Αργή (?) εκσπερμάτωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    7

    Αργή (?) εκσπερμάτωση

    Λοιπόν...περίεργα τα πράγματα.Κατι τέτοιο δεν μου έχει ξανασυμβεί.Το αγόρι μου δεν τελειώνει ποτέ πάνω στο σεξ.Ειναι μόνιμα σε στύση καθόλη την διάρκεια της σεξουαλικής πράξης και πάντα έχει όρεξη.Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν εσκπερματωνει.Δεν τον έχω ρωτήσει ποτέ (είμαστε 2-3 μήνες μαζί) γιατί ντρέπομαι και δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση.Ειναι κάποιου είδους δυσλειτουργία αυτό? Ναι οκ είναι ωραίο να κρατάει ο άλλος στο κρεβάτι αλλά μετά σκέφτομαι μήπως φταίω εγώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by bluesky12 View Post
    Λοιπόν...περίεργα τα πράγματα.Κατι τέτοιο δεν μου έχει ξανασυμβεί.Το αγόρι μου δεν τελειώνει ποτέ πάνω στο σεξ.Ειναι μόνιμα σε στύση καθόλη την διάρκεια της σεξουαλικής πράξης και πάντα έχει όρεξη.Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν εσκπερματωνει.Δεν τον έχω ρωτήσει ποτέ (είμαστε 2-3 μήνες μαζί) γιατί ντρέπομαι και δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση.Ειναι κάποιου είδους δυσλειτουργία αυτό? Ναι οκ είναι ωραίο να κρατάει ο άλλος στο κρεβάτι αλλά μετά σκέφτομαι μήπως φταίω εγώ.
    λες "αργη" αλλα αυτο που περιγραφεις ειναι "καθολου" και οχι αργη.. και βεβαια, δεν ειναι για να το παινευεται, ειναι προβλημα.
    3 μηνες ειστε μαζι, ΠΟΤΕ δενε χει τελειωσει;
    κι αν οχι, γιατι δεν το συζητησες μαζι του; τοσο απλο σου φαινεται;
    μηπως παιρνει φαρμακα; νομιζω οτι καποια φαρμακα εχουν τετοια παρενεργεια.
    θα ελεγα να το συζητησεις μαζι του ηρεμα καποια στιγμη. οχι την ωρα του σεξ φυσικα και να δεις τι συμβαινει κι αν κανει κατι γι αυτο.
    ρωτα τον επισης αν συμβαινει το ιδιο και στην αυτοικανοποιηση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by bluesky12 View Post
    Ειναι κάποιου είδους δυσλειτουργία αυτό?
    Ναι, είναι. Και ανάλογα με το αίτιο, μπορεί να χρειάζεται ιατρική αντιμετώπιση. Δες σχετικά εδώ:

    Mayo Clinic: Delayed ejaculation.

    Advanced Urological Care: Anejaculation.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Η απλά έχει μάθει να εκσπερματωνει μόνο με τον αυνανισμό. Συμβαίνει και αυτό σε κάποιους άντρες. Κάποιοι άντρες λόγω συχνότητας αλλά και πιο βίαιου αυνανισμού χάνει την δυνατότητα να ολοκληρώσουν στο σεξ.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    7
    Ναι επίτηδες έβαλα το (?) στον τίτλο δίπλα στο αργή εκσπερματωση....γιατί είναι ΚΑΘΟΛΟΥ εκσπερμάτωση

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    7
    Η αλήθεια είναι πως μου έχει πει για κάποια εγχείρηση προστάτη πριν 2 χρόνια.Για χαπια δεν ξερω δεν μου εχει μιλησει για κατι τετοιο.Μου έχει πει ότι ξέρει πως είναι ξενερα να μην τελειώνει στο σεξ και του είπα ότι δεν με ενοχλεί γιατί δεν ήθελα να τον πληγώσω εκεινη την στιγμή μετά από το σεξ ή κάτι τέτοιο.Ε αρχίζει και με ενοχλεί όμως και δεν ξέρω πως να το προσεγγίσω το θέμα μέσα σε κάποια συζήτηση.


    σημ. Δεν ξέρω ρε παιδιά πώς να να απαντάω κατευθείαν στα σχόλια σας χωρίς να κάνω καινούργιο σχόλιο.Ειμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω πως γίνεται αυτο.Αν μπορει κάποιος να μου εξηγήσει θα το εκτιμούσα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by bluesky12 View Post
    Η αλήθεια είναι πως μου έχει πει για κάποια εγχείρηση προστάτη πριν 2 χρόνια.
    Εξαρτάται από το τι έχει κάνει. Όπως θα είδες στον πρώτο σύνδεσμο που παρέθεσα, το χειρουργείο στον προστάτη γενικά συμπεριλαμβάνεται στα αίτια που οδηγούν σε τέτοιες καταστάσεις. Την απάντηση θα την δώσει ένας ουρολόγος.

    Quote Originally Posted by bluesky12 View Post
    σημ. Δεν ξέρω ρε παιδιά πώς να να απαντάω κατευθείαν στα σχόλια σας χωρίς να κάνω καινούργιο σχόλιο.Ειμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω πως γίνεται αυτο.Αν μπορει κάποιος να μου εξηγήσει θα το εκτιμούσα.
    Δεν κατάλαβα καλά, μιλάς για την παράθεση; Αν ναι, αυτό γίνεται με το κουμπί "Reply With Quote" που βρίσκεται κάτω από κάθε σχόλιο.

Similar Threads

  1. Γρηγορη εκσπερματωση
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 23-09-2014, 15:54
  2. ΠΡΟΩΣΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΣΤΑ 30+ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΒΗΤΗΣ+ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΠΟΡΝΟ=??
    By momferatos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 14-01-2013, 16:08
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 17:51
  4. Replies: 26
    Last Post: 14-09-2010, 02:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •