Πονος απο την μονοξια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Πονος απο την μοναξια...

    Η μοναξια μου εχει δημιουργησει πολλα ψυχοσωματικα προβληματα. ζω στην επαρχια. δεν υπαρχουν πολλες επιλογες. οι φιλοι μου με εγκατεληψαν με αποριπτουν. μπορεις να νιωθεις πονο στο σωμα σου απο την μοναξια? ειμαι ο μονος?
    στο facebook παιρνω μονο like απο συγγενεις.. οι παλιου φιλοι με απαξιουν.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,136
    Αν και εμένα με απορρίπτουν οι περισσότεροι, δεν μπορώ να πω ότι σε νιώθω γιατί δε με χαλάει η μοναξιά. Σκέψου όμως πως δεν πρέπει να έχουμε ανάγκη τους άλλους όσο γίνεται. Επίσης, αυτή την περίοδο οι περισσότεροι είναι μόνοι εξαιτίας της απαγόρευσης κυκλοφορίας

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    εχεις δικιο οσο περισσοτερο αυτονομοι ειμαστε τοσο το καλυτερο......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Θες να σου χαϊδέψω τα αυτιά ή θες να τα ακούσεις ωμά και στα ίσα;

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    πες την αληθεια.....

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θες να σου χαϊδέψω τα αυτιά ή θες να τα ακούσεις ωμά και στα ίσα;
    ισως η αληθεια με βοηθησει να κατανοησω καλυτερα την κατασταση μου . με το να χαιδευουμε αυτα δεν γινετε τιποτα......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Λοιπόν καταρχήν πρέπει να ξεκολλήσεις από τη καρέκλα και να σταματήσεις την αυτολυπηση. Πήρες 30 κιλά από την ολανζαπίνη αλλά δεν κάνεις τίποτα για αυτό. Να σηκωθείς να βγεις να περπατήσεις 2 ωρες την ημέρα. Τα κιλά πως περιμένεις να εξαφανιστουν; Καθισμένος 15 ώρες μπροστά από μία οθόνη και καπνίζοντας 50 τσιγάρα τη μερα; Μετά διαβασα πως μίλαγες με μια κοπέλα από εδώ μέσα και πως επειδή ήθελες σχέση ενώ εκείνη δεν ήθελε την έβρισες.Ποιος σου είπε πως στη ζωή περνάει πάντα το δικό μας; Και τι σχέση να έκανε μαζί σου; Να γινόταν μαμα σου; Δεν θέλουν οι γυναίκες άντρες που μεμψιμοιρουν όλη μέρα και όλη νύχτα, καμία γυναίκα δεν θα κάτσει να γίνει η μαμά σου, τα έχεις καταλάβει λάθος, δεν σε θέλουν αδύναμο ούτε θα κάτσει να σου κάνει την ψυχολόγο και να σου λύνει κάθε ημέρα τα υπαρξιακά σου προβλήματα.Γιατι ας πούμε να μπλέξει με κάποιον που έχει 20 προβλήματα δεν κάνει τίποτα για αυτό και το μόνο που κάνει είναι να κλαίγεται όλη μέρα και να μην μπλέξει με κάποιον που έχει πχ 2 προβλήματα; Που στηρίζεσαι στον οίκτο της; Δεν είναι έτσι φίλε στη σχέση δεν παίρνεις μόνο αλλά δίνεις εσύ λοιπόν πραγματικά μέσα σου τι πιστεύεις πως είχες να της δώσεις που δεν θα έβρισκε σε κάποιον άλλον;
    Εν τω μεταξύ διαβασα καποια ημέρα ότι αντιλαμβάνεσαι πράγματα και πως αντί να τα κρατήσεις μέσα σου, πας και πιάνεις τον έναν και τον άλλον και του τα λες και μετά αναρωτιέσαι γιατί οι φίλοι σου σε έχουν μακριά. Μα δεν κρατάς το στόμα σου κλειστό, αυτό είναι λάθος επιλογή, εσύ δηλαδή θα πας να λύσεις το πρόβλημα του καθενός; Οχι φίλε μου δεν είναι έτσι τα έχεις αντιληφθεί λάθος

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    δεν βλεπω φως.........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δεν το δέχομαι αυτό που λες η γυναίκα μου έχασε 30 κιλά και άλλαξε η ζωή της. Μάντεψε ποτέ το έκανε; Όταν σταμάτησε την αυτολυπηση και πήρε τη ζωή στα χέρια της

  10. #10
    φιλε και γω επαρχια ειμαι χωρις πολλους φιλους και ποτε δεν ειχα σχεση αλλα κανω σιγα σιγα καποια βηματα για να το αλλαξω

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    73
    αν εισαι επαρχία η οχι δεν έχει τοσο μεγαλη σημασια . μια ψευδαισθηση ειναι της πλασματικης προσφορας συντροφων στις μεγαλες πολεις.εκει όμως υπαρχει το αλλο προβλημα της υπερπροσφορας σε σχεση με τις κλειστες κοινωνιες και της μεγαλυτερης διαδικασιας επιλογης των θεωριτικα πολλών υποψηφιων.η ευρεση της αδελφης ψυχης ειναι παντα ενα δυσκολο πραγμα.
    Εχω υπαρξει σε πολη 1 εκατ κατοικων και δεν είχα καν φίλους παρα πολλους γνωστους. μετα σε πολη 100.000 κατοίκων και ημουν αρκετα καλα,
    και τωρα ειμαι Αθήνα και απο προσωπικές επαφές πολυ λίγα πραγματα .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    181
    Κάνεις πράγματα να νιώσεις καλά? Να διαβάσεις κάποιο βιβλίο, να κάνεις μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ για κάποιο αντικείμενο που μπορεί να σου αρέσει, να φτιάξεις κάποιο άλμπουμ, λίγη άσκηση (όσο γίνεται τώρα με τον περιορισμό) γενικά να κάνεις κάτι δημιουργικό μόνος σου. Πιστεύω πρέπει πρώτα να νιώσεις καλά με τον εαυτό σου και μετά με αυτοπεποίθηση να προσπαθήσεις να φτιάξεις τις σχέσεις σου με τους γύρω σου..
    Δεν βλέπει κανείς πολύ καλά παρά μονάχα με την καρδιά.Ότι είναι σημαντικό, δεν το βλέπουν τα μάτια.

Similar Threads

  1. Πόνος
    By detetedmember27082018 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2018, 23:12
  2. ΠΟΝΟΣ
    By Tomtim98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 20-08-2018, 17:54
  3. Πόνος λόγο ΓΑΔ;
    By Maria A. in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-08-2017, 03:20
  4. Πόνος
    By mariaaa88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-2011, 16:55
  5. πονος απο το σεξ
    By seleios in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 22-01-2011, 00:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •