5 Χρόνια χωρίς σχέση και σεξ - Προβλήματα υγείας(;)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    davidh
    Guest

    5 Χρόνια χωρίς σχέση και σεξ - Προβλήματα υγείας(;)

    Γεια σας παιδια. Τον Φεβρουάριο του 2020 κλείνω 5 χρόνια μοναξιάς. Τον τελευταιο καιρό έχω παρατηρήσει κάποιες ματιές από κορίτσια αλλά με πιάνει το ινάτι τόσο καιρό που είμαι μόνος και δεν κάνω τίποτα. Αν και δεν θέλω να είμαι μόνος επιμένω εκείνη την στιγμή και επιλέγω να μην δωσω σημασία, να μην κάνω τίποτα και να συνεχίσω την μοναξιά μου.

    Εντομεταξυ ενα χρόνο τώρα πέρνω 400mg leponex και 75mg Efexor και οι εξετάσεις μου στο συκώτι και τρανσαμινατες είναι ανεβασμένες (σGot normal 60 ενώ έχω 160). Μίλησα με τον Ψυχιατρο μου ρώτησα μηπως φταίει το λεπονεξ και μου ειπε να κανω κατι σαν γαστροσκόπηση-υπερηχο συκωτιου να δουμε μηπως φταίει το λεπονεξ καθως υπάρχει μια τετοια πιθανοτητα.

    Λέτε όμως και η ελλειψη σεξ να φταίει σε αυτα τα θέματα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    μπα δεν νομιζω, αυτοικανοποιεισε η το κοψες και αυτο?

  3. #3
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    μπα δεν νομιζω, αυτοικανοποιεισε η το κοψες και αυτο?
    Μονο αυτο.. αλλα και αυτο κουραστηκε..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Καμία σχέση η έλλειψη σεξ να σου κάνει παθολογικά τέτοια θέματα.... ξέχασε το
    Κάνε τις εξετάσεις σου και βλέπεις.
    Γιατί αποφεύγεις τα βλέμματα των κοριτσιών; Τι σε τραβάει πίσω;
    Ηλικία;

  5. #5
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Καμία σχέση η έλλειψη σεξ να σου κάνει παθολογικά τέτοια θέματα.... ξέχασε το
    Κάνε τις εξετάσεις σου και βλέπεις.
    Γιατί αποφεύγεις τα βλέμματα των κοριτσιών; Τι σε τραβάει πίσω;
    Ηλικία;
    39 Ειμαι. Κυρίως είναι πιτσιρικες γυρω στα 25 και λέω ποιος αρχιζει παλι απο την αρχη. Επισης με πιανει το παραπονο. Τοσο καιρο που τις χρειαζομουν που ηταν. Τωρα παρτε τα @@ θα πεθανω μονος..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    έριξα μια ματιά στο FB και είσαι μια χαρα παιδί, το μια χαρά το λέω συντηρητικά για να μην παρεξηγηθώ. Κρίμα να είσαι μόνος, από τη στιγμή που δεν θέλεις και να είσαι μόνος. Γιατί δεν κοιτάζεις και κάτι "πιο ζουμερό" κοντά στην ηλικία σου?
    Το μόνο σωματικό πρόβλημα που θα μπορούσε να προκαλέσει μακροπρόθεσμα η έλλειψη σεξ -μετά τα 50 - είναι στον προστάτη, αλλά αφού βοηθάει έστω και "η χήρα με τα 5 ορφανά" δεν αφορά εσένα. Οπωσδήποτε όμως μια σεξουαλική επαφή μας ανεβάζει ψυχολογικά.
    Το αυξημένο σGot πιθανόν να οφείλεται στη φαρμακευτική αγωγή. Μήπως πίνεις κιόλας? Έχεις κάνει εξέταση για Ηπατίτιδα?

  7. #7
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    έριξα μια ματιά στο FB και είσαι μια χαρα παιδί, το μια χαρά το λέω συντηρητικά για να μην παρεξηγηθώ. Κρίμα να είσαι μόνος, από τη στιγμή που δεν θέλεις και να είσαι μόνος. Γιατί δεν κοιτάζεις και κάτι "πιο ζουμερό" κοντά στην ηλικία σου?
    Το μόνο σωματικό πρόβλημα που θα μπορούσε να προκαλέσει μακροπρόθεσμα η έλλειψη σεξ -μετά τα 50 - είναι στον προστάτη, αλλά αφού βοηθάει έστω και "η χήρα με τα 5 ορφανά" δεν αφορά εσένα. Οπωσδήποτε όμως μια σεξουαλική επαφή μας ανεβάζει ψυχολογικά.
    Το αυξημένο σGot πιθανόν να οφείλεται στη φαρμακευτική αγωγή. Μήπως πίνεις κιόλας? Έχεις κάνει εξέταση για Ηπατίτιδα?
    Δυστυχως ζω σε μια μικρη πολη με 12000 κατοικους. ολες ειναι μπιζι. Για Ηπατιτιδα δεν εχω κανει οχι. Δεν πινω. Πολυ σπανια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    δες τί θα δείξουν οι εξετάσεις, μάλλον είναι από την αγωγή και διορθώνεται. Για το άλλο θέμα έχεις σκεφτεί να πας σε κάποιο στούντιο του τύπου "από τη Ρωσία με αγάπη", "ανοίξαμε και σας περίμενουμε" κλπ?

  9. #9
    davidh
    Guest
    Δεν εχει εδω μπουρδελα.

  10. #10
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Γεια σας παιδια. Τον Φεβρουάριο του 2020 κλείνω 5 χρόνια μοναξιάς. Τον τελευταιο καιρό έχω παρατηρήσει κάποιες ματιές από κορίτσια αλλά με πιάνει το ινάτι τόσο καιρό που είμαι μόνος και δεν κάνω τίποτα. Αν και δεν θέλω να είμαι μόνος επιμένω εκείνη την στιγμή και επιλέγω να μην δωσω σημασία, να μην κάνω τίποτα και να συνεχίσω την μοναξιά μου.

    Εντομεταξυ ενα χρόνο τώρα πέρνω 400mg leponex και 75mg Efexor και οι εξετάσεις μου στο συκώτι και τρανσαμινατες είναι ανεβασμένες (σGot normal 60 ενώ έχω 160). Μίλησα με τον Ψυχιατρο μου ρώτησα μηπως φταίει το λεπονεξ και μου ειπε να κανω κατι σαν γαστροσκόπηση-υπερηχο συκωτιου να δουμε μηπως φταίει το λεπονεξ καθως υπάρχει μια τετοια πιθανοτητα.

    Λέτε όμως και η ελλειψη σεξ να φταίει σε αυτα τα θέματα?
    ΟΧΙ ΦΙΛΕ Η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΖΩΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ,ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΤ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ Ψ.ΥΓΕΙΑ...ΕΓΩ ΟΛΟ Κ ΟΛΟ 2 ΜΙΚΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ Κ ΚΤΛΒΕ...ΟΠΟΤΕ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΦΑ Η ΒΗΤΑ ΤΡΟΠΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μην αναγουμε το σεξ σε υψιστης σημασιας παραγοντα ........ εγω παιρνω livercare για να μην εχω υψηλες τρανανσαμινασες .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Δεν οφείλονται στην έλλειψη σεξ οι υψηλές τρανσαμινάσες. Το πιο πιθανό είναι να γίνεται από τα φάρμακα. Να κάνεις τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του. Αν θες έναν φυσικό τρόπο να επανέλθει το συκώτι είναι τα ραδίκια. Τα βράζεις, κρατάς το ζωμό τους στο ψυγείο και πίνεις κάθε βράδυ ένα γεμάτο ποτήρι μετά το φαγητό σου με μπόλικο λεμόνι. Μετά από ένα μήνα επανέλαβε τις αίματος και θα δεις οτι οι τρανσαμινάσες θα έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό. Ο ζωμός από τα ραδίκια είναι φυσικό καθαριστικό για το συκώτι, πουλιέται και στα φαρμακεία σαν συμπλήρωμα ταραξάκο λέγεται αλλά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο δραστικό.

  13. #13
    george1520
    Guest
    Και ο γαιδουραγκαθος κάνει καλό στο συκώτι.

  14. #14
    TRANSAMINASEW TI EINAI?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    TRANSAMINASEW TI EINAI?
    οι ενδείξεις του συκωτιού στις αιματολογικές εξετάσεις. Μπορεί να ανέβουν για διάφορους λόγους, ο πιο συνηθισμένος είναι από φαρμακευτική αγωγή.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 14-04-2018, 17:19
  2. 8 χρονια σχεση χωρις μελλον (;)
    By Asanti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 18-04-2017, 18:13
  3. Συμβουλοι ψυχικής υγείας χωρίς κανένα πτυχίο
    By varkoudio in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 24
    Last Post: 30-06-2015, 18:40
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΥΣΗ!
    By babis1925 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 17-04-2012, 13:41
  5. Άγχος, σχέσεις και προβλήματα Υγείας..
    By sapsalo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-07-2011, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •