Καταραμένη εξεταστική
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1

    Thumbs up Καταραμένη εξεταστική

    Καλησπέρα σας.

    Λοιπόν βρίσκομαι στο πρώτο έτος των σπουδών μου και πρόσφατα πριν πολύ λίγο καιρό έδωσα τα μαθήματα εξεταστικής πρώτου εξαμήνου .
    Διαβαζα τον τελευταιο καιρο πολυ για τα μαθηματα που εδωσα (3 βδομάδες). Συνολικά είναι 7 μαθήματα εκ των οποίων 1 το πέρασα και έχω μείνει σε 2 ενω περιμένω και τα αποτελέσματα σύντομα για τα άλλα μαθήματα. Εχω χασει λιγο την ελπίδα οτι θα χω περασει στα αλλα και με χει παρει σχετικά κατω αυτο το θεμα της εξεταστικης . Ποσο μαλλον σε ενα απο αυτα που εχω μεινει προς το παρόν κάλυψα την ύλη 2 φορες αλλα οι ερωτησεις στην εξεταστικη ηταν πολύπλοκες με αποτελεσμα να μπερδευτω και να διαλεξω λαθος απαντησεις.
    Με εχει παρει πολυ κατω αυτο το θεμα λόγω και οτι ειναι η πρωτη εξεταστική μου και καπως ξεκινησα στραβα τις σπουδες μου με αυτα τα αποτελεσματα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Καλησπερα. Μην στεναχωριεσαι εισαι στην αρχη θα τα περασεις τα μαθηματα καλα αποτελεσματα στα υπολοιπα μαθηματα. Μην αγχωνεσαι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    να αρχιζεισ να διαβαζεις για την εξεταστηκη ενα μηνα πριν ετσι θα βγαζεις την υλη ανετα και ολλα καλα θα πανε, επισης να παρακουλουθεις της διαλεξεις τον μαθηματων

  4. #4
    Όπως γράφει και ο pavlosla να διαβάζεις πάντα νωρίτερα από την εξεταστική ώστε να έχεις το χρόνο να βγάζεις την ύλη. Με 3 εβδομάδες διάβασμα για 7 μαθήματα, εάν περάσεις τα 3-4, εγώ το θεωρώ επιτυχία σε σχέση με το χρόνο που αφιέρωσες για το διάβασμα σου! Επίσης, μην απογοητευεσαι διότι να θυμάσαι ότι ότι και να γίνει, υπάρχει και η εξεταστική του Σεπτεμβρίου οπότε απλά προσπάθησε στο επόμενο εξάμηνο να μη σου μείνει σχεδόν κανένα ώστε σε όποιο κοπεις σε αυτό το εξάμηνο, να πάει για Σεπτεμβρη! Καλή επιτυχία και καλή δύναμη!
    [url=http://lilyslim.com][img]http://swlf.lilyslim.com/j0qBp2.png[/img][/url]

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    32
    Το ίδιο λάθος κάνουν πολύ όπως και εγώ έκανα.
    Θέλει οργάνωση 1-1,5 μήνα να αρχίσεις διάβασμα.
    Το κατάλαβα μετά το 3ο εξαμηνο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Nα διαβαζεις καθε μερα λιγες ωρες στο αναγνωστηριο. Εγω οποτε πηγαινω εκει αδειαζει το μυαλο μου. Αν διαβαζεις απο λιγο την ημερα μετα στην εξεταστικη περνας χαλαρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μου κάνει τρομερή εντύπωση πάντα το πως λειτουργούν τα ελληνικά πανεπιστήμια. Στις περισσότερες σχολές, στα περισσότερα μαθήματα, είναι όλα χυμαριό, όποιος θέλει πατάει, όποιος θέλει δεν πατάει ποτέ και συνληθως είναι απλά κάτι διαλέξεις και τίποτα διαδραστικό και απλά πάει και δίνει εξετάσεις ο φοιτητής στο τέλος του εξαμήνου. Αυτό δεν είναι σπουδές. Όταν σπουδάζεις, δίνεις βάση στα μαθήματα κάθε μέρα ώστε να εμπεδώσεις το αντικείμενο, δεν θυμάσαι ότι είσαι φοιτητής λίγες μέρες πριν τις εξετάσεις. Με 3 βδομάδες διάβασμα αν περάσεις έστω και 1 από τα 7 μαθήματα, καλά θα είναι, διότι μέσα σε 3 βδομάδες πας να καλύψεις ύλη μηνών.
    Το όποιο πάθημα να γίνει μάθημα και να είσαι πιο συνεπής από εδώ και πέρα, μην απογοητεύεσαι, απλά δες τις σπουδές αλλιώς, όχι σαν 6 μήνες χαβαλές, 3 βδομάδες χώσιμο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πουνα βγεις στην πραματικη ζωη , εκει θα δεις τα ζορια .......

Similar Threads

  1. ψυχωσικο συνδρομο εξεταστικη
    By pavlosla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-2019, 10:52
  2. εξεταστικη σεπτεμβριου.
    By crazyelena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 25-08-2014, 01:27
  3. Αρχίζει η εξεταστική....
    By viola17583 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 21
    Last Post: 02-07-2003, 23:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •