ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 145
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 145 of 258 FirstFirst ... 4595135143144145146147155195245 ... LastLast
Results 2,161 to 2,175 of 3862
  1. #2161
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by led View Post
    Ναι , εκείνη τη στιγμή δεν το σκέφτηκα, μετά σκεφτόμουν τη συνεδρία μας. Την σύγκρινα με τον προηγούμενο μου και μου φάνηκε καλύτερος ο προηγούμενος. Της έκρυψα πράγματα , απλά πράγματα αλλά δεν μου έβγαινε να της τα πω. Ένιωθα αμηχανία και δεν μου φάνηκε και σχετική με τα δικά μου θέματα. Και δεν μιλούσε κιόλας, μου είπε ότι έτσι θα γίνεται η διαδικασία γιατί την ρώτησα. Στο τέλος μίλησε και μπέρδεψε και κάποιες πληροφορίες επειδή δεν έγραφε.
    Ο λογος που δεν παίρνεις τηλεφωνο για να το ακυρώσεις; Τι σκέφτεσαι;

  2. #2162
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο λογος που δεν παίρνεις τηλεφωνο για να το ακυρώσεις; Τι σκέφτεσαι;
    Ότι δεν είναι ωραίο.
    Μπορώ να της το πω 3 μέρες πριν , μη της χαλάσω και την ώρα, ότι δεν θα μπορέσω από το να της το πω τώρα.

  3. #2163
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το σιγουρο ειναι οτι μπορω και εγω να τους χαρακτηρισω γιατι αν εγω ειμαι παλιοχαρακτηρας αυτοι οι καλοσυνες τους ειναι γεματες πονηριες και σκοπημοτητες που εξυπηρετουν τα συμφαιροντα του πλανητη αυτου που πισω απο το δηθεν συναισθηματικο τους προσωπειο κρυβετα μια ψυχρη λογικη τυπου ολα υπο τον ελεγχο μας ολα κατω απο τη μποτα μας ολοι σκλαβοι μας που οποιος δει καλο που δεν ειδαμε εμεις ειναι δαχτυλοδεικτουμενος.

  4. #2164
    Το να μην είσαι δυναμικός, να παριστάνεις το συγκαταβατικό, να θες να είσαι πάντα αρεστός, να παγώνεις από φόβο ή αμηχανία της στιγμής, να τους βγάζεις ήπιο κι ήρεμο ...στον κατάλληλο χρόνο να μην υπάρχουν άτομα να σε ανεβάσουν ψυχολογικά.

    Παρ όλα αυτά αναπνέω και βρίσκοντας μέσα μου κάποια πράγματα που μου κινούν το ενδιαφέρον και με ενθουσιάζουν εξακολουθώ να είμαι δημιουργικός ασχέτως ότι βασικά αυτά είναι νόμισμα χωρίς αντίκρισμα. Αυτά τα δημιουργικά είναι μέρος αυτών που θα θελα να κάνω, αλλα πραγματικά είμαι εγκλωβισμένος πρώτα στον εαυτό μου και έπειτα στις συνθήκες στις οποίες έχει καλουπωθεί η ζωή μου ώστε να βγω έξω να τα δουλέψω.

    Η κατάπτωση, μου έκανε ζημιά επιλογών σε κρίσιμες φάσεις ζωής. Επακολούθησε ο εγκλωβισμός σε καταστάσεις στις οποίες με έσπρωξε η κατάπτωση.

    Ο νους δεν ηρεμά όμως εξακολουθεί να μην υπάρχει το υπόβαθρο εσωτερικό και εξωτερικό να κάνω τη μεγάλη αλλαγή. Διερωτόμαι πως γίνεται να στελνω αιτήσεις πρόσληψης κυρίως στο εξωτερικό ενώ φοβάμαι την αλλαγή και τα ρίσκα που συνεπάγεται κι απ την άλλη δεν είμαι ευχαριστημένος σημαντικά μ αυτό που κάνω και ψάχνω κάτι που να μου δίνει αέρα περισσότερης καταξίωσης.

    Τα χαρακτηριστικά αυτά δεν τους εμπνέουν εμπιστοσύνη για το άτομο μου κι έτσι με αμφισβητούν και βάζουν άλλους να ελέγχουν αυτα που κανω. Άλλοι με θεωρούν για τον ελάχιστο συνάνθρωπο που θα πρέπει να τον βοηθήσουν πχ βρίσκοντας του κοπέλα. Μα αν ήθελα του επιπέδου που αυτοί μου βρίσκουν θα βρισκα κι απο μόνος μου. Όμως οι επιλογες τις οποίες μου σύστηναν για καιρούς με αφήνουν να αντιληφθώ την αξία και το επίπεδο που προσδίδουν στο ατομο μου.

    Με την άλλη μιλήσαμε τηλεφωνικώς μετά που ανταλλάξαμε μηνύματα γνωριμίας στο φέις. Όμως η ομιλία, ο τόνος φωνής, αισθηματικότητα και σκέψεις της μου λένε αστο μην προχωρήσεις να τη δεις κι από κοντά.

    Όσο περνάνε τα χρόνια γινόμαστε όλο και πιο ευαίσθητοι εμείς που ήδη είμαστε ευαίσθητοι. Αρκεί έστω μια μικρή παρεξήγηση για να σε αναστατώσει.
    γιάννης

  5. #2165
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σκεφτομαι ποσες σελιδες κατεβασμενων απ' τη διαχειριση ποστ, και μαλιστα σε χρονικο πλαισιο μερικων ημερων, χρειαζονται τελικα για να αποκλειστουν μερικα τοξικα μελη εδω μεσα...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #2166
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Πως ο Killah P είχε βγάλει κομμάτι που έλεγε Σ'αγαπώ κι ας είσαι καργιόλα. Το ******* και το καργιόλα στο low bap και στο hip hop είναι ματσίλα, αντρίλα, το να βρίζουμε τους άλλους ως ********* είναι μαγκιά. Σαπίλα, κι όμως, κανένας δε μιλάει παρά για τους νεοναζί που τον σκότωσαν (είναι εύκολο να την πατήσεις, και να ξεχάσεις πως η λιμενεργατίλα, η μουσική που δεν έχει "********* στο crew", μπορεί ταυτόχρονα να είναι σεξιστική ως εκεί που δεν πάει. Κι εγώ μέσα διάβασα κάποια στιγμή ένα μέλος να κάνει fat shaming, κι εκεί δε μίλησα αυτόματα. Τι φταίει; Πως μεγαλώσαμε μέσα στα σκατά, πως τα αναπνέουμε κάθε μέρα, κι ας είναι περήφανα σκατά, αντιφασιστικά.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  7. #2167
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Σκέφτομαι πόσο θα ήθελα να γυρνούσε ο χρόνος πίσω σε πιο ευτυχισμένες εποχές...
    Νιώθω τόσο άδεια... Χρειάζομαι τόσο πολύ εκείνον που δεν μπορώ να έχω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #2168
    Είναι πολύ άσχημο πράγμα να γνωρίζεις ατομα τα οποία σου αρέσουν αλλα ο χαρακτήρας σου να μην σε βοηθά για να συναναστραφεις μαζι τους και να τα κερδίσεις, ιδιως όταν ειναι του άλλου φύλου.

    Πόσο να αγωνιζομαι να βάλω τον καλύτερο μου εαυτό κι ακόμα κανοντας το αυτο να είναι σχεδόν βέβαιο οτι δεν θα γίνει τίποτα.

    Άτομα με τέτοια θέματα σπανίζει να γνωρίσουν αλλο άτομο και όταν το γνωρίσουν ουσιαστικά το παρακαλούν. Τα δε ατομα με τα οποία είναι ίδιοι χαρακτήρες συνήθως δεν τους αρέσουν ειτε ως χαρακτήρες ειτε εμφανισιακά, συνήθως δε και τα δυο.

    Το να προχωρήσεις γνωρίζεις οτι το πιο πιθανό θα σου μεινει στο τέλος η απογοήτευση λογω του οτι δεν καταφερες να κερδίσεις ένα ατομο που σου αρεσε λόγω του χαρακτήρα σου.
    γιάννης

  9. #2169
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Το να μην είσαι δυναμικός, να παριστάνεις το συγκαταβατικό, να θες να είσαι πάντα αρεστός, να παγώνεις από φόβο ή αμηχανία της στιγμής, να τους βγάζεις ήπιο κι ήρεμο ...στον κατάλληλο χρόνο να μην υπάρχουν άτομα να σε ανεβάσουν ψυχολογικά.

    Παρ όλα αυτά αναπνέω και βρίσκοντας μέσα μου κάποια πράγματα που μου κινούν το ενδιαφέρον και με ενθουσιάζουν εξακολουθώ να είμαι δημιουργικός ασχέτως ότι βασικά αυτά είναι νόμισμα χωρίς αντίκρισμα. Αυτά τα δημιουργικά είναι μέρος αυτών που θα θελα να κάνω, αλλα πραγματικά είμαι εγκλωβισμένος πρώτα στον εαυτό μου και έπειτα στις συνθήκες στις οποίες έχει καλουπωθεί η ζωή μου ώστε να βγω έξω να τα δουλέψω.

    Η κατάπτωση, μου έκανε ζημιά επιλογών σε κρίσιμες φάσεις ζωής. Επακολούθησε ο εγκλωβισμός σε καταστάσεις στις οποίες με έσπρωξε η κατάπτωση.

    Ο νους δεν ηρεμά όμως εξακολουθεί να μην υπάρχει το υπόβαθρο εσωτερικό και εξωτερικό να κάνω τη μεγάλη αλλαγή. Διερωτόμαι πως γίνεται να στελνω αιτήσεις πρόσληψης κυρίως στο εξωτερικό ενώ φοβάμαι την αλλαγή και τα ρίσκα που συνεπάγεται κι απ την άλλη δεν είμαι ευχαριστημένος σημαντικά μ αυτό που κάνω και ψάχνω κάτι που να μου δίνει αέρα περισσότερης καταξίωσης.

    Τα χαρακτηριστικά αυτά δεν τους εμπνέουν εμπιστοσύνη για το άτομο μου κι έτσι με αμφισβητούν και βάζουν άλλους να ελέγχουν αυτα που κανω. Άλλοι με θεωρούν για τον ελάχιστο συνάνθρωπο που θα πρέπει να τον βοηθήσουν πχ βρίσκοντας του κοπέλα. Μα αν ήθελα του επιπέδου που αυτοί μου βρίσκουν θα βρισκα κι απο μόνος μου. Όμως οι επιλογες τις οποίες μου σύστηναν για καιρούς με αφήνουν να αντιληφθώ την αξία και το επίπεδο που προσδίδουν στο ατομο μου.

    Με την άλλη μιλήσαμε τηλεφωνικώς μετά που ανταλλάξαμε μηνύματα γνωριμίας στο φέις. Όμως η ομιλία, ο τόνος φωνής, αισθηματικότητα και σκέψεις της μου λένε αστο μην προχωρήσεις να τη δεις κι από κοντά.

    Όσο περνάνε τα χρόνια γινόμαστε όλο και πιο ευαίσθητοι εμείς που ήδη είμαστε ευαίσθητοι. Αρκεί έστω μια μικρή παρεξήγηση για να σε αναστατώσει.
    Η πρέπει να σε ξέρουν αρκετά καλά για να δουν το ''επίπεδό'' σου ή να το επιδεικνύεις μόνος σου .

  10. #2170
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Γυρισε ενασ φιλοσ μου που ειχε πεθανει απο τον παραδεισο τουσ περιμενω ολουσ να ξερετε ηταν ενα απο τα σχεδια που ειχα κανει και μου κλεψανε τοτε και τωρα αφου με βασανισαν πρεπει να με πληρωσουν χρησταρα παντα γεροσ κ δυνατοσ περιμενω κ τουσ αλλουσ
    Τσιπρα εισαι κωλοφαρδοσ σε αγαπαει ο θεοσ
    Σε 20 χρονια θα εχουν γυρισει ολοι σιγα σιγα
    Φιλακια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #2171
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #2172
    Quote Originally Posted by led View Post
    Η πρέπει να σε ξέρουν αρκετά καλά για να δουν το ''επίπεδό'' σου ή να το επιδεικνύεις μόνος σου .
    Και να το επιδεικνύω δεν σημαίνει πως είναι αυτό που θέλουν. Επιδεικνύοντας αυτό που μου βγαίνει ως το φυσιολογικό μου εισπράττω πράγματα που δεν θα θελα, όπως εκμετάλλευση ή αποφυγή. Αν δεν μπορώ να τους κερδίσω τουλάχιστον ας σκληρύνω.
    γιάννης

  13. #2173
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Και να το επιδεικνύω δεν σημαίνει πως είναι αυτό που θέλουν. Επιδεικνύοντας αυτό που μου βγαίνει ως το φυσιολογικό μου εισπράττω πράγματα που δεν θα θελα, όπως εκμετάλλευση ή αποφυγή. Αν δεν μπορώ να τους κερδίσω τουλάχιστον ας σκληρύνω.
    Έγραψες ότι σου κάνουν αποτυχημένα κονέ και σου αναγνωρίζουν χαμηλότερη αξία . Αφού είσαι ο εαυτός σου γιατί συμβαίνει αυτό ?

  14. #2174
    Quote Originally Posted by led View Post
    Έγραψες ότι σου κάνουν αποτυχημένα κονέ και σου αναγνωρίζουν χαμηλότερη αξία . Αφού είσαι ο εαυτός σου γιατί συμβαίνει αυτό ?
    Επειδή από μικρο παιδι έμαθα στους καλούς ανθρώπους να παριστανω κι αρα να νομίζουν οτι ειμαι το καλό παιδί, το ήσυχο παιδι, το υποδειγμα και ο καλός χαρακτήρας, δηλασή παριστανω αυτο στο οποιο αποδίδουν αξία. Κι αρα θα μου αναγνωρίσουν αυτη τη χαμηλότερη αξία και κατα συνέπεια θα μου κάνουν τα ανάλογα κονέ.

    Καποτε ένας σοφός φίλος μου είπε"άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο". Ειτε από έγνοια για απρόβλεπτες εξωτερικές συνθήκες ειτε απο αμφιβολίες δεν αφηνα τον εαυτό μου να εκφραστεί ελεύθερα κι ας έσπαγα τα μούτρα.
    γιάννης

  15. #2175
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κουραστηκα σημερα να ακουω και να διαβαζω ανοησιες χωρις να το επιζητω και να το θελω και αυτο ειναι το χειροτερο

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •