ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΛΦΡΥΑΣ ΖΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21

    ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΛΦΡΥΑΣ ΖΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!! ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 1 ΜΗΝΑ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ . ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ Η ΠΙΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΜΑΥΡΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ! ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΙΔΡΩΣΑ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ..ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ..ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ 8 ΩΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ PC ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ , ΕΒΛΕΠΑ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΠΩΣ ΘΟΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΛΙΓΟ Η ΕΛΧΙΣΤΗ ΜΥΟΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ Η ΕΤΣΙ ΕΝΙΩΘΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ . ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΧΑΖΕςΨΩ ΡΟΥΧΑ ΕΝΙΩΘΑ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΝΑ ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ , ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ . ΕΚΕΙ ΦΡΙΚΑΡΑ!! ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΕΞΩ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΒΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΚΤΛΠ...ΤΕΛΟΣ, ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΑΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΩ .. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΙΠΕΣΘΗΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ!!! ΔΕ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΥΑ ΚΙΝΗΣΗ! ΠΑΙΔΙΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ! ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.. ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    δεν χρειάζεται να κοιτάξεις ούτε τα μάτια, ούτε τα αυτιά σου, ούτε να κάνεις μαγνητική. Ρίξε καλύτερα μια ματιά στη χρυσή ευκαιρία, στο kariera και ψάξε για κάτι άλλο.
    Το Call Center δεν σε αρρωσταίνει απλά....σε τρελαίνει! Αν μάλιστα δουλεύεις στην TP είναι αυτό.
    Αν φοβάσαι να αλλάξεις δουλειά, θα πρέπει να κάνεις κάποια θεραπεία για την διαχείριση του άγχους....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    δεν χρειάζεται να κοιτάξεις ούτε τα μάτια, ούτε τα αυτιά σου, ούτε να κάνεις μαγνητική. Ρίξε καλύτερα μια ματιά στη χρυσή ευκαιρία, στο kariera και ψάξε για κάτι άλλο.
    Το Call Center δεν σε αρρωσταίνει απλά....σε τρελαίνει! Αν μάλιστα δουλεύεις στην TP είναι αυτό.
    Αν φοβάσαι να αλλάξεις δουλειά, θα πρέπει να κάνεις κάποια θεραπεία για την διαχείριση του άγχους....
    Οχι, δε δουλευω στην TP Δουλευω ομως σε μια εταιρια που σηκωνω 400-500 γραμμες την μερα και ειμαι μπροστα στον υπολογιστη! ...δεν ξερω αν φταιει αυτο...πως δικαιολογειτε η καθημερινη ζαλη , ολη μερα, απλα αρχιζω να φοβαμαι αρκετα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Καλησπέρα, γνώμη μου να κάνεις αυτά που σου είπε ο ιατρός, διότι πιθανόν να έχει να κάνει με τα μάτια σου... μετά παίζει το ενδεχόμενο της υπερκόπωσης... συν το ενδεχόμενο του άγχους.... μην πας μαγνητική κατευθείαν, πιθανόν να είναι κάτι απλό κι εύκολο...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Το μυαλο μου ειναι ολη μερα στον ογκο...ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by seiraina View Post
    Οχι, δε δουλευω στην TP Δουλευω ομως σε μια εταιρια που σηκωνω 400-500 γραμμες την μερα και ειμαι μπροστα στον υπολογιστη! ...δεν ξερω αν φταιει αυτο...πως δικαιολογειτε η καθημερινη ζαλη , ολη μερα, απλα αρχιζω να φοβαμαι αρκετα...
    είχα εργαστεί στην TP και σήκωνα και εγώ τηλέφωνα, μετά με έκαναν και Team Leader και ξεκίνησαν ταχυπαλμίες όλο το 24ωρο, έκτακτες (μέχρι που είχα ξυπνήσει στον ύπνο μου λόγω έκτακτης), έτρεξα μια μέρα σε εφημερεύον καρδιολογικό λόγω ταχυπαλμίας φουλ και από κάποια στιγμή και έπειτα ξεκίνησαν οι ζαλάδες, αυτό το αίσθημα οτι χάνεις το έδαφος κάτω από τα πόδια σου, ή οτι κόβονται τα πόδια σου και θα πέσεις κάτω.
    Παραιτήθηκα και μου πήρε 15 μέρες να συνέλθω και μου πέρασαν όλα. Φυσικά κάποια στιγμή αργότερα από άλλα προβλήματα εμφανίστηκαν πάλι τα παραπάνω συμπτώματα.
    Αφού έχεις πάει ήδη σε γιατρό - και πολύ καλά έκανες- κάνε τις εξετάσεις που σου λέει και θα δεις οτι δεν έχεις τίποτα. Θα πρέπει να κάνεις θεραπεία για το άγχος αν θέλεις να παραμείνεις εκεί χωρίς ζαλάδες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    ο όγκος όμως όπως μου είπε φίλος μου παθολόγος που του γκρίνιαζα για διάφορα συμπτώματα που ήταν απο άγχος, κάνει άλλα συμπτώματα... πραγματική ζάλη και οχι αυτό που έχεις εσύ, διπλωπία, αστάθεια, αδυναμία πλευράς ολόκληρης κλπ... όποτε μην βασανίζεσαι, ηρέμησε και κάνε αυτό που σου είπε ο γιατρός..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by seiraina View Post
    Το μυαλο μου ειναι ολη μερα στον ογκο...ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ....
    ούτε μια στο εκατομμύριο. Η μητέρα μου προς το τέλος ο καρκίνος είχε κάνει μετάσταση στον εγκέφαλο, μακάρι να είχε συμπτώματα που αναφέρεις εσύ. Ξέχασέ το.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Παιδια με ανακουφιζετε με αυτο που μου λετε αληθεια , ειμαι στη δουλεια και εχω βαλει τα κλαμματα γιατι νιωθω πως υπαρχει μια ελπιδα να μην εχω ογκο...δεν εχω πονοκεφαλο ουτε ανακατοσουρες , λιγη ασταθεια αλλα δε παραπατω, απλα αισθανομαι κατι ..αυτο μεχρι εκει ...αλλα αυτη η ζαλη δε φευγει ...κοντευω να τρελαθω...και κατι αλλο που παθαινα το καλοκαιρι αλλα παλι δεν ειχα δωσει σημασια...οταν εκανα κολοτουμπα στη θαλασσα κατω απο το νερο την ωρα που γυρναγα, παθαινα κατι σαν ιλιγγο για δευτερολεπτα ....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    ο όγκος όμως όπως μου είπε φίλος μου παθολόγος που του γκρίνιαζα για διάφορα συμπτώματα που ήταν απο άγχος, κάνει άλλα συμπτώματα... πραγματική ζάλη και οχι αυτό που έχεις εσύ, διπλωπία, αστάθεια, αδυναμία πλευράς ολόκληρης κλπ... όποτε μην βασανίζεσαι, ηρέμησε και κάνε αυτό που σου είπε ο γιατρός..
    αυτο θα κανω, θα ξεκινησω με οφθαλμιατρο ωρλ κτλπ η θα παω κατεθειαν στα επειγοντα να μου τα κανουν μια και καλη να τελειωνω...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    ούτε μια στο εκατομμύριο. Η μητέρα μου προς το τέλος ο καρκίνος είχε κάνει μετάσταση στον εγκέφαλο, μακάρι να είχε συμπτώματα που αναφέρεις εσύ. Ξέχασέ το.
    εχεις χασει τη μητερα σου απο καρκινο? λυπαμαι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by seiraina View Post
    αυτο θα κανω, θα ξεκινησω με οφθαλμιατρο ωρλ κτλπ η θα παω κατεθειαν στα επειγοντα να μου τα κανουν μια και καλη να τελειωνω...
    να αποφύγεις τα επείγοντα, συνήθως εκεί βάζουν τα νέα παιδιά που κάνουν πρακτική με μεγάλες συνθήκες πίεσης. Εκεί πας μόνο αν είναι κάτι πραγματικά επείγον. Κλείσε κανονικά ραντεβού.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    εκλεισα να παω αυριο οφθαλμιατρο αν και ειμαι σιγουρη οτι τα ματια δε μπορουν να το προκαλεσουν αυτο το συνεχομενο ολη μερα και καθε μερα ...για να δουμε...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by seiraina View Post
    εκλεισα να παω αυριο οφθαλμιατρο αν και ειμαι σιγουρη οτι τα ματια δε μπορουν να το προκαλεσουν αυτο το συνεχομενο ολη μερα και καθε μερα ...για να δουμε...
    και όμως, η προσκόλληση μπροστά σε οθόνη του υπολογιστή όλη μέρα λόγω δουλειάς μπορεί να το προκαλέσει, όπως και μια αύξηση σε μυωπία/πρεσβυωπία που δεν την έχεις καταλάβει ακόμα. Πήγαινε μετά και στον ΩΡΛ.
    Προσωπικά επιμένω οτι είναι το Call Center. Τα περισσότερα από αυτά είναι τοξικά περιβάλλοντα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    τελικά τί έγινε με τον οφθαλμίατρο?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αισθημα φοβου/πανικου/αισθηση για ουρηση
    By Apollyon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-08-2020, 11:43
  2. Ψευδαισθηση ζαλης
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 21-11-2015, 08:39
  3. Έντονη ζαλάδα και αίσθημα αστάθειας...
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 10-03-2013, 21:59
  4. Αισθημα ζαλης
    By janagn in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2010, 01:53
  5. Αισθηση Μοναξιας.....
    By Mariza029 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 03-03-2008, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •