Τι εχω τελικα?? - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 238
  1. #211
    Για την ελλειψη υπνου δεν μιλησες; κλεινεις ενα ηρεμο 8ωρο την ημερα υπνου ή οχι ; εμενα εξαρχης μου εδωσαν και αγχολυτικο και το 1ο που εστρωσε ηταν ο υπνος. Ξυπνουσα με πανικους μες τη νυχτα κ εκανα δουλειες στην αρχη για να ηρεμω. Μετα επινα παγωμενο νερο. Προ ψυχιατρου αυτα. Ο φιλος σου τι σταση κραταει με ολο αυτο που περνας;; του εχεις ζητησει να ενημερωθει για την γαδ;
    Αν νιωθεις πως χανεις επαφη με τον εαυτο σου και το σωμα σου ειναι αμυνα αντιμετωπισης υψηλου στρες. Να παρεις τηλ τον γιατρο σου αν μπορεις να τον ενημερωσεις για οσα δεινα περασες γιατι εκεινος προτεινε αυτη την αγωγη και ειναι υπευθυνος.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Για την ελλειψη υπνου δεν μιλησες; κλεινεις ενα ηρεμο 8ωρο την ημερα υπνου ή οχι ; εμενα εξαρχης μου εδωσαν και αγχολυτικο και το 1ο που εστρωσε ηταν ο υπνος. Ξυπνουσα με πανικους μες τη νυχτα κ εκανα δουλειες στην αρχη για να ηρεμω. Μετα επινα παγωμενο νερο. Προ ψυχιατρου αυτα. Ο φιλος σου τι σταση κραταει με ολο αυτο που περνας;; του εχεις ζητησει να ενημερωθει για την γαδ;
    Αν νιωθεις πως χανεις επαφη με τον εαυτο σου και το σωμα σου ειναι αμυνα αντιμετωπισης υψηλου στρες. Να παρεις τηλ τον γιατρο σου αν μπορεις να τον ενημερωσεις για οσα δεινα περασες γιατι εκεινος προτεινε αυτη την αγωγη και ειναι υπευθυνος.
    Του μιλησα δε το σχολιασε
    με ρωτησε αν ακουω φωνες του ειπα οχι
    αν και ακουω συνεχεια μια φωνη να με τρομαζει τη φωνη του εαυτου μου
    ο φιλος μου λεει θα περασει
    δεν καταλαβαινει τι ειναι αυτο και πολλες φορες με κοιταει σα να μη με ξερει
    αλλα ολοι ετσι νομιζω με κοιτανε
    εχετε να μου προτεινετε καποιος καποιον ψυχιατρο?

  3. #213
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Του μιλησα δε το σχολιασε
    με ρωτησε αν ακουω φωνες του ειπα οχι
    αν και ακουω συνεχεια μια φωνη να με τρομαζει τη φωνη του εαυτου μου
    ο φιλος μου λεει θα περασει
    δεν καταλαβαινει τι ειναι αυτο και πολλες φορες με κοιταει σα να μη με ξερει
    αλλα ολοι ετσι νομιζω με κοιτανε
    εχετε να μου προτεινετε καποιος καποιον ψυχιατρο?
    Το να μην υπαρχει καλή επικονωνία-ανταπόκριση από τον γιατρό είναι κατι που αντιμετωπίζω και εγω. Ειτε εμεις λογω του προβλήματος μας αισθανόμαστε έτσι είτε γιατί ίσως πραγματικά δεν μπορεί ο γιατρος να ανταποκριθεί 100 % στο προβλημα μας .Αυτή την στιγμή πηγαίνω στο ΕΠΑΨΥ, πριν είχα απευνθυνθεί στο ψυχιατρικό του Σισμανογλέιου πιο πριν σε καποιον ψυχίατρο που κάλυπτε ο ασφαλιστικός φορέας του ταμείου μου και σε καποια φαση ειχα απευνθυνθεί σε καποιο ψυχιατρικό κεντρο στην Αγία Παρασκευή .Σε ιδιώτη γιατρό δεν έχω πάει λογω οικονομικής στενότητας .Μια λυση ισως να ηταν να απευνθυνθείς και στο Αιγινήτειο

  4. #214
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    οχι δε ρωτησα να σου πω κατι εγω τον πιεσα να μου πει αν εχω και τη δευτερη φορα
    του λεω τι εχω
    μου λεει δεν ξερω
    του λεω αν δεν ξερεις εσυ ποιος
    μου λεει τα συμπτωματα της καταθλιψης ειναι μπλα μπλα λεω τα εχω ολα
    μου λεει εχεις
    καλα αυτό δεν σημαινει σώνει και ντε ότι εχεις καταθλψη

  5. #215
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό που σου κάνει το μυαλό σου, το κάνει το μυαλό όλων όσων είναι στην φάση που είσαι εσύ. Εδώ εγώ που υποτίθεται είμαι σε καλύτερη φάση τώρα και μου κάνει διάφορα. Το θέμα είναι τι κάνεις εσύ. Είσαι στην αρχη ενός αγώνα. Στην αρχή θα έχεις περισσότερες ήττες και λιγότερες νίκες. Αυτό πρέπει να το καταλάβεις. Είναι δύσκολος γιατί έχεις πολλά να λύσεις..

    Ο λόγος που στρεφεσαι στον Θεό είναι γιατί δεν έχεις κανένα άλλον να σε στήριξη. Εδώ ο φίλος σου προτίμησε να σε αφήσει εκεί να βασανίζεται. Ίσως να μη ξέρει κιόλας πως να σε βοηθήσει και να επιλέγει να σε αφήσει να ηρεμήσεις..

    Αφού το στομάχι είναι χάλια θα φας κάτι στεγνό. Όσο αφορά τον ύπνο. Όταν δεν κοιμόμαστε καλά δεν είμαστε και καλά. Το βράδυ όταν ξαπλώνουμε το μυαλό αρχίζει κι ανακυκλώνει ιστορίες και καταστάσεις. Ίσως γιαυτό είναι και η πιο δύσκολη φάση της ημέρας.
    george1520 επειδη θεωρώ εύστοχα και σωστα τα σχολια και τις παρατηρησεις σου θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα μεσω μυνήματος εαν θελεις και εσυ φυσικα .Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω .

  6. #216
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Μηπως εχω σχιζοφρενεια
    δεν ειναι απλο αυτο που συμβαινει
    Ο ψυχιατρος μαλλον δν με καταλαβαινει κ δν εδω κουραγιο να ψαξω καποιον αλλον αληθεια
    εσυ αθηνα εισαι? μηπως ξερεις κανεναν καλο να μου στειλεις πμ
    Ξέρεις ποσες φορές σκέφτηκα κ εγώ ότι μπορεί να έχω κάποια σοβαρή ασθένεια στα κύτταρα του εγκεφάλου μου, ακόμα κ κάποια που δεν έχει ακόμα αποκαλυφθεί η είναι πολύ σπάνια.. Ακόμα κ τώρα αυτό σκεφτομαι..
    Δεν είμαι Αθήνα, μακάρι να ήξερα κάποιον κ να μπορούσα να σε βοηθήσω.. Θα σου πρότεινα να πάρεις τον ψυχίατρο σου τηλέφωνο κ να του πεις για τη σημερινή σου ψυχολογία πάντως... Ίσως να σε βοηθήσει έστω κ ελάχιστα όπως έγινε χθες..

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    Ξέρεις ποσες φορές σκέφτηκα κ εγώ ότι μπορεί να έχω κάποια σοβαρή ασθένεια στα κύτταρα του εγκεφάλου μου, ακόμα κ κάποια που δεν έχει ακόμα αποκαλυφθεί η είναι πολύ σπάνια.. Ακόμα κ τώρα αυτό σκεφτομαι..
    Δεν είμαι Αθήνα, μακάρι να ήξερα κάποιον κ να μπορούσα να σε βοηθήσω.. Θα σου πρότεινα να πάρεις τον ψυχίατρο σου τηλέφωνο κ να του πεις για τη σημερινή σου ψυχολογία πάντως... Ίσως να σε βοηθήσει έστω κ ελάχιστα όπως έγινε χθες..

    Του εστειλα μνμ και μου ειπε πως θα κανουν ενα μηνα να δρασουν τα χαπια
    Του ειπε τελικα τι εχω
    μου λεει το συζητησαμε χθες
    αυτο
    τεραστια βοηθεια με υποχρεωσε
    απο την αλλη οτι και να μου ελεγε παλι δε θα με βοηθουσε... αν και θα ηθελα δυο λογια ηρεμιστικα
    αισθανομαι χαλια ο εγκεφαλος μου υπολειτουργει σε βαθμο μαλακυνσης
    δεν μπορω να κανω ουτε μια σωστη προταση δεν καταλαβαινω τι μου λενε αν μου μιλησουν λιγο παραπανω απο δεκα δευτερολεπτα χανομαι και κανω οτι ακουω με το βλεμμα της αγελαδας
    εντωμεταξυ ειμαι πιο ασχημη απο ποτε
    κατακιτρινη αφυδατωμενη πρησμενη σα να εχω πεθανει και να μη το ξερω και σα να γερασα ειναι το προσωπο μου

  8. #218
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Του εστειλα μνμ και μου ειπε πως θα κανουν ενα μηνα να δρασουν τα χαπια
    Του ειπε τελικα τι εχω
    μου λεει το συζητησαμε χθες
    αυτο
    τεραστια βοηθεια με υποχρεωσε
    απο την αλλη οτι και να μου ελεγε παλι δε θα με βοηθουσε... αν και θα ηθελα δυο λογια ηρεμιστικα
    αισθανομαι χαλια ο εγκεφαλος μου υπολειτουργει σε βαθμο μαλακυνσης
    δεν μπορω να κανω ουτε μια σωστη προταση δεν καταλαβαινω τι μου λενε αν μου μιλησουν λιγο παραπανω απο δεκα δευτερολεπτα χανομαι και κανω οτι ακουω με το βλεμμα της αγελαδας
    εντωμεταξυ ειμαι πιο ασχημη απο ποτε
    κατακιτρινη αφυδατωμενη πρησμενη σα να εχω πεθανει και να μη το ξερω και σα να γερασα ειναι το προσωπο μου
    . Νατάσα να θυμάσαι ότι αυτό που περνας είναι παροδικό...Το μυαλό σου είναι μπλοκαρισμενο γτ έχει κουραστεί, το ίδιο κ το σώμα σου. Σε καταλαβαίνω, περνάς πολύ δύσκολα τώρα αλλά ολα θα αλλάξουν, κάνε υπομονή, 1 μήνα, ας είναι, αν πρόκειται να νιώσεις κάπως καλύτερα. προσπάθησε όμως κ εσύ να συντηρήσεις τον εαυτό σου όσο μπορείς, σε παρακαλώ...τουλ να τρως επαρκώς για να υποστηρίξεις την αγωγή σου κ ν κανεις μπάνιο. Αυτά γ αρχή. Ξέρεις κ εγώ βλέπω το πρόσωπο μου άσχημο μερικές φορές, όταν λίγο ηρεμώ αλλάζει κατευθείαν μορφή, είναι ο καθρέφτης της ψυχής σου γ αυτό.. Όσο για τον ψυχίατρο, αν δε σε βοηθάει ψαξε για κάτι άλλο έστω κ τυχαία στο Internet, κ θ ακούσεις κ μια άλλη άποψη συν τοις αλλοις. Με ποιον μίλησες σήμερα? Πήγες στη μητέρα σου?

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Του μιλησα δε το σχολιασε
    με ρωτησε αν ακουω φωνες του ειπα οχι
    αν και ακουω συνεχεια μια φωνη να με τρομαζει τη φωνη του εαυτου μου
    ο φιλος μου λεει θα περασει
    δεν καταλαβαινει τι ειναι αυτο και πολλες φορες με κοιταει σα να μη με ξερει
    αλλα ολοι ετσι νομιζω με κοιτανε
    εχετε να μου προτεινετε καποιος καποιον ψυχιατρο?
    εισαι πολυ πιεσμενη,φοβισμενη,κουρασμ ενη,αγχωμενη ξεκολλα τι φωνες και αηδιες....αυτα τα ροτανε καποιοι παλιοι ψυχιατροι μεσα στα πλαισια της ψυχιατρικης εξετασης....ξερω εγω,....στειλε μυνημα

  10. #220
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εισαι πολυ πιεσμενη,φοβισμενη,κουρασμ ενη,αγχωμενη ξεκολλα τι φωνες και αηδιες....αυτα τα ροτανε καποιοι παλιοι ψυχιατροι μεσα στα πλαισια της ψυχιατρικης εξετασης....ξερω εγω,....στειλε μυνημα
    Τι ξέρεις δηλαδή;

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    . Νατάσα να θυμάσαι ότι αυτό που περνας είναι παροδικό...Το μυαλό σου είναι μπλοκαρισμενο γτ έχει κουραστεί, το ίδιο κ το σώμα σου. Σε καταλαβαίνω, περνάς πολύ δύσκολα τώρα αλλά ολα θα αλλάξουν, κάνε υπομονή, 1 μήνα, ας είναι, αν πρόκειται να νιώσεις κάπως καλύτερα. προσπάθησε όμως κ εσύ να συντηρήσεις τον εαυτό σου όσο μπορείς, σε παρακαλώ...τουλ να τρως επαρκώς για να υποστηρίξεις την αγωγή σου κ ν κανεις μπάνιο. Αυτά γ αρχή. Ξέρεις κ εγώ βλέπω το πρόσωπο μου άσχημο μερικές φορές, όταν λίγο ηρεμώ αλλάζει κατευθείαν μορφή, είναι ο καθρέφτης της ψυχής σου γ αυτό.. Όσο για τον ψυχίατρο, αν δε σε βοηθάει ψαξε για κάτι άλλο έστω κ τυχαία στο Internet, κ θ ακούσεις κ μια άλλη άποψη συν τοις αλλοις. Με ποιον μίλησες σήμερα? Πήγες στη μητέρα σου?

    Ναι πηγα σπιτι και με φροντισε
    κοιμηθηκα σπιτι μου σημερα
    και παλι ξυπνησα το βραδυ 4 αυτη τη φορα αλλα ενιωσα καλυτερα
    δν εχω κουραγιο να ψαξω για αλλον ,
    οχι ακομα τουλαχιστον...

  12. #222
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Ναι πηγα σπιτι και με φροντισε
    κοιμηθηκα σπιτι μου σημερα
    και παλι ξυπνησα το βραδυ 4 αυτη τη φορα αλλα ενιωσα καλυτερα
    δν εχω κουραγιο να ψαξω για αλλον ,
    οχι ακομα τουλαχιστον...
    Της μιλησες για όσα περνάς ? Ξέρει ότι επισκέπτεσαι ψυχίατρο, για την αγωγή κτλ?

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    Της μιλησες για όσα περνάς ? Ξέρει ότι επισκέπτεσαι ψυχίατρο, για την αγωγή κτλ?
    Ναι η μανα μου ξερει τα παντα για μενα
    Παντα της τα ελεγα ολα
    δν εχω φιλες να μιλησω εχω μονο τη μαμα κ την αδερφη μου
    ο υπνος μου ειναι σε χαλια κατασταση
    δεν ξεκουραζομαι καθολου
    εσυ αθηνα πως εισαι?
    θυμησε μου παιρνεις καποια αγωγη ?

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εισαι πολυ πιεσμενη,φοβισμενη,κουρασμ ενη,αγχωμενη ξεκολλα τι φωνες και αηδιες....αυτα τα ροτανε καποιοι παλιοι ψυχιατροι μεσα στα πλαισια της ψυχιατρικης εξετασης....ξερω εγω,....στειλε μυνημα
    πως στελνω πμ???

  15. #225
    george1520
    Guest
    Πας στο προφίλ αυτού που θες να στείλεις.. Στα αριστερά έχει αποστολή μηνύματος. Δίνεις ένα τίτλο στο μηνυμα και στέλνεις. Όταν σου στέλνουν μήνυμα εκεί που γράφει "σημειώσεις" θα σου βγάζει ειδοποίηση.

    Πως είσαι σήμερα;

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Similar Threads

  1. Τι έχω τελικα
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-12-2018, 20:15
  2. τελικα
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-2017, 16:26
  3. Τελικά...
    By GiannisNik3 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-2017, 21:07
  4. τι εχω τελικα?
    By mr bubbles in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-2012, 06:29
  5. Τελικά τί έχω
    By mperdemenos123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-03-2011, 00:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •