Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 56
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 56 of 57 FirstFirst ... 64654555657 LastLast
Results 826 to 840 of 855
  1. #826
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Η Αμερικανίδα έκλαψε διότι είδε έναν άνθρωπο που προσπαθούσε να κρατηθεί. Της λέει αφού ξέρεις την ιστορία τι ψάχνεις από εμένα. Να δεις εάν θα κλάψω. Να δεις εάν είμαι καλά? Να δεις τι ακριβώς? Άσε με σε παρακαλώ να συνεχίσω να παίζω τον ρόλο που έχω διαλέξει με τόση ψυχική δύναμη διότι έχω δύο παιδιά. Αυτό για εμένα είναι άντρας. Μην μου το στερήσετε.

    Ποιος ψυχίατρος να τον βοηθήσει? Ποια φάρμακα? Μετά μου.λετε για την μηχανή και τους άντρες. Γιατί δεν μένω μόνη? Μόνη μου είμαι με έναν άνθρωπο που δεν του δίνω φιλιά. Τι άλλο να κάνω πλέον? Παίζω και εγώ έναν ρόλο γιατί έχουμε παιδιά.

    Με ρωτάτε γιατί το μυαλό μου έχει κολλήσει σε εκείνη την ημέρα που ρώτησα εάν τον αγαπώ? Τώρα ξέρετε.

    Σήμερα ξέρω κάτι όμως. Σίγουρα με αγαπάει εκείνος. Δεν εξηγείται διαφορετικά. Σήμερα ξέρετε γιατί τον θεωρώ τον τέλειο άντρα. Δεν μπορεί κανένας να μου το πάρει αυτό.

    Συγνώμη ειλικρινά που έπρεπε να σας ταλαιπωρήσω τόσο καιρό. Έπρεπε όμως να πω την ιστορία μέσα από τον καθημερινό μου πόνο και με την καθημερινή φάση που περνούσα.

    Σήμερα τον βλέπω να παίζει τον ρόλο του. Σήμερα γράφω σε εσάς όσα νιώθω για εκείνον που όμως δεν μπορώ πλέον να του τα πω. Σήμερα νιώθω ότι σίγουρα δεν τον αγάπησα όσο εκείνος. Αυτό με πονάει ακόμα περισσότερο. Τι να του πω πλέον?

    Μένω σε εκείνη την ημέρα. Στα 33 μου. Μπορεί στην επόμενη ζωή να τον συναντήσω πάλι. Θα του δώσω τότε το φιλί που του χρωστώ και θα φύγω. Δεν ήταν γραφτό μας. Τέλος από εμένα. Σας ευχαριστώ.

  2. #827
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Αυτό σου είπα από την αρχή. Είδες που και για εσένα είναι κριτήρια αγάπης. Αυτό είχα πάθει και εγώ και τρελάθηκα. Άσε τα λεφτά και τα πηδήματα. Αυτά είναι αποτέλεσμα της δικής μου ερώτησης.
    Το γάμο μου τον χάλασα πολύ πριν τον κάνω. Στο έχω γράψει πολλάκις.

    Είχα έναν άνθρωπο που ένιωθα ότι τον αγαπούσα μέχρι που στα 15 χρόνια ρώτησα τον εαυτό μου εάν τον αγαπούσα.

    Θα σου πω που την πάτησα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μαζί του. Μα κανένα. Ένιωσα ξαφνικά ότι μου είχε τελειώσει. Δεν είχαμε τσακωθεί για να δημιουργηθεί τριβή. Δεν ένιωθα την ανάγκη να πάω με άλλον. Τότε μου καρφώθηκε η ιδέα ότι μπορεί να μην τον αγάπησα ποτέ ή ότι δεν μπορω να αγαπώ γενικά.
    Πήγα σε γιατρούς. Βρε παιδιά γιατί νιώθω ξαφνικά έτσι? Καμία λύση. Όλοι το ίδιο. Είναι η κόπωση από την δουλειά και το άγχος. Βλακείες. Σεξουαλική διάθεση είχα και άρα άκυρο. Βρε καλη μου μην κάνεις καμιά βλακεία. Μέχρι και η μάνα μου δεν κατάλαβε. Γιατί βρε παιδί μου στα 33 και μετά από τόσο χρόνια. Μια χαρά άνθρωπος είναι και σε αγαπάει. Λέω αυτός με αγαπάει αλλά εγώ μάλλον δεν τον αγαπάω.

    Ήξερα ότι είμαι και δύσκολη. Βρε καλη μου βρε χρυσή μου τι πας να κάνεις. Βρε περνάς μια φάση. Στο τέλος έπρεπε να διαλέξω. Είτε φεύγω και αποδέχομαι ότι δεν μπορώ να αγαπήσω και άρα είμαι τρελή για δέσιμο ή μένω και λέω φάση είναι.

    Ερωτευμένη μετά από 15 χρόνια δεν ήμουνα. Λογικό λέω. Θαυμασμό ιδιαίτερο δεν του είχα αλλά σπάνια θαυμάζω ανθρώπους. Λέω πως να τον θαυμάζεις εάν ο ίδιος δεν θαυμάζει τον εαυτό του. Σεξουαλικά τον ποθουσα. Όλα τα άλλα τα είχα. Φροντίδα να του δίνω δεν ένιωθα αλλά τι φροντίδα να του δώσω?

    Να μαγειρέψω δεν είναι φροντίδα. Υποχρέωση είναι και των δύο. Να του σιδερωσω. Αφού πήγαιναν στο καθαριστήριο. Να τον πάρω αγκαλιά το έκανα τρεις φορές την εβδομάδα.

    Τι να του πω σε αφήνω γιατί νιώθω ότι μπορεί να μην σε αγαπώ? Θα μου έλεγε είσαι τελείως τρελή. Δηλαδή με θέλεις δεν έχεις προβλήματα μαζί μου και δεν με αγαπάς? Τι σκατα κανουμε 15 χρόνια?

    Άρα πίστεψα την λογική. Μετά τον γάμο και τον γιο μου ήμουνα σίγουρη πλέον. Δεν τον αγαπούσα. Τότε όμως ήταν αργά.


    Καλημερα!

    Ακουσε Μαρια, τα δικα μου κριτήρια αγαπης δεν εχουν καμια σχεση με τα δικα σου ...Να στο πω χυμα ?Ναι ακομα και σημερα γουσταρω να με ποθει ο ανθρωπος μου ,δεν επαναπαυτικα ποτε πλην καποιας δυσκολης χρονιας που και αυτη με δουλεια και των δυων ξεπεράστηκε ..Μετα απο τοσα χρονια δεν εχω σταματησει να ζητω και να διεκδικω αυτα που τα ζηταει και μια πιτσιρικα απο τον γκομενο ...
    Τωρα αν μου τα δινει ή οχι ειναι θεμα δικο μας και για να ειμαστε μαζι παει να πει οτι δουλευει και αυτο το κομματι ,γι αυτο δεν εχω την αναγκη να βρω γκομενο και οχι γιατι δεν εχω ευκαιριες αλλα δεν θελω δεν μου βγαινει ,δεν λειτουργει βρε αδελφε ..
    Δεν ειναι τοσο ευκολο που το παρουσιαζουν καποιοι ..Α δεν τα παω καλα θα βγω να βρω καποιον να πηδιεμαι ...Πρεπει να κουβαλας και αλλα μεσα σου που ευτυχως εγω δεν τα εχω ,εσυ δεν ξερω...


    Γι αυτο σου λεω εσενα σου τελειωσε κατι που δεν υπηρχε ...δεν ειναι αγαπη ,ερωτας , για εμενα τουλαχιστον αυτα που ενοιωθες ...Πως ειναι δυνατον να υπαρχει αγαπη αφου δεν υπαρχει θαυμασμος ..
    Ξερεις αυτο που λες καθρεπτιζει απολυτα ποσο υπερόπτης και σκληρος ανθρωπος μπορεις να γίνεις ...
    Να σου πω και κατι ακομα?Νομιζω ειστε ιδιοι με τον αντρα σου οτι και να λετε ..Θεος σας το χρημα και μπροστα σε αυτο θυσια πολλα πραγματα ..Δεν ειναι τυχαιο οτι ταιριαξατε ,αντε εκεινος να εχει και συναισθημα και γι αυτο να αντεχει ακομα να εχει πραγματα στην καρδια του ...

    Εχω γνωρισει ανθρωπο που για ολους ειχε κατι να πει ,για τα παντα ομως ,παντου εβλεπε κουσουρια και μονο ο ευτος του ηταν τελειως ....Δεν θαυμαζε και αυτος ποτε κανεναν και τιποτα και τελικα εχετε ενα κοινο στοιχειο..Δεν ξερετε τι παει να πει αγαπαω ...
    Ειναι πολυ εγωιστικο ολο αυτο να το ξερεις ...Μια ζωη, οσοι ανθρωποι περασουν απο κοντα σας θα μεινετε μονο με αυτον που αγαπατε ,τον ευατο σας ...Και οχι δεν πηγες ψυχολογο για να δεις τι πρεπει να αλλαξεις ή να σε κανει να καταλαβεις τι παει λαθος με εσενα ..Πηγες για να βρεις ενα ανθρωπο που θα σου δικαιολογει ολο αυτο ..Να γιατι δεν βρηκες κανεναν Ελληνα και βρηκες μια στην Αμερικη ..
    Σου ειπα καποιοι βρισκουν ψυχολογους και νομιζουν οτι κανουν δουλιτσα ..
    Εγω τους λεω τζαμπα πετατε τα λεφτα σας ...αν θελάτε να βρειτε ενα ανθρωπο να σας χαιδευει τα αυτια και να δικαιολογει τα αρρωστημενα που τους παρουσιαζεται ας μου το λεγατε και εμενα να παίρνω εγω τα ωραια σας λεφτουδακια ..Σιγα μην χρειαζομαι πτυχια ..
    Ο ψυχολογος για εμενα πρεπει να γινεται σκληρος ,δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι φευγουν με κλαματα απο εκει και οχι να φευγουν και να κλαινε οι γιατροι ,αν ειναι δυνατον ρε Μαρια ....

    Αντιθετα παλι με εσενα εγω θαυμαζω πλεον πολλους ανθρωπους ,ειτε αντρες ,ειτε γυναικες για λογους που εσενα μπορει να μην σου λενε τιποτα ,εγω ομως εχω αναγκη στην ζωη μου απο ανθρωπος που η δυναμη τους να ειναι αξια θαυμασμού ...Αντλω απο αυτους και εγω δυναμη για να μπορω να την μεταδωσω οπου και οταν μπορω ...

    Αν εσενα το να μαγειρεψες ενα ωραιο φαγητο ειτε μονη σου ,ειτε με τον ανθρωπο σου μαζι και να καθησετε να το απολαυσετε παρεουλα δεν ειναι ουτε φροντιδα ουτε αγαπη λυπαμαι για εμενα ειναι ...και πολυ την γουσταρω καποιες φορες !

    Απο ποτε η αγκαλια εχει κόφτη?Αντιβιωση ειναι ?3 φορες την εβδομαδα ή τρεις φορες την ημερα?Πρωι,μεσημέρι βράδυ?
    Για εμενα η αγκαλια ειναι φαρμακο οντως ,αλλα το δινω και το περνω οποτε το εχω αναγκη και ειναι το μονο που χρειαζομαι οταν δεν ειμαι καλα ...ουτε ταξιδια ουτε χλιδες τιποτα απ ολα αυτα δεν με συγκινουν ...

    Δεν θα πω αλλα απλα βλεπεις εγω ειμαι αλλη παστα που δεν εχει καμια σχεση με εσενα οποτε μην ψαχνεις να βρεις τι ειναι τρελλο και τι λογικο..

    Η δικη σου λογικη αγγίζει τα δικα μου ορια της τρελλας ,της υπεροψιας ,του εγωισμου και πολλα πολλα αλλα που εγω προσωπικα δεν θα τα διαλεγα για να ζησω το υπολοιπο της ζωης μου ...


    Μαρια μην ψαχνεις διακιολογειες ,παρ το απόφαση σου τελειωσε γιατι δεν αγαπησες ποτε σου και κανεναν ,μονο τον ευατο σου ...


    Εδω τον γκομενο που ειπες οτι τον ερωτευτικες ...τι ερωτειτικες πεσμου σε παρακαλω ..εναν ανθρωπο που ηταν " Βαιλακης Καΐλας " ?Που τον υποτιμουσες στο κρεβατι ,στην καθημερινοτητα ακομα και στην οδηγηση ?

    Αν αρεσκεσαι να πατας πανω στις αδυναμιες των αλλων για να προβαλεις το εγω σου τοτε για δες ποιον αγαπας πάλι?Μονο τον ευατο σου ...Το ξερω το εργακι ....


    Με κανεις και σου λεω σκληρα λογια και δεν μου αρεσει για ανθρωπους που δεν τους ξερω και δεν με εχουν βλαψει προσωπικά αλλα βλεπω οτι μιλαω πλεον σε εναν ανθρωπο που ανετα κρινει το σωστο ,το ομορφο το υγιες και δικαιολογει το πρόστυχο ,το παραλογο ,το εγωιστικο συμφωνα με τα δικα μου πιστευω παντα ..

    Ασε την κλαψα Μαρακι και αφου αποφασισες να μεινεις με τον αντρα σου ,πεταξε απο μεσα σου ολη αυτη την υπεροψια και τον εγωισμο και κρατα τα καλα του ..Ειμαι σιγουρη πως ανετα μπορεις οχι να τον ερωτευτεις αν δεν το θες αλλα να τον αγαπησεις ,εστω και με την αδελφικη αγαπη ..
    Ειναι παρεμφερή ,μονο το ερωτικο διαφερει σε αυτο ....αλλωστε σε αυτο μπορω να σε καταλαβω πως ειναι να αγαπας και να θελεις το καλο ενος ανθρωπου που τον αισθανεσαι σαν αδελφο σου ,εκει φυσικα και να προσπαθησεις δεν σου βγαινει το ερωτικο συμφωνω ...


    Οποτε ασε εμανα να αγαπω ,σαν δουλα ,υπηρετρια ,ανεπαγκελτη και οτι αλλο εχεις δει στην δικη μου αγαπη και κοιτα να μαθεις εσυ να αγαπας και καποιον περαν απο το εγω σου και το χρημα ...
    Εγω μια χαρα ειμαι στο σπιτι μου οταν κλεινει η πορτα του και αυτο δεν θα το αλλαζα ουτε στα 50 φευγα μου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #828
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν πίνω σε καθημερινή βάση. Δύο ποτήρια κρασί δεν είναι τίποτα σοβαρό. Εάν βγω θα πιω. Όχι για να λιώσω αλλά θα πιω. Έξι ποτά είναι κάτι περίπου λογικό για εμένα. Πίνω όμως όπως πρέπει να πιεί κάποιος. Δηλαδή για κάθε μια γουλια ουσκι και μισό ποτήρι νερό.

    Δεν μου απαντάς στο ερώτημα βέβαια. Οκ ο πόθος είναι ένα μέτρο. Ο έρωτας μετά από κάποια χρόνια δεν είναι ο ίδιος. Το μου αρέσει να ζω μαζί του είναι μέτρο. Συναίσθημα δεν μου λες. Να σου εξηγήσω τι θέλω να πω. Εγώ ένιωθα πόθο διότι ήξερα ότι είναι καλός εραστής και γενικά μου αρέσει το άθλημα. Άρα δεν δίνω σημασία. Ερωτευμένη όπως ήμουνα δεν ήμουνα. 15 χρόνια είχαν περάσει. Να μου αρέσει που ζω μαζί του ? ... Δεν ξέρω. Είχαμε το σπίτι μας. Περνούσαμε ωραία. Τίποτα άλλο. Δηλαδή να στο εξηγήσω καλύτερα. Μαζί ζούμε από τα 22 μου. Δεν είχαμε παιδιά τότε. Απλά σαν νέοι ζούσαμε. Οκ. Όσο μεγαλώνεις έχεις αλλά πράγματα. Στην Αμερική σε τρώει η δουλειά. Μετά βλέπαμε το σπίτι μας σαν καταφύγιο ξεκούρασης. Δεν με πείραζε. Είχα μάθει έτσι. Γυρνούσαμε κάθε ημέρα μετά τις εφτά. Εγώ περίπου στις εννέα. Εκείνος περίπου στις οκτώ. Περίπου 12 ώρες στους δρόμους.
    εγω, σου απαντησα. εσυ, δεν δεχεσαι την πληροφορια.
    και η αγαπη, και ο ποθος και ο ερωτας και η ικανοποιηση, η χαρα, ειναι αισθησεις και συναισθηματα. εγω, αυτα θελω για να ειμαι με εναν ανδρα ευτυχισμενη.
    αλλα για να ζησω μαζι του, θελω και να μπορουμε να ειμαστε καλα στην συμβιωση, στην διασκεδαση, στην διαχειριση του σπιτιου, των χρηματων, κλπ κλπ. αυτα, τα βρηκα ολα.
    εχω δουλεψει πολυ και απο μικρη. απο φοιτητρια ακομα, αλλα δεν με εχει φαει η δουλεια.
    παντα ειχα ελευθερο χρονο, ακομα και τις καθημερινες, περα απο τις διακοπες και τις αργιες.
    τα τελευταια χρονια με την κριση και με την πανδημια, ειχα πολλες αναδουλειες, αλλα πολυ ελευθερο χρονο. και με λιγοτερα λεφτα, περνουσα τελεια. προτιμω τον ελευθερο χρονο απο τα πολλα λεφτα. ποτε δεν πεινασα και ποτε δεν ειχα λυσσα για πλουτισμο. μεγαλωσα με μεγαλη ανεση, δεν ειχα αισθηματα στερησης.
    εμπειριες και σχεσεις ειχα και πριν τον ανδρα μου. δεν ειχα απωθημενα. ειμαι συνειδητα εδω. νοιωθω πληρης. δεν θελω αλλους.

    ψαξου μηπως σου κλωτσησε η τοση δουλεια. οπως και η ελλειψη εμπειριων.
    με εναν ανδρα απο τα 20 μεχρι τα 60, δεν ξερω αν βγαινει. εσενα, προφανως, δεν σου βγηκε.
    μπορει αν ειχες μερικους ακομα πριν τον ανδρα σου να σου εβγαινε.

  4. #829
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Ακουσε Μαρια, τα δικα μου κριτήρια αγαπης δεν εχουν καμια σχεση με τα δικα σου ...Να στο πω χυμα ?Ναι ακομα και σημερα γουσταρω να με ποθει ο ανθρωπος μου ,δεν επαναπαυτικα ποτε πλην καποιας δυσκολης χρονιας που και αυτη με δουλεια και των δυων ξεπεράστηκε ..Μετα απο τοσα χρονια δεν εχω σταματησει να ζητω και να διεκδικω αυτα που τα ζηταει και μια πιτσιρικα απο τον γκομενο ...
    Τωρα αν μου τα δινει ή οχι ειναι θεμα δικο μας και για να ειμαστε μαζι παει να πει οτι δουλευει και αυτο το κομματι ,γι αυτο δεν εχω την αναγκη να βρω γκομενο και οχι γιατι δεν εχω ευκαιριες αλλα δεν θελω δεν μου βγαινει ,δεν λειτουργει βρε αδελφε ..
    Δεν ειναι τοσο ευκολο που το παρουσιαζουν καποιοι ..Α δεν τα παω καλα θα βγω να βρω καποιον να πηδιεμαι ...Πρεπει να κουβαλας και αλλα μεσα σου που ευτυχως εγω δεν τα εχω ,εσυ δεν ξερω...


    Γι αυτο σου λεω εσενα σου τελειωσε κατι που δεν υπηρχε ...δεν ειναι αγαπη ,ερωτας , για εμενα τουλαχιστον αυτα που ενοιωθες ...Πως ειναι δυνατον να υπαρχει αγαπη αφου δεν υπαρχει θαυμασμος ..
    Ξερεις αυτο που λες καθρεπτιζει απολυτα ποσο υπερόπτης και σκληρος ανθρωπος μπορεις να γίνεις ...
    Να σου πω και κατι ακομα?Νομιζω ειστε ιδιοι με τον αντρα σου οτι και να λετε ..Θεος σας το χρημα και μπροστα σε αυτο θυσια πολλα πραγματα ..Δεν ειναι τυχαιο οτι ταιριαξατε ,αντε εκεινος να εχει και συναισθημα και γι αυτο να αντεχει ακομα να εχει πραγματα στην καρδια του ...

    Εχω γνωρισει ανθρωπο που για ολους ειχε κατι να πει ,για τα παντα ομως ,παντου εβλεπε κουσουρια και μονο ο ευτος του ηταν τελειως ....Δεν θαυμαζε και αυτος ποτε κανεναν και τιποτα και τελικα εχετε ενα κοινο στοιχειο..Δεν ξερετε τι παει να πει αγαπαω ...
    Ειναι πολυ εγωιστικο ολο αυτο να το ξερεις ...Μια ζωη, οσοι ανθρωποι περασουν απο κοντα σας θα μεινετε μονο με αυτον που αγαπατε ,τον ευατο σας ...Και οχι δεν πηγες ψυχολογο για να δεις τι πρεπει να αλλαξεις ή να σε κανει να καταλαβεις τι παει λαθος με εσενα ..Πηγες για να βρεις ενα ανθρωπο που θα σου δικαιολογει ολο αυτο ..Να γιατι δεν βρηκες κανεναν Ελληνα και βρηκες μια στην Αμερικη ..
    Σου ειπα καποιοι βρισκουν ψυχολογους και νομιζουν οτι κανουν δουλιτσα ..
    Εγω τους λεω τζαμπα πετατε τα λεφτα σας ...αν θελάτε να βρειτε ενα ανθρωπο να σας χαιδευει τα αυτια και να δικαιολογει τα αρρωστημενα που τους παρουσιαζεται ας μου το λεγατε και εμενα να παίρνω εγω τα ωραια σας λεφτουδακια ..Σιγα μην χρειαζομαι πτυχια ..
    Ο ψυχολογος για εμενα πρεπει να γινεται σκληρος ,δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι φευγουν με κλαματα απο εκει και οχι να φευγουν και να κλαινε οι γιατροι ,αν ειναι δυνατον ρε Μαρια ....

    Αντιθετα παλι με εσενα εγω θαυμαζω πλεον πολλους ανθρωπους ,ειτε αντρες ,ειτε γυναικες για λογους που εσενα μπορει να μην σου λενε τιποτα ,εγω ομως εχω αναγκη στην ζωη μου απο ανθρωπος που η δυναμη τους να ειναι αξια θαυμασμού ...Αντλω απο αυτους και εγω δυναμη για να μπορω να την μεταδωσω οπου και οταν μπορω ...

    Αν εσενα το να μαγειρεψες ενα ωραιο φαγητο ειτε μονη σου ,ειτε με τον ανθρωπο σου μαζι και να καθησετε να το απολαυσετε παρεουλα δεν ειναι ουτε φροντιδα ουτε αγαπη λυπαμαι για εμενα ειναι ...και πολυ την γουσταρω καποιες φορες !

    Απο ποτε η αγκαλια εχει κόφτη?Αντιβιωση ειναι ?3 φορες την εβδομαδα ή τρεις φορες την ημερα?Πρωι,μεσημέρι βράδυ?
    Για εμενα η αγκαλια ειναι φαρμακο οντως ,αλλα το δινω και το περνω οποτε το εχω αναγκη και ειναι το μονο που χρειαζομαι οταν δεν ειμαι καλα ...ουτε ταξιδια ουτε χλιδες τιποτα απ ολα αυτα δεν με συγκινουν ...

    Δεν θα πω αλλα απλα βλεπεις εγω ειμαι αλλη παστα που δεν εχει καμια σχεση με εσενα οποτε μην ψαχνεις να βρεις τι ειναι τρελλο και τι λογικο..

    Η δικη σου λογικη αγγίζει τα δικα μου ορια της τρελλας ,της υπεροψιας ,του εγωισμου και πολλα πολλα αλλα που εγω προσωπικα δεν θα τα διαλεγα για να ζησω το υπολοιπο της ζωης μου ...


    Μαρια μην ψαχνεις διακιολογειες ,παρ το απόφαση σου τελειωσε γιατι δεν αγαπησες ποτε σου και κανεναν ,μονο τον ευατο σου ...


    Εδω τον γκομενο που ειπες οτι τον ερωτευτικες ...τι ερωτειτικες πεσμου σε παρακαλω ..εναν ανθρωπο που ηταν " Βαιλακης Καΐλας " ?Που τον υποτιμουσες στο κρεβατι ,στην καθημερινοτητα ακομα και στην οδηγηση ?

    Αν αρεσκεσαι να πατας πανω στις αδυναμιες των αλλων για να προβαλεις το εγω σου τοτε για δες ποιον αγαπας πάλι?Μονο τον ευατο σου ...Το ξερω το εργακι ....


    Με κανεις και σου λεω σκληρα λογια και δεν μου αρεσει για ανθρωπους που δεν τους ξερω και δεν με εχουν βλαψει προσωπικά αλλα βλεπω οτι μιλαω πλεον σε εναν ανθρωπο που ανετα κρινει το σωστο ,το ομορφο το υγιες και δικαιολογει το πρόστυχο ,το παραλογο ,το εγωιστικο συμφωνα με τα δικα μου πιστευω παντα ..

    Ασε την κλαψα Μαρακι και αφου αποφασισες να μεινεις με τον αντρα σου ,πεταξε απο μεσα σου ολη αυτη την υπεροψια και τον εγωισμο και κρατα τα καλα του ..Ειμαι σιγουρη πως ανετα μπορεις οχι να τον ερωτευτεις αν δεν το θες αλλα να τον αγαπησεις ,εστω και με την αδελφικη αγαπη ..
    Ειναι παρεμφερή ,μονο το ερωτικο διαφερει σε αυτο ....αλλωστε σε αυτο μπορω να σε καταλαβω πως ειναι να αγαπας και να θελεις το καλο ενος ανθρωπου που τον αισθανεσαι σαν αδελφο σου ,εκει φυσικα και να προσπαθησεις δεν σου βγαινει το ερωτικο συμφωνω ...


    Οποτε ασε εμανα να αγαπω ,σαν δουλα ,υπηρετρια ,ανεπαγκελτη και οτι αλλο εχεις δει στην δικη μου αγαπη και κοιτα να μαθεις εσυ να αγαπας και καποιον περαν απο το εγω σου και το χρημα ...
    Εγω μια χαρα ειμαι στο σπιτι μου οταν κλεινει η πορτα του και αυτο δεν θα το αλλαζα ουτε στα 50 φευγα μου ...
    Ειλικρινά δεν μπορεις να με καταλάβεις. Έχεις κολλήσει με την χλιδα, τα χρήματα και την απιστία. Σου εξήγησα. Οκ διαφέρουμε. Δεν είμαστε ίδιες. Για τον γκόμενο σου εξήγησα. Δεν μπορούσα να κάνω μια σχέση που να λέω ψέματα. Με πίεσε και του απάντησα. Αν πλήγωσα τον αντρικό του εγωισμό δεν φταίω. Για το αυτοκίνητο το ίδιο. Δεν μπορώ να λέω ψέματα για να είμαστε καλά. Το ίδιο έκανα και τότε. Επειδή δεν ήθελα το ψέμα ρώτησα τον εαυτό μου εάν τον αγαπώ. Δεν μπορώ σχέσεις που βασίζονται στο ψέμα. Δεν έχω μάθει να κρύβομαι για να κρατήσω μια σχέση. Δεν είναι εγωιστικό αυτό. Δεν έχω μάθει τον ρόλο της γυναίκας που θα το παίξει για να κρατήσει έναν άντρα και μια καλή ζωή. Δεν μου βγαίνει έτσι.

  5. #830
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Δεν τον θαύμαζα. Εκείνος ναι. Θαυμασμός γιατί? Δεν ήτανε τίποτα ιδιαίτερο. Ενας απλός άνθρωπος που είχε κάποια καλά χαρακτηριστικά. Να θαυμάσω που κατάφερε ότι κατάφερε από τα 12? Γιατί. Δεν μπορούσε να κάνει και αλλιώς. Του βγήκε με αυτό τον τρόπο. Θα μπορούσε να ήταν ο μεγαλύτερος αλήτης. Τυχερά είναι αυτά. Να θαυμάσω τι ακριβώς? Δεν έχω νιώσει ποτέ θαυμασμό για κάποιον χωρίς ουσία. Έχω γνωρίσει πολύ καλά ένα κοινό μας φίλο. Χειρουργός τραύματος. Παίζει με τον Θεό. Νομίζεις ότι ψάχνει θαυμασμό? Το αντίθετο. Κατεβάζει τους τόνους διότι είναι στην τσίτα.

  6. #831
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ειλικρινά δεν μπορεις να με καταλάβεις. Έχεις κολλήσει με την χλιδα, τα χρήματα και την απιστία. Σου εξήγησα. Οκ διαφέρουμε. Δεν είμαστε ίδιες. Για τον γκόμενο σου εξήγησα. Δεν μπορούσα να κάνω μια σχέση που να λέω ψέματα. Με πίεσε και του απάντησα. Αν πλήγωσα τον αντρικό του εγωισμό δεν φταίω. Για το αυτοκίνητο το ίδιο. Δεν μπορώ να λέω ψέματα για να είμαστε καλά. Το ίδιο έκανα και τότε. Επειδή δεν ήθελα το ψέμα ρώτησα τον εαυτό μου εάν τον αγαπώ. Δεν μπορώ σχέσεις που βασίζονται στο ψέμα. Δεν έχω μάθει να κρύβομαι για να κρατήσω μια σχέση. Δεν είναι εγωιστικό αυτό. Δεν έχω μάθει τον ρόλο της γυναίκας που θα το παίξει για να κρατήσει έναν άντρα και μια καλή ζωή. Δεν μου βγαίνει έτσι.
    Οντως Μαρια δεν μπορω να σε καταλαβω και λυπαμαι ειλικρινα αληθεια στο λεω για ολο αυτο ..Μακαρι να μπορουσα να καταλαβω ολη αυτη την τρελλα σου ..

    Ξερεις εχουμε ενα κοινο ,δεν μπορω σχεσεις που βασισσονται στο ψεμα και ουτε θα παιξω την καλη ή την χαζη για να τα εχω καλα με καποιον που θελει μονο εκεινος. ...ουτε εμενα μου βγαινει πιστεψε με ..
    Ειλικρινα το μισος που βγαζεις εσυ στον αντρα σου μπορω να το βγαλω και εγω και πολυ χειροτερο σε πληροφορω ..Μπορω να γινω ανετα και σκυλα και δεν με νοιαζει τι θα πει καποιος που δεν ξερει τι περναω..

    Αλλα μονο σε ανθρωπους που υποτιμουν την νοημοσυνη μου ,οτι με δουλευουν μπροστα στα ματια μου ,που υποτιμουν και καταπατουν καθε ηθικη αξια,που παντα βαζουν μπροστα αλλους αντι να αναλαβουν τις ευθυνες που τους αναλογουν και πολλα πολλα αλλα που εξοργιζουν εναν ανθρωπο ...(πιστευω να αναγνωριζεις πολλα απο αυτα στους ανθρωπους σου και σε εσενα )

    Μονο τοτε βγαινω εκτος ευατου και βγαζω πολυ κακια .Γι αυτο κοριτσι μου εγω τετοιους ανθρωπους που μου προκαλουν ψυχολογικη φθορα τους διωχνω μακρυα χωρις να με τρωνε οι τυψεις και οι ενοχες ..
    Μακρυα ,ειτε αυτος λεγεται συζηγος ,ειτε γκομενος ,ειτε φιλος ,ειτε φιλη ..Αν ανακαλυψω δεν με κρατα τιποτα και κανενας...Εγω μονο τοτε βγαζω δυναμικη και τσαμπουκα και ας το βαπτιζεται καποιοι οπως θελετε ...
    Δεν επιτρεπω σε αυτη την ηλικια πλεον που εχω φτασει να με υποτιμα και να μεταχειριζεται κανενας ,εκει φεύγω και αν τους αρεσει ,δεν με κραταει τιποτα ..

    Γι αυτο δεν μπορω να σε καταλαβω Μαρια μου .
    Αλλα να σου πω και κατι ?
    Γιατι εχεις αναγκη να σε καταλαβω εγω ?Με ξερεις ?Με εκτιμας ?Υπολογισεις στην αποψη μου?

    Εγω σε αυτους τους ανθρωπους προσπαθω να δωσω την ευκαιρια να με καταλαβουν ,να τους εξηγησω γιατι φερομαι ετσι και το κυριοτερο σε ανθρωπους που θα μου πουν πεντε πραγματα και θα ειναι σωστα .
    Ανθρωπους που δεν κρυβουν ζηλειες και αποθημενα γιατι εγω τα αποθημενα μου τα εχω ζησει ολα και δεν εχω κανεναν πλεον ...

    Αρα?Μην σπαταλας αλλο την ενεργεια σου εδω μεσα ...Πηγαινε και βγαλε οτι ειναι να βγαλεις στους υπαιτίους αυτης σου της κατάστασης και γραψε ολους αυτους που δεν σε ξερουν εκει που δεν πιανει μελανι ...ασε μας να λεμε οτι θελουμε εμεις γιατι εχεις δικιο δεν σε ξερουμε ...Βγαλε οτι εχεις επανω σε αυτον που πραγματικα φταιει και μιλα σε αυτους που σε καταλαβαινουν ..

    Γραψε μας και μαζι με εμεας και ολα αυτα που σε καταπιεζουν και πηγαινε ζησε ελευθερη κοριτσι μου ...Δεν ξερεις τι καλα που θα αισθανθεις οταν διωξεις αυτο το σαρακι που μονο εσενα τρωει αυτη την στιγμη ...
    Σαν να καθαριζει ο αερας που αναπνεειςς ειναι ,καντω και θα με θυμηθεις ,αν φυσικα καταλαβεις και εσυ εμενα...Δεν στο ζητω βεβαια ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #832
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οντως Μαρια δεν μπορω να σε καταλαβω και λυπαμαι ειλικρινα αληθεια στο λεω για ολο αυτο ..Μακαρι να μπορουσα να καταλαβω ολη αυτη την τρελλα σου ..

    Ξερεις εχουμε ενα κοινο ,δεν μπορω σχεσεις που βασισσονται στο ψεμα και ουτε θα παιξω την καλη ή την χαζη για να τα εχω καλα με καποιον που θελει μονο εκεινος. ...ουτε εμενα μου βγαινει πιστεψε με ..
    Ειλικρινα το μισος που βγαζεις εσυ στον αντρα σου μπορω να το βγαλω και εγω και πολυ χειροτερο σε πληροφορω ..Μπορω να γινω ανετα και σκυλα και δεν με νοιαζει τι θα πει καποιος που δεν ξερει τι περναω..

    Αλλα μονο σε ανθρωπους που υποτιμουν την νοημοσυνη μου ,οτι με δουλευουν μπροστα στα ματια μου ,που υποτιμουν και καταπατουν καθε ηθικη αξια,που παντα βαζουν μπροστα αλλους αντι να αναλαβουν τις ευθυνες που τους αναλογουν και πολλα πολλα αλλα που εξοργιζουν εναν ανθρωπο ...(πιστευω να αναγνωριζεις πολλα απο αυτα στους ανθρωπους σου και σε εσενα )

    Μονο τοτε βγαινω εκτος ευατου και βγαζω πολυ κακια .Γι αυτο κοριτσι μου εγω τετοιους ανθρωπους που μου προκαλουν ψυχολογικη φθορα τους διωχνω μακρυα χωρις να με τρωνε οι τυψεις και οι ενοχες ..
    Μακρυα ,ειτε αυτος λεγεται συζηγος ,ειτε γκομενος ,ειτε φιλος ,ειτε φιλη ..Αν ανακαλυψω δεν με κρατα τιποτα και κανενας...Εγω μονο τοτε βγαζω δυναμικη και τσαμπουκα και ας το βαπτιζεται καποιοι οπως θελετε ...
    Δεν επιτρεπω σε αυτη την ηλικια πλεον που εχω φτασει να με υποτιμα και να μεταχειριζεται κανενας ,εκει φεύγω και αν τους αρεσει ,δεν με κραταει τιποτα ..

    Γι αυτο δεν μπορω να σε καταλαβω Μαρια μου .
    Αλλα να σου πω και κατι ?
    Γιατι εχεις αναγκη να σε καταλαβω εγω ?Με ξερεις ?Με εκτιμας ?Υπολογισεις στην αποψη μου?

    Εγω σε αυτους τους ανθρωπους προσπαθω να δωσω την ευκαιρια να με καταλαβουν ,να τους εξηγησω γιατι φερομαι ετσι και το κυριοτερο σε ανθρωπους που θα μου πουν πεντε πραγματα και θα ειναι σωστα .
    Ανθρωπους που δεν κρυβουν ζηλειες και αποθημενα γιατι εγω τα αποθημενα μου τα εχω ζησει ολα και δεν εχω κανεναν πλεον ...

    Αρα?Μην σπαταλας αλλο την ενεργεια σου εδω μεσα ...Πηγαινε και βγαλε οτι ειναι να βγαλεις στους υπαιτίους αυτης σου της κατάστασης και γραψε ολους αυτους που δεν σε ξερουν εκει που δεν πιανει μελανι ...ασε μας να λεμε οτι θελουμε εμεις γιατι εχεις δικιο δεν σε ξερουμε ...Βγαλε οτι εχεις επανω σε αυτον που πραγματικα φταιει και μιλα σε αυτους που σε καταλαβαινουν ..

    Γραψε μας και μαζι με εμεας και ολα αυτα που σε καταπιεζουν και πηγαινε ζησε ελευθερη κοριτσι μου ...Δεν ξερεις τι καλα που θα αισθανθεις οταν διωξεις αυτο το σαρακι που μονο εσενα τρωει αυτη την στιγμη ...
    Σαν να καθαριζει ο αερας που αναπνεειςς ειναι ,καντω και θα με θυμηθεις ,αν φυσικα καταλαβεις και εσυ εμενα...Δεν στο ζητω βεβαια ...
    Δύσκολο και εξηγώ. Ο πατέρας μου είναι ένας άρρωστος και εγωιστής άνθρωπος. Επειδή ο αδερφός μου ήταν μαλθακός αποφάσισε να με μεγαλώσει εμένα σαν αγόρι και εκείνον σαν κορίτσι. Εκείνος τα είχε όλα στο πιάτο χωρίς καμία απαίτηση. Εγώ έπρεπε να είμαι η καλή μαθήτρια, να σπουδάσω ότι εκείνος ήθελε,κλπ. Εγώ στα 17 τράβηξα μια τρελή επανάσταση. Είχα γίνει κώλος μαζί του. Θα κάνω ότι εγώ θέλω και δεν δέχομαι διαταγές. Ότι μαλακίες έκανε ο αδερφός μου τις πλήρωνα εγώ. Η μάνα μου πάντα ήταν του στυλ να προστατέψει τον άντρα τής. Αντί να πάρει το δικό μου μέρος μου πήγαινε κόντρα. Δεν μπορώ να τσακωθω με τον άντρα μου. Εποχές που δεν χώριζαν οι γυναίκες. Είχαμε και τα κόμπλεξ της καλής οικογένειας του μεγάλο γιατρού. Εγώ αυτό το ψεύτικο το σιχαθηκα από τότε.

    Με τον άντρα μου δεν τα πήγαν ποτέ καλά. Τραβάω γραμμή σε αυτό διότι ο πατέρας μου ήταν πάντα του στυλ ότι αυτός είναι ο καλύτερος και τα ξέρει όλα. Ο άντρας μου του χαλαγε το όνειρο. Δεν δέχεται μαλακίες ειδικά εάν είναι σοβαρές.

    Όταν πήρα τον πρώτο μισθό και πήρα με χαρά να τους το πω μου λέει. Σιγά τι έκανες. Πηγές στην Αμερική για να βγάλεις αυτά που βγάζω σε μια ημέρα. Εκεί σκοτώνονται ξανά με τον άντρα μου. Μιλάμε ότι καλά που τους χώριζε ο Ατλαντικός. Ο άντρας μου είναι ήρεμος γενικά αλλά εάν του πατήσεις τον κάλο γίνεται θηρίο. Μιλάμε για τρελό θηρίο. Είχε και την εκπαίδευση του πεζοναύτη και αν θέλει σε διαλύει. Κάποια στιγμή στην Νέα Υόρκη πέσαμε από χαζομάρα σε μια κακόφημη περιοχή. Βγήκαν κάτι Μεξικανοί να μας κλέψουν και δεν ξέρω τι άλλο θα πάθαινα. Τραβάει ένα λοστσρι και πραγματικά είδα έναν άνθρωπο που φοβήθηκα. Δεν μπορούσε να σταματήσει. Τους χτυπούσε χωρίς να καταλαβαίνει τι έκανε. Τσιριζα να τους αφήσει. Δύο πρεζόνια με μαχαίρια. Το θετικό είναι ότι έπεσε σε κάτι καλοπαιδα αστυνομικούς και μόνο που δεν του έδωσαν συγχαρητήρια. Ξαφνικά ηρέμησε και σαν να μην έγινε τίποτα γυρίσαμε σπίτι. Τι έγιναν οι Μεξικανοί δεν ξέρω. Πάντως αμφιβάλω αν ξαναπερπατησαν. Εγώ δεν κοιμήθηκα το βράδυ. Λέω να δεις που θα μας στείλουν περιπολικό να τον μαζέψει. Στο δικαστήριο η εκπαίδευση ειδικών δυνάμεων λειτουργεί εναντίον σου. Τελικά την γλύτωσε. Οι σεσημασμενοι γενικά δεν μπορούν να κάνουν μήνυση. Μάλλον θα φάνε και άλλο ξύλο.

    Άρα δύσκολο αυτό που λες να κάνω.

  8. #833
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οντως Μαρια δεν μπορω να σε καταλαβω και λυπαμαι ειλικρινα αληθεια στο λεω για ολο αυτο ..Μακαρι να μπορουσα να καταλαβω ολη αυτη την τρελλα σου ..

    Ξερεις εχουμε ενα κοινο ,δεν μπορω σχεσεις που βασισσονται στο ψεμα και ουτε θα παιξω την καλη ή την χαζη για να τα εχω καλα με καποιον που θελει μονο εκεινος. ...ουτε εμενα μου βγαινει πιστεψε με ..
    Ειλικρινα το μισος που βγαζεις εσυ στον αντρα σου μπορω να το βγαλω και εγω και πολυ χειροτερο σε πληροφορω ..Μπορω να γινω ανετα και σκυλα και δεν με νοιαζει τι θα πει καποιος που δεν ξερει τι περναω..

    Αλλα μονο σε ανθρωπους που υποτιμουν την νοημοσυνη μου ,οτι με δουλευουν μπροστα στα ματια μου ,που υποτιμουν και καταπατουν καθε ηθικη αξια,που παντα βαζουν μπροστα αλλους αντι να αναλαβουν τις ευθυνες που τους αναλογουν και πολλα πολλα αλλα που εξοργιζουν εναν ανθρωπο ...(πιστευω να αναγνωριζεις πολλα απο αυτα στους ανθρωπους σου και σε εσενα )

    Μονο τοτε βγαινω εκτος ευατου και βγαζω πολυ κακια .Γι αυτο κοριτσι μου εγω τετοιους ανθρωπους που μου προκαλουν ψυχολογικη φθορα τους διωχνω μακρυα χωρις να με τρωνε οι τυψεις και οι ενοχες ..
    Μακρυα ,ειτε αυτος λεγεται συζηγος ,ειτε γκομενος ,ειτε φιλος ,ειτε φιλη ..Αν ανακαλυψω δεν με κρατα τιποτα και κανενας...Εγω μονο τοτε βγαζω δυναμικη και τσαμπουκα και ας το βαπτιζεται καποιοι οπως θελετε ...
    Δεν επιτρεπω σε αυτη την ηλικια πλεον που εχω φτασει να με υποτιμα και να μεταχειριζεται κανενας ,εκει φεύγω και αν τους αρεσει ,δεν με κραταει τιποτα ..

    Γι αυτο δεν μπορω να σε καταλαβω Μαρια μου .
    Αλλα να σου πω και κατι ?
    Γιατι εχεις αναγκη να σε καταλαβω εγω ?Με ξερεις ?Με εκτιμας ?Υπολογισεις στην αποψη μου?

    Εγω σε αυτους τους ανθρωπους προσπαθω να δωσω την ευκαιρια να με καταλαβουν ,να τους εξηγησω γιατι φερομαι ετσι και το κυριοτερο σε ανθρωπους που θα μου πουν πεντε πραγματα και θα ειναι σωστα .
    Ανθρωπους που δεν κρυβουν ζηλειες και αποθημενα γιατι εγω τα αποθημενα μου τα εχω ζησει ολα και δεν εχω κανεναν πλεον ...

    Αρα?Μην σπαταλας αλλο την ενεργεια σου εδω μεσα ...Πηγαινε και βγαλε οτι ειναι να βγαλεις στους υπαιτίους αυτης σου της κατάστασης και γραψε ολους αυτους που δεν σε ξερουν εκει που δεν πιανει μελανι ...ασε μας να λεμε οτι θελουμε εμεις γιατι εχεις δικιο δεν σε ξερουμε ...Βγαλε οτι εχεις επανω σε αυτον που πραγματικα φταιει και μιλα σε αυτους που σε καταλαβαινουν ..

    Γραψε μας και μαζι με εμεας και ολα αυτα που σε καταπιεζουν και πηγαινε ζησε ελευθερη κοριτσι μου ...Δεν ξερεις τι καλα που θα αισθανθεις οταν διωξεις αυτο το σαρακι που μονο εσενα τρωει αυτη την στιγμη ...
    Σαν να καθαριζει ο αερας που αναπνεειςς ειναι ,καντω και θα με θυμηθεις ,αν φυσικα καταλαβεις και εσυ εμενα...Δεν στο ζητω βεβαια ...
    Ούτε εμένα μου αρέσουν τα απωθημένα και οι ζηλιες. Για τον λόγο αυτό δεν κάνω παρέα με γυναίκες ιδιαίτερα. Μακρυά λέω και μόνο από ανάγκη. Μιλάμε για γυναίκες που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και απλά τους νοιάζει η εμφάνιση. Άσε με κυρά μου έχουμε ζήσει την ζωή. Κάτσε στο σπιτάκι σου με την δουλίτσα σου και κάνε μας την χάρη. Πραγματικά έχοντας ζήσει στην Αμερική που οι γυναίκες είναι διαφορετικές τόσο δεν καταλαβαίνω τις Ελληνίδες. Δεν ξέρω μερικές φορές λέω αυτές είναι πουτανες στην ψυχή. Ούτε οι Έλληνες άντρες μου λένε πολλά με την έννοια ότι έχουν πολλά απωθημένα και γενικά είναι κακομαθημένα παιδιά. Δεν γενικεύω βέβαια. Να σου φέρω ένα παράδειγμα. Παντρεμένοι, χωρισμένοι, ελεύθεροι κλπ όλοι ψάχνουν να πηδήξουν για μαγκιά. Όλοι το παίζουν μάγκες και γαμιαδες. Έχουν κόλλημα με το πουλί τους και την μάνα τους. Εγώ αυτό δεν το γουστάρω. Με την καμία. Μην μου βγάλεις μαγκιά διότι θα χάσεις. Θέλεις να είμαστε νορμάλ ευχαρίστως. Εσύ ξέρεις καλά το Α και εγώ το Β. Τώρα εάν εγώ ξέρω πιο πολλά.Β διότι έζησα μια Χ ζωή δεν θα νιώσω άσχημα. Σάλτα στην μανούλα σου.

    Έχουμε γενικά λίγους φίλους και πολλούς γνωστούς. Αλλά μιλάμε για φίλους πραγματικούς. Βγάζω ένα κόμπλεξ στους άντρες που τους αναγκάζει να το παίξουν μάγκες.

    Δυστυχώς με τον γιο μου έχω κάνει πολλά λάθη. Τον μεγαλώνω σαν Ελληνίδα μανούλα. Έχουμε σκοτωθεί με τον άντρα μου. Θα τον κάνεις μαλακα. Εκείνος να τον θέλει άντρα και εγώ παιδάκι. Βρε παιδί μου θα τον φάνε ζωντανό εκεί έξω. Σιγά του λέω χαζό είναι. Η κόρη μου είναι ο πατέρας της. Την λυπάμαι. Έχει πάρει τα δικά μου χαρακτηριστικά με χαρακτήρα του άντρα μου. Συνδυασμός που σκοτώνει. Μερικές φορές νιώθω ότι κάτι λάθος έγινε στην γέννα. Ανταγωνιστική του κερατά.

  9. #834
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Που κολλάνε αυτα είπαμε ???

    Α μάλιστα ότι δεν είμαστε από την ίδια πάστα και ότι δεν καταλαβαινομαστε μάλλον ...

    Εγώ πάλι ρε συ Μαρία γουστάρω πολύ τους Έλληνες άντρες ,φαίνεται ήμουν τυχερη και έπεσα σε άντρες τι να πω ...

    Γιατί ξέρεις ,ξέρω και εγώ άντρες και από άλλες χώρες ..Και από Καναδά και από Γερμανία ,αρκετούς Ιταλούς και έχω πολύ διαφορετική άποψη ..
    Τους έζησα όχι σαν γκόμενους βέβαια δικούς μου αλλά άλλων ..
    Φίλων τα χρόνια που είχα σχέσεις με τον επαγγελματικό αθλητισμό και ξέρεις οι ξένοι πάνε και έρχονται στην χώρα μας και κάνουν κρα για Ελληνίδα ...Κατάλαβα γιατί κάνουν κρα και γιατί δεν στεριώνουν και πολλοί με εμάς ..
    Δεν θα σου πω άλλα, μην φωτογραφίζουμε και καταστάσεις δεν είναι και πολλοί αυτοί...

    Και ο δικός μου Έλληνας είναι και εγώ Ελληνίδα , πάππου προς πάππου....ο δικός μου ρε συ τυχαίνει όμως να μην ασχολείται ούτε με το πήδημα ούτε με γκόμενες ούτε με τίποτε τέτοιο ..
    Και στο υπογραφο κιόλας για να μην ακούσω τίποτα που το ξέρεις και πως είσαι σίγουρη ...
    Το ξέρω και όχι απλώς βάζω το χέρι μου στην φωτιά πέφτω ολόκληρη ....

    Βλέπεις έζησε παρα πολλά έκανε ακόμα περισσότερα αλλά όλα αυτά πριν αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να πάει παρακάτω..
    Ευτυχώς εγώ γνώρισα έναν άντρα χωρίς αποθημενα και πλήρη συνειδητοποιημένο τι ήθελε από εδώ και πέρα ..


    Και για να μην το ισοπεδώνω όλα όπως εσύ ..

    Εγώ θα πω έτυχε ο δικός μου να είναι Έλληνας μεγαλωμένος από Ελληνίδα μάνα ...μπορεί να ήταν και ξένος ..
    Άλλωστε η εθνικότητα δεν κάνει τον άνθρωπο αλλά τα βιώματά του..
    Αυτό ισχύει για εμένα γι αυτό το αναφέρω κιόλας ...
    Δηλαδή εγώ με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να λέω συνέχεια για τους ξένους και να τους κατηγορώ όπως κάνεις εσύ μονίμως με τους Έλληνες ?
    Μέχρι και για του μηχανικούς είχες πει πιο πάνω ,έλεος ρε συ Μαρία τι προκαταλήψεις είναι αυτές μορφωμένη γυναίκα ...

    Όπως και ξέρω και πολύ καλά τι αγόρι μεγαλώνω εγώ ..
    Ξέρω πότε να τον κανακευω και πότε να τον ρίχνω στα βαθιά ...
    Ειδικά που πλέον καβατζωσε τα 15 και εχει φύγει το παιδικό τον ρίχνω στα πολύ βαθιά για να μάθει από τώρα να κολυμπάει ..
    Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε κοινή πορεία και αντιμετώπιση στο θέμα των παιδιών ...
    Όπως είχα και στην κόρη μου και την έστειλε στον λάκκο μετά φίδια για εμένα και παρολο τις αντιρρήσεις της ..

    Βλέπεις και εγώ γνησια Ελληνίδα μάνα είμαι και μάλιστα υπερ προστατευτική όσο ήταν μικρά ..όσο μεγαλώνουν αλλάζω και εγώ ..Μπας και καταφέρω και παραδώσω στην κοινωνία άτομα που να μπορούν να σταθούν μόνα τους και όχι να ψάχνουν να ρίχνουν ευθύνες σε άλλους για την ζωή τους ..
    Είναι το μόνο μου άγχος πλέον εμένα ..τίποτε άλλο ..

    Όλα αυτά που μου λες εσύ συνεχίζουν να είναι να είχαμε να λέγαμε ..
    Μην επιμένεις εκτός και αν θέλεις τόσο πολύ να με πείσεις και πάλι δεν καταλαβαίνω τον λόγο ..
    Τσάμπα κόπος όμως,έπεσες σε ελληνικό αγύριστο κεφάλι ..και εδώ άτυχη βλέπεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #835
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που κολλάνε αυτα είπαμε ???

    Α μάλιστα ότι δεν είμαστε από την ίδια πάστα και ότι δεν καταλαβαινομαστε μάλλον ...

    Εγώ πάλι ρε συ Μαρία γουστάρω πολύ τους Έλληνες άντρες ,φαίνεται ήμουν τυχερη και έπεσα σε άντρες τι να πω ...

    Γιατί ξέρεις ,ξέρω και εγώ άντρες και από άλλες χώρες ..Και από Καναδά και από Γερμανία ,αρκετούς Ιταλούς και έχω πολύ διαφορετική άποψη ..
    Τους έζησα όχι σαν γκόμενους βέβαια δικούς μου αλλά άλλων ..
    Φίλων τα χρόνια που είχα σχέσεις με τον επαγγελματικό αθλητισμό και ξέρεις οι ξένοι πάνε και έρχονται στην χώρα μας και κάνουν κρα για Ελληνίδα ...Κατάλαβα γιατί κάνουν κρα και γιατί δεν στεριώνουν και πολλοί με εμάς ..
    Δεν θα σου πω άλλα, μην φωτογραφίζουμε και καταστάσεις δεν είναι και πολλοί αυτοί...

    Και ο δικός μου Έλληνας είναι και εγώ Ελληνίδα , πάππου προς πάππου....ο δικός μου ρε συ τυχαίνει όμως να μην ασχολείται ούτε με το πήδημα ούτε με γκόμενες ούτε με τίποτε τέτοιο ..
    Και στο υπογραφο κιόλας για να μην ακούσω τίποτα που το ξέρεις και πως είσαι σίγουρη ...
    Το ξέρω και όχι απλώς βάζω το χέρι μου στην φωτιά πέφτω ολόκληρη ....

    Βλέπεις έζησε παρα πολλά έκανε ακόμα περισσότερα αλλά όλα αυτά πριν αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να πάει παρακάτω..
    Ευτυχώς εγώ γνώρισα έναν άντρα χωρίς αποθημενα και πλήρη συνειδητοποιημένο τι ήθελε από εδώ και πέρα ..


    Και για να μην το ισοπεδώνω όλα όπως εσύ ..

    Εγώ θα πω έτυχε ο δικός μου να είναι Έλληνας μεγαλωμένος από Ελληνίδα μάνα ...μπορεί να ήταν και ξένος ..
    Άλλωστε η εθνικότητα δεν κάνει τον άνθρωπο αλλά τα βιώματά του..
    Αυτό ισχύει για εμένα γι αυτό το αναφέρω κιόλας ...
    Δηλαδή εγώ με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να λέω συνέχεια για τους ξένους και να τους κατηγορώ όπως κάνεις εσύ μονίμως με τους Έλληνες ?
    Μέχρι και για του μηχανικούς είχες πει πιο πάνω ,έλεος ρε συ Μαρία τι προκαταλήψεις είναι αυτές μορφωμένη γυναίκα ...

    Όπως και ξέρω και πολύ καλά τι αγόρι μεγαλώνω εγώ ..
    Ξέρω πότε να τον κανακευω και πότε να τον ρίχνω στα βαθιά ...
    Ειδικά που πλέον καβατζωσε τα 15 και εχει φύγει το παιδικό τον ρίχνω στα πολύ βαθιά για να μάθει από τώρα να κολυμπάει ..
    Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε κοινή πορεία και αντιμετώπιση στο θέμα των παιδιών ...
    Όπως είχα και στην κόρη μου και την έστειλε στον λάκκο μετά φίδια για εμένα και παρολο τις αντιρρήσεις της ..

    Βλέπεις και εγώ γνησια Ελληνίδα μάνα είμαι και μάλιστα υπερ προστατευτική όσο ήταν μικρά ..όσο μεγαλώνουν αλλάζω και εγώ ..Μπας και καταφέρω και παραδώσω στην κοινωνία άτομα που να μπορούν να σταθούν μόνα τους και όχι να ψάχνουν να ρίχνουν ευθύνες σε άλλους για την ζωή τους ..
    Είναι το μόνο μου άγχος πλέον εμένα ..τίποτε άλλο ..

    Όλα αυτά που μου λες εσύ συνεχίζουν να είναι να είχαμε να λέγαμε ..
    Μην επιμένεις εκτός και αν θέλεις τόσο πολύ να με πείσεις και πάλι δεν καταλαβαίνω τον λόγο ..
    Τσάμπα κόπος όμως,έπεσες σε ελληνικό αγύριστο κεφάλι ..και εδώ άτυχη βλέπεις ...
    Λυπαμαι αλλα δεν ισχυει αυτο! Οτι οι ξενοι ανδρες προτιμουν Ελληνιδες! οι μονοι που τις θελουν ειναι οι Κυπριοι και καποιοι Αραβες, οι πρωτοι λογο της προφορας ,και οι Αραβες επειδη σας αρεσουν πολλοι τα μεγαλεια και οι Αραβες αρεσκοντε πολυ στο να επιδικνειοντε στις γυναικες, θελουν να αναφεροντε σε ανεσεις, να κανουν φυγουρα! και η αλλη να μενει με το στομα ανοιχτο !, επισης επειδη οι αρκετες ελληνιδες εχουν το σχημα αχλαδι -λογο του οτι τα νησακια μας ειχαν πολλες φιλες απο Αραβες - ετσι τους θυμιζουν τις δικες τους γυναικες, δλδ χαμηλα ποδια , μεγαλη λεκανη ,- η λεκαη επισης τους αρεσει να ειναι μεγαλη επειδη οι αραβες θελουν να κανουν πολλα παιδια - ολα αυτα λοιπον αλλα σε πιο λευκο χρωμα! ειναι αυτο που κανει τους αραβες να γουσταρουν τις ελληνιδες.

  11. #836
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που κολλάνε αυτα είπαμε ???

    Α μάλιστα ότι δεν είμαστε από την ίδια πάστα και ότι δεν καταλαβαινομαστε μάλλον ...

    Εγώ πάλι ρε συ Μαρία γουστάρω πολύ τους Έλληνες άντρες ,φαίνεται ήμουν τυχερη και έπεσα σε άντρες τι να πω ...

    Γιατί ξέρεις ,ξέρω και εγώ άντρες και από άλλες χώρες ..Και από Καναδά και από Γερμανία ,αρκετούς Ιταλούς και έχω πολύ διαφορετική άποψη ..
    Τους έζησα όχι σαν γκόμενους βέβαια δικούς μου αλλά άλλων ..
    Φίλων τα χρόνια που είχα σχέσεις με τον επαγγελματικό αθλητισμό και ξέρεις οι ξένοι πάνε και έρχονται στην χώρα μας και κάνουν κρα για Ελληνίδα ...Κατάλαβα γιατί κάνουν κρα και γιατί δεν στεριώνουν και πολλοί με εμάς ..
    Δεν θα σου πω άλλα, μην φωτογραφίζουμε και καταστάσεις δεν είναι και πολλοί αυτοί...

    Και ο δικός μου Έλληνας είναι και εγώ Ελληνίδα , πάππου προς πάππου....ο δικός μου ρε συ τυχαίνει όμως να μην ασχολείται ούτε με το πήδημα ούτε με γκόμενες ούτε με τίποτε τέτοιο ..
    Και στο υπογραφο κιόλας για να μην ακούσω τίποτα που το ξέρεις και πως είσαι σίγουρη ...
    Το ξέρω και όχι απλώς βάζω το χέρι μου στην φωτιά πέφτω ολόκληρη ....

    Βλέπεις έζησε παρα πολλά έκανε ακόμα περισσότερα αλλά όλα αυτά πριν αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να πάει παρακάτω..
    Ευτυχώς εγώ γνώρισα έναν άντρα χωρίς αποθημενα και πλήρη συνειδητοποιημένο τι ήθελε από εδώ και πέρα ..


    Και για να μην το ισοπεδώνω όλα όπως εσύ ..

    Εγώ θα πω έτυχε ο δικός μου να είναι Έλληνας μεγαλωμένος από Ελληνίδα μάνα ...μπορεί να ήταν και ξένος ..
    Άλλωστε η εθνικότητα δεν κάνει τον άνθρωπο αλλά τα βιώματά του..
    Αυτό ισχύει για εμένα γι αυτό το αναφέρω κιόλας ...
    Δηλαδή εγώ με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να λέω συνέχεια για τους ξένους και να τους κατηγορώ όπως κάνεις εσύ μονίμως με τους Έλληνες ?
    Μέχρι και για του μηχανικούς είχες πει πιο πάνω ,έλεος ρε συ Μαρία τι προκαταλήψεις είναι αυτές μορφωμένη γυναίκα ...

    Όπως και ξέρω και πολύ καλά τι αγόρι μεγαλώνω εγώ ..
    Ξέρω πότε να τον κανακευω και πότε να τον ρίχνω στα βαθιά ...
    Ειδικά που πλέον καβατζωσε τα 15 και εχει φύγει το παιδικό τον ρίχνω στα πολύ βαθιά για να μάθει από τώρα να κολυμπάει ..
    Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε κοινή πορεία και αντιμετώπιση στο θέμα των παιδιών ...
    Όπως είχα και στην κόρη μου και την έστειλε στον λάκκο μετά φίδια για εμένα και παρολο τις αντιρρήσεις της ..

    Βλέπεις και εγώ γνησια Ελληνίδα μάνα είμαι και μάλιστα υπερ προστατευτική όσο ήταν μικρά ..όσο μεγαλώνουν αλλάζω και εγώ ..Μπας και καταφέρω και παραδώσω στην κοινωνία άτομα που να μπορούν να σταθούν μόνα τους και όχι να ψάχνουν να ρίχνουν ευθύνες σε άλλους για την ζωή τους ..
    Είναι το μόνο μου άγχος πλέον εμένα ..τίποτε άλλο ..

    Όλα αυτά που μου λες εσύ συνεχίζουν να είναι να είχαμε να λέγαμε ..
    Μην επιμένεις εκτός και αν θέλεις τόσο πολύ να με πείσεις και πάλι δεν καταλαβαίνω τον λόγο ..
    Τσάμπα κόπος όμως,έπεσες σε ελληνικό αγύριστο κεφάλι ..και εδώ άτυχη βλέπεις ...
    Δεν βάζω ταμπέλες. Ούτε λέω ότι οι ξένοι είναι καλύτεροι. Καμία σχέση. Απλά χαρακτηριστικά λέω που παρατηρώ και έχω ζήσει. Πάντα προσωπικά μιλάω. Εμένα δεν μου αρέσει η ψεύτικη μαγκιά. Πολλές γυναίκες ανεξαρτήτου χώρας τους αρέσει. Εγώ είμαι πολύ διαφορετική. Δεν έχω κοινωνικό τσκτ στην μαλακια. Εάν ακούσω κάτι χαζό θα αντιδράσω.

  12. #837
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Στην εγκυμοσύνη πήγα να πεθάνω. Θα έχανα και το παιδί. Κατέβαινε μια χαρά και γυρνάει. Πολύ μεγάλο κεφάλι. Οι γιατροί να προσπαθούν τα πάντα. Κόλλησε. Μου λένε θα κάνουμε μια προσπάθεια ακόμα και μετά δυστυχώς θα πρέπει να το αφήσουμε να πεθάνει και να κάνουμε χειρουργείο. Το παιδί δεν λάμβανε οξυγόνο. Τρελάθηκα. Έκλαιγα και πλέον δεν είχα δυνάμεις. Τελικά από θαύμα σώθηκε. Έκατσα 12 ημέρες στο νοσοκομείο. 106 ράμματα. Οι γυναίκες καταλαβαίνουν. Το γάλα μου είχε κοπεί από τα αντιβιοτικά. Τραγικές στιγμές που δεν μας έφεραν πιο κοντά. Κατηγόρησα τον άντρα μου. Την γκαντεμια μου που τον είχα βρεί. Του έλεγα ακόμα και την μοναδική αυτή στιγμή μου διέλυσες. Δεν μου είχε κάνει τίποτα βέβαια. Έφτασα στο σημείο να του πω που πήγα και έμπλεξα με έναν άνθρωπο που δεν είχε μάνα και καλά μου τα έλεγε ο πατέρας μου. Τον είχα πληγώσει πολύ. Εκείνος προσπάθησε να διατηρήσει την ψυχραιμία του. Πίστευε ότι απλά είναι λογικό ξέσπασμα της όλης φάσης. Πληγώθηκε το ξέρω. Δεν με ενδιέφερε όμως. Επί δύο χρόνια δεν είχα οργασμό. Δεν ένιωθα τίποτα. Είχαν πειραχτει κάποια νεύρα. Έκανα μια ειδική πλαστική που κόστισε τότε 170000 δολλάρια. Αυτά δεν τα καλύπτουν οι ασφαλιστικές. Τα είχε πληρώσει όλα εκείνος. Γενικά η φάση της εγκυμοσύνης κόστισε 250000 δικά μας λεφτά. Στην Ελλάδα θα είχαμε πεθάνει και οι δύο διότι ρώτησα και έμαθα. Βέβαια και στην Αμερική εάν δεν ειχα την τύχη να είμαι στο συγκεκριμένο νοσοκομείο που έτυχε να έχει αυτό το μηχάνημα μάλλον δεν θα έγραφα.

    Ξεκινάω τότε να του βγάζω κακία. Τρελή κακία. Άρχισα να κρύβω πράγματα από την ζωή μου. Αδιαφορούσα. Θέλω να γυρίσω στην Ελλάδα και να σε χωρίσω. Δηλαδή του έλεγα παίρνω το παιδί εσύ κάτσε εδώ και φεύγω. Ξανά σε γιατρούς. Βρε κορίτσι μου μετά από τέτοιο σοκ είναι λογικό. Τώρα είναι που τον χρειάζεσαι.

    ...
    Καλά έχω μείνει τώρα που το διάβασα ...

    Πας καλά κορίτσι μου τι χαζομάρες είναι αυτα που λες μας διαβάζουν και γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει και τα πιστεύουν ...


    Σε ποιο μεσαίωνα γεννησες ?..
    Είναι δυνατόν να έχει γυρίσει το παιδί και να σου λέει ο γιατρός θα το αφήσεις να πεθάνει?

    Την καισαρική δεν την ήξεραν?
    Ξέρεις πόσα παιδιά γυρνάνε τελευταία στιγμή ?

    36 ώρες τοκετό καλή μου και στο τέλος έφαγα και το μαχαίρι ....Βλέπεις εμένα το τερμάτισε ο γιατρός μου αλλά όταν είδε ότι έπεφταν οι παλμοί της κόρης μου δεν την άφησε να σκάσει ..προχώρησε άμεσα σε καισαρική και δόξα το Θεό όλα καλά ...
    Σιγά μια μεγάλη τομή που μετά έγινε και πλαστική και τώρα πλέον δεν υπάρχει τίποτα ....

    Όσο για το ότι ξεσπασες στον άντρα σου μου θυμίζει κάτι γυναικούλες που πάνε να γεννήσουν και από τον πόνο φωνάζουν Γιάννη Κώστα(το όνομα του άντρα τους)τι μου έκανες?
    Πώς μου το έκανες αυτό και πονάω τόσο και τα περνάω όλα αυτά...

    Τι επίπεδο δεν μπορώ να πω ....

    Είχες όρεξη να βγάζεις χολή αντί να δοξάζεις τον οποίο θεό σου που είσασταν καλά μάνα και κόρη?

    Καλά εσύ κρατα την μαγκιά σου για τα αντρακια που είπες και ότι άλλο κουβαλάς αλλά πραγματικά το μυθιστόρημα έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας ..

    Και εγώ στην μαγκιά αντιδράω και ούτε την δέχομαι όπως είπες ..
    Ξέρεις κάτι όμως αντιδράω και σε κάτι γυναίκες σαν και εσένα ...

    Ειδικά όταν από μια τέτοια στιγμή το μόνο που τους νοιάζει είναι ότι δεν είχαν οργασμό ....

    Τελικά μου επιβεβαιώνεις αυτά που λέω γιατί ξέρεις Μαρία ..
    Αυτό μεταξύ μας όμως ..
    Ο οργασμός κοριτσιού είναι περισσότερο εγκεφαλικός ..από εκεί ξεκινάει το παιχνιδάκι και καταλήγει σε αυτό που είπες ...
    Αν εσένα ο άντρας σου δεν κατάφερνε να σου πηδήξει πρώτα το μυαλό και μετά να σε κάνει να τον παρακαλας τότε μάλλον όλα αυτά που μας έλεγες ήταν μπαρουφες..

    Αυτά και επειδή από μυθιστόρημα το εργακι έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας δεν το μπορώ άλλο ..

    Η φαντασία σε έναν άνθρωπο είναι ακόμα ένα άσχημο στοιχείο όταν πλάθει ιστορίες από το μυαλό του και παρουσιάζει γεγονότα όπως τον συμφέρουν είναι το χειρότερο μου ..
    Δεν αντέχω να το ξαναζήσω πάλι ..

    Άντε καλημέρα και την πρόταση μου για τον εκδοτικό οίκο μην την απορρίπτεις σκέψου την ...
    Βάζω το κεφάλαιο γιατί βλέπεις εγώ δεν κολλάω σε αυτά ούτε θαμπονωμαι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #838
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλά έχω μείνει τώρα που το διάβασα ...

    Πας καλά κορίτσι μου τι χαζομάρες είναι αυτα που λες μας διαβάζουν και γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει και τα πιστεύουν ...


    Σε ποιο μεσαίωνα γεννησες ?..
    Είναι δυνατόν να έχει γυρίσει το παιδί και να σου λέει ο γιατρός θα το αφήσεις να πεθάνει?

    Την καισαρική δεν την ήξεραν?
    Ξέρεις πόσα παιδιά γυρνάνε τελευταία στιγμή ?

    36 ώρες τοκετό καλή μου και στο τέλος έφαγα και το μαχαίρι ....Βλέπεις εμένα το τερμάτισε ο γιατρός μου αλλά όταν είδε ότι έπεφταν οι παλμοί της κόρης μου δεν την άφησε να σκάσει ..προχώρησε άμεσα σε καισαρική και δόξα το Θεό όλα καλά ...
    Σιγά μια μεγάλη τομή που μετά έγινε και πλαστική και τώρα πλέον δεν υπάρχει τίποτα ....

    Όσο για το ότι ξεσπασες στον άντρα σου μου θυμίζει κάτι γυναικούλες που πάνε να γεννήσουν και από τον πόνο φωνάζουν Γιάννη Κώστα(το όνομα του άντρα τους)τι μου έκανες?
    Πώς μου το έκανες αυτό και πονάω τόσο και τα περνάω όλα αυτά...

    Τι επίπεδο δεν μπορώ να πω ....

    Είχες όρεξη να βγάζεις χολή αντί να δοξάζεις τον οποίο θεό σου που είσασταν καλά μάνα και κόρη?

    Καλά εσύ κρατα την μαγκιά σου για τα αντρακια που είπες και ότι άλλο κουβαλάς αλλά πραγματικά το μυθιστόρημα έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας ..

    Και εγώ στην μαγκιά αντιδράω και ούτε την δέχομαι όπως είπες ..
    Ξέρεις κάτι όμως αντιδράω και σε κάτι γυναίκες σαν και εσένα ...

    Ειδικά όταν από μια τέτοια στιγμή το μόνο που τους νοιάζει είναι ότι δεν είχαν οργασμό ....

    Τελικά μου επιβεβαιώνεις αυτά που λέω γιατί ξέρεις Μαρία ..
    Αυτό μεταξύ μας όμως ..
    Ο οργασμός κοριτσιού είναι περισσότερο εγκεφαλικός ..από εκεί ξεκινάει το παιχνιδάκι και καταλήγει σε αυτό που είπες ...
    Αν εσένα ο άντρας σου δεν κατάφερνε να σου πηδήξει πρώτα το μυαλό και μετά να σε κάνει να τον παρακαλας τότε μάλλον όλα αυτά που μας έλεγες ήταν μπαρουφες..

    Αυτά και επειδή από μυθιστόρημα το εργακι έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας δεν το μπορώ άλλο ..

    Η φαντασία σε έναν άνθρωπο είναι ακόμα ένα άσχημο στοιχείο όταν πλάθει ιστορίες από το μυαλό του και παρουσιάζει γεγονότα όπως τον συμφέρουν είναι το χειρότερο μου ..
    Δεν αντέχω να το ξαναζήσω πάλι ..

    Άντε καλημέρα και την πρόταση μου για τον εκδοτικό οίκο μην την απορρίπτεις σκέψου την ...
    Βάζω το κεφάλαιο γιατί βλέπεις εγώ δεν κολλάω σε αυτά ούτε θαμπονωμαι...
    Εντάξει με αυτό για την γέννα και τον οργασμό με κάλυψες.
    Όσες δεν έχουν γεννήσει και το έχουν σκοπό θα έχουν τρομοκρατηθει σίγουρα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #839
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλά έχω μείνει τώρα που το διάβασα ...

    Πας καλά κορίτσι μου τι χαζομάρες είναι αυτα που λες μας διαβάζουν και γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει και τα πιστεύουν ...


    Σε ποιο μεσαίωνα γεννησες ?..
    Είναι δυνατόν να έχει γυρίσει το παιδί και να σου λέει ο γιατρός θα το αφήσεις να πεθάνει?

    Την καισαρική δεν την ήξεραν?
    Ξέρεις πόσα παιδιά γυρνάνε τελευταία στιγμή ?

    36 ώρες τοκετό καλή μου και στο τέλος έφαγα και το μαχαίρι ....Βλέπεις εμένα το τερμάτισε ο γιατρός μου αλλά όταν είδε ότι έπεφταν οι παλμοί της κόρης μου δεν την άφησε να σκάσει ..προχώρησε άμεσα σε καισαρική και δόξα το Θεό όλα καλά ...
    Σιγά μια μεγάλη τομή που μετά έγινε και πλαστική και τώρα πλέον δεν υπάρχει τίποτα ....

    Όσο για το ότι ξεσπασες στον άντρα σου μου θυμίζει κάτι γυναικούλες που πάνε να γεννήσουν και από τον πόνο φωνάζουν Γιάννη Κώστα(το όνομα του άντρα τους)τι μου έκανες?
    Πώς μου το έκανες αυτό και πονάω τόσο και τα περνάω όλα αυτά...

    Τι επίπεδο δεν μπορώ να πω ....

    Είχες όρεξη να βγάζεις χολή αντί να δοξάζεις τον οποίο θεό σου που είσασταν καλά μάνα και κόρη?

    Καλά εσύ κρατα την μαγκιά σου για τα αντρακια που είπες και ότι άλλο κουβαλάς αλλά πραγματικά το μυθιστόρημα έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας ..

    Και εγώ στην μαγκιά αντιδράω και ούτε την δέχομαι όπως είπες ..
    Ξέρεις κάτι όμως αντιδράω και σε κάτι γυναίκες σαν και εσένα ...

    Ειδικά όταν από μια τέτοια στιγμή το μόνο που τους νοιάζει είναι ότι δεν είχαν οργασμό ....

    Τελικά μου επιβεβαιώνεις αυτά που λέω γιατί ξέρεις Μαρία ..
    Αυτό μεταξύ μας όμως ..
    Ο οργασμός κοριτσιού είναι περισσότερο εγκεφαλικός ..από εκεί ξεκινάει το παιχνιδάκι και καταλήγει σε αυτό που είπες ...
    Αν εσένα ο άντρας σου δεν κατάφερνε να σου πηδήξει πρώτα το μυαλό και μετά να σε κάνει να τον παρακαλας τότε μάλλον όλα αυτά που μας έλεγες ήταν μπαρουφες..

    Αυτά και επειδή από μυθιστόρημα το εργακι έγινε βιβλίο επιστημονικής φαντασίας δεν το μπορώ άλλο ..

    Η φαντασία σε έναν άνθρωπο είναι ακόμα ένα άσχημο στοιχείο όταν πλάθει ιστορίες από το μυαλό του και παρουσιάζει γεγονότα όπως τον συμφέρουν είναι το χειρότερο μου ..
    Δεν αντέχω να το ξαναζήσω πάλι ..

    Άντε καλημέρα και την πρόταση μου για τον εκδοτικό οίκο μην την απορρίπτεις σκέψου την ...
    Βάζω το κεφάλαιο γιατί βλέπεις εγώ δεν κολλάω σε αυτά ούτε θαμπονωμαι...
    Το παιδί έχει βρεί στην πύελο με το κεφάλι. Είχαμε ξεπεράσει τα όρια της καισαρικής. Είχα επιλέξει κανονικό τοκετό. Μην κάνετε ότι τα ξέρετε όλα. Ρωτήστε τους γιατρούς σάς. Όταν σε κόβουν τελείως και εννοώ τελείως και όχι απλά 20 ράμματα αλλά 107 ποίο μυαλό να σου γαμησει. Ιατρικός δεν μπορεις να έχει οργασμό διότι σου έχουν κόψει νεύρα. Δεν νιώθεις τίποτα. Η κλειτορίδα έχει γίνει κυμας. Πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να κάνεις πλαστική και πάλι δεν είσαι όπως ήσουνα. Αυτό το χάνεις. Δεν είναι αστεία πράγματα. Ούτε ήμουνα σε καμία κλινική της συμφοράς. Αντίθετα.

  15. #840
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Έγινε για εμένα ένα ιατρικό λάθος. Το παιδί είχε πολύ μεγάλο κεφάλι για να βγεί. Αυτό δεν το είχαν μετρήσει σωστά διότι ήταν κρυμμένο. Μόνο όταν πήρε θέση το μέτρησαν με τον υπέρηχο. Σε δύο λεπτά είχε χτυπήσει την πύελο και έχανε οξυγόνο. Είχε τον ομφάλιο λώρο τυλιγμένο στον λαιμό του και είχε κολλήσει. Εάν δεν υπήρχε το εξειδικευμένο προσωπικό θα είχαμε πεθάνει και οι δύο. Εγώ το μόνο που θυμάμαι εινσι να ξυπνάω στην εντατική μετά από 14 ώρες με τρελούς πόνους.

Page 56 of 57 FirstFirst ... 64654555657 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •