κουβεντα δεν ανοιξα τέτοιο θέμα. Εδω ειναι γενικό το θέμα δεν εχει να κανει με εκείνο. Αν δεν εχεις να πεις κατι πάνω σε αυτο τοτε μπορεις μα το προσπεράσεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, εχεις κανει προσφατα κι αλλο θεμα γι αυτο το προβλημα. γιατι δεν συνεχιζεις εκει την συζητηση κι ανοιγεις καινουργιο;
    Συγνώμη που επέμβω αλλα το παλιό θέμα μπορεί κάποιος να μην το δει... Οπότε καλα εκανε και άνοιξε νεο θεμα... Αν σε ενοχλεί τοσο πολυ μπορείς ελεύθερα να κανεις ενα report να κλείσει το παλιο θέμα αλλα γιατί ασχολησε αλήθεια; Αστο να το κρίνουν η διαχειριστές αυτο..

    Θα μπορούσες να δώσεις απλα μια απάντηση στο προβλημα που αντιμετωπίζει... η απλα να προσπεράσεις το θεμα...

    Φιλικά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Φιλε μου θα σου στείλω pm

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Συγνώμη που επέμβω αλλα το παλιό θέμα μπορεί κάποιος να μην το δει... Οπότε καλα εκανε και άνοιξε νεο θεμα... Αν σε ενοχλεί τοσο πολυ μπορείς ελεύθερα να κανεις ενα report να κλείσει το παλιο θέμα αλλα γιατί ασχολησε αλήθεια; Αστο να το κρίνουν η διαχειριστές αυτο..

    Θα μπορούσες να δώσεις απλα μια απάντηση στο προβλημα που αντιμετωπίζει... η απλα να προσπεράσεις το θεμα...

    Φιλικά
    βρε παιδια, το θεμα ειναι ολοιδιο, απλα εκεινο εχει λαθος τιτλο...
    δεν εχω καμια ορεξη να κανω ριπορτ για διπλα θεματα.
    απλα κριμα αυτοι που εκατσαν και απαντησαν κιε δω μια απ τα ιδια, απ την αρχη παλι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    διαβασα μεσες- ακρες κι αλλα θεματα σου κι απ οτι βλεπω εχεις αρκετες ψυχοσωματικες ενοχλησεις, και λεω ψυχοσωματικες, γιατι απ οτι ειδα εχεις κανει αρκετες εξετασεις που δεν δειχνουν τπτ, εισαι νεος ανθρωπος, κι ωστοσο συνεχιζεις να εχεις πολλες και διαφορες ενοχλησεις σωματικες, αλλα και αγχος, κλπ.
    νομιζω λοιπον οτι το κοκκινισμα που αναφερεις εδω, ειναι κατι εντελως επιμερους σε ολες τις ενοχλησεις που νοιωθεις κι οτι εχουν ολες την ιδια αιτιολογια που ειναι κατι ψυχολογικο.
    νομιζω οτι σε ψυχοθεραπευτη πρεπει να απευθυνθεις μηπως μπορεσεις να διαχειριστεις το αγχος σου και οχι να συνεχιζεις τις εξετασεις.
    δοκιμασες να κανεις συνεδριες θεραπευτικες;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    διαβασα μεσες- ακρες κι αλλα θεματα σου κι απ οτι βλεπω εχεις αρκετες ψυχοσωματικες ενοχλησεις, και λεω ψυχοσωματικες, γιατι απ οτι ειδα εχεις κανει αρκετες εξετασεις που δεν δειχνουν τπτ, εισαι νεος ανθρωπος, κι ωστοσο συνεχιζεις να εχεις πολλες και διαφορες ενοχλησεις σωματικες, αλλα και αγχος, κλπ.
    νομιζω λοιπον οτι το κοκκινισμα που αναφερεις εδω, ειναι κατι εντελως επιμερους σε ολες τις ενοχλησεις που νοιωθεις κι οτι εχουν ολες την ιδια αιτιολογια που ειναι κατι ψυχολογικο.
    νομιζω οτι σε ψυχοθεραπευτη πρεπει να απευθυνθεις μηπως μπορεσεις να διαχειριστεις το αγχος σου και οχι να συνεχιζεις τις εξετασεις.
    δοκιμασες να κανεις συνεδριες θεραπευτικες;;
    Όχι δεν εχω κανει. Ωστόσο αυτο με το κοκκίνισμα δεν ξερω αν ειναι απο άγχος μονο! Όταν μας ανεβαίνει πολυ η πίεση τοτε κοκκινίζουν Τα μάγουλα επειδή ειναι πιο κοντα στο δέρμα τα αγγεία κτλ. Θα το κοιτάξω αυτο γιατι δεν το εχω αναφέρει σε κανένα γιατρο! Θα δω μηπως ειναι τιποτα αλλο πρώτα και μετα θα παω σε ψυχολόγο! Το cbd προς το παρόν με βοηθάει παρά πολυ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    NΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙς ΠΙΕΣΗ ............

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    NΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙς ΠΙΕΣΗ ............
    Δεν έχω πιεσόμετρο εδω που ειμαι. Όταν γυρίσω σπιτι θα το κανω. Αλλα στανταρ ειναι ανεβασμένη!

  11. #11
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Όχι δεν εχω κανει. Ωστόσο αυτο με το κοκκίνισμα δεν ξερω αν ειναι απο άγχος μονο! Όταν μας ανεβαίνει πολυ η πίεση τοτε κοκκινίζουν Τα μάγουλα επειδή ειναι πιο κοντα στο δέρμα τα αγγεία κτλ. Θα το κοιτάξω αυτο γιατι δεν το εχω αναφέρει σε κανένα γιατρο! Θα δω μηπως ειναι τιποτα αλλο πρώτα και μετα θα παω σε ψυχολόγο! Το cbd προς το παρόν με βοηθάει παρά πολυ!

    Τι ακριβώς περιμένεις δηλαδή, ότι θα πας στον καρδιολόγο και θα του πεις "ξέχασα να σας πω ότι κοκκινιζω πολύ εύκολα κατά τη σωματική άσκηση ή όταν αγχώνομαι" και εκείνος θα σου πει "ε τότε αλλάζει το πράγμα,σίγουρα έχεις κάποια καρδιακή πάθηση". Δεν είναι έτσι. Έκανες εξετάσεις. Ανεξάρτητα από ο,τι συμπτώματα θεωρείς πως έχεις, οι εξετάσεις σου βγήκαν οκ. Δεν θα αλλάξει αυτό αν αναφερεις το συγκεκριμένο σύμπτωμα. Το ότι κοκκινίζεις μπορεί να είναι γονιδιακό. Μπορεί να εχει να κάνει με το ότι είσαι αγυμναστος. Το ίδιοι και οι παλμοί σου που ανεβαίνουν εύκολα και σου "κόβονται" τα πόδια. Είναι φυσιολογικό να αλλάζει η πίεση σου και οι παλμοί σου όταν κάνεις κάποια σωματική άσκηση ή σεξ. Το παθολογικό θα ήταν να μην άλλαζαν.

    Παράγγειλε ένα πιεσόμετρο,έχει και φτηνά online, οταν γυρίσεις να έχεις ένα να μετριεσαι πού και πού, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι κάτι που έχει να κάνει με την πίεση.

    Εγώ βρήκα πρόβλημα υγείας τελικά, δεν θέλω να πω ακόμα πολλά, αλλά μάλλον αυτό προκάλεσε την μικρή αύξηση της πίεσης, πήγα χθες στον καρδιολόγο και λέει η καρδιά δεν επηρεάστηκε, αγχώθηκα ωστόσο. Αλλά θέλω να σου πω πως μπορεί να είναι χίλια δυο άλλα πράγματα εκτός της καρδιάς.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τι ακριβώς περιμένεις δηλαδή, ότι θα πας στον καρδιολόγο και θα του πεις "ξέχασα να σας πω ότι κοκκινιζω πολύ εύκολα κατά τη σωματική άσκηση ή όταν αγχώνομαι" και εκείνος θα σου πει "ε τότε αλλάζει το πράγμα,σίγουρα έχεις κάποια καρδιακή πάθηση". Δεν είναι έτσι. Έκανες εξετάσεις. Ανεξάρτητα από ο,τι συμπτώματα θεωρείς πως έχεις, οι εξετάσεις σου βγήκαν οκ. Δεν θα αλλάξει αυτό αν αναφερεις το συγκεκριμένο σύμπτωμα. Το ότι κοκκινίζεις μπορεί να είναι γονιδιακό. Μπορεί να εχει να κάνει με το ότι είσαι αγυμναστος. Το ίδιοι και οι παλμοί σου που ανεβαίνουν εύκολα και σου "κόβονται" τα πόδια. Είναι φυσιολογικό να αλλάζει η πίεση σου και οι παλμοί σου όταν κάνεις κάποια σωματική άσκηση ή σεξ. Το παθολογικό θα ήταν να μην άλλαζαν.

    Παράγγειλε ένα πιεσόμετρο,έχει και φτηνά online, οταν γυρίσεις να έχεις ένα να μετριεσαι πού και πού, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι κάτι που έχει να κάνει με την πίεση.

    Εγώ βρήκα πρόβλημα υγείας τελικά, δεν θέλω να πω ακόμα πολλά, αλλά μάλλον αυτό προκάλεσε την μικρή αύξηση της πίεσης, πήγα χθες στον καρδιολόγο και λέει η καρδιά δεν επηρεάστηκε, αγχώθηκα ωστόσο. Αλλά θέλω να σου πω πως μπορεί να είναι χίλια δυο άλλα πράγματα εκτός της καρδιάς.
    Τωρα γύρισα απο δουλεια καίει το πρόσωπο μου ζαλίζομαι και ειμαι χαλια! Νομιζω θα πάθω εγκεφαλικό στα καλα καθούμενα! Πραγματικά ειμαι κατακόκκινος και καίω. Μπορεί να εχω και πυρετό δεν ξερω αλλα ειμαι χαλια ανεβάζω πολυ θερμοκρασία στο πρόσωπο! Μιλαμε καίω και εχω γινει πατζαρι!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Τωρα γύρισα απο το φαρμακείο που με μέτρησαν την πίεση. 14,5 η μεγάλη και 8 η μικρή. Εγω το καλοκαίρι εν ωρα ηρεμίας είχα 11 μεγάλη 6,5 μικρή! Για μενα ειναι μεγάλη αυτή η διαφορα αλλα αυτή στο φαρμακείο λεει να μην ανυσιχω γιατι η μικρή ειναι μεσα στα όρια και η μεγάλη δεν ειναι και τοσο αυξημένη!

  14. #14
    Antonis8
    Guest
    Πόσοι παλμοί; Στη μέτρησε ενώ καθοσουν; Είχες ηρεμήσει ή ήσουν ταραγμένος;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πόσοι παλμοί; Στη μέτρησε ενώ καθοσουν; Είχες ηρεμήσει ή ήσουν ταραγμένος;
    Ήρεμος ήμουν. Δεν μου ειπε παλμούς με χειροκίνητο με μέτρησε. Εγω αυτα τα εμπιστεύομαι πολυ περισσότερα απο τα ψηφιακά και ο γιατρος αυτο μου ειπε! Πάντως οι παλμοί ήταν ανεβασμένοι γιατι περπάτησα να παω μεχρι εκει ήμουν κ ετσι όπως ήμουν και γενικά το ένιωθα οτι θα ήταν ανεβασμένη. Απλά εγω ελεγα οτι θα ειναι περισσότερο! Το πρόσωπο μου όντως έκαιγε παρά πολυ μου το ειπε και μου πρότεινε να παρω ενα ντεπόν και να χαλαρώσω και αν δω οτι δεν γίνεται τιποτα και μένει ετσι να παω κέντρο υγείας. Πάντως μου ειπε δεν ειναι τρομερά ανεβασμένη μια χαρά ειναι η μικρή και η μεγάλη απλά αυξήθηκε λιγο. Αλλα για μενα που στα φυσιολογικά μου εχω 11 με 6 δεν ειναι πολυ ανεβασμένη; Επίσης εχω πίεση στο κεφάλι μεσα της το ειπα και μου ειπε αυτο με το ντεπόν!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φοβια - κοκκινισμα
    By rosemary in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 08-11-2021, 17:18
  2. Ιδρώτας , κοκκίνισμα και ζέστα.........
    By noobmoderator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2017, 22:37
  3. Θάνατος αγαπημένου προσώπου.
    By Occams Chainsaw in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 25
    Last Post: 01-11-2015, 16:35
  4. ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΤΡΟΠΗ!!! ΚΟΚΚΙΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΒΟΛΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ! ΔΩΣΤΕ ΜΟΤ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!
    By ΕΛΛΕΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-12-2011, 14:51
  5. sos πρηξιμο προσωπου
    By gonoli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 03-08-2010, 01:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •