ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 122
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 122 of 258 FirstFirst ... 2272112120121122123124132172222 ... LastLast
Results 1,816 to 1,830 of 3862
  1. #1816
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Who are you guys εγω ενα απλο αυτοκινητακι εχω που τα διαβασατε αυτα ειστε σιγουροι οτι γινονται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #1817
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Who are you guys εγω ενα απλο αυτοκινητακι εχω που τα διαβασατε αυτα ειστε σιγουροι οτι γινονται
    Δεν τα διαβασa elis ....

    δεν θα πω κατι αλλο γιατι δεν θελω αλλες αποκαλυψεις εδω μεσα...

    Απλα αν ειναι μικρη η παραβαση σε χρηματικο ποσο δεν αξιζει να μπειτε στην διαδικασια αυτη γιατι η δικαστικη οδος τραβαει χρονια και θελει χρημα...

  3. #1818
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλημερα mindcrime!

    Υπογραφω την κληση ακομα και με καμερα οπως λες ειναι σαν να παραδεχεσαι οτι εκανες παραβαση...

    Αν ειμαστε 1000% σιγουροι οτι δεν διαπραξαμε την παραβαση που ισχυριζεται δεν υπογραφουμε ,δεν παραλαμβανουμε και μετα ακολουθείς την δικαστικη οδο οπου αποδεικνιεται ανετα πλεον με τις καμερες που υπαρχουν στο οδικο δικτυο αν εχεις κανει την παραβαση...
    Απλα πρεπει να εχεις ορεξη και χρηματα για την δικαστικο οδο που θα επελθει.....

    Και φυσικα δεν μπαινουμε σε λογομαχια με κανεναν ....
    Θα παει στο δικαστηριο και θα ισχυριστεί πως τον απειλησες και θα το καταχωρήσει στο βιβλίο συμβάντων κιόλας και για αυτό δεν απέδωσε την κλήση. Αντε να αποδειξεις μετά ότι δεν είσαι ελέφαντας.

    Θες να σου πω τον λόγο που με έγραψαν; Ηχορύπανση με συστημα ήχου και μου έριξε 200 ευρώ και 30 ημέρες αφαίρεση διπλώματος. Τελικά όμως ούτε πρόστιμο πλήρωσα και το δίπλωμα πίσω μου έδωσαν και συγγνώμη μου ζήτησε η οποια δεν έγινε αποδεκτή.

    Την καλημέρα μου

  4. #1819
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Who are you guys εγω ενα απλο αυτοκινητακι εχω που τα διαβασατε αυτα ειστε σιγουροι οτι γινονται
    Στην Αθήνα τα παντα γινονται....Μεχρι και κληση για μουσική που δεν συμπαθεί ο ίδιος μπορεί να σου κοψει με το προσχημα της ηχορυπανσης, λες και ειχε ντεσιμπελομετρο για να γνωρίζει αν ξεπερνάς τα όρια ή όχι.

  5. #1820
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα παει στο δικαστηριο και θα ισχυριστεί πως τον απειλησες και θα το καταχωρήσει στο βιβλίο συμβάντων κιόλας και για αυτό δεν απέδωσε την κλήση. Αντε να αποδειξεις μετά ότι δεν είσαι ελέφαντας.

    Θες να σου πω τον λόγο που με έγραψαν; Ηχορύπανση με συστημα ήχου και μου έριξε 200 ευρώ και 30 ημέρες αφαίρεση διπλώματος. Τελικά όμως ούτε πρόστιμο πλήρωσα και το δίπλωμα πίσω μου έδωσαν και συγγνώμη μου ζήτησε η οποια δεν έγινε αποδεκτή.

    Την καλημέρα μου
    Αυτη η παραβαση ομολογουμενος δεν εχει τυχει στους πελατες μας στα τοσα χρονια που ειμαι στη δουλεια....τωρα εχω εκπαιδευση την αλλη εβδομαδα οποτε να μια πολυ καλη ερωτηση που θα εχω !

    Αλλα οσο αφορα το αλλο, το δικαστηριο δεν ειναι ανοητο να αποδεχτει τους ισχυρισμους του αστυνομικου χωρις αποδεικτικα στοιχεια ,ειδικα οταν βλεπει το βιντεο απο τις καμερες και διαπιστωνει οτι δεν υπηρξε παραβαση.....
    Ασε σου λεω τα ζω χρονια τωρα αυτα και γενικα οτι αφορα οδικη συμπεριφορα και το ολο συστημα εχω πληρη ενημερωση τι παιζει....

  6. #1821
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτη η παραβαση ομολογουμενος δεν εχει τυχει στους πελατες μας στα τοσα χρονια που ειμαι στη δουλεια....τωρα εχω εκπαιδευση την αλλη εβδομαδα οποτε να μια πολυ καλη ερωτηση που θα εχω !

    Αλλα οσο αφορα το αλλο, το δικαστηριο δεν ειναι ανοητο να αποδεχτει τους ισχυρισμους του αστυνομικου χωρις αποδεικτικα στοιχεια ,ειδικα οταν βλεπει το βιντεο απο τις καμερες και διαπιστωνει οτι δεν υπηρξε παραβαση.....
    Ασε σου λεω τα ζω χρονια τωρα αυτα και γενικα οτι αφορα οδικη συμπεριφορα και το ολο συστημα εχω πληρη ενημερωση τι παιζει....
    την δυνατη μουσικη, πως την δειχνουν οι καμερες δηλαδη;
    ο αστυνομικος του μαιντ προσπαθουσε να του κοψει κληση για την δυνατη μουσικη.
    ειμαι βεβαιη οτι η μουσικη ηταν δυνατη, αλλη ορεξη δεν ειχε ο αστυνομικος να βαλει σε εναν ασχετο μια ακυρη κληση...
    το πως αποδεικνυεται, δεν το ξερω. υποθετω οτι μετρανε τον λογο του αστυνομικου εναντι στον λογο του πολιτη και αθωωνουν τον πολιτη λογω αμφιβολιων..
    το μυστικο ειναι, οτι ο αστυνομικος ελπιζει να γινει δεκτη η κληση. κανεις δεν θελει να τραβιεται στα δικαστηρια για μια κληση της πλακας...

  7. #1822
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    την δυνατη μουσικη, πως την δειχνουν οι καμερες δηλαδη;
    ο αστυνομικος του μαιντ προσπαθουσε να του κοψει κληση για την δυνατη μουσικη.
    ειμαι βεβαιη οτι η μουσικη ηταν δυνατη, αλλη ορεξη δεν ειχε ο αστυνομικος να βαλει σε εναν ασχετο μια ακυρη κληση...
    το πως αποδεικνυεται, δεν το ξερω. υποθετω οτι μετρανε τον λογο του αστυνομικου εναντι στον λογο του πολιτη και αθθωωνουν τον πολιτη λογω αμφιβολιων..
    ειδες τι εγραψα παραπανω......
    οτι τετοια περιπτωση δεν μου εχει τυχει γιατι παραβαση μιλαω οτι αφορα τον κωδικα οδικης κυκλοφοριας......

    τωρα για την μουσικη τι να πω.....να βγηκε ο αλλος με σκοπο να γραψει τετοιους ειδους παραβασεις ???
    μαλλον κατι τον ενοχλησε .....

  8. #1823
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτη η παραβαση ομολογουμενος δεν εχει τυχει στους πελατες μας στα τοσα χρονια που ειμαι στη δουλεια....τωρα εχω εκπαιδευση την αλλη εβδομαδα οποτε να μια πολυ καλη ερωτηση που θα εχω !

    Αλλα οσο αφορα το αλλο, το δικαστηριο δεν ειναι ανοητο να αποδεχτει τους ισχυρισμους του αστυνομικου χωρις αποδεικτικα στοιχεια ,ειδικα οταν βλεπει το βιντεο απο τις καμερες και διαπιστωνει οτι δεν υπηρξε παραβαση.....
    Ασε σου λεω τα ζω χρονια τωρα αυτα και γενικα οτι αφορα οδικη συμπεριφορα και το ολο συστημα εχω πληρη ενημερωση τι παιζει....
    Δεν εισαι Αθηνα εισαι Αθήνα; Για ρωτα συναδελφους σου απο Αθηνα ολο και καποιος θα εχει κατι να σου αναφέρει. Η dash cam με ηχο καταγράφει τον ήχο και συνεπώς και την ένταση

  9. #1824
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν εισαι Αθηνα εισαι Αθήνα; Για ρωτα συναδελφους σου απο Αθηνα ολο και καποιος θα εχει κατι να σου αναφέρει. Η dash cam με ηχο καταγράφει τον ήχο και συνεπώς και την ένταση
    Αυτο ειπα τωρα που εχω εκπαιδευση θα ρωτησω γιατι εδω σε εμας δεν εχω τετοιο περιστατικο......

  10. #1825
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σκεφτομαι ποια ειναι τα γυναικεια χομπι σε σειρα προτιμησης που δίνουν την ευκαιρια σε γυπαετους να χτυπησουν τιμιες νεες.

  11. #1826
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αν πολεμασ το εγκλημα θα επρεπε να ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #1827
    ntinti
    Guest
    Ημουν σιγουρη οτι ακομα και σημερα καποια ατομα εδω μεσα παρακολουθουν την καθε κινηση μας νομιζοντας οτι δεν το ξερουμε.........

    Καλη συνεχεια αγαπες μου και να ξερετε εγω δεν κρυβομαι εδω ειμαι οτι θελετε μπορειτε να με ρωτησετε ,αν αντεχετε βεβαια και δεν κουβαλατε ακομα τα ενοχικα σας.....

  13. #1828
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ντιντι οι κλεφτεσ παρακολουθουν το φμπ σου και τα μαθαινουν απο εκει τι κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #1829
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ντιντι οι κλεφτεσ παρακολουθουν το φμπ σου και τα μαθαινουν απο εκει τι κανεισ
    Καλε μου elis λες να με παρακολουθουν και κλεφτες χαχαχαχ!

    Δεν θα πω τιποτε αλλο σεβομενη την ολη κατασταση που περασα και σεβασμο σε αυτα που μοιραστικα ....
    Αλλα ως εδω συκοφαντιες και πισω απο την πλατη μου δεν θα ανεχτω αλλο ....

    Ειπα να αποχωρησω αλλα δεν θα τους κανω την χαρη και κυριως δεν θα το κανω με δακρυβερτους αποχωρισμους ...

    Ενα τελευταιο....... σεβασμο σε αυτα που περασαμε μονο τιποτε αλλο....εγω προχωραω μπροστα και κακιες δεν κραταω γιατι τους εμπιστευτικα και με εμπιστεύθηκαν σε πολυ δυσκολες τους στιγμες και ημουν διπλα τους....
    Υποσχεθηκα οτι θα τα κρατησω για εμας ...εκείνοι δεν το εκαναν ...ας τα βάλουν με την συνείδηση τους....
    Καλη συνεχεια και ευχομαι μεσα απο την καρδια να βρουν επιτελους την ηρεμια τους και να γεμισουν τις ζωες του με ομορφα πραγματα ..

    εγω τους κραταω στην καρδια μου σαν κατι ομορφο

    Τελος καλη συνεχεια.............

  15. #1830
    hlias1988
    Guest
    πηρα σημερα τηλεφωνο στην κλινικη για εισαγωγη με δικια μου θεληση και μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν κρεβατια. μου ειπαν μονο με εισαγγελικη μπορω να μπω. οτι ειναι κατι επιγον. τωρα για να γινει αυτο πρεπει να περασεις απο ενα σωρο διαδικασιες . ο λογος που θελω να μπω ειναι οι κακες σκεψεις. νομιζω οτι εκει μεσα θα βρω τον ευατο μου. ετσι νομιζω τουλαχιστον. αλλαξαμε ψυχιατρο και κλεισαμε για ραντεβου αυριο με νεα ψυχιατρο.. ο αλλος ηταν αυστηρος και εριχνε ολο το φταιξιμο επανω μου.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •