Σχέση με παντρεμένη (Ερώτηση) - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73
  1. #46
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Για την ώρα όχι.. Αλλά ζεις με την ελπίδα.. Ακριβώς γι αυτό λέω ότι την έκατσες.. Είναι δύσκολο να φύγεις
    Είναι δυστυχώς. Για αυτό κ νιώθω τόσο μπερδεμένος. Είναι όπως τα λες . Την έκατσα.

    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Δεν ειμαι επιθετικη αγαπητε μου,σκληρη ειμαι.Επιθετικοτητα ειναι να λες στον αλλον μην μου κανεις μαθημα.Ουτε εσυ ξερεις εμενα ουτε εγω εσενα.Η απαντηση μου δεν εχει να κανει με το ποιος ξερει ποιον.Ρωτας γνωμες και αν ημουν στην θεση σου θα ηθελα να εχω μια καλη φιλη να μου πει πηγαινε σε ψυχολογο για να καταλαβεις γιατι σε ελκυει ενας μη διαθεσιμος αντρας,γιατι σε ελκυει το αδιεξοδο και το δραμα.Ναι για μενα αλλο εξαρτωμαι αλλο αγαπω.Τι περιμενες δλδ να ακουσεις;;Βρε κατσε ναι εσενα θελει καταβαθος κι ας ειναι παντρεμενη με τον αλλον;;Διαφωνω καθετα με το σκεπτικο σου,σε προβληματιζουν πραγματα που κατα την δικη μου παντα γνωμη δεν θα επρεπε καν να δινεις βαση και σε αυτα που εχουν ουσια δε βλεπω κανεναν προβληματισμο.Εγω πιστευω οτι κανεις κακο στον εαυτο σου,πως να το στρογγυλοποιησω δλδ;;ενταξει....καλα κανεις,συνεχισε ετσι.Καλη συνεχεια.
    Μα σύμφωνω μαζί σου. Δεν λέω ότι έχεις λάθος. Απλά είμαι σε μια κατάσταση που είναι δύσκολη. Αν ήταν τοσο εύκολο να φύγω θα είχα φύγει ήδη. Κάνω κακό στον εαυτό μου κ το ξέρω.. μα θεωρώ (για την ώρα τουλάχιστον) πιο κακό να μην την ξανά δω. Ξέρω ότι κάνω λάθος για αυτό και ζητάω συμβουλές. Και τις δέχομαι. Δεν σου είπα μην μου λες την γνώμη σου. Αντίθετος μου αρέσει η σκληρή αλήθεια . Σου εξηγώ ότι συμφωνώ μαζί σου. Απλά υπολόγισε και λίγο ότι υπάρχουν συναισθήματα κ μάλιστα έντονα κ αυτό το κανει πολύ δύσκολο όσο και αν δεν φαίνεται.

  2. #47
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Είναι δυστυχώς. Για αυτό κ νιώθω τόσο μπερδεμένος. Είναι όπως τα λες . Την έκατσα.


    Μα σύμφωνω μαζί σου. Δεν λέω ότι έχεις λάθος. Απλά είμαι σε μια κατάσταση που είναι δύσκολη. Αν ήταν τοσο εύκολο να φύγω θα είχα φύγει ήδη. Κάνω κακό στον εαυτό μου κ το ξέρω.. μα θεωρώ (για την ώρα τουλάχιστον) πιο κακό να μην την ξανά δω. Ξέρω ότι κάνω λάθος για αυτό και ζητάω συμβουλές. Και τις δέχομαι. Δεν σου είπα μην μου λες την γνώμη σου. Αντίθετος μου αρέσει η σκληρή αλήθεια . Σου εξηγώ ότι συμφωνώ μαζί σου. Απλά υπολόγισε και λίγο ότι υπάρχουν συναισθήματα κ μάλιστα έντονα κ αυτό το κανει πολύ δύσκολο όσο και αν δεν φαίνεται.
    Τα υπολογιζω βρε dimi ελεος...αλλαααα...εχεις μια ταση ειτε να δικαιολογεις ειτε να στρογγυλοποιεις μολις ακους την αλλη αποψη.Αυτο που ονομαζεις συναισθημα ειναι εξαρτηση.Μπορει να σε ενοχλει που το ακους αλλα ετσι ειναι.Εχω δει πολυ κοντινο μου ανθρωπο να χανει τεσσερα χρονια απο την ζωη του σε τετοια κατασταση...ελεγε τα ιδια ακριβως με εσενα και δεν μπορουσε να φυγει...τα ιδια ομως!η καταληξη ξερεις ποια ηταν;;Να πληγωθει 100 φορες χειροτερα απο το να εσφιγγε τα δοντια και να εφευγε οταν επρεπε ,γιατι ο τυπος εκανε παιδι!Εκει να δεις κλαμμα μετα...Αν πιστευεις οτι τωρα ειναι δυσκολα κανεις λαθος.Παντα τελειωνουν τετοιες ιστοριες και μαντεψε ποιος στο τελος, πληγωνεται περισσοτερο;;Το οτι αγαπαμε καποιον δεν ειναι δικαιολογια για να μενουμε σε καταστασεις που δεν μας κανουν καλο.Ειναι δικη μας δουλεια να προστατευουμε τον εαυτο μας απο δραματα και αδιεξοδα.Δυσκολη και επιπονη δουλεια αλλα δικη μας.Εγω δεν κρινω την ηθικη σου εδω περα,μπορει κ να τυχει σε ολους.Αυτο που κρινω αυστηρα ειναι την αρνηση σου να προστατεψεις τον εαυτο σου.Ας μην νιωθει και τιποτα για τον αντρα της,λιγο μας νοιαζει...Απο την στιγμη ομως που συνεχιζει μαζι του να εισαι σιγουρος οτι τις επιλογες της,της εχει κανει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Συμφωνώ με την ΜικρηΟλλανδέζα και σου είπε και την πιο σωστή συμβουλή που υπάρχει.
    Οτι πρέπει να δεις ψυχολόγο, να κάνεις ψυχοθεραπεία για να βοηθηθείς και να δυναμώσεις ώστε να μπορέσεις να φύγεις και να βρεις τους λόγους που σε οδήγησαν σε μια τέτοια σχέση.

    Γιατί έχεις δίκιο, αν μπορούσες να χες φύγει θα το χες κάνει ήδη και δεν θα ψαχνόσουν εδώ. Αν θες όμως να βοηθηθείς ώστε να φύγεις ο ψυχολόγος είναι μονόδρομος για σένα. Διαφορετικά δεν καταλαβαίνω τι θες να ακούσεις εδώ. Ο, τι λέμε, λες οτι συμφωνείς αλλά δεν μπορείς να φύγεις. Ε κάνε κάτι για να μπορέσεις λοιπόν.

  4. #49
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Συμφωνώ κ πάλι μαζί σου. Αυτό το έχω ρωτήσει κ εγώ. Πώς γίνεται να κάνει σεξ με τους δυο μας. Η απάντηση που παίρνω είναι ότι τον αγαπάει και ότι έχει χρέος. Με εμένα τις βγαίνει κάτι άλλο. Το πιο ερωτικό κλπ. Χαζή απάντηση αλλά επειδή έγινε και λόγος να μαλώσουμε δεν το ξανά ανέφερα γιατί έτσι κ αλλιώς πιστέυω και εγω ο ίδιος ότι απάντηση που να με καλύψει δεν θα πάρω.
    Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα.....
    Αν η γυναίκα ,η ερωμένη σου ,η φιλενάδα σου όπως θες πες την, μάθαινες ότι έχει πάει με άλλον θα δεχόσουν να ξαναπάς μαζί της ?????
    Θα δεχοσουν να κοιμηθείς μαζί της ενώ ήξερες ότι το προηγούμενο βράδυ είχε κοιμηθεί με κάποιον άλλον? ???

  5. #50
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Συμφωνώ με την ΜικρηΟλλανδέζα και σου είπε και την πιο σωστή συμβουλή που υπάρχει.
    Οτι πρέπει να δεις ψυχολόγο, να κάνεις ψυχοθεραπεία για να βοηθηθείς και να δυναμώσεις ώστε να μπορέσεις να φύγεις και να βρεις τους λόγους που σε οδήγησαν σε μια τέτοια σχέση.

    Γιατί έχεις δίκιο, αν μπορούσες να χες φύγει θα το χες κάνει ήδη και δεν θα ψαχνόσουν εδώ. Αν θες όμως να βοηθηθείς ώστε να φύγεις ο ψυχολόγος είναι μονόδρομος για σένα. Διαφορετικά δεν καταλαβαίνω τι θες να ακούσεις εδώ. Ο, τι λέμε, λες οτι συμφωνείς αλλά δεν μπορείς να φύγεις. Ε κάνε κάτι για να μπορέσεις λοιπόν.
    Ελισαβετ μου για αυτο του τα λεω...γιατι τα εχω βιωσει τεσσερα χρονια και ξερω απο πρωτο χερι.Δεν ειναι τυχαιο που οι δικαιολογιες ειναι καρμπον...ακριβως τα ιδια σαν να το ξαναζω.Η φιλη μου ελεγε συνεχεια την ιδια λεξη...ειναι δυσκολο...οσο τραβουσε ομως η κατασταση τοσο χειροτερευε.Της ειχε γινει εμμονη.Οσες φορες της ελεγα να παει σε ψυχολογο εβρισκε δικαιολογιες.Δυστυχως δεν πηγε και ακομα και τωρα στα ιδια ειναι κ σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Τα εχω δει σε αλλους αλλα και σε μενα.Παλια πχ εμενα κι εγω σε τοξικες σχεσεις μεχρι που καταλαβα κπ πραγματα και οταν ξαναεμπλεκα σε κατι τοξικο,εφευγα κι ας ηταν ερωτας.Ευκολο,οχι;Στην αρχη εισαι χαλια κλαις συχνα ,πονας ...αλλα κοβεις καθε επικοινωνια για να μην μπεις σε πειρασμο.Μπλοκ απο παντου.Μετα απο λιγους μηνες ομως συνηθιζεις,βλεπεις τα πραγματα απο αποσταση και νιωθεις πολυ καλυτερα.Για την ιστορια επειδη εγω αυτη την φιλη την ξερω πολλα πολλα χρονια,εχει φοβο αποχωρισμου και δημιουργουσε παντα σχεσεις που της προκαλουσαν ανασφαλεια.Η ιδια δεν το καταλαβαινε.Δεν ειναι τυχαιο πραγμα η ελξη.Κατι γνωριμο μας τραβα στους αλλους.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    να απατασ τον αντρα σου ειναι συνιθησμενο να απατασ τον εραστη που το εχεις δει γραμμενο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #52
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    να απατασ τον αντρα σου ειναι συνιθησμενο να απατασ τον εραστη που το εχεις δει γραμμενο
    Εμμμ... Για πες..

    Μπράβο ρε elis..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    θα στο πω απλα η παντρεμενη θελει σεξ μονο σεξ μπαινεισ εσυ αναμεσα και γινεσαι μαγκασ αλλα επειδη εισαι κι εσυ δαγκασ σε παταει ενα κερατο κι εσενα κι αν ο τεταρτοσ το παιξει μαγκασ θα βρει πεμπτο κλπ εσυ δε θα αντεξεισ θα φυγεισ θα γινουν παλι τρεισ μετα θα ερθει αλλοσ παλι το ιδιο κι ετσι αυτη παντα θα εχεισ τρεισ τεσσερισ πεντε θα φευγουν οι εραστεσ θα ερχονται αλλοι κλπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα φιλε μου Dimis ! , εχω υπαρξει αρκετες φορες στην θεση σου να ειμαι με παντρεμενη πωτες ομως δεν εχω υπαρξει στην θεση σου να γνωριζω οτι πηγαινει με τον ανδρα της και εγω να το δεχομαι!!
    Φιλεμου σε καταλβαινω πληρες στο θεμα του ερωτα! μπορει να την εχεις ερωτυθει σφοδρα! αλλα πρεπει να γνωριζεις οτι ο ερωτας δεν ειναι ΑΙΣΘΗΜΑ!! ειναι ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ! θελει δυο ανθρωπους για να υπαρχει , θελει θυσιες και απο τις δυο πλευρες! Μαλιστα ο κανωνας λεει οτι η παντρεμενη-παντρεμενος ειναι συνηθος αυτος που πρεπει να κανει μεγαλητερες θυσιες! εσυ καταφερες το αναποδο!
    Εισαι σε δυσκολη θεση διοτις εχει φτασει στο σημειο της εξαρτησης απο την κοπελα αυτη η οποια δε σεβετε πρωτειστος την οικογενεια της αφου εαν αγαπαει τον ανδρα της οπως λεει φαντασου το ποσο προσβαλλει τα παιδια της! Ενα ατομο οπου δεν σεβετε κανενα δεν μπορει να δειξει ;αγαπη και στοργη!! αρα πρεπει να καταλαβεις πρωτα απο ολα οτι οτι κι να σου πει οπου εχει σχεση με το οτι σε αγαπαει ειναι ΨΕΜΑ!!! σε θελει απλα και μονο για διασκεδαση! Ισως ενα καλο μαθημα για να εφευγες θα ηταν να μπορουσες να ακουγες τις κουβεντες που κανει με τις φιλε της! διοτι εαν ειμαστε εμεις οι ανδρες καφροι μια φορα οταν περιγραφουμε τις σεξουαλικες μας στιγμες σε ανδροπαρεα οι γυναικες οπως η δικια σου οπου δεν εχει καθολου ερωτα μαζι σου αν μπορουσες να ακουγες ποσο καφρικα μηλαει για εσενα συγουρα θα την εστελνες!!
    Φιλεμου επειδη δεν ειναι ευκολο να ξεκολησεις, θα σου ελεγα πρωτα να το πεις στους φιλους σου, να μηλας συνεχως για αυτο το πραμα! προσπαθησε οσο μπορεις να το κανεις γνωστο! ετσι ισως φοβηθει και σε διωξει αυτη!! διοτις να εισαι συγουρος οτι η τυπισσα εαν παρει χαμπαρι οτι υπαρχει φοβος να το μαθει ο ανδρας της θα σε διωξει γρηγορα!! λυπαμαι που στο λεω αλλα η κοπελα αυτη της αρεσει να χειραγωγει τους ανδρες , το ιδιο που κανει σε εσενα το κανει κι στον ανδρα της να το ξερεις!! ΦΥΓΕ!!! τοσες γυναικες υπαρχουν εκει εξω!!!

  11. #56
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    καλησπερα φιλε μου Dimis ! , εχω υπαρξει αρκετες φορες στην θεση σου να ειμαι με παντρεμενη πωτες ομως δεν εχω υπαρξει στην θεση σου να γνωριζω οτι πηγαινει με τον ανδρα της και εγω να το δεχομαι!!
    Φιλεμου σε καταλβαινω πληρες στο θεμα του ερωτα! μπορει να την εχεις ερωτυθει σφοδρα! αλλα πρεπει να γνωριζεις οτι ο ερωτας δεν ειναι ΑΙΣΘΗΜΑ!! ειναι ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ! θελει δυο ανθρωπους για να υπαρχει , θελει θυσιες και απο τις δυο πλευρες! Μαλιστα ο κανωνας λεει οτι η παντρεμενη-παντρεμενος ειναι συνηθος αυτος που πρεπει να κανει μεγαλητερες θυσιες! εσυ καταφερες το αναποδο!
    Εισαι σε δυσκολη θεση διοτις εχει φτασει στο σημειο της εξαρτησης απο την κοπελα αυτη η οποια δε σεβετε πρωτειστος την οικογενεια της αφου εαν αγαπαει τον ανδρα της οπως λεει φαντασου το ποσο προσβαλλει τα παιδια της! Ενα ατομο οπου δεν σεβετε κανενα δεν μπορει να δειξει ;αγαπη και στοργη!! αρα πρεπει να καταλαβεις πρωτα απο ολα οτι οτι κι να σου πει οπου εχει σχεση με το οτι σε αγαπαει ειναι ΨΕΜΑ!!! σε θελει απλα και μονο για διασκεδαση! Ισως ενα καλο μαθημα για να εφευγες θα ηταν να μπορουσες να ακουγες τις κουβεντες που κανει με τις φιλε της! διοτι εαν ειμαστε εμεις οι ανδρες καφροι μια φορα οταν περιγραφουμε τις σεξουαλικες μας στιγμες σε ανδροπαρεα οι γυναικες οπως η δικια σου οπου δεν εχει καθολου ερωτα μαζι σου αν μπορουσες να ακουγες ποσο καφρικα μηλαει για εσενα συγουρα θα την εστελνες!!
    Φιλεμου επειδη δεν ειναι ευκολο να ξεκολησεις, θα σου ελεγα πρωτα να το πεις στους φιλους σου, να μηλας συνεχως για αυτο το πραμα! προσπαθησε οσο μπορεις να το κανεις γνωστο! ετσι ισως φοβηθει και σε διωξει αυτη!! διοτις να εισαι συγουρος οτι η τυπισσα εαν παρει χαμπαρι οτι υπαρχει φοβος να το μαθει ο ανδρας της θα σε διωξει γρηγορα!! λυπαμαι που στο λεω αλλα η κοπελα αυτη της αρεσει να χειραγωγει τους ανδρες , το ιδιο που κανει σε εσενα το κανει κι στον ανδρα της να το ξερεις!! ΦΥΓΕ!!! τοσες γυναικες υπαρχουν εκει εξω!!!
    Quote Originally Posted by elis View Post
    θα στο πω απλα η παντρεμενη θελει σεξ μονο σεξ μπαινεισ εσυ αναμεσα και γινεσαι μαγκασ αλλα επειδη εισαι κι εσυ δαγκασ σε παταει ενα κερατο κι εσενα κι αν ο τεταρτοσ το παιξει μαγκασ θα βρει πεμπτο κλπ εσυ δε θα αντεξεισ θα φυγεισ θα γινουν παλι τρεισ μετα θα ερθει αλλοσ παλι το ιδιο κι ετσι αυτη παντα θα εχεισ τρεισ τεσσερισ πεντε θα φευγουν οι εραστεσ θα ερχονται αλλοι κλπ
    Θα συμφωνήσω εν μέρει άλλα θα διαφωνήσω σε κάτι. Οι περισσότερες άπιστες γυναίκες είναι σίγουρα αυτό που περιγράφεται. Ωστόσο μια γυναίκα που θέλει μόνο σεξ κ που δεν αγαπάει δεν κάνει τίποτα από όσα έχει κάνει αυτή η γυναίκα για εμένα.

    Έμεινε κοντά μου όταν έχασα κάποιον δικό μου. Ποια μένει στα δύσκολα όταν θέλει μόνο σεξ;
    Έχει κλάψει πολλές φορές για την κατάσταση μας. Πολλές.
    Έχει δεχτεί να την εξευτιλισω λεκτικά κ παρέμεινε. Επίσης πολλές φορές.
    Έχει κάνει 2000 χλμ μόνο για να με δει.
    Ρίσκαρε να χάσει τα παιδιά της κ το σωσαμε τελευταία στιγμή.
    Έχει κοιμηθεί δίπλα μου κ να κλαίει για όλη την εξέλιξη κ την κατάληξη μας.
    Της έχω κάνει την ζωή μαύρη με τον χαρακτήρα μου και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ κάνει υπερπροσπάθεια να μας κράτησει όρθιους.
    Την εχω απειλήσει ότι θα τα πω όλα στον άντρα της πολλές φορές και έμεινε μαζί μου. Και δεν έμεινε από φόβο. Έμεινε για άλλους λόγους.

    Μερικά πράγματα δεν είναι ίδια κ ούτε όπως φαίνονται. Έχω μια γνωμη που δεν αλλάζει με τίποτα. Μπορεί όλοι οι άπιστοι να θεωρούνται άτιμοι. Αλλά μερικά πράγματα στην ζωή αν δεν τα ζήσεις η τουλάχιστον αν δεν τα δεις δεν μπορείς να τα καταλάβεις. Δεν είναι όλες οι άπιστες που...νες. ούτε όλοι οι άπιστοι μάλα..ες. υπάρχουν εξαιρέσεις. Το γιατί δεν διέλυσαν το σπίτι τους οι περισσότεροι είναι μια άλλη συζήτηση επίσης με 2 πλευρές όπως κάθε νόμισμα.

    Σίγουρα τώρα θα πείτε ότι λέω ότι με συμφέρει ότι έχω τυφλωθεί. Απέχω πολύ από τέτοιες καταστάσεις. Δεν ξέρω τι εντύπωση δίνω αλλά πιστέψτε με είμαι πολύ ώριμος για να ξεχωρίσω κάποια πράγματα.
    Όπως ξέρω ότι το να κάνεις σεξ με 2 είναι λάθος...

    έτσι ξέρω ότι πρέπει για 1000 λόγους να την χωρίσω.
    Δεν την υπερασπίζομαι. Την αλήθεια λέω. Το θέμα μου είναι άλλο και δυστυχώς το thread έχει πάει αλλού.

    Σας ευχαριστω πολύ όλους σας για τον χρόνο σΑς και τις απαντήσεις σας.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Θα συμφωνήσω εν μέρει άλλα θα διαφωνήσω σε κάτι. Οι περισσότερες άπιστες γυναίκες είναι σίγουρα αυτό που περιγράφεται. Ωστόσο μια γυναίκα που θέλει μόνο σεξ κ που δεν αγαπάει δεν κάνει τίποτα από όσα έχει κάνει αυτή η γυναίκα για εμένα.

    Έμεινε κοντά μου όταν έχασα κάποιον δικό μου.
    Έχει κλάψει πολλές φορές για την κατάσταση μας.
    Έχει δεχτεί να την εξευτιλισω λεκτικά κ παρέμεινε.
    Έχει κάνει 2000 χλμ μόνο για να με δει.
    Ρίσκαρε να χάσει τα παιδιά της κ το σωσαμε τελευταία στιγμή.
    Έχει κοιμηθεί δίπλα μου κ να κλαίει για όλη την εξέλιξη κ την κατάληξη.
    Της έχω κάνει την ζωή μαύρη με τον χαρακτήρα μου και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ κάνει υπερπροσπάθεια να μας κράτησει όρθιους.
    Την εχω απειλήσει ότι θα τα πω όλα στον άντρα της πολλές φορές και έμεινε μαζί μου.

    Μερικά πράγματα δεν είναι ίδια κ ούτε όπως φαίνονται. Έχω μια γνωμη που δεν αλλάζει με τίποτα. Μπορεί όλοι οι άπιστοι να θεωρούνται άτιμη. Αλλά μερικά πράγματα δεν ζωή αν δεν τα ζήσεις η τουλάχιστον αν δεν τα δεις δεν μπορείς να τα καταλάβεις. Δεν είναι όλες οι άπιστες που...νες. ούτε όλοι οι άπιστοι μάλα..ες. υπάρχουν εξαιρέσεις. Το γιατί δεν διέλυσαν το σπίτι τους οι περισσότεροι είναι μια άλλη συζήτηση επίσης με 2 πλευρές όπως κάθε νόμισμα.
    Εγώ συμφωνώ... Στο ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.. Αλλά μην περιμένεις να το καταλάβω εγώ ή κάποιος άλλος γιατί όπως λες αν δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις..
    Το μόνο που δεν θα δεχτώ σε αυτή την ιστορία είναι ότι λέει πως αγαπάει 2 ανθρώπους ταυτόχρονα.. Και κάνει σεξ και με τους δύο..
    Και επίσης όπως είπα και πιο πάνω, την έκατσες εσύ και εκείνη πιο πολύ...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου,συμφορμιτη ,αυτο που ζειςδεν ειναι καθολου μοναδικο,απεναντιας υπαρχει και αυτα που περιγραφεις ειναι σχεδον ταιδια στις περιπτωσεις που αναφερεις.Δλδ οταν καποιος -καποια εχει ειναι στην φαση της δικιας σου το να ζει ριψοκυνδηνα και να υπαρχει ο κυνδηνος να τα διαλησουν ολα πολλες φορες τους εξηταρει και τους αρεσει!! μπορει σε εμας να μην ακουγετε λογικο αλλα ετσι ειναι! το οτι εχει ερθει δλδ πολλες φορες σε φαση να μαθευτει για αυτην ειναι σχεδον ηδονικο! το οτι εσυ την βριζεις η της μιλας ασχημα -μαλον θα εισαι νεο παιδι - αλλα θα συναντησεις παρα πολλες γυκαικες στο μελον που δεν επιρεαζωντε με τετοια συμπεριφορα , οι ανδρες εχουμε αλλους κωδικες ηθικης παρεξηγησης απο τις γυναικες! χωρις ναλεω οτι αρεσει στις γυναικες να τις βριζουν απλα λεω οτι υπαρχει αριθμος γυναικων οπου το ανεχοντε σε αντηθεση με τους ανδρες οπου κινωνικα μας εχουν μαθει οτι σαν ανδρες δεν πρεπει να το ανεχομαστε!
    Φιλε μου, δεν κατηγορω!! μειτε βριζω την κοπελα! απεναντιας δεν ειπα καμια απο τις λεξεις οπου λες! ο λογος ειναι οτι η ζωη του καθε ενος μας ειναι προσωπικη του επυλογη! Εσενα θα κρινω και εχω το δικαιωμα απο την στιγμη που μπενωντας στο φορουμ κι αναιβαζωντας το θεμα τα σχολεια μας και οι αποψεις μας ειναι ελευθερες! βεβαια χωρις ναβριζουμε!
    Ετσι λοιπον θα ελεγα οτι εσυ εχεις το πιο μεγαλο προβλημα και οχι η κοπελα! που εν προκειμενου ειναι σε μια φαση οπου γουσταρει, αυτη την επιδιοξαι! Εσυ ειναι το θεμα! σαν ανδρας νιωθεις υπερηφανος? αληθεια το εχεις αναφερει στους φιλους σου η ντρεπεσαι? αν το εβλεπες σαν παρατηρητης τι θα ελεγες για τον εατο σου? το πιο σημαντικο απο ολα ,εχει μελον για εσενα αυτη η σχεση? νομιζω οτι πρεπει να εισαι πολυ νεος , αρα λογικα δεν εχεις θεμα χρονου μπορεις να παιζεις!! αλλα σκεψου οτι οσο χαραμιζεσαι εκει μπορει να υπηρχε καποια αλλη κοπελα οπου θα γνωριζες ,καποια κοπελα ελευθερη οπου θα σε αγαπαγε, κι οπου μπορει να κανατε την δικη σας οικογενεια! αλλα οσο εισαι εκει αυτο δεν θα το ανακαληψεις! Απο την αλλη εισαι νεος και εχεις ολη τη ζωη εμπρος σου , αρα κανε οτι θες!! αφου δεν θηγετε η ανδρικη σου αξιοπρεπεια τωτες δεν υπαρχει λογος να πυμε κατις αλλο

  14. #59
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εγώ συμφωνώ... Στο ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.. Αλλά μην περιμένεις να το καταλάβω εγώ ή κάποιος άλλος γιατί όπως λες αν δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις..
    Το μόνο που δεν θα δεχτώ σε αυτή την ιστορία είναι ότι λέει πως αγαπάει 2 ανθρώπους ταυτόχρονα.. Και κάνει σεξ και με τους δύο..
    Και επίσης όπως είπα και πιο πάνω, την έκατσες εσύ και εκείνη πιο πολύ...
    Αυτό δεν το δέχομαι ούτε εγώ. Είναι ο λόγος που άνοιξα το θέμα. Απλά μερικοί είναι πολύ απόλυτοι σε αυτό που λένε πράγμα κακό. Η απιστία είναι περίπλοκο πράγμα. Ξεκιναει από το πώς μεγάλωσες κ τι αρχές πήρες, και μπορεί να φτάσει μέχρι κ στο ότι αναζητάς την σωτηρία από κάτι άρρωστο και ακόμα παραπέρα. Και η γυναίκα που τρώει ξύλο από τον άντρα της και βρίσκει την σωτηρία της σε άλλον άντρα άπιστη λέγεται. Ο λόγος που κάποιος είναι άπιστος μπορεί να έχει 1000 αφορμές. Καλό είναι να μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλάθι αν πρώτα δεν ξέρουμε τους λόγους του.

  15. #60
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    φιλεμου,συμφορμιτη ,αυτο που ζειςδεν ειναι καθολου μοναδικο,απεναντιας υπαρχει και αυτα που περιγραφεις ειναι σχεδον ταιδια στις περιπτωσεις που αναφερεις.Δλδ οταν καποιος -καποια εχει ειναι στην φαση της δικιας σου το να ζει ριψοκυνδηνα και να υπαρχει ο κυνδηνος να τα διαλησουν ολα πολλες φορες τους εξηταρει και τους αρεσει!! μπορει σε εμας να μην ακουγετε λογικο αλλα ετσι ειναι! το οτι εχει ερθει δλδ πολλες φορες σε φαση να μαθευτει για αυτην ειναι σχεδον ηδονικο! το οτι εσυ την βριζεις η της μιλας ασχημα -μαλον θα εισαι νεο παιδι - αλλα θα συναντησεις παρα πολλες γυκαικες στο μελον που δεν επιρεαζωντε με τετοια συμπεριφορα , οι ανδρες εχουμε αλλους κωδικες ηθικης παρεξηγησης απο τις γυναικες! χωρις ναλεω οτι αρεσει στις γυναικες να τις βριζουν απλα λεω οτι υπαρχει αριθμος γυναικων οπου το ανεχοντε σε αντηθεση με τους ανδρες οπου κινωνικα μας εχουν μαθει οτι σαν ανδρες δεν πρεπει να το ανεχομαστε!
    Φιλε μου, δεν κατηγορω!! μειτε βριζω την κοπελα! απεναντιας δεν ειπα καμια απο τις λεξεις οπου λες! ο λογος ειναι οτι η ζωη του καθε ενος μας ειναι προσωπικη του επυλογη! Εσενα θα κρινω και εχω το δικαιωμα απο την στιγμη που μπενωντας στο φορουμ κι αναιβαζωντας το θεμα τα σχολεια μας και οι αποψεις μας ειναι ελευθερες! βεβαια χωρις ναβριζουμε!
    Ετσι λοιπον θα ελεγα οτι εσυ εχεις το πιο μεγαλο προβλημα και οχι η κοπελα! που εν προκειμενου ειναι σε μια φαση οπου γουσταρει, αυτη την επιδιοξαι! Εσυ ειναι το θεμα! σαν ανδρας νιωθεις υπερηφανος? αληθεια το εχεις αναφερει στους φιλους σου η ντρεπεσαι? αν το εβλεπες σαν παρατηρητης τι θα ελεγες για τον εατο σου? το πιο σημαντικο απο ολα ,εχει μελον για εσενα αυτη η σχεση? νομιζω οτι πρεπει να εισαι πολυ νεος , αρα λογικα δεν εχεις θεμα χρονου μπορεις να παιζεις!! αλλα σκεψου οτι οσο χαραμιζεσαι εκει μπορει να υπηρχε καποια αλλη κοπελα οπου θα γνωριζες ,καποια κοπελα ελευθερη οπου θα σε αγαπαγε, κι οπου μπορει να κανατε την δικη σας οικογενεια! αλλα οσο εισαι εκει αυτο δεν θα το ανακαληψεις! Απο την αλλη εισαι νεος και εχεις ολη τη ζωη εμπρος σου , αρα κανε οτι θες!! αφου δεν θηγετε η ανδρικη σου αξιοπρεπεια τωτες δεν υπαρχει λογος να πυμε κατις αλλο
    Εννοείται πως δέχομαι τις απόψεις σου αλλά έχω διαφορετική. Πιστεψέ με... Τα παιδιά σου δεν τα παίζεις κορώνα γράμματα για την ηδονή. Ούτε κάθεσαι με έναν που θες μόνο σεξ και δέχεσαι την μιζέρια του για τον άνθρωπο που έχασε μόνο για την ηδονή. Δεν είναι όλες οι υποθέσεις ίδιες. Μοιάζουν αλλά δεν είναι.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένη,αλλά...
    By anastasia1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 28-12-2019, 16:33
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 20:09
  3. Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
    By albatros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 02-05-2015, 08:39
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •