Νιωθω χαζος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Νιωθω χαζος

    Καλησπερα...
    Εχω φαει αρκετο μπουλινγκ στη ζωη μου και αναρωτιεμαι μηπως φαινομαι χαζος ή πολυ αδυναμος προς τους υπολοιπους....
    Πλεον και στη δουλεια που ειμαι, προσπαθουν οι μεγαλυτεροι να με ψαρωσουν πολλες φορες...
    Μια φορα ειχε ερθει ενας καινουριος και χωρις να του δωσω το θαρρος χωρις τιποτα, μου λεει σε μια φαση ''θες να σου δωσω ενα φιλακι στον κ@λο??''...

    Επιπλεον ειναι αλλοι 2 που μου κανουν ''πλακες'' που σε αλλους δεν θα εκαναν...χωρις να τους δωσω το θαρρος...
    Δεν μπορω να καταλαβω, τοσο χαζος φαινομαι στα ματια τους?...εχω βαρεθει τοσα χρονια να ειμαι ο πιο αδυναμος αυτος που του κανουν οτι θελουν...νιωθω ωρες ωρες πολυ βλακας...
    Μηπως ειναι οντως πλακα και τα βλεπω εγω ολα εχθρικα πλεον??...

    Θελω να με φοβουνται και να γινω πιο δυναμικος!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να πας γυμναστηριο .......θα σου δωσει και αυτοπεποιθηση ....και η αξια σου ειναι εσωτερικη, δενεξαρταται απο την αποδοχη των αλλων ,.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Νιώθεις βλάκας εσυ;αντί να νιώθουν αυτοί; πλεον έτσι έχουμε φτάσει να σκεφτόμαστε... Πως αλλάζουν οι καιροί... ΟΧΙ λοιπόν κάθετα ΟΧΙ δεν είσαι βλακας εσυ αυτοί σίγουρα.. Σε βλέπουν χωρίς αυτοπεποίθηση υψώσε λίγο ηθικο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by zodiac19 View Post
    Μια φορα ειχε ερθει ενας καινουριος και χωρις να του δωσω το θαρρος χωρις τιποτα, μου λεει σε μια φαση ''θες να σου δωσω ενα φιλακι στον κ@λο??''...

    Επιπλεον ειναι αλλοι 2 που μου κανουν ''πλακες'' που σε αλλους δεν θα εκαναν...χωρις να τους δωσω το θαρρος...
    Εσύ σε αυτές τις περιπτώσεις πως αντέδρασες;

    Δεν πρέπει να σε φοβούνται και να γίνεις εσύ μπούλης ή να απομακρύνεις τους ανθρώπους. Πρέπει όμως να ξέρεις να βάζεις όρια και οι άλλοι να τα σέβονται.

  5. #5
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Νιώθεις βλάκας εσυ;αντί να νιώθουν αυτοί; πλεον έτσι έχουμε φτάσει να σκεφτόμαστε... Πως αλλάζουν οι καιροί... ΟΧΙ λοιπόν κάθετα ΟΧΙ δεν είσαι βλακας εσυ αυτοί σίγουρα.. Σε βλέπουν χωρίς αυτοπεποίθηση υψώσε λίγο ηθικο
    Συμφωνώ απόλυτα !!!
    Φτάσαμε στο σημείο να θεωρούνται μάγκες αυτοί που ασκούν ψυχολογική βία και βλάκας ένας ήρεμος και καλός άνθρωπος.....
    Σε αυτέ τις περιπτώσεις είτε το κόβεις μαχαίρι με τον τρόπο σου είτε με τα λόγια σου...
    Δεν έχει ενδιάμεσες καταστάσεις....
    Το ένα φέρνει το άλλο και συνήθως το επόμενο στάδιο είναι το χειρότερο....
    Μην δώσεις άλλη ευκαιρία να σε "πειράξουν " ,κοινός κοψτους τον αέρα......

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by zodiac19 View Post
    Καλησπερα...
    Εχω φαει αρκετο μπουλινγκ στη ζωη μου και αναρωτιεμαι μηπως φαινομαι χαζος ή πολυ αδυναμος προς τους υπολοιπους....
    Πλεον και στη δουλεια που ειμαι, προσπαθουν οι μεγαλυτεροι να με ψαρωσουν πολλες φορες...
    Μια φορα ειχε ερθει ενας καινουριος και χωρις να του δωσω το θαρρος χωρις τιποτα, μου λεει σε μια φαση ''θες να σου δωσω ενα φιλακι στον κ@λο??''...

    Επιπλεον ειναι αλλοι 2 που μου κανουν ''πλακες'' που σε αλλους δεν θα εκαναν...χωρις να τους δωσω το θαρρος...
    Δεν μπορω να καταλαβω, τοσο χαζος φαινομαι στα ματια τους?...εχω βαρεθει τοσα χρονια να ειμαι ο πιο αδυναμος αυτος που του κανουν οτι θελουν...νιωθω ωρες ωρες πολυ βλακας...
    Μηπως ειναι οντως πλακα και τα βλεπω εγω ολα εχθρικα πλεον??...

    Θελω να με φοβουνται και να γινω πιο δυναμικος!!
    Οχι φιλε μου δεν εισαι βλακας ηρεμησε απλα μην σταματας πουθενα μην νιωθεις ασχημα κανε την δουλεια σου και μην τους δινεις σημασια και στην δικια μου την δουλεια υπαρχουν τετοια ατομα δεν με νοιαζει ομως.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι, παιδια , συμφωνω, αλλα ο χαζος , εκπεμπει την γνωμη του στον περιγυρο του, θελει καποια μετρα να παρει, παντα δινω καλοπροαιρετες συμβουλες .......κι εγω μικρος , αισθανομουν αδυναμος , οχι χαζος , πλακωθηκα στα βαρη, σε σημειο να μην τολμα κανεις να με προκαλεσει, και τι καταλαβα ? εδειρα κανεναν ? κανεναν, ποτέ , αλλα ανεκτησα αυτοπεποιθηση , ειχα βεβαια τις βασεις αυτοπεποιθησης , αλλα 1,77, 65 κιλα εισαι αδυνατουλης , και οταν καποιος μαστουρωμενος/φουσκωτος ( εγινε το 92 ο μετεπειτα γυμναστης μου στα βαρη, αλλα δεν θυμοταν τιποτα ) πειραξε την κοπελα μου , και ημουν ανημπορος να την υπαρασπιστω,) τοτε το παιρνεις αποφαση, ' ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ , εκανα και τζουντο , εφτασα 85 κιλα , ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ , σε 20 χρονια , μακρια οσοι διαβαζετε , οπερ και εγενετο ...... ...........ειναι μια ιδεα στο μυαλο σου ......δεν μπορεις να πεις σεκαποιον που αισθανεται αδυναμος ' ορθωσε το αναστημα σου ' σορυ παιδια , αλλα ειναι σαν να λες σε καποιον ' ηρεμησε ' , ειναι η πιο ανοητη συμβουλη .......το ξερει οτι πρεπει να ηρεμησει, αλλα του ειναι αδυνατον........
    Last edited by Macgyver; 13-02-2020 at 02:52.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το να ανοίγει κάποιος ένα θέμα και να μην επιστρέφει να μας μιλήσει, εκτός από αγενές, δεν βοηθάει να καταλάβουμε και τι ακριβώς συμβαίνει.
    Διότι ο σεβασμός των ορίων σου δεν είναι τόσο θέμα εμφάνισης, όσο θέμα αυτοπεποίθησης και του πως πλασάρεις τον εαυτό σου. Υπάρχουν και άτομα που εμφανισιακά είναι σα σαμιαμίδια, αλλά δεν τολμάει κανείς να τους πειράξει διότι εκπέμπουν μεγάλη δύναμη σαν χαρακτήρες. Δεν χρειάζεται να γίνει ο φίλος σαν ντουλάπα για να μην τον πειράζουν στη δουλειά ας πούμε. Να μάθει να βάζει τα όριά του χρειάζεται.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το να ανοίγει κάποιος ένα θέμα και να μην επιστρέφει να μας μιλήσει, εκτός από αγενές, δεν βοηθάει να καταλάβουμε και τι ακριβώς συμβαίνει.
    Διότι ο σεβασμός των ορίων σου δεν είναι τόσο θέμα εμφάνισης, όσο θέμα αυτοπεποίθησης και του πως πλασάρεις τον εαυτό σου. .
    Ναι, ειναι αγενεια .........

  10. #10
    ειδα τις απαντησεις σας και συγγνωμη που δεν απαντησα αλλα πραγματικα δε ξερω τι να πω...απλα ειναι κατι που ηθελα να το γραψω καπου να το δει καποιος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by zodiac19 View Post
    ειδα τις απαντησεις σας και συγγνωμη που δεν απαντησα αλλα πραγματικα δε ξερω τι να πω...απλα ειναι κατι που ηθελα να το γραψω καπου να το δει καποιος

    To θεωρω ενα πραματικο προβλημα , με εφικτες λυσεις .......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλό είναι να γράφουμε κάτι να ξεσπάμε zodiac, αλλά πολύ καλύτερο είναι να συζητάμε για να βρίσκουμε λύσεις στο όποιο πρόβλημα, ή τρόπους να βελτιώνουμε προς το καλύτερο τον εαυτό μας και μία κατάσταση. Άλλωστε ένα φόρουμ τόπος συζητήσεων είναι, όχι ανακοινώσεων. Κι ένα φόρουμ υποστήριξης μπορεί να σε βοηθήσει να δεις κάποια πράγματα αλλιώς.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλό είναι να γράφουμε κάτι να ξεσπάμε zodiac, αλλά πολύ καλύτερο είναι να συζητάμε για να βρίσκουμε λύσεις στο όποιο πρόβλημα, ή τρόπους να βελτιώνουμε προς το καλύτερο τον εαυτό μας και μία κατάσταση. Άλλωστε ένα φόρουμ τόπος συζητήσεων είναι, όχι ανακοινώσεων. Κι ένα φόρουμ υποστήριξης μπορεί να σε βοηθήσει να δεις κάποια πράγματα αλλιώς.
    Μα απανταμε , ασχετα αν δεν σε καλυπτουν οι απαντησεις μου .....δωσε τις δικες σου .....αχ , αυτος ο εγωισμος ......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι εννοείς;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Τι εννοείς;
    Λεω οτι απαντω στον θεματοθετη, με τον δικο μου καλοπροαιρετο τροπο..........του λεω τι να κανει, και πως να σκεφτεται.....
    αλλωστε συμφωνησα μαζι σου οτι ειναι αγενεια να μην απαντα ο θεματοθετης , δεν εχω κατι εναντιον σου .....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 01:23
  2. Έξυνπος ή χαζός;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 12-06-2015, 00:31
  3. Καποιος χαζος τιτλος
    By somnium in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 22-10-2014, 23:15
  4. Μλλον ειμαι χαζος και δεν το καταλαβαινω
    By Giannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 29-07-2012, 23:13
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •