πως ξεπερνας εναν χωρισμο χωρις εξηγησεις??? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ ισως να το εξελαβα λαθος,
    Ελπιζω τελικα να διευρυνες το πνευμα σου, γιατι πριν μιλαγες για κολπα και ξεπουπουλιασματα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    όχι ίσως,το πήρες λάθος. αυτό είναι το ασχημο με αυτές τις συζητήσεις δεν έχεις απέναντί σου τον άλλον για να δεις πως λέει αυτό που λέει.αν εκείνη την στιγμή γελάει ή είναι τσαντισμένος.αν κλαίει ή αν είναι χαρούμενος.αν συνέβαινε αυτό θα καταλάβαινες πως αστειεύομαι και θα με έβλεπες να έχω λυθεί στα γέλια με φόβο μην ξυπνήσω τον άντρα μου.

    βέβαια αυτό έχει την γοητεία του να μην ξέρεις τον άλλο.για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ δελεαστικό και γοητευτικό να συνομιλώ με ανθρώπους που ούτε καν πίστευα πως υπήρχαν κάπου σε κάποιο σημείο της γης.

    και ναι διευρύνω τη σκέψη μου.όσο δεν φαντάζεσαι.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χαιρομαι που συμβαλω σε διευρυνσεις...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    λιτσα μου πρεπει να ηρεμησεις λιγο.26 μπηκα πριν ενα μηνα.Παιδια σας ειπα οτι ειμαι μοναχη?Δε προκειται για εναν αντρα και ουτε θελω αλλον .Τους σιχαθηκα πια ολοι ενα κρεββατι σκεφτονται.Γι αυτο μονο για τη παρτη μου απο δω και περα.Το θεμα ειναι πως θα ξεκολλησω ακουω Γιωργο και τα παιζω.Βλεπω αντρες και βλεπω το προσωπο του βλεπω μηχανακια χρωματος κοκκινου και λεω αυτος ειναι.Δεν αντεχω ...Δεν ειμασταν μαζι οπως θα πρεπε.Δεν δικαιουμουν να κανουμε μια σχεση σωστη?Και αντι γιαυτο μου ειπε και ψεματα .Δε ξερω Αγαπω το Θεο αλλα βαρεθηκα πια.Εχω πληγωθει μια φορα αυτη ηταν η φαρμακερη.Δε θελω να ζω γαμ.τον μισω αλλα αλλο τοσο τον αγαπω .Τον αγαπω!!!!Ξερετε τι σημαινει αυτο?Του χαριζω τη ζωη μου εδω και τωρα ...Και ας ειναι και με 10 γκομενες δε πειραζει.....................:(

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τον ευατο μου γιατι να τον συγχωρησω μπορειτε να μου πειτε?Οκ για το μηχανακι ηταν παιδιαστικο μονο το εριξα κατω γαμωτο και δεν επαθε τιποτα τι κριμα!!!Δηλαδη εγω φταιω για ολα?Και δεν καταλαβα λιτσα που εβαλα το Θεο σα μαιντανο?Δηλαδη για σενα αυτο ειναι?Καλη μου ο Θεος μπαινει παντου γιατι ειναι μαζι μας παντοτε.Και νομιζω μονο εκει που πρεπει ειπα καποια πραγματα γιαυτο ανοιξε τα ματακια σου και μη βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα και ο λογος σου φαινεται πιο μικρος κι απο μενα αν εισαι πανω απο 30.φιλακια;)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οκ δε μπορω να τον συγχωρεσω .Τι να κανω αφου τον μισω???Να τον συγχωρεσω ετσι οπως επραξε οχι.Ειπα ναι τον συγχωρεσα ας κανει οτι θελει εγω εκανα τα παντα γιαυτον ας ειναι καλα θα το βρει μπροστα του ολα εδω πληρωνονται.Αλλα ηταν λογια του αερα δε μπορω....Φυσικα να ναι καλα αλλα δε μπορω.......Δε ξερω τι να κανω....τον αγαπαω γμτ............................................ ........Τουλαχιστον να τον εβλεπα παλι μια φορα την εβδομαδα οπως καναμε για εναν καφε.Γιατι να με σβησει απο τη ζωη του?Με εχασε αλλα πιστευω θα γυρισει μπορει να κανει ενα δυο χρονια αλλα θα του λειψω.Δε ξερω ελπιζψ να τον εχω συγχωρεσει ως τοτε.Μακαρι να μου ρθει ο πριγκηπας μου ο Αντρας μεχρι τοτε.Αλλα γιατι ολο ελπιζω αλλα και πιστευω πως θα ναι αυτος?:(:(:(

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by afrula
    τον ευατο μου γιατι να τον συγχωρησω μπορειτε να μου πειτε?Οκ για το μηχανακι ηταν παιδιαστικο μονο το εριξα κατω γαμωτο και δεν επαθε τιποτα τι κριμα!!!Δηλαδη εγω φταιω για ολα?Και δεν καταλαβα λιτσα που εβαλα το Θεο σα μαιντανο?Δηλαδη για σενα αυτο ειναι?Καλη μου ο Θεος μπαινει παντου γιατι ειναι μαζι μας παντοτε.Και νομιζω μονο εκει που πρεπει ειπα καποια πραγματα γιαυτο ανοιξε τα ματακια σου και μη βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα και ο λογος σου φαινεται πιο μικρος κι απο μενα αν εισαι πανω απο 30.φιλακια;)
    ο Θεός σίγουρα είναι μαζί μας και πάνω από όλα είναι μέσα μας.σε κάποιο σημείο αν δεν κάνω λάθος στις δέκα εντολές λέει:μην αναφέρεις το όνομά μου χωρίς λόγο.και όχι δεν είμαι πάνω από 30 είμαι 29.
    απλά μου κάνει λίγο περίεργο να λες ότι αγαπάς και μισείς το ίδιο πρόσωπο ταυτόχρονα.να είσαι καλά τώρα και για πάντα.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τελικα αυτοι οι θεοι ειναι ανσασερ....

    πως λεμε απο μηχανης θεος???
    :cool:

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by afrula
    οκ δε μπορω να τον συγχωρεσω .Τι να κανω αφου τον μισω???Να τον συγχωρεσω ετσι οπως επραξε οχι.Ειπα ναι τον συγχωρεσα ας κανει οτι θελει εγω εκανα τα παντα γιαυτον ας ειναι καλα θα το βρει μπροστα του ολα εδω πληρωνονται.Αλλα ηταν λογια του αερα δε μπορω....Φυσικα να ναι καλα αλλα δε μπορω.......Δε ξερω τι να κανω....τον αγαπαω γμτ............................................ ........Τουλαχιστον να τον εβλεπα παλι μια φορα την εβδομαδα οπως καναμε για εναν καφε.Γιατι να με σβησει απο τη ζωη του?Με εχασε αλλα πιστευω θα γυρισει μπορει να κανει ενα δυο χρονια αλλα θα του λειψω.Δε ξερω ελπιζψ να τον εχω συγχωρεσει ως τοτε.Μακαρι να μου ρθει ο πριγκηπας μου ο Αντρας μεχρι τοτε.Αλλα γιατι ολο ελπιζω αλλα και πιστευω πως θα ναι αυτος?:(:(:(
    είσαι λίγο μπερδεμένη ή μου φαίνεται;καλό θα ήταν όπως σου έχω ξαναπεί να κοιτάξεις και να ξεκαθαρίσεις πρώτα εσύ με τον ευατό σου.τον αγαπάς ή τον μισείς;τον συγχωρείς ή όχι;.μπορώ να καταλάβω πως τα συναισθήματα σου είναι ανάμεικτα αλλά μήπως πρέπει να ξεκολλήσεις και να κοιτάξεις λιγάκι και την πάρτη σου;κανένας άλλος δεν αξίζει περισσότερο από ότι αξίζει ο εαυτός μας.να είσαι καλά τώρα και για πάντα.
    όσο για την παρατήρησή μου ήταν καλοπροαίρετη.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια νομιζα οτι ο πρωην μου ειχε καταθλιψη αλλα τελικα θυμηθηκα που μου χε πει πριν 4 με 5 μηνες οτι στο Αιγινητειο του ειχαν διαγνωσει ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ.Διαβασα μερικα αρθρα και καταλαβα.Γιαυτο εξαφανιζοταν ,δεν ηξερε τι εκανε..Εγω ομως λεω αν γυρισει και με πραξεις μου δειξει οτι με αγαπαει και τον εμπιστευτω τελικα ,να το κανω?Λεω αν γιατι ειναι απιθανο τωρα ειναι με μια αλλη.Αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα γυρισει η μπορει να το ελπιζω?Τι να κανω?Θα εκτιμουσα πολυ τη γνωμη σας!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Από την Γη στον Ουρανό και μετά πάλι πίσω στη Γη
    Posts
    102
    Υπερβολές, υπερβολές, υπερβολές... δεν υπάρχει τίποτα και αυτό που υπάρχει δεν το θέλουμε! ΛΑΘΟΣ.
    Νομίζω ότι εδω έχουμε χάσει όλοι μας τον εαυτό μας ( ο καθένας έχει τα δικά του προβλήματα, γνωστό αυτό).
    Συμφωνώ με \"krino\" περί εκδίκησης κλπ κλπ είναι λάθος δρόμος! πρέπει εδω ο ένας να προσέχει τον άλλον για να μην ξεφεύγουμε σε τέτοιες ακρότητες. Κυρίως πέρα των άλλων που εμπλέκονται, κάνουμε ΚΥΡΙΩΣ ζημία στον εαυτό μας, στην ψυχή μας. Γιατί?
    Που πας να μπλέξεις, νομίζεις οτι πραγματικά αξίζει να καταστρέψεις τον εαυτό σου από το 778 που έχει καταφέρει να φτάσεις εξελικτικά να κατεβείς στο 36? δηλαδή λίγο πάνω από τον πάτο! για έναν άλλο άνθρωπο που μπορεί τελικά να μην ταιριάζετε, να μην εκτίμηση στο τέλος τις θυσίες σου και μόλις γίνει καλά αν ποτέ γίνει (εγώ το θέλω να γίνει!, αλλά εξαρτάται από τον ίδιο και μόνο!) να σε παρατήσει για άλλη!
    Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα! το ότι προσπαθεί δεν σημαίνει οτι θα έχεις και αποτέλεσμα σε οτιδήποτε, είτε να γίνει καλύτερα, είτε η σχέση να είναι καλύτερα, είτε οτι να είστε μαζί, ΕΙΤΕ ΟΧΙ.
    Λάθος να πας να καταστρέψεις τον εαυτό σου για άλλον! Να τον βοηθήσεις είναι άλλο πράγμα (γιατί υπάρχει ένα σαφές όριο στη βοήθεια, σταματάς να βοηθάς όταν βλέπεις ότι σε τραβαει κάτω για να σε καταστρέψει η ολη ιστορια, και φυσικά εάν δεν είσαι καλά με τον εαυτό σου και δεν μπορείς να αυτοβοηθηθεις πως μπορείς να βοηθήσεις τον άλλο?) και να το κάνεις, εννοείται εφόσον το θες και το αισθάνεσαι, αλλά να είσαι έτοιμη για ολα, δηλαδή ουτε καν ευχαριστώ να πει και να φύγει (ας πούμε...)..να εισαι ετοιμη.
    Περί ανδρών... δεν συμφωνώ... ότι άντρες το ίδιο και οι γυναίκες... είμαστε άνθρωποι πάνω από τα φύλα, δηλαδή έχουμε τα ίδια προβλήματα, μα ακριβώς τα ίδια! Απλώς βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά.
    Σου στέλνω πίσω όλες τις κατηγορίες (και συγχώρα με)... και σκέψου τις... για να δεις πως αισθάνονται κάποιοι άντρες που αξίζουν, οπως υπαρχουν καποιες γυναικες που αξιζουν.
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •