ασχημες σκεψεις ασχημες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 77
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είσαι αγαπητή και συμπαθής σε όλους μας εδώ μέσα και φυσικά σε νοιαζόμαστε boo, δεν χρειάζεται να ευχαριστείς.
    σονια με συγκιννεις και ευχαριστω που ενδιαφερεσαι με τις ωρες για τα θεματα οπως και λλοι βεβαβια για να ειμαστε δικαιοι
    δε ευχαριστω οπως και να εχει!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οπότε τι καταλαβαίνεις με όλο αυτό? Τι νομίζεις φταίει που ακούς φωνές κτλ?

    Γενικά τι σε αγχωσε και έπεσες πάλι?
    ειχα λιγο αγχος για τη εξεταστικη μετα αρχισε η παρακολουθηση και τωρα ξαφνικα σκιες δαιμονες απλα δε θελω να ξαναγυρισω στα παλια ημουν σε αθλια κατασταση
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #48
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ειχα λιγο αγχος για τη εξεταστικη μετα αρχισε η παρακολουθηση και τωρα ξαφνικα σκιες δαιμονες απλα δε θελω να ξαναγυρισω στα παλια ημουν σε αθλια κατασταση
    Ψυχοθεραπεία έχεις κάνει ποτέ?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κανω χρονια δε με εχει βοηθησει στα ψυχωτικα ελαχιστα απλα ανακαλυψα καποια στοιχεια του εααυτου μου.οπως οτι πολυ ενοχικη, οτι θελω νσ πσιρνω πσνω μου τις εθυνες των σλλων για να ειναι αυτοι καλα και μετα αλλα οικογενειακα λιγα πραγματα για τη ψυχωση εως καθολου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #50
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κανω χρονια δε με εχει βοηθησει στα ψυχωτικα ελαχιστα απλα ανακαλυψα καποια στοιχεια του εααυτου μου.οπως οτι πολυ ενοχικη, οτι θελω νσ πσιρνω πσνω μου τις εθυνες των σλλων για να ειναι αυτοι καλα και μετα αλλα οικογενειακα λιγα πραγματα για τη ψυχωση εως καθολου
    Για τους γονείς σου έχετε μιλήσει?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μπορειε να μου πει αν αυτο που νοιθω οτι τα χχερια μου δεν εεφαπτονται με το σωμα ειναι η λεγομενη σποπροσωποποιησ? πως περναει το εχω χρονια αλλα το παρατηρω σχεδον καθε φορα ξενα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για τους γονείς σου έχετε μιλήσει?
    εχουμε μιλησει για το οτι ο πατερας εχει καταθλιψη και αππον σε καθε τι.η μανα μουυστερικη και δεν με αφησεις ουε το δωματιο να ειναι ο0πως θελω.ειναι τοξικο δ εδημιουργω προβληματα και ετσι δε θελω να ανακαταευονται στα ποδια το μονο που εκτιμω ειιναθ το πιατο με το φαι ξαι τηην καθαριοτητα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #53
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μπορειε να μου πει αν αυτο που νοιθω οτι τα χχερια μου δεν εεφαπτονται με το σωμα ειναι η λεγομενη σποπροσωποποιησ? πως περναει το εχω χρονια αλλα το παρατηρω σχεδον καθε φορα ξενα
    Σου είχα πει και την άλλη φορά ότι μου εχει τύχει να νιώθω ότι τα χέρια μου δεν είναι δικά μου. Να τα βλέπω και να τα νιώθω ξένα. Δεν ξέρω αν λες αυτό

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι αυτο λεω και σαν να τα βλεπεις ολα σαν ταινια χανεις επαφη.αυτο με τα χερια το εχω χρονια αλλα δεν εδινα σημασια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #55
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ναι αυτο λεω και σαν να τα βλεπεις ολα σαν ταινια χανεις επαφη.αυτο με τα χερια το εχω χρονια αλλα δεν εδινα σημασια
    Μου έτυχε 2 φορές.. Την πρώτη φορά ήμουν στο αυτοκίνητο και οδηγούσα. Έβγαλα τα γυαλιά του ήλιου γιατί πιστευα ότι αυτό έφταιγε αλλά δενν.. Εκείνη την περίοδο όμως ήμουν χάλια ψυχολογικά και ετσι κατάλαβα πως το μυαλό, μου δημιουργεί αλλά προβλήματα. Έκανα ασκήσεις με την αναπνοή και μετά απο λίγο ηρέμησα. Την δεύτερη φορά είχα μαλώσει, αν θυμάμαι καλά με την μάνα μου, για κατι σοβαρό και εμφανίστηκε πάλι..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εγω το εχω σχεδον παντα.ειναι ψυχιατρικο θεμα???
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #57
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εγω το εχω σχεδον παντα.ειναι ψυχιατρικο θεμα???
    Δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο "ψυχιατρικό".. Ξέρω πως όταν η ψυχολογια μας δεν είναι καλή το μυαλό δημιουργεί δικά του προβλήματα για να μας αποσπάσει την προσοχή.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο "ψυχιατρικό".. Ξέρω πως όταν η ψυχολογια μας δεν είναι καλή το μυαλό δημιουργεί δικά του προβλήματα για να μας αποσπάσει την προσοχή.
    εννοω πως ειναι παθηση που θελει φαρμακα ή ψυχοθεραπεια για να φυγει?θυμαμαι μια ψυχολογος μου το ειχε αναφερει αλλα δεν ηταν ψυχιατρος αλλα ψυχολογος
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #59
    Ξέρεις οτι δεν θέλω ουτε να σε στεναχωρω, ουτε να σε αγχωνω. Η νοσηλεία γινεται οταν δεν βρίσκουμε το γιατρό μας και ειμαστε σε υποτροπή απαλευτη. Οταν ειμαστε σε κατασταση που δεν αντεχουμε τον εαυτο μας και δεν μπορούμε να μας κανουμε καλα. Καποιο δημοσιο στην Αθήνα θα εφημερευει. Οπως πολυ σωστα στα έγραψε η Σόνια καλεσε να μιλησεις. Γινεται μια εκρηξη αγχους μεσα σου. Μήπως υπάρχει ιστορικο αγωγων σπιτι; Να δεις τί επαιρνες παλαιότερα ; Οταν είχες ενα παρομοιο επεισοδιο; Επίσης μη πινεις καφε εφοσον παίρνεις ζαναξ. Αφου έχεις ταραχη πινε χαμομήλι χλιαρο. Και ξανα λέω. Μην ασχολεισαι με αυτους που δεν ξερουν τι να κάνουν. Επρεπε ηδη εκεινοι να ψάχνουν γιατρο και να σε καθησυχάζουν. Όπως παμε στο γιατρο για μια λοιμωξη και μένουμε μεσα ετσι ειναι και μια έντονη αλλαγη στη ψυχικη μας πορεία. Εισαι άξια, προσπαθεις παντα παρα τα εμπόδια τις δυσκολιες, παλευεις με μικρα επεισόδια, αλλά τωρα πρεπει να νοιαστουν εκεινοι. Μπαινεις στη θεση του τι θα πουν ή θα νιώσουν και παλι αφήνεις εσένα. Συγνώμη αν το υφος μου ειναι προστακτικο. Συγνώμη. Δεν θέλουμε να παθεις κάτι.
    *** φεύγει το σύμπτωμα οταν πέσουν τα επιπεδα αδρεναλίνης που εκκρινουμε απο μεγαλο στρες. Θελει ομως να το κουβεντιάσεις με ψυχιατρο κατ εμε. Εγω με αυτον τα συζητούσα αυτα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    για να δουμε τι θα πει ααυαριο ο γιατρος
    βεβαια δεν τον εμπιστευομσι ουτε στο αλλα παω γιατι ειμαι σε αμοκ με τις σκιες δαιμονες
    φανταζομαι αυτος θα μου πει για νοσηλεια αν χρειαζεται.μπορω να το αρνηθω αμα μου το πει?
    δε μενω αθηνα μενω αρκετα μακρυα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 02:10
  2. Αυτοπεποιθηση και άσχημες σκέψεις.
    By sunset in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-2020, 14:26
  3. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 00:27
  4. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  5. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •