Λεμφωμα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 99

Thread: Λεμφωμα

  1. #31
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγω ελεγα στους γιατρους τι μου ειχε πει συναδελφος τους και δε με πιστευαν. Μετα αρχισα να ζηταω διαγνωσεις γραπτως. Δεν ειναι ωραιο να λες στον αλλο, στον αρρωστο ειδικα, οτι ψευδεται.
    Και σε μενα έχει τύχει αυτό και πλέον πάω με φάκελο και τους αραδιάζω τα χαρτιά με τις εξετάσεις να τα δουν με τα μάτια τους

    Ο γιατρός που με βλέπει τώρα, αρχικά δεν πίστευε ότι μου βρήκε ανεπάρκεια ο αγγειολόγος και μετά δεν πίστευε ότι έχω προοδευτική βαρυκοία, μέχρι που είδε τα αντίστοιχα πορίσματα.

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Να τρως καλά για να είσαι ήρεμος για τον αιματοκρίτη σου. Και να περιμένεις τις εξετάσεις σου..
    Πήγα σήμερα για υπέρηχο λεμφαδένων και άνω κοιλίας πάλι που μου είπε ο γιατρός, όλα οκ, οι λεμφαδένες δεν έχουν κακή μορφολογία και ο γιατρός μου είπε ότι απέκλεισε πολλά με βάση αυτό και να κάνω υπομονή να βγουν και οι αιματολογικές την άλλη εβδομάδα. Με έβαλε να ξαναδώ και τον αιματοκρίτη, είναι στα ίδια επίπεδα, αιμοπετάλεια οκ. Αλλά αγχώνομαι γιατί μου έχουν πάρει συνεχόμενα αίμα τις τρεις τελευταίες μέρες. Μήπως πάθω κάτι λόγω αυτού;

    Επίσης αγχώνομαι γιατί έβγαλα δυο μελανιές στα μπούτια (και στα δύο) στο ίδιο ακριβώς σημείο, χωρίς να έχω χτυπήσει!!!! Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Ίσως κάτι με το αίμα και την κυκλοφορία. Πολύ περίεργο. Ανησυχώ μήπως βγάλω και αλλες.

    Οι παλμοί τις τελευταίες ημέρες έχουν πέσει και αναρωτιέμαι γιατί. Ακόμα και στο περπάτημα είναι σχεδόν φυσιολογικοί! Ανησυχώ με αυτές τις απότομες αλλαγές. Είχα και κάποιες έκτακτες το πρωί.

    Προσπαθώ να τρωω καλά, μέχρι τώρα έχω φάει μια μπανάνα, ένα μικρό σάντουιτς, κοτόπουλο με πατάτες και μία πάστα. Μήπως είναι λίγα; Θα φάω και μανταρίνια σε λίγο, αλλα δυσκολεύομαι να τρώω πολύ λόγω της οισοφαγίτιδας. Είχα κόψει το χάπι πριν μία εβδομάδα είχα όμως συμπτώματα παλινδρόμησης πάλι και μου είπε ο γιατρός να το ξαναπάρω.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πήγα σήμερα για υπέρηχο λεμφαδένων και άνω κοιλίας πάλι που μου είπε ο γιατρός, όλα οκ, οι λεμφαδένες δεν έχουν κακή μορφολογία και ο γιατρός μου είπε ότι απέκλεισε πολλά με βάση αυτό και να κάνω υπομονή να βγουν και οι αιματολογικές την άλλη εβδομάδα. Με έβαλε να ξαναδώ και τον αιματοκρίτη, είναι στα ίδια επίπεδα, αιμοπετάλεια οκ. Αλλά αγχώνομαι γιατί μου έχουν πάρει συνεχόμενα αίμα τις τρεις τελευταίες μέρες. Μήπως πάθω κάτι λόγω αυτού;

    Επίσης αγχώνομαι γιατί έβγαλα δυο μελανιές στα μπούτια (και στα δύο) στο ίδιο ακριβώς σημείο, χωρίς να έχω χτυπήσει!!!! Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Ίσως κάτι με το αίμα και την κυκλοφορία. Πολύ περίεργο. Ανησυχώ μήπως βγάλω και αλλες.

    Οι παλμοί τις τελευταίες ημέρες έχουν πέσει και αναρωτιέμαι γιατί. Ακόμα και στο περπάτημα είναι σχεδόν φυσιολογικοί! Ανησυχώ με αυτές τις απότομες αλλαγές. Είχα και κάποιες έκτακτες το πρωί.

    Προσπαθώ να τρωω καλά, μέχρι τώρα έχω φάει μια μπανάνα, ένα μικρό σάντουιτς, κοτόπουλο με πατάτες και μία πάστα. Μήπως είναι λίγα; Θα φάω και μανταρίνια σε λίγο, αλλα δυσκολεύομαι να τρώω πολύ λόγω της οισοφαγίτιδας. Είχα κόψει το χάπι πριν μία εβδομάδα είχα όμως συμπτώματα παλινδρόμησης πάλι και μου είπε ο γιατρός να το ξαναπάρω.
    Αντώνη χρόνια πολλά να χαίρεσαι το όνομα σου!
    Για τα άλλα δεν ξέρω τι να σου πω αλλά για το αίμα μην ανησυχείς. Μου έχουν πάρει εμένα 6 μπουκαλάκια την ίδια μέρα + ότι έχω δώσει και αίμα μια φορά για δικό μου άνθρωπο. Δεν παθαίνεις τίποτα από αυτό..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Με Οισοφαγίτιδα και χωρίς λήψη PPI's και τρως Πάστα ρε θηρίο? Τα Γλυκά είναι Ν.1 στην Γ.Ο.Π.
    Χρόνια σου πολλά Αρχηγέ! Και όπως καταλαβαίνεις...Λέμφωμα Τέλος!

  5. #35
    george1520
    Guest
    Χρόνια πολλά Αντώνη για την γιορτή σου.. Να σαι γερός και δυνατός..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Και σε μενα έχει τύχει αυτό και πλέον πάω με φάκελο και τους αραδιάζω τα χαρτιά με τις εξετάσεις να τα δουν με τα μάτια τους

    Ο γιατρός που με βλέπει τώρα, αρχικά δεν πίστευε ότι μου βρήκε ανεπάρκεια ο αγγειολόγος και μετά δεν πίστευε ότι έχω προοδευτική βαρυκοία, μέχρι που είδε τα αντίστοιχα πορίσματα.
    Δε σου ερχεται να τους σκοτωσεις ολους ωρες ωρες;

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές!!


    Ορέστη, ναι, κάποιες φορές ειναι εκνευριστικό, αλλά πάω διαβασμένος για τους αποστομώνω.

    Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο, είχα κάτι ηλιόσπορους χύμα, τους είχα αγοράσει καμιά δεκαριά μέρες πριν, έφαγα καμια δεκαριά και μετά αισθάνθηκα να έχουν κάποια περίεργη γεύση και τους πέταξα. Μπορεί να πάθω τίποτα; Λήγουν; Ή χάλασαν επειδή δεν είχα κλείσει καλά την σακούλα; Μπορεί να πάθω αλλεργική αντίδραση;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Μπα Αντώνη,το αποκλείω να πάθεις κάτι! Αν περάσει 1 ώρα και είσαι καλά,κομπλέ!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές!!


    Ορέστη, ναι, κάποιες φορές ειναι εκνευριστικό, αλλά πάω διαβασμένος για τους αποστομώνω.

    Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο, είχα κάτι ηλιόσπορους χύμα, τους είχα αγοράσει καμιά δεκαριά μέρες πριν, έφαγα καμια δεκαριά και μετά αισθάνθηκα να έχουν κάποια περίεργη γεύση και τους πέταξα. Μπορεί να πάθω τίποτα; Λήγουν; Ή χάλασαν επειδή δεν είχα κλείσει καλά την σακούλα; Μπορεί να πάθω αλλεργική αντίδραση;
    Όχι Αντώνη δεν παθαίνεις τίποτα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #40
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μπα Αντώνη,το αποκλείω να πάθεις κάτι! Αν περάσει 1 ώρα και είσαι καλά,κομπλέ!
    Γιατί μια ώρα;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Για να είμαι 100% σίγουρος! Πόση ώρα έχει περάσει?

  12. #42
    Antonis8
    Guest
    Κανα τεταρτο. Εφαγα και χθες λιγους,δεν είμαι σίγουρος ομως ότι ήταν το ίδιο σακουλακι,νομιζω ότι έπιασα κάποιο παλιο ξεχασμενο.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Μην αγχώνεσαι,δεν νομίζω να πάθεις κάτι!

  14. #44
    Δεν θα πάθεις τίποτα μην ανχωνεσαι. Τυχαίνει στην συσκευασία να είναι κάποια με περιέργη γεύση

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγω ελεγα στους γιατρους τι μου ειχε πει συναδελφος τους και δε με πιστευαν. Μετα αρχισα να ζηταω διαγνωσεις γραπτως. Δεν ειναι ωραιο να λες στον αλλο, στον αρρωστο ειδικα, οτι ψευδεται.
    αφιερώνω στον Αντώνη στιγμές από τον πολύτιμο χρόνο μου επειδή πραγματικά ενδιαφέρομαι για αυτόν και έχω την έγνοιά του. Πού και πού ο καθένας μας χρειάζεται ένα ταρακούνημα. Και βλέπεις? Από τον Δόκτωρ Μπάχαλο που γράφει μονομιάς παραπεμπτικά για φυματίωση, aids, λέμφωμα με πρόγνωση λίγων μηνών "πέσαμε" στους ηλιόσπορους δεκαημέρου. Είναι όλα στο μυαλό του. Αυτός δεν μπορεί να το καταλάβει, εμείς μπορούμε.
    Στο νησί που μένει υπάρχουν εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες διαγνωσμένοι καρδιοπαθείς, καρκινοπαθείς, οροθετικοί ίσως και φυματικοί κλπ που τους έχουν διαγνώσει και παρακουλουθούν οι ίδιοι γιατροί που βλέπουν τον Αντώνη.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. λεμφωμα;;;;;;
    By νανα1982 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 26
    Last Post: 30-04-2015, 01:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •