Την μια ετσι...την αλλη γιουβετσι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Την μια ετσι...την αλλη γιουβετσι...

    Δεν ξερω αλλα τους τελευταιους μηνες εχω γινει πολυ αλλοπροσαλλος.
    Εννοω οτι την μια ειμαι πολυ συνεσταλμενος,ντροπαλος...τ ην αλλη ειμαι γεματος αυτοπεποιθηση,μετα πεφτω σε καταθλιψη και μετα ειμαι μες την τρελλη χαρα.
    Δηλαδη λες και ειμαι χιλια δυο προσωπα και δεν ξερω ποιο θα βγει στην επιφανεια την επομενη στιγμη.
    Οχι οτι με ενοχλει, μου αρεσει να αυτοεκπλησσομαι αλλα να,αισθανομαι πολυ μ... μερικες φορες,κυριως γιατι δινω υπερβολικη σημασια στην γνωμη των αλλων.
    Απο την αλλη δεν μπορω να το εξηγησω,δεν ημουν εγω αυτος ο χ αγνωστος που ειμαι τωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    κ εγω βασανιζομαι απο τετοιες αποριες:(
    ειναι πολυ δυσκολα..
    θα τα καταφερω ομως που θα παει..;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μμμμ δεν μπορω να πω οτι ειναι δυσκολα ,το αντιθετο ειναι συναρπαστικα,περασα μπορω να πω σχεδον μια δεκαετια με απολυτο σχεδον αυτοελεγχο και τυπικοτητα και τωρα...ειναι αλλιως...απλως ειναι περιεργα και ανεξηγητα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    κανεις καποια αγωγη??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εδω και μια δεκαετια...απο την πρωτη κριση ειμαι με αντιψυχωτικα,εδω και 2-3 χρονια με abilify σταθερα,αλλα τωρα κατα καποιο τροπο βλεπω τι ειναι ζωη,χωρις να εχει συντελεστει καποια σημαντικη αλλαγη στις εξωτερικες συνθηκες,μονο σε εμενα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και οι εξωτερικες συνθηκες (οι αλλοι πχ.) ανταποκρινονται αναλογα φυσικα,προς το καλυτερο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    κηπ γουοκινγκ, μήπως εξωτερικά ερεθίσματα, απ αυτά τα συναρπαστικά που όλοι βιώνουμε κάποιες φορές σττη ζωή μας έχουν προκαλέσει αυτή την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά??? ;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    χεχε αν εννοεις ερωτα ναι ειμαι διαρκως ερωτευμενος...αλλα ειναι το αιτιο ή αποτελεσμα αραγε της αλλαγης?
    Δεν μπορω να απαντησω σε αυτο lol.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    keep ειναι χαρακτηριστικο τις ασθενιας σου αυτο το εχω διαβασει στο δυκτιο.Οταν πεσεις σε καταθλιψη για καμποσο καιρο και μετα αρχισεις να νιωθεις καλυτερα θα αρχισεις να νιωθεις υπερβολικα καλυτερα.και γω το παθενω αυτο κ ειδικα οσοι εχουν σχιζοφρενια :P
    υ.γ οπως εγραψα στο θεμα φωνες και γω ακουω κ θα το σηζητησω με τον γιατρο ου.τιις ακουω ειδικα μετα π φευγω απο ενα μερος με πολοι κοσμο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    α μπα μια δεκαετια τοτε γιατι ημουνα μουτζουφλης...και ξερεις ο χρονος ειναι με το μερος του ασθενη σε αυτη την ασθενεια απο οτι ξερω και εχω διαβασει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Originally posted by keep_walking
    α μπα μια δεκαετια τοτε γιατι ημουνα μουτζουφλης...και ξερεις ο χρονος ειναι με το μερος του ασθενη σε αυτη την ασθενεια απο οτι ξερω και εχω διαβασει.

    σε μενα απαντησες?δεν καταλαβα χριστουλη :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι σε εσενα:)
    Εννοω οτι δεν οφειλεται στην ασθενεια...αν ηταν συμπτωματα της ασθενειας θα ειχαν παρουσιαστει μεσα στην δεκαετια που περασε και οχι τωρα που εχει \"πηξει\" τροπος του λεγειν το μυαλο μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Δεν ξερω αλλα τους τελευταιους μηνες εχω γινει πολυ αλλοπροσαλλος.
    Εννοω οτι την μια ειμαι πολυ συνεσταλμενος,ντροπαλος...τ ην αλλη ειμαι γεματος αυτοπεποιθηση,μετα πεφτω σε καταθλιψη και μετα ειμαι μες την τρελλη χαρα.
    Δηλαδη λες και ειμαι χιλια δυο προσωπα και δεν ξερω ποιο θα βγει στην επιφανεια την επομενη στιγμη.
    Οχι οτι με ενοχλει, μου αρεσει να αυτοεκπλησσομαι αλλα να,αισθανομαι πολυ μ... μερικες φορες,κυριως γιατι δινω υπερβολικη σημασια στην γνωμη των αλλων.
    Απο την αλλη δεν μπορω να το εξηγησω,δεν ημουν εγω αυτος ο χ αγνωστος που ειμαι τωρα.
    Οπως τα γράφεις, σκεφτομαι πώς για να σημειωνεις αυτες τις εναλλαγες, προφανως κατι αλλαζει τώρα πια. Κατι γινεται που δεν γινονταν στο παρελθον. Οτιδηποτε δεν συνηθιζοταν στο παρελθον, μπορει να μας φερνει μια αμηχανια, μια εκπληξη, εναν συναισθημα ισως πρωτογνωρο. Κ μαλλον δεν ξερουμε κ πώς να διαχειριστουμε κατι νεο. Μπορει και εναν φοβο μαζι μ ολα τα άλλα.

    Ετσι, ειναι πολυ πιθανον να μην εισαι οπως ήσουν πριν χρονια και να αλλαζεις. Οπως και να χει βρισκω πιο υγιες το να εχω πολλα προσωπα, και να τους δινω χωρο εκφρασης παρα ενα μονιμα το ιδιο...Ετσι νομιζω μπορεις να βρεις καλυτερα και αλλες πλευρες του εαυτου σου.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πολυχρωμη η διαθεση σου τα λεει ολα sofia και τα λες παντα ωραια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    :)...... κοκκινιζω....σ ευχαριστω!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •