Παιδική σεξουαλική κακοποίηση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 96
  1. #61
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Σε ποια ηλικία ήσουν εσύ και σε ποια το προσωπο που αναφερεις?συγνώμη αν το ανέφερες παλι απλά δεν διάβασα τα υπόλοιπα σχόλια. Τώρα οι προσωπικές σου σχέσεις πως είναι με το άλλο φύλο?
    Ήμουν 10 χρονών και το άτομο αυτό δεν ήταν άντρας αλλά γυναίκα. Ίσως αυτή να είναι και η αιτία που είμαι bisexual. Βέβαια, ποτέ δεν μπορεί να ξέρει κανείς.

  2. #62
    george1520
    Guest
    Πιστεύεις πως αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος έπαιρνε την τιμωρία που του αξίζει θα μπορούσε να σε ηρεμήσει; όσο ήταν όρθιος εννοώ. Θα ήταν ένα συν για σένα;

  3. #63
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Ήμουν 10 χρονών και το άτομο αυτό δεν ήταν άντρας αλλά γυναίκα. Ίσως αυτή να είναι και η αιτία που είμαι bisexual. Βέβαια, ποτέ δεν μπορεί να ξέρει κανείς.
    Bisexual σημαινει κάποιος που προτιμά και πειραματιζετε και με τα δύο φυλα έτσι δεν είναι? Εσένα πως είναι οι σχεσεις σου αυτες?πόσο χρονών είσαι τώρα? Και ποσο ήταν το άτομο που σε παρενοχλουσε τοτε?

  4. #64
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Bisexual σημαινει κάποιος που προτιμά και πειραματιζετε και με τα δύο φυλα έτσι δεν είναι? Εσένα πως είναι οι σχεσεις σου αυτες?πόσο χρονών είσαι τώρα? Και ποσο ήταν το άτομο που σε παρενοχλουσε τοτε?
    Ναι, bisexual είναι κάποιος που έλκεται κι από τα δύο φύλα. Τώρα είμαι 24.
    Το άτομο που με παρανοχλουσε ήταν μεγάλο σε ηλικία

  5. #65
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πιστεύεις πως αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος έπαιρνε την τιμωρία που του αξίζει θα μπορούσε να σε ηρεμήσει; όσο ήταν όρθιος εννοώ. Θα ήταν ένα συν για σένα;
    Δεν ξέρω, ειλικρινά. Είναι πολλοί που λόγοι για τους οποίους το άτομο αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να τιμωρηθεί, κυρίως για λόγους υγείας.

  6. #66
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Δεν ξέρω, ειλικρινά. Είναι πολλοί που λόγοι για τους οποίους το άτομο αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να τιμωρηθεί, κυρίως για λόγους υγείας.
    Σε ρωτάω.. Αν η τιμωρία του θα σου έδινε μια ανάσα;

  7. #67
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε ρωτάω.. Αν η τιμωρία του θα σου έδινε μια ανάσα;
    Δεν έχει κάποια ουσία να το σκέφτομαι αφού δεν ζει. Είναι ένα υποθετικό σενάριο.

  8. #68
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Δεν έχει κάποια ουσία να το σκέφτομαι αφού δεν ζει. Είναι ένα υποθετικό σενάριο.
    Έχει σημασία για μένα.. Μπορείς να μου απαντήσεις σε παρακαλώ;

  9. #69
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχει σημασία για μένα.. Μπορείς να μου απαντήσεις σε παρακαλώ;
    Δεν θα ήθελα να απαντήσω σ' αυτό αν μου επιτρέπεις

  10. #70
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Δεν θα ήθελα να απαντήσω σ' αυτό αν μου επιτρέπεις
    Εννοείται.. Δεν ήξερα ότι αυτή η ερώτηση μπορεί να ενοχλήσει.. Ζητώ συγνώμη.

  11. #71
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εννοείται.. Δεν ήξερα ότι αυτή η ερώτηση μπορεί να ενοχλήσει.. Ζητώ συγνώμη.
    Θα προτιμούσα να σου απαντήσω κάποια στιγμή με προσωπικό μήνυμα για να σου εξηγήσω ίσως και κάποια πράγματα πιο αναλυτικά, γιατί ένα ναι ή ένα όχι μπορεί να μην λέει και τίποτα.

  12. #72
    george1520
    Guest
    Απλά σκεφτόμουν μια τιμωρία μπορεί να καλύψει όλο αυτό τον πόνο; Μπορεί να κλείσει πληγές;

    Σε επηρέασε όλο αυτό και στην αυτοπεποίθηση σου πιστεύεις; Να μη αγαπάς αρκετά τον εαυτό σου;

  13. #73
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Απλά σκεφτόμουν μια τιμωρία μπορεί να καλύψει όλο αυτό τον πόνο; Μπορεί να κλείσει πληγές;

    Σε επηρέασε όλο αυτό και στην αυτοπεποίθηση σου πιστεύεις; Να μη αγαπάς αρκετά τον εαυτό σου;
    Προφανώς δεν αγαπώ αρκετά τον εαυτό μου και αυτό δεν θα άλλαζε αν υπήρχε κάποια τιμωρία.

  14. #74
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Προφανώς δεν αγαπώ αρκετά τον εαυτό μου και αυτό δεν θα άλλαζε αν υπήρχε κάποια τιμωρία.
    Η δεύτερη ερώτηση δεν είχε να κάνει με την τιμωρία.. Αυτό το κομμάτι το άφησα σηην άκρη αφού δεν θες να το συζητήσεις..

    Τι σκέφτεσαι για τον εαυτό σου?

  15. #75
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η δεύτερη ερώτηση δεν είχε να κάνει με την τιμωρία.. Αυτό το κομμάτι το άφησα σηην άκρη αφού δεν θες να το συζητήσεις..

    Τι σκέφτεσαι για τον εαυτό σου?
    Όπως σου έγραψα και όπως έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τον εαυτό μου.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση σε παιδική ηλικια
    By Sofaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 18
    Last Post: 28-08-2019, 19:46
  2. Replies: 17
    Last Post: 22-04-2017, 21:22
  3. Replies: 97
    Last Post: 28-01-2017, 17:52
  4. παιδική ηλικία και κακοποίηση αλλά δε θυμάμαι καλά
    By koin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2014, 01:55
  5. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •