Παντρεμένη,αλλά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44

    Παντρεμένη,αλλά...

    Καλησπέρα!!!Είμαι 35,παντρεμένη 3 χρόνια,ο άντρας μου είναι συνομήλικος μου..Ο γάμος μου με ικανοποιεί,περνάμε πολύ καλά,ο σύζυγός μου είναι ένας αγγελος και γενικά αν δεν τα βρίσκαμε δεν υπήρχε πιθανότητα εγώ ποτέ να δεσμευτω!!Όμως... στο παρελθόν είχα μια σύντομη περιπέτεια με γυναίκα,από περιέργεια..Δεν μπορώ να πω ότι γουστάρω γενικά γυναικες,δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να τις κοιτάξω ερωτικά σε αντίθεση με τους άντρες.Με αυτην την κοπέλα όμως δεθηκαμε πολυ κι εξακολουθούμε να έχουμε επικοινωνία..κι η αλήθεια είναι πως υπάρχει μια έλξη μεταξύ μας ακομη.Νιώθω τύψεις όμως καθώς ο σύζυγός μου δεν ξέρει ότι κάτι είχε παιχτεί παλιά,νομίζει ότι ήταν μόνο φίλη μου..Εσείς πιστεύετε πως είναι ανέντιμο που δεν του το έχω πει;Έχουμε συμφωνήσει όμως να μη μιλάμε για το παρελθόν,δε θέλουμε να ξέρουμε τι κάναμε πριν..Είναι προσωπικό θέμα του καθενός μας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Προσωπικά θέματα έχει ο καθένας πάντα στη ζωή του. Δε σημαίνει πως επειδή παντρεύτηκες έπαψες να είσαι ξεχωριστός άνθρωπος.

    Άλλωστε όπως εσύ είχες/θες να έχεις μια ομοφυλοφιλική εμπειρία το ίδιο μπορεί να έχει συμβεί/συμβαίνει και σ' εκείνον. Από τη στιγμή που δεν συζητάτε γι'αυτά τα θέματα δε μπορείς να ξέρεις.

    Οπότε το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, είναι να φέρεις το θέμα αυτό σε μια γενική κουβέντα περί ομοφυλοφιλικού σεξ, ώστε να μάθεις τις απόψεις του. Αν δεις ότι είναι αρνητικός, μην πεις τίποτα ούτε για το παρόν ούτε για το παρελθόν. Δεν υπάρχει λόγος να χαλάσεις το κλίμα στη σχέση σας, ούτε να τον πληγώσεις. Δεν ξέρεις πως μπορεί να το πάρει. Αν πάλι είναι δεκτικός μπορείς να του προτείνεις να φέρεις και τη φίλη σου στο κρεβάτι, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

    Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις τύψεις. Δεν έχεις κάνει κάτι κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αν ειχες την αδεια του αντρα σου θα εκανες κατι με αυτην την φιλη;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Γενικά δεν είναι αρνητικός σε ομοφυλοφιλικές σχέσεις,δεν ασχολείται απλά..Παρ όλα αυτά δεν θα με ενδιέφερε να γίνει κάτι και με τους δύο,ούτε καν.Απλως αναρωτιέμαι αν είναι λάθος που δεν το ξέρει..αλλά κι εγώ είμαι της άποψης πως δεν παύουμε να είμαστε ξεχωριστοί άνθρωποι επειδή δεσμευομαστε κατά κάποιον τρόπο.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Δεν ξέρω..ίσως κ να εκανα..αλλά πάλι απιστία θα ήταν νομιζω..σίγουρα όχι το ιδιο με το να έκανα κάτι με άντρα πιστεύω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Καλησπέρα!!!Είμαι 35,παντρεμένη 3 χρόνια,ο άντρας μου είναι συνομήλικος μου..Ο γάμος μου με ικανοποιεί,περνάμε πολύ καλά,ο σύζυγός μου είναι ένας αγγελος και γενικά αν δεν τα βρίσκαμε δεν υπήρχε πιθανότητα εγώ ποτέ να δεσμευτω!!Όμως... στο παρελθόν είχα μια σύντομη περιπέτεια με γυναίκα,από περιέργεια..Δεν μπορώ να πω ότι γουστάρω γενικά γυναικες,δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να τις κοιτάξω ερωτικά σε αντίθεση με τους άντρες.Με αυτην την κοπέλα όμως δεθηκαμε πολυ κι εξακολουθούμε να έχουμε επικοινωνία..κι η αλήθεια είναι πως υπάρχει μια έλξη μεταξύ μας ακομη.Νιώθω τύψεις όμως καθώς ο σύζυγός μου δεν ξέρει ότι κάτι είχε παιχτεί παλιά,νομίζει ότι ήταν μόνο φίλη μου..Εσείς πιστεύετε πως είναι ανέντιμο που δεν του το έχω πει;Έχουμε συμφωνήσει όμως να μη μιλάμε για το παρελθόν,δε θέλουμε να ξέρουμε τι κάναμε πριν..Είναι προσωπικό θέμα του καθενός μας.
    αναστάζια, βρισκεσαι σε αρνηση...
    το να πηγες με την κοπελα "απο περιεργεια" και το "υπαρχει ελξη μεταξυ μας", δεν κολλανε στην ιδια ιστορια.
    αν ειχες παει απο περιεργεια, τωρα θα γελουσατε με τα παλια και δεν θα υπηρχε καμια ελξη, παρα μονο φιλικοτητα (η και τιποτε).

    αφου εχετε συμφωνησει να μην μιλατε για το παρελθον σας, γιατι ρωτας αν πρεπει να του το πεις;
    εμας ρωτας; δικη σας δεν ειναι η συμφωνια;
    τι αλλαζει σε αυτην την ιστορια απο τις αλλες ιστοριες σου και αναρωτιεσαι αν πρεπει να του την πεις;;

    και για να καταλαβω.
    προβληματιζεσαι μηπως γινει και παλι κατι με αυτην την κοπελα, η μιλας ξεκαθαρα μονο για το παρελθον και δεν εχεις καμια απολυτως σκεψη και επιθυμια για το μελλον;

    αν αισθανεσαι ασχημα που δεν το εχεις πει, επειδη την εχεις φερει στις παρεες σας η την βαζεις στο σπιτι σας, τοτε μπορεις να ρωτησεις αυτο ακριβως.
    δλδ "μητσο, αν καναμε φιλικη παρεα με εναν πρωην μου, ηταν δλδ στον κυκλο μας, αλλα δεν ειχα πλεον σχεσεις μαζι του, θα ηθελες να στο εχω πει, η εξακολουθεις να προτιμας να μην ξερεις;;"

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Remedy,η περιπέτεια ήταν από περιέργεια αλλά σαφώς και μου άρεσε..όχι περισσότερο από σχέσεις μου με άντρες,αλλά μου άρεσε.Η διάφορα αυτής της ιστορίας με τις άλλες του παρελθόντος που δε συζητάμε είναι ότι αυτή η κοπέλα είναι κομμάτι της τωρινής μου ζωής,ενώ οι άλλες ιστορίες οχι..Δεν είναι στις παρέες μας,αλλά έχουμε επικοινωνία συχνή κι αυτό γιατί όπως είπα και στην αρχή δεθηκαμε μετα απ' αυτό που είχαμε.Το ρωταω λοιπόν ακριβώς γι αυτό που λες στο τέλος...επειδή την ξέρει..άλλους από παλια δεν ξερει...Δε σκέφτομαι τίποτα για το μελλον,αλλά και πάλι τη φοβάμαι αυτήν την έλξη,μην παρασυρθώ και το μετανιώσω γιατί σίγουρα θέλω να είμαι μαζί του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Δεν ξέρω..ίσως κ να εκανα..αλλά πάλι απιστία θα ήταν νομιζω..σίγουρα όχι το ιδιο με το να έκανα κάτι με άντρα πιστεύω
    ακριβως το ιδιο θα ηταν.
    απιστια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Remedy,η περιπέτεια ήταν από περιέργεια αλλά σαφώς και μου άρεσε..όχι περισσότερο από σχέσεις μου με άντρες,αλλά μου άρεσε.Η διάφορα αυτής της ιστορίας με τις άλλες του παρελθόντος που δε συζητάμε είναι ότι αυτή η κοπέλα είναι κομμάτι της τωρινής μου ζωής,ενώ οι άλλες ιστορίες οχι..Δεν είναι στις παρέες μας,αλλά έχουμε επικοινωνία συχνή κι αυτό γιατί όπως είπα και στην αρχή δεθηκαμε μετα απ' αυτό που είχαμε.Το ρωταω λοιπόν ακριβώς γι αυτό που λες στο τέλος...επειδή την ξέρει..άλλους από παλια δεν ξερει...Δε σκέφτομαι τίποτα για το μελλον,αλλά και πάλι τη φοβάμαι αυτήν την έλξη,μην παρασυρθώ και το μετανιώσω γιατί σίγουρα θέλω να είμαι μαζί του.
    δεν το ρωτας επειδη μιλατε ακομα.
    το ρωτας επειδη νοιωθεις ελξη.
    αν εισασταν απλα φιλες και ειχατε "ξεχασει" το παρελθον, δεν θα το ρωτουσες..
    τελικα, η ανησυχια σου δεν ειναι το οτι δεν ξερει την ιστορια σας. η ανησυχια σου ειναι μηπως το επαναλαβεις και ποσο λαθος θα ειναι αυτο απεναντι του..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Ίσως να έχεις δίκιο Remedy..Είμαι επιρρεπής στα λαθη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Ίσως να έχεις δίκιο Remedy..Είμαι επιρρεπής στα λαθη
    δικα σου λαθη, δικο σου θεμα.
    δεν σε κρινω.
    απλα να ξερεις τι κανεις και γιατι. εσυ αποφασιζεις.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Σ ευχαριστώ πολυ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Αν είχες συναισθηματική και σεξουαλική σχέση και με τους δύο θα ένιωθες ικανοποιημένη; Ρωτάω γιατί δε νομίζω πως είναι εύκολο να σου δώσουν απαντήσεις άνθρωποι οι οποίοι είναι είτε ετεροφυλόφιλοι είτε ομοφυλόφιλοι. Θες να μας πεις τι νιώθεις;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Έχουμε συμφωνήσει όμως να μη μιλάμε για το παρελθόν
    Για μισό λεπτό εδώ. Έγραψες:

    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Με αυτην την κοπέλα όμως δεθηκαμε πολυ κι εξακολουθούμε να έχουμε επικοινωνία..κι η αλήθεια είναι πως υπάρχει μια έλξη μεταξύ μας ακομη.
    Αυτό δεν είναι παρελθόν, είναι παρόν.

    Quote Originally Posted by anastasia1984 View Post
    Νιώθω τύψεις όμως καθώς ο σύζυγός μου δεν ξέρει ότι κάτι είχε παιχτεί παλιά,νομίζει ότι ήταν μόνο φίλη μου..Εσείς πιστεύετε πως είναι ανέντιμο που δεν του το έχω πει;
    Αν νιώθεις τύψεις, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να του μιλήσεις ανοιχτά. Αν όμως δε θέλεις να του μιλήσεις, επειδή π.χ. υπάρχει το ενδεχόμενο να το πάρει πολύ άσχημα, τότε είναι καλύτερα να σταματήσεις την επικοινωνία με την κοπέλα. Αυτές είναι οι επιλογές που έχεις ώστε να μπορείς να συνεχίσεις με ηρεμία.

    Αλλά πρέπει να σκεφτείς και το εξής. Σε περίπτωση που δεν ενοχληθεί και σε αφήσει ελεύθερη να ενεργήσεις σ' αυτό το κομμάτι, και αφού λες ότι με την κοπέλα υπάρχει ένα ισχυρό δέσιμο, ας πούμε κάποια μορφή αγάπης, εσύ, είσαι έτοιμη για polyamory;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Αν είχες συναισθηματική και σεξουαλική σχέση και με τους δύο θα ένιωθες ικανοποιημένη; Ρωτάω γιατί δε νομίζω πως είναι εύκολο να σου δώσουν απαντήσεις άνθρωποι οι οποίοι είναι είτε ετεροφυλόφιλοι είτε ομοφυλόφιλοι. Θες να μας πεις τι νιώθεις;
    Λοιπόν,θέλω να είμαι με τον άντρα μου..δεν θα ήθελα να έχω σχέση με την κοπέλα ούτε με κάποιον άλλον.Αν ήταν έτσι,θα χώριζα,δε θα την παλευα.Απλα αυτο που είχα μαζί της ήταν ιδιαίτερο,σίγουρα όχι τόσο ώστε να μείνουμε μαζί,αλλά και πάλι τη νιώθω δικό μου άνθρωπο..δεν μπορώ να μην επικοινωνώ μαζί της.Ισως αυτή η έλξη να είναι μια φάση,δεν υπηρχε απ' την αρχή που επικοινωνούσαμε ως φίλες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 20:09
  2. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 09:20
  3. Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
    By albatros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 02-05-2015, 08:39
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •