Αχγος αλλαγης δουλειας? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Καλημερα Γιωργο δικαιο εχεις αλλα με πιανει πανικος σκεφτομαι παντα αρνητικα. Υπο πιεση κολλαω. Εξυπνη ειμαι οταν δεν αγχονομαι χαχα. Δεν ξερω που θα με βαλουν. Θα σου πω κατι που το ειπα και στην ψυχιατρο την σεληνη να ειχα ανακαλυψει ενα τιποτα θα ειμαι παλι. Τι κακο κανουν καμια φορα οι γονεις αθελα τους. Παντως να σου πω δεν αλλαξα πολλες δουλειες αφου ειχαμε μαγαζι οποτε ουτε αντικειμενο συγκεκριμενο εχω, εκτος αν κοβω μπουγατσες, αν και αυτο χλωμο το βλεπω δεν με πηγαινε η πωληση ολο κερνουσα χαχα. Τα λογια σου μου αναπτερωσαν το ηθικο θα παω με τσαμπουκα. Ευτυχως τελειωσα προσφατα απο την αλλη εργασια και ειμαι πιο συνειδητοποιημενη δηλαδη ειμαι λιγοτερο αγχωμενη απο αλλες φορες. Σε ευχαριστω πολυ
    Χερομαι ρουλακι που κατάφερα να σε βοηθήσω έστω και λίγο...
    Κερνάς μπουγάτσα γιατί είσαι φιλότιμη..και εγώ το ίδιο ειμαι..αλλά να σου πω καμία φορά μπορεί να θυμώνω με τον εαυτό μου που είμαι φιλότιμος αλλά καταβαθος μου αρέσω πολύ που είμαι φιλότιμος καλύτερα φιλότιμος και με μπέσα παρά το αντίθετο...
    Σε καταλαβενω απόλυτα δεν είναι στο χερι μας πολλές φορές να μην αγχωνόμαστε αυτό το λέω και στον εαυτό μου αλλά λέω ότι Γιώργο όπως όλοι πρέπει να δουλεψης εσύ δουλεύεις από μικρός μην μασάς μια..έχεις φάει τη ζωή με το κουτάλι τέλος πάντων προσπαθώ με κάποιο τρόπο να ενθαρυνω το εαυτό μου..άλλες φορές πέτυχε η αυτό άλλες όχι..
    Σήμερα θεωρητικά τελείωσα με την δουλειά και θα ξανά πιάσω δουλειά στην ίδια δουλειά τον Φεβρουάριο..
    Θεωρητικα πρακτικά όμως δεν ξέρω..σήμερα ένα συνάδελφος μου είπα ότι από Δευτέρα το εργοστάσιο ξεκινάει διπλή βάρδια..και από κείνη την ώρα αγχοθηκα πάλι..μου τάραξε χωρίς να θέλει τα ήσυχα νερά μου..
    Αγχώθηκα γιατί δεν θέλω να πάω..αν του πω θέλω να έρθω Φεβρουάριο για να ξεκουραστώ λίγο..θα θυμώσει μετά μπορεί να μην με πάρει ούτε τον Φεβρουάριο..αγχώθηκα γιατί θα έρθω σε δύσκολη θέση θα αναγκαστώ να του πω όχι...το καλύτερο θα είναι όπως συμφωνήσαμε μέχρι σήμερα ότι θα δουλέψω να το τήρηση..μακάρι να μην με πει τίποτα..ουφ..
    Κολασθενεια...πως μας βρήκε αυτή η ασθένεια και μας ταλαιπωρεί ...
    Ακριβώς σαν εμένα είσαι όταν αγχώνεσαι νομίζεις ότι δεν θα καταφέρεις τίποτα...όμως κάτι τέτοιο είναι μόνο στο μυαλό μας και δεν ισχύει κάτι τέτοιο..απλά πρέπει να πείσουμε τον εαυτό μας ότι όλα είναι οκ..ότι δεν θα συμβεί τίποτα κακό στη δουλειά...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Με πήραν τηλ.απτη δουλειά και δεν τ σήκωσα ημουν οδοντίατρο...απτήν ώρα που χτύπησε το τηλ.και είδα ότι ήταν απτή δουλειά μου χάλασε η διάθεση μου...
    Δεν ξέρω αν με θέλει για δουλειά η αν με θέλει για να μου πει για την απόλυση ...αν με το θέλει για την απόλυση όλα είναι οκ.αλλα αν με θέλει για δουλειά τη θα κάνω??
    Απτή μι θέλω να συνεχίσω είναι καλή δουλειά εινάι καλή άνθρωποι..δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς το
    Πρόβλημα είναι με τον εαυτό μου...
    Αν του πω οκ θα πάω αλλά μετά αν με πιάσει το πρόβλημα μου τι θα κάνω??δεν θα μπορώ να τα παρατήσω...αν δεν πάω μετά φοβάμαι μην τυχόν και δεν με πάρει και για σεζόν...
    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Με πήραν τηλ.απτη δουλειά και δεν τ σήκωσα ημουν οδοντίατρο...απτήν ώρα που χτύπησε το τηλ.και είδα ότι ήταν απτή δουλειά μου χάλασε η διάθεση μου...
    Δεν ξέρω αν με θέλει για δουλειά η αν με θέλει για να μου πει για την απόλυση ...αν με το θέλει για την απόλυση όλα είναι οκ.αλλα αν με θέλει για δουλειά τη θα κάνω??
    Απτή μι θέλω να συνεχίσω είναι καλή δουλειά εινάι καλή άνθρωποι..δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς το
    Πρόβλημα είναι με τον εαυτό μου...
    Αν του πω οκ θα πάω αλλά μετά αν με πιάσει το πρόβλημα μου τι θα κάνω??δεν θα μπορώ να τα παρατήσω...αν δεν πάω μετά φοβάμαι μην τυχόν και δεν με πάρει και για σεζόν...
    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..
    Mηπως να μην σκεφτομαστε μακρια δες το τωρα τι θελεις να πας η οχι. Ποσο καιρο δουλευεις εκει? Αφου ειναι καλοι ανθρωποι και η δουλεια καλη κανε μια προσπαθεια

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Mηπως να μην σκεφτομαστε μακρια δες το τωρα τι θελεις να πας η οχι. Ποσο καιρο δουλευεις εκει? Αφου ειναι καλοι ανθρωποι και η δουλεια καλη κανε μια προσπαθεια
    Και εγώ αυτής της γνώμης είμαι ρε συ ρουλακι...
    Εγώ θέλω να πάω...αλλά άμα πάω και με πιάσει το άγχος και ο φόβος μετά μου βγενει να παραιτούμαι..να μην θέλω να πάω στη δουλειά...και γίνομαι χαλιά μετά.
    Όταν είμαι καλά πάω μια χαρά στη δουλειά μου..
    Όταν με πιάνει η το πρόβλημα μου δεν θέλω..το θέμα ξέρεις ποιο είναι???ευτηχως η δυστυχώς που για εμένα είναι ευτηχως..
    Είναι ότι δεν είναι μόνιμη αυτή η πάθηση...δηλαδή τώρα είναι καλά δεν γίναμε δεν αγχονομε είμαι σε θέση να βγαλω ολόκληρη σεζόν οκ..αλλά δεν ξέρω αυτό το καλά πόσο διαρκεί και πότε και πια στιγμή θα με πιάσει η πάθηση μου...δηλαδή τώρα μπορεί να είμαι οκ...μετά από μια ώρα να είμαι χάλια...αύριο μπορεί να είμαι οκ....μεθαυριο πάλι να είμαι χάλια.... Κατάλαβες??δεν εμπιστεύομαι τον εαυτό μου να πω είναι και θα είμαι οκ και πάω στη δουλειά μου...αναρωτιέμαι..τώρα είμαι οκ αλλά μέχρι πότε θα είμαι??.
    Παράδειγμα σήμερα απτό πρωί μέχρι το μεσημέρι ειμουν εντάξει..μτο μεσημέρι 1:30 ξανά έγινα χάλια..είπα ποτέ θα περάσει η ώρα να φύγω...ευτηχως σου λέω θεωρητικά τουλάχιστον είναι η τελευταία μέρα σήμερα..για να μην ήταν όμως??για να χρειάζονταν να συνεχίσω μέχρι Δεκέμβρη??ενώ θέλω να δουλεύω μου αρέσει τώρα πια εδώ που είμαι το ψιλοσυνηθησα ...αλλά
    Όταν με πιάνει χαλνιεμαι

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Angry

    Ψαχνω να αλλαξω δουλεια,τελευταια ειμαι σε διαρκη καταπιεση και απογοητευση,μεταξυ ψυχολογικης φθορας και υπαρχει μια αισθηση οτι εχω εγκλωβιστει σε ενα εργασιακο περιβαλλον που δεν μου αρεσει,που δεν υπαρχει σταθερο προγραμμα,δεν πληρωνουν οπως θα επρεπε τα νομιμα,αρκετοι που γνωριζα εχουν φυγει εδω και καποιο καιρο,νιωθω αδυναμος γενικα,να πω ενα οχι,εχουν υπαρξει καποιες ευκαιριες αλλα φοβαμαι την αλλαγη,το αγνωστο που μπορει να συνταντησω σε μια αλλη εργασια,μια ανασφαλεια που με επηρεαζει στο να παρω την αποφαση και να αρπαξω την επομενη ευκαιρια που θα μου δωθει ωστε να ξεκινησω με κατι αλλο,ας μην ειναι τα χρηματα πολλα,ας ειναι ενας βασικος μισθος,αρκει να ειναι πιο ευχαριστο το περιβαλλον,να νιωθω ικανοτερος στο αντικειμενο και βασικο,να μου μενει χρονος για τον εαυτο μου,να μπορω να κανω 1-2 δραστηριοτητες απο τις οποιες παιρνω καποια ικανοποιηση.Αυτο δεν συμβαινει τωρα στη δουλεια που ειμαι.

    Το προβλημα ειναι ο φοβος,η δειλια,η ατολμια,δηλαδη στελνω βιογραφικα,θα με παρουν ενα τηλεφωνο και δεν το σηκωνω να μιλησω,απο ντροπαλοτητα ισως,δεν υπαρχει αποφασιστικότητα εκ μερους μου,με αποτελεσμα να μενω στα ιδια και να διαιωνιζεται μια κατασταση του στυλ,θελω να φυγω απο εκει που ειμαι τωρα,θελω να δοκιμασω κατι αλλο,αλλα να μην κανω την αλλαγη και ειμαι χειροτερα τελικα.

    Αυτο που αναφερθηκε και σε αλλα μηνυματα,το σκαλωμα,το κολλημα,οτι τα χανεις,δεν μπορεις να το διαχειριστεις κλπ. Γιατι γμτ να ειμαι τοσο χεστης και να φοβαμαι να τολμησω,να παρω αποφασεις αμεσες.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Ψαχνω να αλλαξω δουλεια,τελευταια ειμαι σε διαρκη καταπιεση και απογοητευση,μεταξυ ψυχολογικης φθορας και υπαρχει μια αισθηση οτι εχω εγκλωβιστει σε ενα εργασιακο περιβαλλον που δεν μου αρεσει,που δεν υπαρχει σταθερο προγραμμα,δεν πληρωνουν οπως θα επρεπε τα νομιμα,αρκετοι που γνωριζα εχουν φυγει εδω και καποιο καιρο,νιωθω αδυναμος γενικα,να πω ενα οχι,εχουν υπαρξει καποιες ευκαιριες αλλα φοβαμαι την αλλαγη,το αγνωστο που μπορει να συνταντησω σε μια αλλη εργασια,μια ανασφαλεια που με επηρεαζει στο να παρω την αποφαση και να αρπαξω την επομενη ευκαιρια που θα μου δωθει ωστε να ξεκινησω με κατι αλλο,ας μην ειναι τα χρηματα πολλα,ας ειναι ενας βασικος μισθος,αρκει να ειναι πιο ευχαριστο το περιβαλλον,να νιωθω ικανοτερος στο αντικειμενο και βασικο,να μου μενει χρονος για τον εαυτο μου,να μπορω να κανω 1-2 δραστηριοτητες απο τις οποιες παιρνω καποια ικανοποιηση.Αυτο δεν συμβαινει τωρα στη δουλεια που ειμαι.

    Το προβλημα ειναι ο φοβος,η δειλια,η ατολμια,δηλαδη στελνω βιογραφικα,θα με παρουν ενα τηλεφωνο και δεν το σηκωνω να μιλησω,απο ντροπαλοτητα ισως,δεν υπαρχει αποφασιστικότητα εκ μερους μου,με αποτελεσμα να μενω στα ιδια και να διαιωνιζεται μια κατασταση του στυλ,θελω να φυγω απο εκει που ειμαι τωρα,θελω να δοκιμασω κατι αλλο,αλλα να μην κανω την αλλαγη και ειμαι χειροτερα τελικα.

    Αυτο που αναφερθηκε και σε αλλα μηνυματα,το σκαλωμα,το κολλημα,οτι τα χανεις,δεν μπορεις να το διαχειριστεις κλπ. Γιατι γμτ να ειμαι τοσο χεστης και να φοβαμαι να τολμησω,να παρω αποφασεις αμεσες.
    Φιλε μου μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου! μην εισαι αδικος μαζι "του", Εχει κανει τοσο αγωνα αξιζει να του δωσεις τα ευσιμα που του αναλωγουν.Θα αναφερθω πρωτα στο θεμα της επομενης δουλειας και συγκεκριμενα στο ωραριο οπου και λες για να εχεις ελευθερο χρονο. ΜΠΡΑΒΟ σου οπου επιδιωκεις να ανταμιφσεις τον εαυτο σου με αυτο το δωρο, διοτις τι στο καλο κανομε τελικα?? ζουμε για να δουλευουμε? η δουλευουμε για να ζουμε?
    Χωρις να θελω να σε ξενερωσω οι πιο πολλες δουλειες στην εποχη μας - κι ας ξεχασουμε τις εκτατες αυτες ημερες του κοροναιου - αυτη την εποχη λοιπον, οι πιο πολλες θεσεις εργασιας ξεπερνουν κατα πολυ το 8ωρο.Δυστυχως, πανε στο10ωρο και βλεπουμε, φυσικα ψωρις την νομιμη ερωτηση οπου προβλεπεται απο τον νομο οσον αφορα την υπερωρια.Δυστυχως θεωρειτε δεδομενο απο την εργοδοσια οτι θα κατσεις παραπανω.Αυτο το λαθος οπου κανουμε ολοι μας, διοτις καλα κανουμε και αγωνιζομαστε για καλητερους μισθους και ασφαληση, ξεχναμε ομως συνεχεια το ωραριο! το ξεχναμε και ειναι πολυ βασικο γαμωτο! διοτις ποια η ζωη οταν δουλευουμε 10 και 12 ωρες συνεχομενες?? διοτις μετα θελεις και πιο πολυ χρονο ξεκουρασης, αρα η καθημεριοτητα ειναι δουλεια και υπνος! και αν εισαι τυχερος να εχεις δουλεια 5/την εβδομαδα εχει καλος, σου μενουν 2 μερες να θυμηθεις οτι εισαι ανθρωπος ελευθερος και οχι σκλαβος. Για φαντασου να εισαι 6 / εβδομαδα?? τωτες ποια ζωη?? ποια ελευθερια?? Αληθεια ποιος μισθος θεωρειται ο αντιστοιχος για αυτο το ωραριο ε? θα πρεπει να εχει την λογικη του ναυτικου, οτι δλδ δουλευεις για καποιους μηνες, χανεις καποιους μηνες ζωης αλλα τα χρηματα που κερδιζεις αξιζουν για να πεις οτι βαζεις στην ακρη ενα σοβαρο ποσον.Ομως δεν ειναι ετσι, αντε να σου δινουν 1,500 με 2,000 το πολυ ανα μηνα! ειναι μισθος αυτος για να τον ανταλαξεις με τα νιατα σου? διοτις στην ουσια αυτο ακριβως γινετε τους πουλαμε την ελευθερια μας!
    Λυπαμαι που στα εγραψα τοσο μαυρα., Ομως ισως ετσι εκτιμισεις τον εαυτο σου παραπανω! διοτις τον αδικεις λιγουλακι φιλε μου. Αρα η αποφαση σου να βρεις τετοια δουλεια, οπου θα ειναι καλητερες οι συνθηκες ειναι πολυ σοφη και απο μερος μου εχεις τα ευσιμα.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Unhappy

    Οχι ενταξει,ρεαλιστης ειμαι,απλα χρειαζομαι λιγο boost για να βγω απο το comfort zone και να αρχισω να επιλεγω πραγματα που δεν με πνιγουν συναισθηματικα, σταθεροτητα και τα νομιμα που δικαιουμαστε ολοι αλλα δεν τα παιρνουν ολοι δυστυχως. Η ψυχολογια ειναι το παν, αν σου την χαλανε, δεν μπορεις να αποδοσεις το ιδιο. 6/7 την εβδομαδα ειμαι, με αλλαγες προγραμματων συχνες, χωσιματα κλπ, κανω προσπαθειες,ζυγιζω επιλογες/ευκαιριες,αλλα θα πρεπει να γινω αποφασιστικος και να μην φοβαμαι το αγνωστο,την αλλαγη.

    Εδωσα μια συνεντευξη για μια θεση,η οποια δεν πηγε καλα,με ρωτησανε πραγματα που δεν ηξερα τι να απαντησω η επεσα σε παγιδες φανερωνοντας αδυναμιες.Στο τελος μου ειπαν οι θεσεις εχουν καλυφθει,μαλλον οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις.
    Last edited by JohnyK33; 20-03-2020 at 15:23.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Post

    Επισης ειναι η ανασφαλεια οτι αλλαζεις εργασιακο περιβαλλον χωρις να ξεριες τι θασυναντησεις εκει που θα πας, θα εισαι παλι ο νεος που θα σε κοιτανε περιεργα, θα φορτωθεις με περισσιο αγχος και στρες να τα καταφερεις ολα καλα και εν τελει ισως το ρισκο να μην πιασει και να υπαρξει εκ νεου απογοητευση.

    Δεν ειμαι και ευκολα προσαρμοστικος,χρειαζομαι τον χρονο μου, να μου δειξουν καποια εμπιστοσυνη ακομη και αν στην αρχη κανω λαθη η δεν εχω καλη αποδοση. Δεν ξερω, απο τη μια θελω να φυγω απο την τωρινη δουλεια, απο την αλλη φοβαμαι μηπως βρεθω σε ακομη χειροτερη θεση χωρις να το περιμενω.

    Το σταθερο καθημερινο προγραμμα δεν το βρισκεις πλεον πουθενα, η θα εργαζεσαι βαρδιες με υπερωριες που προκυπτουν ξαφνικα, η θα σου κοβουν ρεπο, η θα παιρνεις αδεια ανευ αποδοχων κλπ.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Ειμαι μπερδεμενος και εγκλωβισμενος, εχω τασεις φυγης απο το εργασιακο περιβαλλον που ειμαι, δεν με κανει να αισθανομαι ανετα η πολυκοσμια και η επικοινωνια με τους περισσοτερους γυρω μου, ειναι καπως δυσκολη απο πλευρας μου, απογοητευομαι ευκολα και τα παραταω ευκολα οταν δεν μπορω να διαχειριστω κατι. Ομως δεν βρισκω και κατι μεχρι στιγμης που να ειναι διεξοδος, φοβαμαι το αγνωστο, δεν εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου γενικα. Εκει που πεισμωνω, προσπαθω να κανω αλλαγες, να ξεπερασω ενα εμποδιο, ενω εχω καποια προοδο, δεν αντεχω να το παω μεχρι τελους, τα παραταω και κανω πισωγυρισματα.

    Τασεις απομονωσης, μοναξιας, πνιξιμο εσωτερικης θλιψης προσπαθωντας να κρυφτεις απο τους γυρω και να μην καταλαβουν κατι.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Οχι ενταξει,ρεαλιστης ειμαι,απλα χρειαζομαι λιγο boost για να βγω απο το comfort zone και να αρχισω να επιλεγω πραγματα που δεν με πνιγουν συναισθηματικα, σταθεροτητα και τα νομιμα που δικαιουμαστε ολοι αλλα δεν τα παιρνουν ολοι δυστυχως. Η ψυχολογια ειναι το παν, αν σου την χαλανε, δεν μπορεις να αποδοσεις το ιδιο. 6/7 την εβδομαδα ειμαι, με αλλαγες προγραμματων συχνες, χωσιματα κλπ, κανω προσπαθειες,ζυγιζω επιλογες/ευκαιριες,αλλα θα πρεπει να γινω αποφασιστικος και να μην φοβαμαι το αγνωστο,την αλλαγη.

    Εδωσα μια συνεντευξη για μια θεση,η οποια δεν πηγε καλα,με ρωτησανε πραγματα που δεν ηξερα τι να απαντησω η επεσα σε παγιδες φανερωνοντας αδυναμιες.Στο τελος μου ειπαν οι θεσεις εχουν καλυφθει,μαλλον οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις.
    Καλα οι συνεντευξεις ειναι ενα δραμα γι αυτους που ειναι αγχωδεις κτλ. Εδω εδωσα συνεντευξη παλια σε γνωστο ουτε το ονομα μου δε μπορεσα να πω κριση μαλλον ηταν ετρεμαν τα χερια μου ιδρωτας φουλ. Ευχη να καταργηθουν οι συνεντευξεις
    Γιωργο35 που εισαι σε εχασα. Ολα καλά?

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Καλα οι συνεντευξεις ειναι ενα δραμα γι αυτους που ειναι αγχωδεις κτλ. Εδω εδωσα συνεντευξη παλια σε γνωστο ουτε το ονομα μου δε μπορεσα να πω κριση μαλλον ηταν ετρεμαν τα χερια μου ιδρωτας φουλ. Ευχη να καταργηθουν οι συνεντευξεις
    Γιωργο35 που εισαι σε εχασα. Ολα καλά?
    Ναι χάθηκα εδώ και τρεις μήνες πάνω κάτω πάνω...
    Ε ας πούμε καλά για να είμαστε καλά...
    Παιδιά..μην αγχώνεστε τώρα θα μου πείτε εσύ το λες αυτό???..ναι γιατί το άγχος όσο το έχουμε στο μυαλό μας τόσο μεγαλώνει...πχ αν μια δουλειά μας αγχωνει και η άλλη όχι ας επιλέξουμε την άλλη που δεν μας αγχωνει και ας έχει λιγότερα λεφτά...η υγεία είναι πάνω από όλα είναι πολύτιμο αγαθό που ούτε αγοράζεται ούτε πωλείται...τώρα θα μου πείτε αν στης 10 δουλειές μας αγχωνουν οι 8 η 9 τι γίνεται??ας επιλέξουμε τη μια απτής 10 που δεν θα μας αγχωνει...το άγχος ανοίγει πόρτες για πολλες άλλες άσχημες καταστάσεις...
    Όπου δεν μας αρέσει ας μην καθόμαστε ....
    Και αυτό που έχω καταλάβει απτήν τελευταία μου περιπέτεια...ολα τα προβλήματα δεν είναι ιατρικά...
    Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι χάθηκα εδώ και τρεις μήνες πάνω κάτω πάνω...
    Ε ας πούμε καλά για να είμαστε καλά...
    Παιδιά..μην αγχώνεστε τώρα θα μου πείτε εσύ το λες αυτό???..ναι γιατί το άγχος όσο το έχουμε στο μυαλό μας τόσο μεγαλώνει...πχ αν μια δουλειά μας αγχωνει και η άλλη όχι ας επιλέξουμε την άλλη που δεν μας αγχωνει και ας έχει λιγότερα λεφτά...η υγεία είναι πάνω από όλα είναι πολύτιμο αγαθό που ούτε αγοράζεται ούτε πωλείται...τώρα θα μου πείτε αν στης 10 δουλειές μας αγχωνουν οι 8 η 9 τι γίνεται??ας επιλέξουμε τη μια απτής 10 που δεν θα μας αγχωνει...το άγχος ανοίγει πόρτες για πολλες άλλες άσχημες καταστάσεις...
    Όπου δεν μας αρέσει ας μην καθόμαστε ....
    Και αυτό που έχω καταλάβει απτήν τελευταία μου περιπέτεια...ολα τα προβλήματα δεν είναι ιατρικά...
    Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....
    Μου ελειψες ρε φιλαρακι. Ειναι η ιδιοσυγκρασια μας? ο χαρακτηρας μας? ή φταινε οι αλλοι?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Μου ελειψες ρε φιλαρακι. Ειναι η ιδιοσυγκρασια μας? ο χαρακτηρας μας? ή φταινε οι αλλοι?
    Δεν κατάλαβα την ερώτηση συγγνώμη...
    Και εμένα μου λείψατε πάρα πολύ...
    Αν η ερώτηση σου απεύθυνεται στο τι ακριβώς φταίει
    Και να σου πω δεν θα πιστέψεις...
    Πες λίγο τα νέα σου/σας..

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Εισαι μεσα βλεπω 4.30 ωραια ωρα
    Εγω προσπαθω να βγω ταμειο τωρα. Το καλο ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι τωρα ανεργοι και παρηγοριομαστε χαχα
    Λες ολα τα προβληματα δε ειναι ιατρικα

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Εισαι μεσα βλεπω 4.30 ωραια ωρα
    Εγω προσπαθω να βγω ταμειο τωρα. Το καλο ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι τωρα ανεργοι και παρηγοριομαστε χαχα
    Λες ολα τα προβληματα δε ειναι ιατρικα
    Όχι ολ δεν είναι ιατρικά κάποια είναι κάποια όχι...
    Αυτό με βόλεψε και εμενα το ότι οι περισσότεροι κάθονται...αν και καμιά φορά σκέφτομαι μήπως αν πάω για δουλειά θα είναι καλύτερα...μήπως ξεχασει το μυαλό μου...

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Κοινωνικο αχγος?
    By Alex100 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-2019, 09:18
  2. περί δουλειάς και φιλίας
    By mariafil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2013, 12:23
  3. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ
    By anagennisi2010 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 19
    Last Post: 16-11-2010, 10:53
  4. Replies: 41
    Last Post: 12-04-2010, 21:42
  5. ΑΧΓΟΣ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 20-01-2010, 02:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •