Απλά να πω τον πόνο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44

    Απλά να πω τον πόνο μου

    Καλησπέρα!Δεν σας γράφω για να μου δώσετε κάποια συμβουλή αφού τις λύσεις τις ξέρω από μόνη μου αλλά είχα την ανάγκη να μοιραστώ ολο αυτό που νιώθω.Ισως θυμάστε το θέμα μου με τον κύριο Πάρη που όταν χώρισε άλλαξαν τα πράγματα ως προς τη μεταξύ μας σχέση που αναρωτιομουν μήπως ήταν ένας τρόπος να με κάνει να χωρίσω.Με τον κύριο Πάρη ακόμη έχουμε επικοινωνία,κάθε φορά ορκίζεται στον εαυτό του ότι είναι η τελευταία φορά και κάθε φορά καταλήγουμε να βρεθούμε ξανά και ξανά.Ισως είναι ο πιο ειλικρινής άντρας που έχω γνωρίσει μιας και δεν μου έκρυψε ποτέ ούτε τα συναισθήματα του ούτε το τι συνέβαινε στη ζωή του.Γνωριζω ότι υπάρχει κάποια κοπέλα στη ζωή του,ο ιδιος μου το είπε και πως δεν έχουν σχέση αφού γνωρίζει και για μενα(όχι το ποια είμαι,την ύπαρξη μου στη ζωή του) και ξέρω πως έχει ανάγκη να προχωρήσει.Την προτελευταία φορα που βρεθήκαμε μου είπε ξεκάθαρα ότι ζηλεύει που φεύγω απ' αυτόν και γυρίζω στον άντρα μου και πως από αύριο θα έχει σχέση με αυτή την κοπέλα κανονική και να μην τον πάρω να πάμε για κάνα καφέ γιατί θα τη φέρει μαζί του.Πονεσα πολύ αλλά ήξερα γιατί μου τα είπε αυτά...Ήθελε να με ταρακουνήσει,να ξυπνησω!Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε ενώ μου είπε ότι έχει κρατήσει πολύ αυτό με μας και φοβάται ότι κάποιος θα δει ή θα ψιλιαστει κάτι και φοβάται για μένα γιατί αυτός είναι ελεύθερος,την ώρα που ήταν να φύγω κι ενώ περίμενε κάποιον γνωστό από λεπτό σε λεπτό (μου το είπε 5 λεπτά πριν την ώρα που είχαν κανονίσει) με καθυστερούσε λες κι ήθελε να πέσω πάνω του κι όταν του είπα τί θά κάνω αν πέσω πάνω του μου έκανε πλάκα.Ξερω ότι έχει αισθήματα για μενα και ξέρω πόσο έχει παλέψει για να ξεκολλήσει και επίσης πόσο δεν τα έχει καταφέρει όσο κι αν προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του για το αντίθετο!Θέλω να του πω πόσο τον θέλω,πόσο τον έχω ανάγκη,πόσο μου λείπει και πως τρελαίνομαι όταν κάνουμε να βρεθούμε μέρες αλλά νιώθω πως δεν έχω το δικαίωμα να του το κάνω αυτό.Εγω είμαι το πρόβλημα και δεν γίνεται να τον φορτώνω κι άλλο αλλά πραγματικά έχω τόσο ανάγκη να του τα πω!Να τον πάρω αγκαλιά και να κλάψω μέχρι να πνιγώ από τους λιγμους που δεν μπορώ να είμαι μαζί του!!Πως φτιάχνει η διάθεσή μου όταν ακούω τη φωνή του και πως έχω κρατήσει όλες μάς τις στιγμές μέσα στο μυαλό μου σαν κάτι ιερό!Αλλά δεν πρέπει να του τα πω γιατί εγώ φταίω κι όχι αυτός! Ευχαριστώ για το χρόνο σας,το είχα τόσο ανάγκη!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα προσωπικα αυτες οι σχεσεις που κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι σχεδον ιδιες με τις δικες σου μου φαινονται περισσοτερο μαρτυριο παρα οφελος επειδη ειναι προγραματισμενοι απο αυτον που ο χριστος αποκαλεσε αρχοντα του κοσμου αυτου να κολησουν στον αλλο τους εαυτο που στη πραξη δεν εχουν τιποτα κοινο με αυτον παρα μονο οτι ο ενας ειναι το φως και ο αλλος η σκια δε καταλαβαινουν οτι ματαιοπονουν γιατι βρισκονται στη ψευδαισθηση οτι εχουν το αλλο τους μισο ενω στη πραγματικοτητα ειναι κενο αντι για μισο τους.
    αυτο πχ που αντιλαμβανομαι ειναι οτι δεν εχεις καμια αντισταση στο ματριξ και πας οπου σε παει γι αυτο υποφερεις ξυπνα! και βαλε το μυαλο σου να δουλεψει
    το οτι συναντιεσαι με αυτο τον ανθρωπο που λες αυτο οφειλετε στο προγραματισμο του πλανητη αυτου (αισχρος κατα τη γνωμη μου αποψη μου) που συγκεντρωνει παντα τα δυο ακρα στο ιδιο σημειο οπως το φως και τη σκια που εχουν την εντυπωση οτι πρεπει να πορευονται μαζι ενω αυτο ειναι η υπερτατη διαστροφη απο το δρομο της αγνωτητας που εχουμε συνηθισει και την εχουμε αποδεχτει γιατι δε μπορουμε να κανουμε αλλιως γιατι ολα εδω λειτουργουν ετσι
    πιστεψε με την αληθεια θα τη γνωριζεις οταν ΔΕΝ εισαι ερωτευμενη οπου αρχιζει ο ερωτας αρχιζει η απατη και οπου αρχιζει η απατη αρχιζει το κακο.

    η δευτερη εξαπατηση του ματριξ ειναι οτι πολοι νομιζουν οτι μονο οι ιδιοι υποφερουν αυτο συμβαινει γιατι ο καθε ανθρωπος εχει ενα ορισμο της δυστυχιας που μονο ο ιδιος γνωριζει με αποτελεσμα κανενας αλλος ανθρωπος να μη μπορει να τον δει ετσι οστε να το ξερει μονο ο ιδιος το οτι υποφερει το συμπερασμα ειναι λοιπον οτι ζουμε σε ενα πλανητη που βασιλευει το κακο και η εξαπατηση

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να σε επαναφερω στη πραγματικοτητα ειμαι σιγουρος οτι επιθυμεις καπιον αλλο που φαινομενικα ειναι ιδιος με τον κυριο παρη αλλα ειναι το αντιθετο του τοσο αντιθετο οσο η λεξη ολα η τιποτα αλλα επειδη δεν αντιστεκεσαι στο ματριξ ουτε στο προγραματισμο του μυαλου σου απ τον" αρχοντα του κοσμου αυτου"δε το εχεις αντιληφθει αφενος γιατι παρασυρεσε απο σαρκικες ηδονες και αφετερου γιατι αν το ανακαλυψεις αυτο που λεω θα διαπιστωσεις οτι αυτο δε σε ελκει ερωτικα καθολου και αυτη η πανουργια συμβαινει για να βοηθησει το ματριξ να εξελχθει οπως το φιδι που τρωει τελικα τον εαυτο του το συμβολο της αυτοκαταστροφης και το παντρεμα των δυο αντιθετων οδηγει στη ψυχολογικη εξοντωση τους δηλαδη στη μυηση τους στο κοσμο του τιποτα και αυτου που δεν εχει μυαλο

    και να σου πω και κατι αλλο εχεις αναρωτηθει ποτε γιατι η εκφραση ηδονης φαινεται σχεδον ιδια με την εκφραση πονου γιατι φυσικα ζουμε στο πλανητη της εξαπατησης που εχει κανει να φαινονται ομοια τα 2 ακρα

  4. #4
    george1520
    Guest
    Διάβασα το πρώτο ποστ στο άλλο θέμα και μου δημιουργήθηκε η απορία. Τελικά ποιος είναι ο πόνος; ότι θες κάποιον και δεν μπορείς να είσαι μαζί του επειδή είσαι παντρεμένη; ή ότι ζεις σε ένα τέτοιο γάμο και προσπαθείς να πάρεις ανάσες. Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι ο άνθρωπος τώρα που περιγράφεις είναι απλά η διέξοδος σου και όχι η επιλογή σου; τι εννοώ; Επέλεξες αυτόν άνθρωπο γιατι είδες κάτι σε αυτόν ή επειδή αυτός σε κάνει να ξεφεύγεις; είναι τελικά τόσο τέλειος ή έτσι νιώθεις εξαιτίας όλου αυτού που αφορά τον γάμο σου;

    Θα πρέπει να κάνεις κάτι για σένα. Αν δεν σαρεσει ο γάμος σου, ο άνθρωπος που είσαι μαζί του θα πρέπει να φύγεις.. Μια ζωή έχουμε..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Καλησπέρα!Δεν σας γράφω για να μου δώσετε κάποια συμβουλή αφού τις λύσεις τις ξέρω από μόνη μου αλλά είχα την ανάγκη να μοιραστώ ολο αυτό που νιώθω.Ισως θυμάστε το θέμα μου με τον κύριο Πάρη που όταν χώρισε άλλαξαν τα πράγματα ως προς τη μεταξύ μας σχέση που αναρωτιομουν μήπως ήταν ένας τρόπος να με κάνει να χωρίσω.Με τον κύριο Πάρη ακόμη έχουμε επικοινωνία,κάθε φορά ορκίζεται στον εαυτό του ότι είναι η τελευταία φορά και κάθε φορά καταλήγουμε να βρεθούμε ξανά και ξανά.Ισως είναι ο πιο ειλικρινής άντρας που έχω γνωρίσει μιας και δεν μου έκρυψε ποτέ ούτε τα συναισθήματα του ούτε το τι συνέβαινε στη ζωή του.Γνωριζω ότι υπάρχει κάποια κοπέλα στη ζωή του,ο ιδιος μου το είπε και πως δεν έχουν σχέση αφού γνωρίζει και για μενα(όχι το ποια είμαι,την ύπαρξη μου στη ζωή του) και ξέρω πως έχει ανάγκη να προχωρήσει.Την προτελευταία φορα που βρεθήκαμε μου είπε ξεκάθαρα ότι ζηλεύει που φεύγω απ' αυτόν και γυρίζω στον άντρα μου και πως από αύριο θα έχει σχέση με αυτή την κοπέλα κανονική και να μην τον πάρω να πάμε για κάνα καφέ γιατί θα τη φέρει μαζί του.Πονεσα πολύ αλλά ήξερα γιατί μου τα είπε αυτά...Ήθελε να με ταρακουνήσει,να ξυπνησω!Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε ενώ μου είπε ότι έχει κρατήσει πολύ αυτό με μας και φοβάται ότι κάποιος θα δει ή θα ψιλιαστει κάτι και φοβάται για μένα γιατί αυτός είναι ελεύθερος,την ώρα που ήταν να φύγω κι ενώ περίμενε κάποιον γνωστό από λεπτό σε λεπτό (μου το είπε 5 λεπτά πριν την ώρα που είχαν κανονίσει) με καθυστερούσε λες κι ήθελε να πέσω πάνω του κι όταν του είπα τί θά κάνω αν πέσω πάνω του μου έκανε πλάκα.Ξερω ότι έχει αισθήματα για μενα και ξέρω πόσο έχει παλέψει για να ξεκολλήσει και επίσης πόσο δεν τα έχει καταφέρει όσο κι αν προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του για το αντίθετο!Θέλω να του πω πόσο τον θέλω,πόσο τον έχω ανάγκη,πόσο μου λείπει και πως τρελαίνομαι όταν κάνουμε να βρεθούμε μέρες αλλά νιώθω πως δεν έχω το δικαίωμα να του το κάνω αυτό.Εγω είμαι το πρόβλημα και δεν γίνεται να τον φορτώνω κι άλλο αλλά πραγματικά έχω τόσο ανάγκη να του τα πω!Να τον πάρω αγκαλιά και να κλάψω μέχρι να πνιγώ από τους λιγμους που δεν μπορώ να είμαι μαζί του!!Πως φτιάχνει η διάθεσή μου όταν ακούω τη φωνή του και πως έχω κρατήσει όλες μάς τις στιγμές μέσα στο μυαλό μου σαν κάτι ιερό!Αλλά δεν πρέπει να του τα πω γιατί εγώ φταίω κι όχι αυτός! Ευχαριστώ για το χρόνο σας,το είχα τόσο ανάγκη!
    καλημερα.
    διαβασα και το παλιο θεμα, γιατι το ειχα ξεχασει.
    νομιζω οτι παραμυθιαζεσαι.
    κανεις δεν κανει σχεση για να σε ταρακουνησει.
    αν ηθελε να σε ταρακουνησει, θα σε ταρακουνουσε τοτε που χωρισε, οχι μετα απο τοσο καιρο μεσοβεζικων επαφων.
    κανει σχεση, γιατι μπορει να παει παρακατω, γιατι προτιμαει καποια αλλη απο αυτο που ζει μαζι σου.
    εχεις παντα την απορια αν θα εισασταν μαζι ΑΝ χωριζες.
    τοσο καιρο εχει χωρισμενος. σου ζητησε ποτε να χωρισεις ΓΙΑ να ειστε μαζι; γιατι δεν μας εχεις πει ακτι τετοιο. σου ειπε ποτε "εσενα θελω, να ειμαστε μονο μαζι. χωρισε και θα ειμαστε μαζι" το ειπε;
    κι αν δεν στο λεειε τσι ξεκαθαρα οπως στο λεω, κια φου τοσο καιρο εξακολουθειτε να εχετε επικοινωνια, γιατι δεν το ρωτησες ξεκαθαρα εσυ;;;
    μηπως επειδη φοβασαι την απαντηση;

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Αν θες και μια γνώμη....που λογικά δεν θες γιατί μόνη σου τα γράφεις αλλα θα την πω....Δεν νομίζω ότι φταις εσύ πουθενά....!!!

    Εσύ τον ερωτεύτηκες ...και λογικό είναι κάποιος από τους δύο να το πάθει αυτό...το κακο σε αυτήν την ιστορία είναι ότι μόνο εσύ είσαι περισσότερο ερωτευμένη μαζί του ......εκείνος όχι...Αλλιώς θα διάλεγε εσένα....Δεν είναι αμοιβαία τα αισθήματα μεταξύ σας
    ..εκείνος το έζησε όσο ήθελε....πήρε αυτά που ήθελε και τέρμα
    Εσύ είσαι αυτή που θα ήθελε περισσότερα γιατί νοιάζεσαι περισσότερο όμως καλύτερα να προχωρήσεις

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Με τον κύριο Πάρη γνωριζόμαστε αρκετά χρόνια πριν γίνει κάτι μεταξύ μας.Τον ξέρω σα χαρακτήρα και με ξέρει.Δε θα μου ζητούσε ποτέ να χωρίσω και δεν θα ήθελε ποτέ να χωρίσω για αυτόν.Παντα μου λέει να χωρίσω για μένα και το παιδί.Για να είμαι εγώ καλά.Μεχρι και φίλη μου έχει πιάσει που δεν ξέρει για μας και της έλεγε να με βοηθήσει να χωρίσω λόγω των προβλημάτων που έχω.Οσο για το αν μου το έχει να είμαστε μαζι,μου είπε από τις πρώτες κιόλας μέρες που ξεκίνησε όλο αυτό μεταξύ μας ότι ή θα το κόψουμε εδώ ή θα φάμε την κατακραυγή του κόσμου γιατί θα καταλήξουμε μαζί.Οτι φαντάζεται τον εαυτό του μαζί μου κι ότι θα ήθελε να το ζήσει.Εγω δυστυχώς δεν του είπα ποτέ ότι θα μπορούσα να χωρίσω για να είμαι μαζί του και δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος!Γιατί με τρομάζει το τι θα αντιμετωπίσουμε όταν μαθευτεί αν ποτέ είμαστε μαζί.Ολα τα έκανα αργά.Αργα του είπα ότι την έχω πατήσει μαζί του κι ότι θα ήθελα κάποια στιγμή στο μέλλον να μας έβλεπα μαζί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Καλά γιατί τον λες κύριο Πάρη;; πόσο διαφορά ηλικίας έχετε;
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε μπορω να καταλαβω πως γινετε πρωτα να εισαι αλλου και μετα να κρατας ως ιερο κατι εκτος της πορειας σου
    εκείνος το έζησε όσο ήθελε....πήρε αυτά που ήθελε και τέρμα
    δεν ειναι ετσι οπως τα λες το εζησε ενω ηταν στη ψευδαισθηση του ματριξ χωρις να γνωριζει την αληθεια γιατι δεν ειχε γνωρισει απο πριν καποια αντιστοιχη και συναναστρεφοταν ενα αγνωστο γι αυτον ανθρωπο που νομιζε οτι τον γνωριζει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά πολύ Φώσκολος έχει πέσει τελευταία. Το βλέπω πολύ γύρω μου, μπλα μπλα μπλα και από πράξεις τίποτα. Μπερδεμένες και μεσοβέζικες καταστάσεις, γκροτέσκ παραστάσεις και να 'χαμε να λέγαμε και από ουσία μηδέν.
    Εγώ έχω να πω ότι έχουμε γεμίσει ερωτικές ιστορίες και δράματα εκ του ασφαλούς. Αυτός κάνει δηλώσεις καψούρας, αλλά δεν σε διεκδίκησε ποτέ στα ίσα, λέει χώρισε για 'σενα και το παιδί σου για να μην πάρει την ευθύνη ότι μπορεί να χωρίσεις για εκείνον. Εσύ κάνεις δηλώσεις καψούρας και ζήλειας που πάει να προχωρήσει στην ζωή του, αλλά ποτέ δεν είπες θα χωρίσεις για να είσαι μαζί του. Όλοι σκηνοθετούνε δράματα με μεγάλα λόγια τελευταία, αλλά όταν έρχεται η ώρα για αποδείξεις αν ισχύουν όλα αυτά τα λόγια και τα μεγάλα αισθήματα... κο κο κο. Άρα τα αισθήματα δεν είναι τόσο μεγάλα και δεν υπάρχει ο λόγος για να σηκώνουν όλη αυτή τη φασαρία.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Με τον κύριο Πάρη γνωριζόμαστε αρκετά χρόνια πριν γίνει κάτι μεταξύ μας.Τον ξέρω σα χαρακτήρα και με ξέρει.1.2.Δε θα μου ζητούσε ποτέ να χωρίσω και δεν θα ήθελε ποτέ να χωρίσω για αυτόν.Παντα μου λέει να χωρίσω για μένα και το παιδί.Για να είμαι εγώ καλά.Μεχρι και φίλη μου έχει πιάσει που δεν ξέρει για μας και της έλεγε να με βοηθήσει να χωρίσω λόγω των προβλημάτων που έχω.Οσο για το αν μου το έχει να είμαστε μαζι,3.μου είπε από τις πρώτες κιόλας μέρες που ξεκίνησε όλο αυτό μεταξύ μας ότι ή θα το κόψουμε εδώ ή θα φάμε την κατακραυγή του κόσμου γιατί θα καταλήξουμε μαζί. Οτι φαντάζεται τον εαυτό του μαζί μου κι ότι θα ήθελε να το ζήσει.4.Εγω δυστυχώς δεν του είπα ποτέ ότι θα μπορούσα να χωρίσω για να είμαι μαζί του 5.και δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος!Γιατί με τρομάζει το τι θα αντιμετωπίσουμε όταν μαθευτεί αν ποτέ είμαστε μαζί.Ολα τα έκανα αργά. 6.Αργα του είπα ότι την έχω πατήσει μαζί του κι ότι θα ήθελα κάποια στιγμή στο μέλλον να μας έβλεπα μαζί.
    1.δεν ηθελε να χωρισεις "γι αυτον", αλλα για σενα, γιατι δεν ηθελε να αναλαβει τον ρολο του ανδρα σου μετα τον χωρισμο. δηλαδη "χωρισε ,χωρις απαραιτητα να θεωρεις το μελλον σου ταυτισμενο μαζι μου".
    σε απλα ελληνικα, δεν ειχε σκοπο να αναλαβει ΕΥΘΥΝΕΣ μετα τον χωρισμο σου.

    2. δεν ηθελε να χωρισεις γι αυτον, ηθελε μια χαρα ομως να κερατωνεις τον ανδρα σου μαζι του, πραγμα πολυ πιο "ανηθικο" απο το να χωριζες ωραια και καλα και μετα να ζουσατε μαζι. σορι, αλλα δεν ειναι νιαξιμο αυτο. ξεκαθαρισμα ειναι. "χωρισε, γιατι δεν περνας καλα και κανεις κακο και στο παιδι σου, αλλα ΕΓΩ δεν ξερω τι θα κανω στην δικη μου ζωη. μου αρεσεις, αλλα δεν σημαινει οτι θα ζησουμε μαζι αν χωρισεις" αυτο σου ελεγε...

    3. ναι, αλλα ουτε το κοψατε "εκει", ουτε ζειτε μαζι. το συνεχιζατε, γιατι δεν σου ειπε ποτε να χωρισεις για να ειστε μαζι. σου ελεγε παντα να χωρισεις ΓΙΑ ΣΕΝΑ. επισης, μην κρατας μετα απο τοσο καιρο λογια που ειπωθηκαν πανω στον ενθουσιασμο της αρχης. τοτε ηταν κι εκεινος παντρεμενος και δυστυχισμενος. οταν ομως βρεθηκε ελευθερος, ηθελε να ζησει την ζωη του, οχι να δεσμευθει και να συνεχισετε μαζι.

    4. δεν χρειαζοταν να του το πεις οτι ηθελες να χωρισεις για να ειστε μαζι. το ηξερε. το εδειχνες. γι αυτο ακριβως σου ξεκαθαριζε αργοτερα, να μην χωρισεις για να ειστε μαζι, αλλα για εσενα και το παιδι σου. δεν ηταν νιαξιμο. ξεκαθαρισμα ηταν.

    5. αυτο με το "τι θα πει ο κοσμος", δικαιολογια μου φαινεται. αν τον ενοιαζε ο κοσμος, θα σου ζητουσε να ειστε επισημα μαζι και οχι "παρανομα" με αρπαχτες, που συνηθως μαθαινονται οπως ξερεις.

    6. τι θα πει "του το ειπες αργα";; γιατι ηταν αργα; αυτος ηταν ελευθερος σχεδον μεχρι σημερα. τι τον εμποδιζε να σου πει οτι θα ειστε μαζι , αν αυτο ηθελε;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά πολύ Φώσκολος έχει πέσει τελευταία. Το βλέπω πολύ γύρω μου, μπλα μπλα μπλα και από πράξεις τίποτα. Μπερδεμένες και μεσοβέζικες καταστάσεις, γκροτέσκ παραστάσεις και να 'χαμε να λέγαμε και από ουσία μηδέν.
    Εγώ έχω να πω ότι έχουμε γεμίσει ερωτικές ιστορίες και δράματα εκ του ασφαλούς. Αυτός κάνει δηλώσεις καψούρας, αλλά δεν σε διεκδίκησε ποτέ στα ίσα, λέει χώρισε για 'σενα και το παιδί σου για να μην πάρει την ευθύνη ότι μπορεί να χωρίσεις για εκείνον. Εσύ κάνεις δηλώσεις καψούρας και ζήλειας που πάει να προχωρήσει στην ζωή του, αλλά ποτέ δεν είπες θα χωρίσεις για να είσαι μαζί του. Όλοι σκηνοθετούνε δράματα με μεγάλα λόγια τελευταία, αλλά όταν έρχεται η ώρα για αποδείξεις αν ισχύουν όλα αυτά τα λόγια και τα μεγάλα αισθήματα... κο κο κο. Άρα τα αισθήματα δεν είναι τόσο μεγάλα και δεν υπάρχει ο λόγος για να σηκώνουν όλη αυτή τη φασαρία.
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο σονια.
    και οι δυο πλευρες εχουν στησει ενα ανυπαρκτο δραμα.
    αυτος κοκοκο και "χωρισε για σενα" κι εκεινη πατροναρει το δραμα λεγοντας οτι το πιστευει κι οτι εκεινος τρελαινεται να ζησουν μαζι αλλα η ιδια δεν το αποφασιζει...
    ποιο να αποφασισει; αυτο που δεν ζητηθηκε ποτε;

    το μοναδικο δραμα, ειναι αυτο για το οποιο δεν γινεται καμια κουβεντα.
    και ειναι κι ο λογος που η φιλη εδω ασχολειται με εναν ερωτα που δεν υπαρχει πια. δεν θελει να αντιμετωπισει οπως πρεπει το γεγονος οτι εχει εναν κακοποιητικο ανδρα που κανει κακο σε εκεινην και καταστρεφει και το παιδι τους και η θεση του ειναι στην φυλακη και οχι διπλα στο παιδι της.
    ελενιτσα, ασε τους πρωην εραστες και κοιτα τι θα κανεις με τον μπαμπουλα που παντρευτηκες.

  13. #13
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο σονια.
    και οι δυο πλευρες εχουν στησει ενα ανυπαρκτο δραμα.
    αυτος κοκοκο και "χωρισε για σενα" κι εκεινη πατροναρει το δραμα λεγοντας οτι το πιστευει κι οτι εκεινος τρελαινεται να ζησουν μαζι αλλα η ιδια δεν το αποφασιζει...
    ποιο να αποφασισει; αυτο που δεν ζητηθηκε ποτε;

    το μοναδικο δραμα, ειναι αυτο για το οποιο δεν γινεται καμια κουβεντα.
    και ειναι κι ο λογος που η φιλη εδω ασχολειται με εναν ερωτα που δεν υπαρχει πια. δεν θελει να αντιμετωπισει οπως πρεπει το γεγονος οτι εχει εναν κακοποιητικο ανδρα που κανει κακο σε εκεινην και καταστρεφει και το παιδι τους και η θεση του ειναι στην φυλακη και οχι διπλα στο παιδι της.
    ελενιτσα, ασε τους πρωην εραστες και κοιτα τι θα κανεις με τον μπαμπουλα που παντρευτηκες.
    Ήμουν ο μόνος που το σχολίασε και πίστευα ότι βλέπω τα πράγματα λάθος..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ήμουν ο μόνος που το σχολίασε και πίστευα ότι βλέπω τα πράγματα λάθος..
    ναι γιωργο. συμφωνω μαζι σου.
    αντιπερισπασμος ειναι ολη η ιστορια του κου παρη, για να παιρνει το μυαλο της μακρια απο το αληθινο δραμα που παιζεται στην ζωη της.

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Όλοι έχουμε δικαίωμα στο παραμύθι......Δεν είναι ανάγκη στη ζωή όλα να τα βλέπουμε ορθολογιστικά......κάπου κάπου πρέπει να αφήνουμε και ένα παράθυρο ανοικτό στο όνειρο η σε μια φαντασίωση

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θελω απλα να πω τον πονο μου
    By λουλούδι in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 22-03-2019, 19:42
  2. Zoloft για τον πόνο
    By Dread in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2019, 15:09
  3. κάπου να πω τον πόνο μου!!!
    By Cathy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2012, 02:27
  4. Να σας πώ κι εγώ τον πόνο μου???
    By bebe-q in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 24-02-2012, 19:38
  5. Να σας πω τον πονο μου...
    By Junkie in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 12
    Last Post: 16-10-2011, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •