ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 151 to 165 of 183
  1. #151
    george1520
    Guest
    Κύκλος είναι... Μετά θα βρεις κάτι άλλο να σε απασχολεί και πάει λέγοντας.. Αν σε βοηθάει πήγαινε. Απλα νομίζω καλύτερα να επικεντρωθεις στο πρόβλημα που όντως σε βασανίζει..

  2. #152
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Καλησπερα παιδια
    Πηγα στο νευρολογο μου
    Συζήτησα μαζι του αρκετή ωρα και του ειπα για δευτερη φορα ολα αυτα που με βασανιζουν και οτι ολον αυτον τον καιρο δεν εχει καλυτερέψει η κατάσταση
    Με βοηθησε παρα πολυ με αυτα που μου ειπε
    Δε μου εγραψε να κανω καποια εξέταση γιατι δε το θεωρησε απαραιτητο
    Μετα απο πολυ συζητηση μου ειπε πως θα ηταν καλο να ξεκινησω μια αγωγη με ηπια αντικαταθλιπτικά για να με βοηθήσει να χαλαρωσω και να δω λιγο πιο χαλαρα. Μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο αλλα αν με εμποδιζει στη δουλεια μου και γενικοτερα στη ζωη μου χρειαζεται. Με παρεπεμψε σε κάποιον ψυχίατρο. Σκεφτομαι πολυ σοβαρά να κλείσω ραντεβου με εναν ψυχιατρο. Εχει επισκεφτεί κανεις ψυχίατρο?

  3. #153
    Κι εγώ απ' τον νομό Μεσσηνίας είμαι...έχω τα ίδια συμπτώματα χρόνια τώρα...επάνω που είχα πάρει την απόφαση να πάω κι εγώ σε ψυχίατρο, έναν πολύ καλό που μου είχαν συστήσει στην Καλαμάτα,αυτός πέθανε ...δεν έψαξα για κάποιον άλλο ...αν βρεις κάποιον καλό ενημέρωσέ μας

  4. #154
    Καλημέρα Αλεξάνδρα μου. Εγώ ξεκίνησα με ψυχολόγο και την ρώτησα αν πιστεύει ότι χρειάζομαι ψυχίατρο και μου είπε όχι. Οπότε θα το Πολέμης με ψυχοθεραπεία. Ο ψυχίατρος μπορεί να γράψει και χάπια. Τι σου είπε και σε βοήθησε?
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Καλησπερα παιδια
    Πηγα στο νευρολογο μου
    Συζήτησα μαζι του αρκετή ωρα και του ειπα για δευτερη φορα ολα αυτα που με βασανιζουν και οτι ολον αυτον τον καιρο δεν εχει καλυτερέψει η κατάσταση
    Με βοηθησε παρα πολυ με αυτα που μου ειπε
    Δε μου εγραψε να κανω καποια εξέταση γιατι δε το θεωρησε απαραιτητο
    Μετα απο πολυ συζητηση μου ειπε πως θα ηταν καλο να ξεκινησω μια αγωγη με ηπια αντικαταθλιπτικά για να με βοηθήσει να χαλαρωσω και να δω λιγο πιο χαλαρα. Μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο αλλα αν με εμποδιζει στη δουλεια μου και γενικοτερα στη ζωη μου χρειαζεται. Με παρεπεμψε σε κάποιον ψυχίατρο. Σκεφτομαι πολυ σοβαρά να κλείσω ραντεβου με εναν ψυχιατρο. Εχει επισκεφτεί κανεις ψυχίατρο?

  5. #155
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Μου ειπε πως μπορω λιγο να μαθω να το διαχειριζομαι και γενικα ηταν πολυ κουλ και με ησυχασε. Εγω για να ειμαι ειλικρινης νομιζω οτι μια μικρη βοηθεια με την αγωγη τη χρειαζομαι. Μου το ειχε αναφερει και η ψυχολογος που πηγαινα.

  6. #156
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Ο Μακρής εχω ακούσει οτι ειναι πολυ καλος. Ποσο χρονών εισαι? Τι συμοτωματα εχεις?

  7. #157
    Καλημέρα παιδιά τι κάνετε? Εγώ με το στομάχι καλύτερα αλλά σήμερα σηκώθηκα με φοβερή δυσπνοια και με πονάει και το στερνό τι είναι πάλι αυτό? Το έχει πάθει κάνεις?

  8. #158
    george1520
    Guest
    Καλημέρα Ρανια. Συνήθως η δυσπνοια με πιάνει όταν προηγηθεί κάτι το οποίο με αδίκησε. Τις επόμενες μέρες νιώθω δυσπνοια, ότι δεν μου φτάνει ο αέρας και έχω ένα βάρος στο στήθος.

  9. #159
    Ναι κάπως έτσι νιώθω ακριβώς. Υπάρχει περίπτωση να είναι όμως και από το στομάχι?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα Ρανια. Συνήθως η δυσπνοια με πιάνει όταν προηγηθεί κάτι το οποίο με αδίκησε. Τις επόμενες μέρες νιώθω δυσπνοια, ότι δεν μου φτάνει ο αέρας και έχω ένα βάρος στο στήθος.

  10. #160
    george1520
    Guest
    Όχι... Σκέψου τι έγινε και σε χάλασε. Ακόμη και ασήμαντο. Όχι μόνο σήμερα και χθες

  11. #161
    george1520
    Guest
    Ρανια απάντησα στο μήνυμα σου.. Νομίζω :)

  12. #162
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Ας εχουμε και κανα ψυχοσωματικο
    Χαχχα

  13. #163
    Πως είσαι Αλεξάνδρα μου?
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Ας εχουμε και κανα ψυχοσωματικο
    Χαχχα

  14. #164
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Παιδια ειλικρινά η κατασταση μ εχει ξεφυγει. Πριν 3 μερες μου τελειωνει η φαση αλς και μ ερχεται για 10η φορα το ινοαδενωμα που εχω στο στηθος που το εχω 5 χρόνια και που 3 διαφορετικοι γιατροι με εχουν καθυσηχασει. Σημερα το ξεχασα αυτο. Σκεφτομαι παλι την αλς. Μια δε μπορω και καλα να αρθρωσω τις λέξεις μια εχω σιελοροια. Μια εχω σπασμους.
    Αυτα τα τελεια. Εσυ?καλο μηνα κιολας. Ας ελπισουμε να εχουμε καλες γιορτές

  15. #165
    george1520
    Guest
    Εγώ από την μέρα που μπήκα φόρουμ και είδα ότι κι άλλοι περνάνε ότι πέρασα εγώ (και τώρα αλλά το ελέγχω) νιώθω καλά. Ξέρω πως είμαι καλά. Ξέρω πως το μυαλό μου κάνει σενάρια. Ξέρω ότι όταν δεν είμαι καλά ψυχολογικά θα εμφανιστεί κάποιο Ψυχοσωματικο και προχωράω έτσι. Νομίζω μόνο με αυτόν τον τρόπο μπορείς να βγεις από αυτό το μαρτύριο.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast

Similar Threads

  1. Αρρωστοφοβια
    By nenh in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 16
    Last Post: 13-10-2019, 14:50
  2. Αρρωστοφοβια
    By Sonataa in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 07-07-2018, 20:37
  3. Αρρωστοφοβια
    By Χριστίνα 95 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 04-07-2018, 22:51
  4. αρρωστοφοβία
    By balzac in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 06:58
  5. Αρρωστοφοβια
    By kyknos25 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2012, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •