Lamictal-cipralex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    2

    Lamictal-cipralex

    Καλησπερα σε ολα τα μελη του foroum ευχομαι οτι καλυτερο.θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια απο αυτον τον συνδιασμο εγω ειμαι στα 150mg lamictal και εχει λιγες μερες που αρχισα το cipralex με τη γνωμη του γιατρου μου.Να πω οτι εχω ηπια καταθλιψη-δυσθιμια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by freemind View Post
    Καλησπερα σε ολα τα μελη του foroum ευχομαι οτι καλυτερο.θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια απο αυτον τον συνδιασμο εγω ειμαι στα 150mg lamictal και εχει λιγες μερες που αρχισα το cipralex με τη γνωμη του γιατρου μου.Να πω οτι εχω ηπια καταθλιψη-δυσθιμια
    εχω παρει ακριβως τον ιδιο συνδυασμο.....και ειναι απ τα καλυτερα φαρμκακα χωρις παρενεργειες δλδ απ αυτη την αποψη...εμενα με κρατησαν για κανα 8 μηνο και μετα δεν μου καναν τιποτα αλλα εγω εχω διπολικη...........για ηπια δυσθυμια κτθλιψη καλη αγωγη φαινεται

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μετα απο ποσο καιρο σε πιασε εσενα το cipraxel? Εγω στον ενα μηνα τωρα ειμαι και τπτ μεχρι στιγμης

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    2
    οντως το lamictal καθολου παρενεργειες εδω και 3μηνες που το περνω για το cipralex τωρα ξεκινησα με 5mg οποτε εχω δρομο...ελπιζω να με βοηθηση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    αν δε πιασει σε εναμιση μηνα το σιπραλεξ παει να πει δε πιανει καθολου πιστευω...το χω δοκιμασει πολλες φορες...και εναμιση πολυ ειναι για το σιπραλεξ

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    αν δε πιασει σε εναμιση μηνα το σιπραλεξ παει να πει δε πιανει καθολου πιστευω...το χω δοκιμασει πολλες φορες...και εναμιση πολυ ειναι για το σιπραλεξ
    φιλε στο χω ξαναρωτησει νομιζω αν επαναλαβεις πολλες φορες το σιπραλεξ μετα μειωνεται η αποτελεσματικοτητα του???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    φιλε στο χω ξαναρωτησει νομιζω αν επαναλαβεις πολλες φορες το σιπραλεξ μετα μειωνεται η αποτελεσματικοτητα του???
    δεν γνωριζω ειν η αληθεια...εμπειρικα την πρωτη φορα με επιασε με κρατησε για χρονια,το διεκοψα γιατι ημουν καλα...και μετα οταν χρειαστηκε να ξαναπαρω αντικαταθλιπτικα το δοκιμασα πρωτο πρωτο δεν με επιασε,,,,το δοκιμασα κ δευτερη φορα παλυ δεν με επιασε.αυτα.ροτα το γιατρο καλυτερα κ πες μ κ μενα

  8. #8
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    δεν γνωριζω ειν η αληθεια...εμπειρικα την πρωτη φορα με επιασε με κρατησε για χρονια,το διεκοψα γιατι ημουν καλα...και μετα οταν χρειαστηκε να ξαναπαρω αντικαταθλιπτικα το δοκιμασα πρωτο πρωτο δεν με επιασε,,,,το δοκιμασα κ δευτερη φορα παλυ δεν με επιασε.αυτα.ροτα το γιατρο καλυτερα κ πες μ κ μενα
    Ο γιατρός μου λεει απευαισθητοποιουνται οι υποδοχες απο τις πολλές επαναλήψεις δεν ειναι σιγουρο λεει αλλα θα μπορουσε αυτο και μου το εχει δείξει απο σαιτ του Harvard τι μλκια και αυτο επειδη κόβουμε ενα φάρμακο να μην πιάνει μετα οτι να ναι τοσο αδύναμα ειναι γαμω την αποτυχημένη ψυχιατρικη

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    2
    Νομίζω ότι πρέπει να πάτε στο νοσοκομείο για έλεγχο γιατί εάν αυτή η κατάσταση επιδεινωθεί, θα χρειαστεί πολύς χρόνος για να επουλωθεί. slope

Similar Threads

  1. i akrivos niosate me to LAMICTAL?
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 13-12-2019, 15:25
  2. Lamictal κανεις;;γνωμες
    By Myra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-09-2018, 15:38
  3. zoloft-lamictal
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 06-09-2018, 18:16
  4. Cipralex
    By [email protected] in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2016, 09:11
  5. Λαμοτριγινη-Lamictal
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-04-2008, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •