ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 112
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 112 of 258 FirstFirst ... 1262102110111112113114122162212 ... LastLast
Results 1,666 to 1,680 of 3862
  1. #1666
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Κάποιοι άνθρωποι δεν το βουλώνουν ποτέ. Είναι τόσο υπερβολικά σημαντική η άποψή τους που πρέπει να ακουστεί ακόμη και στις ενδόμυχες σκέψεις σου. Ας αλλάξουμε ονομασία, ας το πούμε, Τι έχετε να πείτε για τις σκέψεις των άλλων και γιατί σας αφορά;
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  2. #1667
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Κάποιοι άνθρωποι δεν το βουλώνουν ποτέ. Είναι τόσο υπερβολικά σημαντική η άποψή τους που πρέπει να ακουστεί ακόμη και στις ενδόμυχες σκέψεις σου. Ας αλλάξουμε ονομασία, ας το πούμε, Τι έχετε να πείτε για τις σκέψεις των άλλων και γιατί σας αφορά;
    Ναι θα το προτείνω εγώ... Μην αγχωθείς εσύ για αυτό.. Μπορεις να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που κάνεις..

  3. #1668
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι δεν εννοούν πως το νήμα ονομάζεται Τι Σκέφτεστε, και όχι Τι Δεν πρέπει να λέτε ότι σκέφτεστε γιατί τα άλλα μέλη θα σας την πουν. Δε χρειάζεται να διορθώνουμε κάθε ενστικτώδη σκέψη με την εισαγωγή του ηθικισμού.
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Κάποιοι άνθρωποι δεν το βουλώνουν ποτέ. Είναι τόσο υπερβολικά σημαντική η άποψή τους που πρέπει να ακουστεί ακόμη και στις ενδόμυχες σκέψεις σου. Ας αλλάξουμε ονομασία, ας το πούμε, Τι έχετε να πείτε για τις σκέψεις των άλλων και γιατί σας αφορά;

    Από το στόμα μου το πήρες.

    «Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες».

    Κάτι που δεν βλέπω να συμβαίνει εδώ.

    Γενικά απορώ πώς αντέχει ακόμα ο Ορέστης.

  4. #1669
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ο Ορέστης τον τελευταίο καιρό έχει ξεφύγει.. Έχω γράψει σε ένα άλλο θέμα κάποια πράγματα αλλά δεν μπήκε καν στην διαδικασία να σχολιάσει.. Όταν βλέπω ότι αυτά που λέει εμένα προσωπικά με ενοχλούν θα σχολιάσω. Αν αυτό πέφτει άσχημα στα μάτια σας μπορείτε να κάνετε αναφορά.. Εμένα μου κάνει εντύπωση που εδώ και δύο μήνες ο Ορέστης έχει υποτιμήσει τις γυναίκες στο φουλ και δεν μπήκατε καν στην διαδικασία να πείτε την άποψή σας. Όχι να τον κρίνετε!!! (που μπορεί να φαίνεται ότι αυτό κάνω) αλλά να του δείξετε με τον δικό σας τρόπο (που προφανώς είναι καλύτερος από τον δικό μου) ότι σκέφτεται λάθος για να μπορέσει να κάνει βήματα μπροστά. Να γνωρίσει γυναίκες, να μάθει για αυτές και να τις σεβαστεί.

  5. #1670
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο Ορέστης τον τελευταίο καιρό έχει ξεφύγει.. Έχω γράψει σε ένα άλλο θέμα κάποια πράγματα αλλά δεν μπήκε καν στην διαδικασία να σχολιάσει.. Όταν βλέπω ότι αυτά που λέει εμένα προσωπικά με ενοχλούν θα σχολιάσω. Αν αυτό πέφτει άσχημα στα μάτια σας μπορείτε να κάνετε αναφορά.. Εμένα μου κάνει εντύπωση που εδώ και δύο μήνες ο Ορέστης έχει υποτιμήσει τις γυναίκες στο φουλ και δεν μπήκατε καν στην διαδικασία να πείτε την άποψή σας. Όχι να τον κρίνετε!!! (που μπορεί να φαίνεται ότι αυτό κάνω) αλλά να του δείξετε με τον δικό σας τρόπο (που προφανώς είναι καλύτερος από τον δικό μου) ότι σκέφτεται λάθος για να μπορέσει να κάνει βήματα μπροστά. Να γνωρίσει γυναίκες, να μάθει για αυτές και να τις σεβαστεί.
    Την άποψή μου του την λέω και δεν χρειάζεται να φαίνεται εντός του φόρουμ (αλλά ακόμα και να μην το έκανα, θα είχα τους λόγους μου, δεν κατάλαβα δηλαδή, μας αναγκάζεις να μιλήσουμε;!) γιατί πρώτα σέβομαι τον ίδιο σαν άνθρωπο. Και μου απαντάει γιατί προφανώς εκτιμάει και την δική μου. Ο καθένας όπως τα βλέπει τα πράγματα. Εγώ δεν βλέπω διάλογο εδώ. Βλέπω έναν άνθρωπο να εκφράζεται, να είναι πληγωμένος, να βρίσκει έτσι διέξοδο, να τα βγάζει από μέσα του, και από την άλλη βλέπω ανθρώπους να κρίνουν κάθε τι που λέει και να τον στήνουν στον τοίχο. Ο ίδιος θα επιλέξει ανάλογα μ' αυτά που διαβάζει, σε ποιά αξίζει να απαντήσει και ποιά σχόλια τον βοηθούν.

    Ο ίδιος με έχει βοήθησει πολύ στο παρελθόν με τα λόγια του και πιστεύω πως έστω και λίγο το έχω κάνει κι' εγώ.


    (Επίσης τα έχουμε πει για το θέμα με τους ψυχολόγους. Δεν βοηθάνε όλους τους ανθρώπους, και αν σου λέει ένας άνθρωπος πως δεν θέλει να πάει -για τους λόγους του που μπορεί να μην είναι οι προφανείς!- και λες τα ίδια και τα ίδια, τι άλλο να σου πει δηλαδή; )


    Τεσπα δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Ας απαντήσει ο ίδιος, αν θέλει.
    Καληνυχτίζω.

  6. #1671
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Την άποψή μου του την λέω και δεν χρειάζεται να φαίνεται εντός του φόρουμ (αλλά ακόμα και να μην το έκανα, θα είχα τους λόγους μου, δεν κατάλαβα δηλαδή, μας αναγκάζεις να μιλήσουμε;!) γιατί πρώτα σέβομαι τον ίδιο σαν άνθρωπο. Και μου απαντάει γιατί προφανώς εκτιμάει και την δική μου. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Ο καθένας όπως τα βλέπει τα πράγματα. Εγώ δεν βλέπω διάλογο εδώ. Βλέπω έναν άνθρωπο να εκφράζεται, να είναι πληγωμένος, να βρίσκει έτσι διέξοδο, να τα βγάζει από μέσα του, και από την άλλη βλέπω ανθρώπους να κρίνουν κάθε τι που λέει και να τον στήνουν στον τοίχο. Ο ίδιος θα επιλέξει ανάλογα μ' αυτά που διαβάζω, σε ποιά αξίζει να απαντήσει και ποιά σχόλια τον βοηθούν.

    Ο ίδιος με έχει βοήθησει πολύ στο παρελθόν με τα λόγια του και πιστεύω πως έστω και λίγο το έχω κάνει κι' εγώ. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.



    (Επίσης τα έχουμε πει για το θέμα με τους ψυχολόγους. Δεν βοηθάνε όλους τους ανθρώπους, και αν σου λέει ένας άνθρωπος πως δεν θέλει να πάει -για τους λόγους του που μπορεί να μην είναι οι προφανείς!- και λες τα ίδια και τα ίδια, τι άλλο να σου πει δηλαδή; )
    Είπες την άποψη σου γιαυτό απάντησα πίσω..

  7. #1672
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Την άποψή μου του την λέω και δεν χρειάζεται να φαίνεται εντός του φόρουμ (αλλά ακόμα και να μην το έκανα, θα είχα τους λόγους μου, δεν κατάλαβα δηλαδή, μας αναγκάζεις να μιλήσουμε;!) γιατί πρώτα σέβομαι τον ίδιο σαν άνθρωπο. Και μου απαντάει γιατί προφανώς εκτιμάει και την δική μου. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Ο καθένας όπως τα βλέπει τα πράγματα. Εγώ δεν βλέπω διάλογο εδώ. Βλέπω έναν άνθρωπο να εκφράζεται, να είναι πληγωμένος, να βρίσκει έτσι διέξοδο, να τα βγάζει από μέσα του, και από την άλλη βλέπω ανθρώπους να κρίνουν κάθε τι που λέει και να τον στήνουν στον τοίχο. Ο ίδιος θα επιλέξει ανάλογα μ' αυτά που διαβάζω, σε ποιά αξίζει να απαντήσει και ποιά σχόλια τον βοηθούν.

    Ο ίδιος με έχει βοήθησει πολύ στο παρελθόν με τα λόγια του και πιστεύω πως έστω και λίγο το έχω κάνει κι' εγώ. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.
    Να σε ρωτησω κατι γιατι και εγω προσπαθησα πολλες φορες να καταλαβω γιατι ο Ορεστης εχει φτασει σε αυτο το σημειο και να μιλαει ετσι για τις γυναικες ....

    Εσενα δηλαδη σου αρεει να διαβαεις ολα αυτα πυ λεει για τις γυναικες δημοσια?

    Το θεωρεις σωστο ?

    Και μην μου πεις οτι εχει τα θεματα του ,γιατι ο Ορεστης εχει δειξει εδω μεσα πολλες φορες πως ειναι πανεξυπνος οταν θελει.......

  8. #1673
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Σου είπα να μην απαντήσεις;
    Τελοσπάντων.

  9. #1674
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η μπλακμπερντ εχει δειξει πολυ ενδιαφερον για μενα.

  10. #1675
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Η μπλακμπερντ εχει δειξει πολυ ενδιαφερον για μενα.
    Πολυ ωραια Ορεστη!

    Ειναι και αυτη γυναικα και σου φερθηκε πολυ καλα!!!!!

    Βλεπεις λοιπον πως ολες οι γυναικες δεν μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι!

  11. #1676
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Να σε ρωτησω κατι γιατι και εγω προσπαθησα πολλες φορες να καταλαβω γιατι ο Ορεστης εχει φτασει σε αυτο το σημειο και να μιλαει ετσι για τις γυναικες ....

    Εσενα δηλαδη σου αρεει να διαβαεις ολα αυτα πυ λεει για τις γυναικες δημοσια?

    Το θεωρεις σωστο ?

    Και μην μου πεις οτι εχει τα θεματα του ,γιατι ο Ορεστης εχει δειξει εδω μεσα πολλες φορες πως ειναι πανεξυπνος οταν θελει.......
    Έχει δικαίωμα να λέει τις απόψεις του, όπως όλοι εδώ μέσα. Αν προσβάλλει τα μέλη, ας επέμβει η διαχείριση. Το να τον τρέχεις από πίσω σε κάθε θέμα πρώτα απ' όλα χαλάς τα θέματα και δεν σέβεσαι τον θεματοθέτη. (Μιλάω γενικά, μην παρεξηγηθείς).

    Όχι δεν συμφωνώ με πολλά πράγματα που λέει, όπως και με άλλους. Αλλά άλλο διαφωνία κι' άλλο κριτική και να τον τρέχω από πίσω σε κάθε θέμα. Αυτό είναι μπούλινγκ, φίμωση, πώς το λένε. Αν διαφωνείτε πείτε το με ωραίο τρόπο για να γίνει διάλογος.

  12. #1677
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Η μπλακμπερντ εχει δειξει πολυ ενδιαφερον για μενα.
    Ορέστη σου έχω γράψει αυτό το μηνυμα σε ένα άλλο θέμα.. Αν θες μπορείς να σχολιάσεις..


    Ορέστη νομίζω είναι καιρός να επισκεφτείς ένα ψυχολόγο να μιλήσεις για όλα αυτά που σκέφτεσαι και έχεις ζήσει. Έχεις αναφέρει ποια ήταν η γνώμη των γονιών σου πάνω σε αυτό το θέμα και σου ακούγεται σαν κάτι ασχημο να πας ψυχολόγο αλλά τώρα δεν μιλάμε για τους δικούς σου αλλά για σένα. Είσαι τόσο καιρό στο φόρουμ, έχεις διαβάσει και φαντάζομαι και έχεις δει τι δουλειά κανει ένας ψυχολόγος. Πας εκεί και μιλάς. Τι το κακό; Έχεις την δυνατότητα μέσα από τις ερωτήσεις του να δεις τα πράγματα από άλλη οπτική. Πέρασε η εποχή που θεωρούσαν τους ψυχολόγους "τρελογιατρούς".

    Για ότι αρνητικό σου συμβαίνει έχεις την τάση να ρίχνεις τις ευθυνες στους άλλους και εσύ ο ίδιος δεν παίρνεις καμία ευθύνη. Είσαι 40χρονων, δεν είσαι παιδάκι. Είναι καιρός να πάρεις ευθυνη για την ζωή σου, για τις επιλογές σου και για την συμπεριφορά σου.

  13. #1678
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Έχει δικαίωμα να λέει τις απόψεις του, όπως όλοι εδώ μέσα. Αν προσβάλλει τα μέλη, ας επέμβει η διαχείριση. Το να τον τρέχεις από πίσω σε κάθε θέμα πρώτα απ' όλα χαλάς τα θέματα και δεν σέβεσαι τον θεματοθέτη. (Μιλάω γενικά, μην παρεξηγηθείς).

    Όχι δεν συμφωνώ με πολλά πράγματα που λέει, όπως και με άλλους. Αλλά άλλο διαφωνία κι' άλλο κριτική και να τον τρέχω από πίσω σε κάθε θέμα. Αυτό είναι μπούλινγκ, φίμωση, πώς το λένε. Αν διαφωνείτε πείτε το με ωραίο τρόπο για να γίνει διάλογος.
    Να σου πω κατι ομως; (Δευτερο αποφθεγμα) το πολυ το κύριε ελέησον το βαριεται και ο Παπας

  14. #1679
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου πω κατι ομως; (Δευτερο αποφθεγμα) το πολυ το κύριε ελέησον το βαριεται και ο Παπας
    Και τι σημαίνει αυτό; Επειδή τον βαρεθήκατε πρέπει να σταματήσει να εκφράζεται;

  15. #1680
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Έχει δικαίωμα να λέει τις απόψεις του, όπως όλοι εδώ μέσα. Αν προσβάλλει τα μέλη, ας επέμβει η διαχείριση. Το να τον τρέχεις από πίσω σε κάθε θέμα πρώτα απ' όλα χαλάς τα θέματα και δεν σέβεσαι τον θεματοθέτη. (Μιλάω γενικά, μην παρεξηγηθείς).

    Όχι δεν συμφωνώ με πολλά πράγματα που λέει, όπως και με άλλους. Αλλά άλλο διαφωνία κι' άλλο κριτική και να τον τρέχω από πίσω σε κάθε θέμα. Αυτό είναι μπούλινγκ, φίμωση, πώς το λένε. Αν διαφωνείτε πείτε το με ωραίο τρόπο για να γίνει διάλογος.
    Ο Ορέστης όμως τρέχει σε όλα τα θέματα και μιλάει άσχημα για τις γυναίκες. Αυτό δεν πειράζει; Δεν χαλάει αλλά θέματα; Ίσως είναι καλό να δεις όλα όσα λέμε στον Ορέστη κι όχι μόνο ένα περιστατικό και μετά έλα να κρίνεις και να κάνεις υποδείξεις. Ο Ορέστης είναι έξυπνος άνθρωπος και ξέρει να μιλά. Τον τελευταίο καιρό έχει χάσει την μπάλα.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •