Φόβος για HIV
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20

    Φόβος για HIV

    Καλησπέρα σας, έχω μια συνεχής υπόνοια ότι η κοπέλα μου με έχει κολλήσει AIDS, μετά από 2 μήνες σχεση είχα ανεβάσει έναν ανεξήγητο πυρετό χωρίς φλέγματα η μυξες, οπότε μετά της είχα ζητήσει να πάει στο γιατρό όπως και εγώ να κάνουμε εξετάσεις, εγώ δεν είχα τον ιό τελικά και μου είπε πως ούτε εκείνη αλλά δεν μου έδειξε ποτέ τα χαρτιά, το άφησα να περάσει έτσι χωρίς να επιμείνω να μου τα δείξει αλλά κατά καιρούς νιώθω ότι όντως με έχει κολλήσει, τι να κάνω να ξαναπάω για εξετάσεις; Φοβάμαι πάρα πολύ δεν θέλω να μου καταστραφεί η ζωή. Το σκέφτομαι και μου κόβονται τα πόδια κάθε φορά

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Να σημειωθεί ότι γενικά νιώθω ότι μερικές φορές όταν την κοιτάω στα μάτια νιώθω ότι μου κρύβει κάτι, ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέφτεται εκείνη την στιγμή, είναι ένα πολύ περίεργο συναίσθημα φόβου

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Εχεις ελευθερες επαφες με τη συγκεκριμένη κοπελα; Ή ειχες στο παρελθόν με άλλη κοπελα? Εσύ τις εδειξες τις δικές σου εξετασεις;

    Δεν θα την πληρωσει εκείνη για τις φοβίες σου, αν δεν την εμπιστευεσαι γενικά είναι άλλο θεμα, αλλά οπως το λες,σαν εμμονή ακούγεται.

    Ο γιατρός τι σου είπε; Και γιατί πηγε κατευθειαν το μυαλό σου σε κάτι τέτοιο και όχι σε δεκαδες αλλες αρρώστιες που μπορει να εχεις; Ο πυρετος πόσο διήρκησε; Πόσο υψηλός;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Καλησπέρα φιλε, ναι έχουμε ελεύθερες επαφές, όχι δεν τις έδειξα τις δικές μου γι'αυτό και δεν επέμεινα να μου δείξει τις δικές της κυρίως λόγω αφηρημαδας δεν τις το ζήτησα είμαι χαρούμενος όταν μου είπε ότι όλα οκ που δεν σκέφτηκα να της πω να μου τις δείξει, θέλω να την εμπιστευτώ αλλά γενικά δεν μου το πολύ βγάζει, αυτή είναι πιο μικρή και είναι από άλλη χώρα (Ρωσία) ήρθε εδώ για να σπουδάσει, εμένα το τεστ έδειξε αρνητικό ο πυρετός περίπου μία εβδομάδα μάξιμουμ υψηλός αρκετά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Καλα και αφου εχεις φοβο οτι η συγκεκριμενη κοπελα μπορει να εχει HIV γιατι συνεχιζεις να κανεις χωρις προφυλαξεις και γιατι δεν ζητησες να δεις το χαρτι με τις εξετασεις?

    ΝΑΙ εννοειται να κανεις εξετασεις για ΣΜΝ γιατι θελουν να φανουν τα περισσοτερα στο αιμα μετα απο 4-5 μηνες....
    ΚΑΙ φιλε μην τσιμπας τοσο ευκολα με τις κοπελες να κανεις χωρις προφυλαξεις καταλαβαινω ειναι ωραιο....Αλλα σκεψου δυο μηνες σχεση απο αλλη χωρα κοπελα και δεν διστασε αμεσως να κανει σεξ χωρις προφυλαξεις?

    Στα ευκολα να φυλαγεσαι λιγακι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Λες να έχω φίλε φοβάμαι πολύ, έκανα εξετάσεις δεν βρήκαν για AIDS αλλά δεν μου βγαίνει από το μυαλό

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Giorge View Post
    Λες να έχω φίλε φοβάμαι πολύ, έκανα εξετάσεις δεν βρήκαν για AIDS αλλά δεν μου βγαίνει από το μυαλό
    Εκτος απο πυρετο ειχες και αλλα συμπτωματα?
    Αν και νομιζω αυτο σπανια κανει συμπτωματα.
    Στο παρελθον ειχες και αλλες φοβιες με αρρωστιες?

    Εαν φοβασαι τοσο πολυ, να πας στην δεσποινις και να δεις τις εξετασεις.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Ναι από τότε που είμαι σε σχέση με αυτήν έχω περάσει και αλλα, εξαιτίας της ανακάλυψα αυτό το forum έπαθα διαταραχή άγχους το καλοκαίρι με ζαλάδες πονοκέφαλους και αλλα, θέλω να την χωρίσω για να λέω την αλήθεια όμως είμαστε στην ίδια σχολή και θα την βλέπω κάθε μέρα και μου είναι δύσκολο να το κάνω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Giorge εφοσον εκανες εξετασεις εισαι μια χαρα! Τωρα για τους πονοκεφαλους και τις ζαλαδες ειναι ψυχοσωματικο.

  10. #10
    Nefeli28
    Guest
    Είχες ποτε άλλου είδους ιδεοληψίες;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αυτό που νομιζετε ότι το aids είναι το τέλος του κόσμου με ξεπερνα.Χαλαρωστε λιγάκι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτό που νομιζετε ότι το aids είναι το τέλος του κόσμου με ξεπερνα.Χαλαρωστε λιγάκι.
    Δεν είναι; Είσαι για πάντα καταδικασμένος με μια ασθένεια

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Επειδή ζω άνθρωπους με χιβ καθημερινά όχι δεν είναι.Ζουν φυσιολογικά,έχουν σχέση κάνουν ότι και εμείς.Απλα παίρνουν ένα χάπι κάθε μέρα και thats all τι το τόσο τρομακτικό έχει αυτό;Δε το μεταδίδουν καν.
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν είναι; Είσαι για πάντα καταδικασμένος με μια ασθένεια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Quote Originally Posted by Giorge View Post
    Ναι από τότε που είμαι σε σχέση με αυτήν έχω περάσει και αλλα, εξαιτίας της ανακάλυψα αυτό το forum έπαθα διαταραχή άγχους το καλοκαίρι με ζαλάδες πονοκέφαλους και αλλα, θέλω να την χωρίσω για να λέω την αλήθεια όμως είμαστε στην ίδια σχολή και θα την βλέπω κάθε μέρα και μου είναι δύσκολο να το κάνω
    Εδω ακριβως γραφεις ουσιαστικά τον κυριο λογο που δεν εισαι καλα. Θες να την χωρισεις αλλά εχεις αναστολες. Θελεις να σιγουρευτεις για το οτι δεν νοσει αλλά κομπλαρεις. Πηγες σε ψυχιατρο και σε διεγνωσε ή αυτο διαγνωστηκες; Ισως αυτη η σχεση να ειναι η αφορμη για να κοιταξεις λιγο βαθυτερα μεσα σου τι σου λειπει πραγματικα τι σε ενοχλει και πως θελεις να γινεις ( πιο αποφασιστικος ; λιγοτερο αγχωδης ; και αν ναι πως ; )
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση/
    Last edited by Aeon; 16-12-2019 at 13:24.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Φόβος...
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 06-11-2017, 00:06
  3. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 08:20
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •