θεμα για την απιστια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83
  1. #46
    Quote Originally Posted by Dxr View Post
    Προσωπικά της ήμουν πιστός όχι γιατί είμαι κανένα αρνί, είχα πολλές ευκαιρίες για να κάνω κάτι απλά το έκοβα.

    Και ο λόγος πολύ απλός ΣΕΒΑΣΜΟΣ.
    προς τον σύντροφο σου, άντρα σου, γυναίκα σου κ.τ.λ
    Χαχαχα, μα, γιατί οι υπόλοιποι που είμασταν πιστοί ήταν γιατί δεν μας καθότανε κανένας άλλος?

    Ή ότι βρηκαμε τον ενα τον τελειο σύντροφο που υπερτερεί σε όλους τους τομείς?

    Προσωπικά όσο ημουν σε σχεσεις των 3 χρονων πχ με κάποιον άντρα παίζει να απέρριπτα πάνω από 30 άλλους που θα ηθελαν να γνωριστουμε είτε στο γυμναστήριο είτε στη δουλεια είτε στη σχολή.

    ( και το νουμερο είναι τοσο μικρό γιατί δεν εβγαινα για ποτά ε, μην ξεχνάμε πως στις γυναικες το σεξ προσφέρεται απλόχερα αν το θελουν)

    Από αυτούς λοιπον που θα μου την έπεφταν, υπήρχαν πιο πλουσιοι, ή πιο όμορφοι ή πιο μορφωμενοι ή πιο ενδιαφεροντες από το αγορι μου. Αλλά αππ τη στιγμή που διαλεγω εναν ανθρωπο με 5 καλά χαρακτηριστικά που θελω, δεν θα καθομαι να γνωριστω με τον καθένα που ειναι καλύτερος σε κάτι!

    Διαλεξα να γνωρίσω και να επενδυσω σε εναν ανθρωπο και τελος. Αλλιως θα ετρεχα από αντρα σε αντρα και σχεση δεν θα εκανα ποτέ.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    105
    Είπες την λέξη κλειδί σπουργίτι να επενδύσω, η επένδυση έχει την έννοια της μακροχρόνιας απόδοσης των κερδών.

    Ότι κάνουμε για τον άλλο, είναι επένδυση για το μέλλον.

    Εξάλλου πες μου μια επένδυση βραχυπροθεσμη που πήρες τα λεφτά σου!

    Το να γνωρίζεις συνέχεια συντρόφους νομίζω ότι κάποια στιγμή σε αφήνει ανικανοποιητο και κενό.

    Κάθομαι και βλέπω φιλες/φίλους που είναι μαζί από παιδιά και είναι αγαπημένοι πραγματικά όχι ψεύτικα γιατί αυτός ο παιδικός έρωτας, έγινε εφηβικό και μετά αληθινή αγάπη και σεβασμός. Λες ότι γεννήθηκαν για να είναι μαζί, δεν έδωσαν ποτέ δικαίωμα να ξενοκοιταξουν πόσο μάλλον να ξενοπ.... ν.

    Όταν νιώσεις όμως ότι αυτός/αυτή είναι που θέλεις να περάσεις την ζωή σου, κάτσε εκεί και επένδυσε και μην κοιτάς αριστερά και δεξιά, το μόνο εύκολο είναι να βρεις σεξ αντρας/γυναίκα δεν αδικώ κανένα, αλλά το δύσκολο είναι να έχεις εγκράτεια αλλά άμα το καταφέρεις η σχέση σου πάει σε άλλο επίπεδο θα μπορούσα να πω καρμικο/συνειδησιακο τα 2 γίνονται ένα.

    Μία φορά το πέτυχα νεώτερος αλλά χώρισα από εγωισμό λέγοντας στον εαυτό μου τι δεν θα έχω εγώ άλλες εμπειρίες?


    Έλα όμως που ο Θεός την είχε στείλει για εμένα και ήταν σαν να μου έλεγε,'Μεγαλε αυτή είναι η γυναίκα που θα σε κάνει πραγματικά ευτυχισμένο, θες να κοιτάξεις αλλού, έχεις ελεύθερη βούληση να κάνεις ότι θες, αλλά θα χάσεις την ευκαιρία να είσαι ευτυχισμένος.

    Μετά ξέρετε την συνέχεια...

    Νομίζω ότι σε λίγο θα αρχίσω να γράφω ποίηση, αυτός ο χωρισμός έχει βγάλει πτυχές του εαυτό μου που δεν γνώριζα ότι υπήρχαν. [emoji16][emoji16]

    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Χαχαχα, μα, γιατί οι υπόλοιποι που είμασταν πιστοί ήταν γιατί δεν μας καθότανε κανένας άλλος?

    Ή ότι βρηκαμε τον ενα τον τελειο σύντροφο που υπερτερεί σε όλους τους τομείς?

    Προσωπικά όσο ημουν σε σχεσεις των 3 χρονων πχ με κάποιον άντρα παίζει να απέρριπτα πάνω από 30 άλλους που θα ηθελαν να γνωριστουμε είτε στο γυμναστήριο είτε στη δουλεια είτε στη σχολή.

    ( και το νουμερο είναι τοσο μικρό γιατί δεν εβγαινα για ποτά ε, μην ξεχνάμε πως στις γυναικες το σεξ προσφέρεται απλόχερα αν το θελουν)

    Από αυτούς λοιπον που θα μου την έπεφταν, υπήρχαν πιο πλουσιοι, ή πιο όμορφοι ή πιο μορφωμενοι ή πιο ενδιαφεροντες από το αγορι μου. Αλλά αππ τη στιγμή που διαλεγω εναν ανθρωπο με 5 καλά χαρακτηριστικά που θελω, δεν θα καθομαι να γνωριστω με τον καθένα που ειναι καλύτερος σε κάτι!

    Διαλεξα να γνωρίσω και να επενδυσω σε εναν ανθρωπο και τελος. Αλλιως θα ετρεχα από αντρα σε αντρα και σχεση δεν θα εκανα ποτέ.

  3. #48
    Quote Originally Posted by Dxr View Post

    Το να γνωρίζεις συνέχεια συντρόφους νομίζω ότι κάποια στιγμή ανικανοποιητο και κενό.

    Όταν νιώσεις όμως ότι αυτός/αυτή είναι που θέλεις να περάσεις την ζωή σου, κάτσε εκεί και επένδυσε και μην κοιτάς αριστερά και δεξιά, το μόνο εύκολο είναι να βρεις σεξ αντρας/γυναίκα δεν αδικώ κανένα, αλλά το δύσκολο είναι να έχεις εγκράτεια αλλά άμα το καταφέρεις η σχέση σου πάει σε άλλο επίπεδο θα μπορούσα να πω καρμικο/συνειδησιακο τα 2 γίνονται ένα...
    Μα φυσικά! Μη σου πω πως, όταν ημουν καλά στη σχεση μου δεν χρειαζότανε καν εγκράτεια για να το κοψω σε όλους τους άλλους.

    Αν καταλάβαινα πως ήθελε εγκράτεια και πως έπρεπε " να αντισταθω στον πειρασμό" καταλάβαινα πως είχε βαλτωσει η σχεση μου και επρεπε ή να δουλεψω πιο πολύ με τον συντροφο για να το φτιαξω , ή να χωρισω.

    Αλλωστε πιστο δεν θεωρω τον αντρα που δεν του την πεφτει καμια και ειναι μαζι μου " κατ αναγκη" ή γιατι δεν βρηκε κατι καλύτερο.

    Πιστο τον θεωρω αν εχει επιτυχίες στις γυναικες και παρ όλα αυτά κάνει συνειδητα την επιλογη να ειναι μαζι μου.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Οπότε, που θες να καταλήξεις μ αυτο, τι θεωρεις πιο σωστο? Να εχουμε συντροφους μονο για σεξ και να μην επενδυουμε

    ή να είμαστε στο ίδιο σπίτι με καποιον και να τον εχουμε γραμμενο και να κοιταμε τον κωλο μας πχ?
    Δεν καταλήγω σε τίποτα από τα δύο. Έχω όμως μια ιστορία...που δεν είναι δική μου βέβαια. Επειδή βαριέμαι να γράφω σου στέλνω το link της εικόνας. Είναι από βιβλίο

    https://drive.google.com/file/d/1-f3...w?usp=drivesdk

    και

    https://drive.google.com/file/d/1-j1...w?usp=drivesdk

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Μα φυσικά! Μη σου πω πως, όταν ημουν καλά στη σχεση μου δεν χρειαζότανε καν εγκράτεια για να το κοψω σε όλους τους άλλους.

    Αν καταλάβαινα πως ήθελε εγκράτεια και πως έπρεπε " να αντισταθω στον πειρασμό" καταλάβαινα πως είχε βαλτωσει η σχεση μου και επρεπε ή να δουλεψω πιο πολύ με τον συντροφο για να το φτιαξω , ή να χωρισω.

    Αλλωστε πιστο δεν θεωρω τον αντρα που δεν του την πεφτει καμια και ειναι μαζι μου " κατ αναγκη" ή γιατι δεν βρηκε κατι καλύτερο.

    Πιστο τον θεωρω αν εχει επιτυχίες στις γυναικες και παρ όλα αυτά κάνει συνειδητα την επιλογη να ειναι μαζι μου.
    Τώρα είπες το πιο σωστό νομίζω.
    Δεν είναι θέμα εγκράτειας, είναι θέμα -σε μένα τουλάχιστον μιας και για τον εαυτό μου μόνο μπορώ να μιλήσω- πως μόλις είμαι σε σχέση αποβλακώνομαι να το πω, δεν έχω μάτια για άλλον να το πω...δεν μου περνάει καν από το μυαλό σκέψη για άλλον. Αν μου περάσει τέτοια σκέψη τότε σημαίνει πως κάτι στην σχέση μου δεν είναι καλά, κάτι στράβωσε, κάτι πρέπει να φτιάξω αν φτιάχνεται.

    Επίσης όποιος δεν απατάει σε μια σχέση δεν σημαίνει απαραιτήτως πως είναι ηθικός ή πιο ηθικός από άλλους που απατούν. Αν δεν απατά γιατί δεν του κάθεται καμιά πχ...ε δεν μετράει.

    Ασχετο αλλά μιας και βλέπω πολλές γυναίκες στο θέμα, έχετε παρατηρήσει κι εσείς πως μόλις είστε σε σχέση σας την πέφτουν περισσότεροι; Αυτό δεν μπόρεσα ποτέ μου να το εξηγήσω, λες και το μυρίζονται.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    ναι, συμφωνω , αλλά ακριβως γι αυτο γινομαστε Ρουντολφ το ελαφάκι μετά γιατί δειχνουμε ανωτερότητα και όχι κατινιά :p
    Προσωπικά πιστεύω πολύ στην ελευθερία μέσα σε μια σχέση. Δεν εννοώ να ξενοπηδιόμαστε και να παριστάνουμε το ζευγάρι, εννοώ να μπορεί ο καθένας να νοιώθει ελεύθερος ότι μπορεί να κάνει ο, τι θέλει ανά πάσα στιγμή. Θα ήμουν δυστυχής αν ήξερα οτι ο σύντροφος μου δεν με απατά επειδή εγώ πχ του ψάχνω κάθε μέρα τα κινητά ή του χω γίνει στενός κορσές. Δεν το θέλω έτσι, δεν έχει καμιά αξία για μένα. Εγώ θέλω να μην με απατά γιατί δεν γουστάρει να με απατήσει.

    Τώρα αν τύχει και συμβεί αυτό, θέλω να πιστεύω πως δεν είμαι ηλίθια και επειδή καταναλώνω πολύ ενέργεια μέσα στην σχέση θα καταλάβω εγκαίρως αν έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα μεταξύ μας. Αν παρόλα αυτά εγώ νιώθω πως είμαστε μια χαρά αλλά ο άλλος πάει και πηδάει δεξιά κι αριστερά.... ε τι να πω. Πόσες φορές θα σταθεί τυχερός; Νομίζω ότι τίποτα δεν μένει κρυφό για πάντα έτσι κι αλλιώς. Αν καταφέρνει και το κάνει τόσο καλά που και ξενοπηδάει και με μένα είναι μια χαρά και δεν ψιλιαστώ τίποτα.... μαγκιά του. Απο κει που να ζω με τον φόβο μη γίνω τάρανδος, ας πιαστώ και κορόιδο για λίγο, θα το αντέξω.

  7. #52
    Ελισάβετ, είχα καρμπον τις ιδιες αποψεις με σενα τις οποίες υποστήριζα ενθερμα!

    Πριν το κερατο.

    Μετά ανακάλυψα πως αν δεν εισαι υποψιασμένη και δεν μενετε στο ίδιο σπίτι με τον συντροφο εύκολα πιάνεσαι κοροιδο.

    Πλεον εχω τις αποψεις αυτες στο πιο χλιαρο.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ελισάβετ, είχα καρμπον τις ιδιες αποψεις με σενα τις οποίες υποστήριζα ενθερμα!

    Πριν το κερατο.

    Μετά ανακάλυψα πως αν δεν εισαι υποψιασμένη και δεν μενετε στο ίδιο σπίτι με τον συντροφο εύκολα πιάνεσαι κοροιδο.

    Πλεον εχω τις αποψεις αυτες στο πιο χλιαρο.
    χαχαχα

    Λες να χω αυτές τις απόψεις επειδή δεν έχω φάει κέρατο λοιπόν; (κέρατο που να το μάθω τουλάχιστον) Μπορεί.

    Πάντως όντως αν δεν μένεις μαζί με τον άλλον μπορεί εύκολα να σε ξεγελάσει. Τι κάνεις λοιπόν; Μετακομίζεις με το που γνωρίζεις κάποιον ή γίνεσαι μυστικός πράκτορας; Δεν θέλω ούτε το ένα ούτε το άλλο.

  9. #54
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    χαχαχα

    Λες να χω αυτές τις απόψεις επειδή δεν έχω φάει κέρατο λοιπόν; (κέρατο που να το μάθω τουλάχιστον) Μπορεί.
    Δεν ξερω κ ελπίζω πως δεν θα μαθεις αν θα αλλαζαν οι αποψεις σου!

    Στη μετά το κέρατο απόπειρα σχεσης, ούτε ψαχούλεψα ούτε μπαστακώθηκα αλλά την αντιμετωπισα με εξαιρετική εγκράτεια. :)
    Μην το αναλύσω, ξεφευγει από το θεμα κ δεν θελω να βγω off topic

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Θα σας πω κι εγώ δικιά μου περίπτωση απτην ανάποδη για να βλέπουμε ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται.

    Η πρώτη μου σχέση, τρελά ερωτευμένη μαθαίνω ότι τον γουστάρει άλλη και του την πέφτει. Μαθαίνω επίσης ότι κλείσανε ραντεβού να βγουν. Περιμένω να δω αν θα μου πει μόνος του κάτι, δεν μου λέει τίποτα, τον ρωτάω πού ήταν , μου λέει ψέμα. Γίνομαι έξαλλη φυσικά, χωρίζω και δεν τον αφήνω να μου εξηγήσει τίποτα. Ήμουν σίγουρη πως με απατά κι έτσι έκοψα κάθε επαφή.
    Περνάει κάμποσος καιρός, είμαστε χώρια κι είναι ακόμα εποχή που οι γραμμές τηλεφώνου δεν ήταν ψηφιακές και μπερδεύονταν μεταξύ τους οπότε μπορούσες άνετα να ακούσεις κατα λάθος συζήτηση άλλων στο τηλέφωνο. Και γίνεται το απίστευτο και πετυχαίνω την λεγάμενη στο τηλέφωνο να τον ζητάει στο στέκι του. Εκείνος πηγαίνει στο τηλέφωνο και μόλις αντιλαμβάνεται πως είναι αυτή, αρχίζει να την βρίζει, να της λέει πως τον έχει πρήξει με τα τηλέφωνα και να τον αφήσει ήσυχο κτλ. Μένω κάγκελο. Τελικά δεν με είχε απατήσει, στο ραντεβού είχε πάει για να της το ξεκόψει γιατί η κοπέλα είχε γίνει απίστευτα φορτική και τον ενοχλούσε παντού. Κάποια στιγμή τα ξαναβρήκαμε μεταξύ μας, δεν του αποκάλυψα ότι είχα ακούσει αυτή τη συζήτηση, ντρεπόμουν απίστευτα.

    Απο τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναβάλω τέτοιες σκέψεις στο κεφάλι μου. Αν ο άλλος με απατά, θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα από μόνος του.
    εχμ..
    δεν θελω να σε ταραξω , και μπορει μια χαρα να μην ειχε γινει τπτ απολυτως, αλλα αυτο που ακουσες, δεν ειναι καμια αποδειξη οτι δεν εγινε.
    μπορει μια χαρα να εγινε μια φορα χωρις να πολυγουσταρει, μονο και μονο επειδη του το εδωσε στο πιατο, να ηταν ξεκαθαρος οτι δεν θελει τπτ παραπανω κι αυτη να του εγινε τσαμικος ταμπακος, μεχρι που αναγκαστηκε να την βρισει για να ξεκολλησει. ειναι συχνο σεναριο..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχμ..
    δεν θελω να σε ταραξω , και μπορει μια χαρα να μην ειχε γινει τπτ απολυτως, αλλα αυτο που ακουσες, δεν ειναι καμια αποδειξη οτι δεν εγινε.
    μπορει μια χαρα να εγινε μια φορα χωρις να πολυγουσταρει, μονο και μονο επειδη του το εδωσε στο πιατο, να ηταν ξεκαθαρος οτι δεν θελει τπτ παραπανω κι αυτη να του εγινε τσαμικος ταμπακος, μεχρι που αναγκαστηκε να την βρισει για να ξεκολλησει. ειναι συχνο σεναριο..
    χαχαχα
    Δεν με ταράζεις ακόμα και να έγινε, έχουν περάσει εκατό χρόνια και με τον άνθρωπο αυτό είμαστε φίλοι πια.

    Αλλά νομίζω δεν έγινε ποτέ τίποτα. Υπήρχε ένα άτομο που έκανε κοινή παρέα και με τις δυο μας, έτσι είχα μάθει και για το ραντεβού, και έτσι έμαθα και μετά ότι στο ραντεβού ο δικός μου τότε πήγε για να ξεκαθαρίσει την θέση του και να της πει ότι δεν ενδιαφέρεται γιατί τον είχε πρήξει. Διαφορετικά από το τηλεφώνημα και μόνο που είχα ακούσει κι εγώ αυτό που σκέφτηκες εσύ είχα υποθέσει.

    Η κοπέλα ήταν μεγάλη ιστορία. Τον είχε γνωρίσει πριν τον γνωρίσω εγώ, τον γούσταρε αλλά εκείνος όχι κι είχε γίνει σκιά του. Όταν έμαθε πως κάτι παίζει μαζί μας, με πλησίασε παριστάνοντας μου την φίλη, εγώ κρατούσα απόσταση γιατί κάτι δεν μου άρεσε. Κάποια στιγμή είχα καταλάβει πως τον γούσταρε και την ρώτησα ευθέως. ¨Ηταν στην πολυ΄αρχή της γνωριμίας μας, δεν υπήρχε ακόμα σχέση στην ουσία και είχα θεωρήσει πως αν τον γουστάρει, οκ, να μην μπλεχτώ. Μου το αρνήθηκε όμως κι μετά από λίγο καιρό εγώ προχώρησα μαζί του σε σχέση. Εκείνη έπιασε κολλητιλικια με τον αδερφό του για να έχει πρόσβαση στο σπίτι τους και να τον έχει απο κοντά. Ταυτόχρονα άρχισε να διαδίδει διάφορα ψέματα για μένα, ηλίθια και ανευ ουσίας συνήθως, δεν ξέρω γιατί το έκανε. Στο ραντεβού ο άλλος πήγε και της είπε πως αν δεν σταματήσει να τον ενοχλεί με τα τηλέφωνα θα μιλούσε στους δικούς της. Εκτός από αυτόν, ενοχλούσε και μένα με τηλέφωνα όπως και όλους τους φίλους του. Μου τηλεφωνούσε διαρκώς με ηλίθιες δικαιολογίες προσπαθώντας να πιάνει κουβέντα και προσπαθωντας με μισοκουβέντες να μου δείχνει ότι έχουν οικειότητα μεταξύ τους (φιλικά πάντα, δεν παραδεχόταν κάτι άλλο σε μένα) η οποία ήξερα πως δεν υπήρχε. ΜΙλάμε για ηλικίες που πηγαίναμε ακόμα σχολείο τότε, μικρά ήμασταν αλλά η κοπέλα ήταν πραγματικά περιπτωσάρα.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    χαχαχα
    Δεν με ταράζεις ακόμα και να έγινε, έχουν περάσει εκατό χρόνια και με τον άνθρωπο αυτό είμαστε φίλοι πια.

    Αλλά νομίζω δεν έγινε ποτέ τίποτα. Υπήρχε ένα άτομο που έκανε κοινή παρέα και με τις δυο μας, έτσι είχα μάθει και για το ραντεβού, και έτσι έμαθα και μετά ότι στο ραντεβού ο δικός μου τότε πήγε για να ξεκαθαρίσει την θέση του και να της πει ότι δεν ενδιαφέρεται γιατί τον είχε πρήξει. Διαφορετικά από το τηλεφώνημα και μόνο που είχα ακούσει κι εγώ αυτό που σκέφτηκες εσύ είχα υποθέσει.

    Η κοπέλα ήταν μεγάλη ιστορία. Τον είχε γνωρίσει πριν τον γνωρίσω εγώ, τον γούσταρε αλλά εκείνος όχι κι είχε γίνει σκιά του. Όταν έμαθε πως κάτι παίζει μαζί μας, με πλησίασε παριστάνοντας μου την φίλη, εγώ κρατούσα απόσταση γιατί κάτι δεν μου άρεσε. Κάποια στιγμή είχα καταλάβει πως τον γούσταρε και την ρώτησα ευθέως. ¨Ηταν στην πολυ΄αρχή της γνωριμίας μας, δεν υπήρχε ακόμα σχέση στην ουσία και είχα θεωρήσει πως αν τον γουστάρει, οκ, να μην μπλεχτώ. Μου το αρνήθηκε όμως κι μετά από λίγο καιρό εγώ προχώρησα μαζί του σε σχέση. Εκείνη έπιασε κολλητιλικια με τον αδερφό του για να έχει πρόσβαση στο σπίτι τους και να τον έχει απο κοντά. Ταυτόχρονα άρχισε να διαδίδει διάφορα ψέματα για μένα, ηλίθια και ανευ ουσίας συνήθως, δεν ξέρω γιατί το έκανε. Στο ραντεβού ο άλλος πήγε και της είπε πως αν δεν σταματήσει να τον ενοχλεί με τα τηλέφωνα θα μιλούσε στους δικούς της. Εκτός από αυτόν, ενοχλούσε και μένα με τηλέφωνα όπως και όλους τους φίλους του. Μου τηλεφωνούσε διαρκώς με ηλίθιες δικαιολογίες προσπαθώντας να πιάνει κουβέντα και προσπαθωντας με μισοκουβέντες να μου δείχνει ότι έχουν οικειότητα μεταξύ τους (φιλικά πάντα, δεν παραδεχόταν κάτι άλλο σε μένα) η οποία ήξερα πως δεν υπήρχε. ΜΙλάμε για ηλικίες που πηγαίναμε ακόμα σχολείο τότε, μικρά ήμασταν αλλά η κοπέλα ήταν πραγματικά περιπτωσάρα.
    σιγουρα περιπτωσαρα, αλλα αφου ενοχλουσε κι εσενα η εν πασει περιπτωσει, αφου την γνωριζες, και ηταν γνωστη η δραση της και το κυνηγητο, γιατι να μην στο πει οτι παει να την συναντησει για να την βρισει; τι ειχε να κρυψει;; και γιατι να μην το κανει τηλεφωνικα; το απο κοντα και στα κρυφα, δειχνει σαν να θελει να την διωξει μεν, καθησυχαζοντας την δε, οχι επειδη την εκτιμαει, αλλα για να σιγουρευτει οτι δεν θα ενοχλησει αλλο την σχεση σας, εσενα, κλπ... ;)

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    χαχαχα
    Δεν με ταράζεις ακόμα και να έγινε, έχουν περάσει εκατό χρόνια και με τον άνθρωπο αυτό είμαστε φίλοι πια.

    Αλλά νομίζω δεν έγινε ποτέ τίποτα. Υπήρχε ένα άτομο που έκανε κοινή παρέα και με τις δυο μας, έτσι είχα μάθει και για το ραντεβού, και έτσι έμαθα και μετά ότι στο ραντεβού ο δικός μου τότε πήγε για να ξεκαθαρίσει την θέση του και να της πει ότι δεν ενδιαφέρεται γιατί τον είχε πρήξει. Διαφορετικά από το τηλεφώνημα και μόνο που είχα ακούσει κι εγώ αυτό που σκέφτηκες εσύ είχα υποθέσει.

    Η κοπέλα ήταν μεγάλη ιστορία. Τον είχε γνωρίσει πριν τον γνωρίσω εγώ, τον γούσταρε αλλά εκείνος όχι κι είχε γίνει σκιά του. Όταν έμαθε πως κάτι παίζει μαζί μας, με πλησίασε παριστάνοντας μου την φίλη, εγώ κρατούσα απόσταση γιατί κάτι δεν μου άρεσε. Κάποια στιγμή είχα καταλάβει πως τον γούσταρε και την ρώτησα ευθέως. ¨Ηταν στην πολυ΄αρχή της γνωριμίας μας, δεν υπήρχε ακόμα σχέση στην ουσία και είχα θεωρήσει πως αν τον γουστάρει, οκ, να μην μπλεχτώ. Μου το αρνήθηκε όμως κι μετά από λίγο καιρό εγώ προχώρησα μαζί του σε σχέση. Εκείνη έπιασε κολλητιλικια με τον αδερφό του για να έχει πρόσβαση στο σπίτι τους και να τον έχει απο κοντά. Ταυτόχρονα άρχισε να διαδίδει διάφορα ψέματα για μένα, ηλίθια και ανευ ουσίας συνήθως, δεν ξέρω γιατί το έκανε. Στο ραντεβού ο άλλος πήγε και της είπε πως αν δεν σταματήσει να τον ενοχλεί με τα τηλέφωνα θα μιλούσε στους δικούς της. Εκτός από αυτόν, ενοχλούσε και μένα με τηλέφωνα όπως και όλους τους φίλους του. Μου τηλεφωνούσε διαρκώς με ηλίθιες δικαιολογίες προσπαθώντας να πιάνει κουβέντα και προσπαθωντας με μισοκουβέντες να μου δείχνει ότι έχουν οικειότητα μεταξύ τους (φιλικά πάντα, δεν παραδεχόταν κάτι άλλο σε μένα) η οποία ήξερα πως δεν υπήρχε. ΜΙλάμε για ηλικίες που πηγαίναμε ακόμα σχολείο τότε, μικρά ήμασταν αλλά η κοπέλα ήταν πραγματικά περιπτωσάρα.
    Μικρα εισασταν,ενα κερατακι μπορει να επαιξε.γιατι αν δεν ειχε να κρυψει κατι θα στο ελεγε οτι πηγανε ραντεβου.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σιγουρα περιπτωσαρα, αλλα αφου ενοχλουσε κι εσενα η εν πασει περιπτωσει, αφου την γνωριζες, και ηταν γνωστη η δραση της και το κυνηγητο, γιατι να μην στο πει οτι παει να την συναντησει για να την βρισει; τι ειχε να κρυψει;; και γιατι να μην το κανει τηλεφωνικα; το απο κοντα και στα κρυφα, δειχνει σαν να θελει να την διωξει μεν, καθησυχαζοντας την δε, οχι επειδη την εκτιμαει, αλλα για να σιγουρευτει οτι δεν θα ενοχλησει αλλο την σχεση σας, εσενα, κλπ... ;)
    Τηλεφωνικα της το είχε κόψει πολλές φορες, σας λέω ηταν περιπτωσαρα η κοπέλα. Στις αρχές ακόμα της σχέσης μας ήμουν μπροστά σε τηλ που της έλεγε οτι σε παρακαλώ σταματά τα τηλέφωνα κτλ κι οτι οκ δεν ενδιαφέρομαι. Επίσης τα μαθαινα κι απ την κοινη μας γνωστή οτι του χει γίνει κορσες κ αυτός την βρίζει.

    Εντωμεταξυ μικρά, μη φανταστεις οτι ηταν καμια σχέση που καθομασταν κ συζητουσαμε κ αναλυαμε. Εγώ ας πούμε το παιζα άνετη, δεν του χα πει ποτε οτι αυτή ενοχλεί και μένα ή οτι μου λέει βλακειες. Ουτε αυτός μου λεγε πολλά γιαυτην, εντάξει ειχαμε κ καλυτερα πραγματα να κάνουμε όταν βρισκομασταν!

    Πολλά χρόνια αργότερα όντας φιλοι πια κάποια στιγμη αναφέρθηκε το θέμα, τον ρώτησα, δε νομιζω πως είχε πια λογο να πει ψέματα. Μου είπε οτι αυτή του κολλούσε απο πριν κ όντως τοτε είχε σκεφτεί να κανει κάτι μαζί της. Αυτό που τον σταμάτησε είναι οτι τον τρόμαξε πως θα του γίνει βδέλλα διότι η κοπελα διατυμπανιζε πως ήθελε γάμους κ επίσης του είχε φανεί ανισορροπη γενικώς. Μου είπε μάλιστα πως στο ραντεβού πήγε γιατί εκείνη επέμενε κ του ζητούσε να τα πουν απο κοντά κ μετα θα τον άφηνε ήσυχο, κ εκεί του ζήτησε να το κανουν απο πίσω αν ήθελε γιατί ήθελε να ναι παρθένα για τον γαμο της. Στο τέλος αυτός μίλησε όντως στη μάνα της για να ηρεμήσει γιατί τον κυνηγούσε παντού.

    Αυτό περί παρθενίας το είχα μαθει κι απο άλλον που έκανε τα ίδια αυτή. Γενικά σε οποίον την έπεφτε κ ο άλλος δεν ενδιαφερονταν για γάμους, του πρότεινε ως εναλλακτική μια σχέση οπου θα κανανε ολα τα υπολοιπα χωρίς όμως να χάσει την παρθενία της.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Μικρα εισασταν,ενα κερατακι μπορει να επαιξε.γιατι αν δεν ειχε να κρυψει κατι θα στο ελεγε οτι πηγανε ραντεβου.
    Ρε συ και να έπαιξε ενα κερατακι....οκ σιγά το θέμα.
    Αλλά δεν πιστεύω πως επαιξε με την συγκεκριμένη τουλαχιστον.
    Ημασταν μικρά, όπως το λες, γιαυτό έκανε κ το λάθος να πει ψέματα για το ραντεβού.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΙΑ
    By tool1312 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 11-04-2014, 00:04
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 10:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •