Λεμφωμα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 99 of 99

Thread: Λεμφωμα

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    5 χρόνια το έπαιρνα! Από 2009 έως και 2014. Μπορεί και να μην σου φέρει αύξηση ρε συ. Κάνε μία δοκιμή και βλέπουμε.

  2. #92
    ntinti
    Guest
    Αντώνη και εγώ αυτό ήθελα να σου πω που σου είπε και ο Σταυρός....
    Έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι με το που θα ξεκινήσεις θα έχεις πιο συχνές ταχυκαρδίες οι οποίες βέβαια θα φύγουν μετά το πρώτο διάστημα...
    Εγώ που είμαι υποτασικη και με χαμηλούς σχετικά χτύπους το πρώτο διάστημα εφτασα μεχρι και 130 χτύπους αλλά επειδή το ήξερα δεν αγχωθηκα και κράτησαν μόνο λίγα λεπτά και μετά έφευγαν....
    Ακόμα και τώρα οι ταχυκαρδίες και η υπόταση πάνε και έρχονται αλλά οκ κάνω υπομονή μέχρι να σταθεροποιηθουν όλα .

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αντώνη και εγώ αυτό ήθελα να σου πω που σου είπε και ο Σταυρός....
    Έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι με το που θα ξεκινήσεις θα έχεις πιο συχνές ταχυκαρδίες οι οποίες βέβαια θα φύγουν μετά το πρώτο διάστημα...
    Εγώ που είμαι υποτασικη και με χαμηλούς σχετικά χτύπους το πρώτο διάστημα εφτασα μεχρι και 130 χτύπους αλλά επειδή το ήξερα δεν αγχωθηκα και κράτησαν μόνο λίγα λεπτά και μετά έφευγαν....
    Ακόμα και τώρα οι ταχυκαρδίες και η υπόταση πάνε και έρχονται αλλά οκ κάνω υπομονή μέχρι να σταθεροποιηθουν όλα .
    Ntinti καλησπέρα! Τα SSRIs-SNRIs προκαλούν αύξηση των καρδιακών κτύπων. Είτε μικρή είτε πιο μεγάλη. Συνήθως είναι μόνιμη αυτή η αύξηση. Αυτό που περιγράφεις περί 130 ήταν κάποιο παροξυσμικό επεισόδιο.

  4. #94
    Antonis8
    Guest
    130 σε ορθια θέση; Γιατι ορθιος/ηπιο περπατημα παω μέχρι 150 τις άσχημες μερες,πόσο παραπανω να πάνε δηλαδή;

  5. #95
    ntinti
    Guest
    Δεν ξερω τι ήταν αλλά ξέρω ότι τον πρώτο καιρό που ήμουν και παλιότερα στο ξεκίνημα της Αγωγής τα ίδια είχα και μετά όλα ομαλοποιηθηκαν......Επειδή έχω και ενα θεματάκι με την βαλβίδα ,ασήμαντο όπως ο περισσότερος κόσμος, είχα φοβηθεί γιατί νόμιζα ότι έχω και εκεί θέμα αλλά έκανα τριπλές και όλα καλα....Τώρα απλά όταν με πιάνουν τις προσπερνω...

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Καλησπέρα Αντψνη αν μπορείς στείλε μου μήνυμα γιατί εγώ δεν μπορω

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Προσπαθω και έχω κανει προοδους σε αυτο. Αλλά επειδη είναι καινουργιο σχετικα (ππέντε μηνες) οφειλουμε να αποκλεισουμε καποια σοβαρά νοσήματα με καποιες εξετάσεις. Περιμενω τα αποτελεσματα την άλλη εβδομάδα,μετά ξεκιναω τα αντικαταθλιπτικά μηπως βοηθήσουν στη διαχείρηση όλου αυτου και παράλληλα θα κάνουμε μερικές ακόμα εξετάσεις. Αν δεν βρεθεί κάτι, απλως θα το αποδεχτω και θα κάνω ότι μπορω να το εξαφανισω με άλλους τροπους. Αλλά τώρα να μου πεις "πηγαινε γυμναστήριο" ε δεν θα πάω,γιατί ακόμα δεν ξέρω αν είναι ασφαλες.
    Tο γυμναστηριο μπορει να ειναι υπερβολη αλλα το ιδιο ειναι και να λες οτι δε μπορεις να κανεις τιποτα αν πρωτα δε λυθει το προβλημα. Κανε αυτα που μπορεις. Επισης οταν λες συνεχεια ειμαι αρρωστος ειμαι αρρωστος κανεις τον εαυτο σου χειροτερα. Το ξερω γιατι το ιδιο λαθος εκανα κι εγω. Πρεπει να κοροιδεψεις λιγο τον εαυτο σου, να πεις ενταξει μωρε δεν ειμαι και τοσο χαλια. Τουλαχιστον καποιες μερες. Αντε καλη συνεχεια και καλα αποτελεσματα. Μη φοβασαι τιποτα!

  8. #98
    Antonis8
    Guest
    Σε ευχαριστω, προσπαθω οσο μπορω.
    Γυμναστήριο προς το παρόν δεν πάω,αλλά σε σχέση με αρχές/μέσα Οκτωμβρη που ήταν αρχές που το είχα παθει και δεν μπορούσα να παρω τα ποδια μου, περπαταω κανονικά πια,κουβαλαω πραγματα,ανεβαινω στο πατινι κλπ κλπ.

    Σε καμια δεκαρια μερες μετακομιζω στο καινουργιο μου σπιτι και θα φτιαξω ένα δωμάτιο μινι γυμναστήριο,έχω ηδη μπαρες,θα παραγγειλω και ένα στατικό ποδηλατο που προτεινεται σε ασθενεις με ορθοστατικη, αλλά θα κανω πολυ λίγα αρχικά για να δω πώς αντιδρά ο οργανισμός μου. Στο τεστ κοπωσεως με ορθοστατικη σε πεντε λεπτα είχα φτάσει 150 παλμους ενω τον Μαρτιο,πριν το παθω, επρεπε να το βαλει ο γιατρός στην ανηφορα για να ανεβουν οι παλμοι μου πάνω απο 100 μετά απο ένα εικοσαλεπτο! Το σκέφτομαι και στεναχωριεμαι.

    Ακουσα και για αυτόν στην Αυστραλια που έπαθε ανακοπη και είχε orthostatic intolerance και έχω αγχωθει. Ηταν μεγάλος βεβαια και λογικά είχε και κάποιο άλλο προβλημα, αλλά και παλι ανησυχησα.

    Μακαρι να βρεθεί κάτι ,να μου δώσουν μια αγωγή, αλλά κραταω μικρό καλαθι για να μην απογοητευτω.
    Last edited by Antonis8; 19-01-2020 at 17:12.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ωραια ακουγονται αυτα. Νεα αρχη, νεα ζωη.

    Ε τωρα ανασφαλειες λιγο πολυ εχουν ολοι νομιζω, οχι μονο εμεις οι τρελοι.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. λεμφωμα;;;;;;
    By νανα1982 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 26
    Last Post: 30-04-2015, 01:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •