ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 215
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 215 of 258 FirstFirst ... 115165205213214215216217225 ... LastLast
Results 3,211 to 3,225 of 3862
  1. #3211
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ούτε ανθρώπινες ζωές ούτε ζώα ούτε φύση, γιατί όταν χάνονται αυτά τότε χάνεται καί ο άνθρωπος.

    Δεν λέμε νά ασχολούμαστε όλη μέρα καί όλη νύχτα με αυτό..η τηλεόραση για παράδειγμα τώρα δεν βοηθά καθόλου, προκαλεί ένα τρομερό άγχος
    Πιστεύω ότι σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς, θα έπρεπε να δίνουν χρόνο σε κάποιο σύμβουλο ψυχικής υγείας να πει 2-3 πραγματάκια στους τηλεθεατές. Λίγο τα υγειονομικά, λίγο οι πυρκαγιές, λίγο ο καύσωνας, δε θέλει και πολύ...

  2. #3212
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ούτε ανθρώπινες ζωές ούτε ζώα ούτε φύση, γιατί όταν χάνονται αυτά τότε χάνεται καί ο άνθρωπος.

    Δεν λέμε νά ασχολούμαστε όλη μέρα καί όλη νύχτα με αυτό..η τηλεόραση για παράδειγμα τώρα δεν βοηθά καθόλου, προκαλεί ένα τρομερό άγχος
    Εγω την εχω βγαλει απο την ζωη μου την τηλεοραση και τις ειδησεις...
    αλλα δεν το παιζω τελειος... εχω ελλατωματα καπνιζω... και ενα αλλο σωρο ιδιοτροπιες και φοβιες...τεσπα...

  3. #3213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Όλοι έχουμε τά ελαττώματα μας, ποιός είναι τέλειος;

  4. #3214
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Χαχαχαχχα σωστό ερώτημα

    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Μάλλον τά χρήματα που χρειαζόμαστε είναι κάποια για νά εξοφλουμε λογαριασμους... έστω.

    Όσοι έχουν πολλά θέλουν περισσότερα..

    Ύστερα βλέπεις ανθρώπους που δεν έχουν πολλά άλλα χαίρονται Με αυτά που έχουν.
    μακαρι να ηταν αυτο ...ειναι θεμα νοοτροπιας και παρακατω επιβεβαιωνει αυτο που ειπα

    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ρε φιλε οκ ! υπαρχει ενα γενικο προβλημα... δεν κατσω να ασχολουμε ολη την ημερα με αυτο...
    ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #3215
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    μακαρι να ηταν αυτο ...ειναι θεμα νοοτροπιας και παρακατω επιβεβαιωνει αυτο που ειπα
    Τα σκυλια σου τα εχεις ταισει? τα γατια σου τα εχεις ταισει? μαγειρεψες σημερα? εαν οχι πηγαινε και καντα! και ασε με εμενα ησυχο!

  6. #3216
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τα σκυλια σου τα εχεις ταισει? τα γατια σου τα εχεις ταισει? μαγειρεψες σημερα? εαν οχι πηγαινε και καντα! και ασε με εμενα ησυχο!
    Ηλία άλλαξε πλευρά και όλος ο κόσμος δεν κινείται γύρω από εσένα καλο μου !

    Έχω κοψει καιρό να ασχολουμε με εσένα καντω και εσύ επιτέλους γιατί το γεγονός ότι βλέπω αυτά που σχολιάζεις και με προσβαλεις και δεν απαντάω είναι γιατί σέβομαι την πάθηση σου και τίποτε άλλο ..

    Νοοτροπίες σχολιάζω ,αυτό θα το κάνω και αν δεν σου αρέσει κοίτα να τις αλλάξεις επιτέλους και να μην ψάχνεις να βρεις που φταίνε ΜΟΝΟ οι άλλοι γιατί και εσύ λαλιστατος είσαι για τις ζωές μας .

    Μην ασχολείσαι με τις ζωές που εκφράζουμε εδώ μέσα ώστε να μην μπορούμε και εμείς να σχολιάζουμε νοοτροπίες .

    Άντε παμε παρακάτω και παρακολούθησε μπας και καταλάβεις πολύ βασικά πράγματα που μόνο για δικό σου καλό λέγονται !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #3217
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Απειρα αλυσοδεμένα καμμένα σκυλιά σε αυλές ανακοίνωσαν σήμερα φιλοζωικές. Άνθρωποι που έφευγαν να σωσουν τα τομάρια τους και παρατούσαν τα ζώα τους. Ιδιοκτήτες σκύλων που τους έσωζαν τα σκυλιά οι εθελοντές κι εκείνοι αρνιόντοντουσαν να τα παρουν πίσω.
    Πονάει η ψυχή....δεν έχει ελπίδα ποτέ αυτός ο κοσμός.
    Έχεις απόλυτο δίκιο Ελισάβετ, είναι απάνθρωπο αυτό που κάνουν μερικοί, δεν το χωράει το μυαλό μου...
    Πώς τους πάει η καρδιά να καταδικάσουν σε τέτοιο φρικτό θάνατο τα ζώα τους;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3218
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο Ελισάβετ, είναι απάνθρωπο αυτό που κάνουν μερικοί, δεν το χωράει το μυαλό μου...
    Πώς τους πάει η καρδιά να καταδικάσουν σε τέτοιο φρικτό θάνατο τα ζώα τους;
    Γεια σου Κύκνε.....
    δεν ξερω, δεν το χωράει ο νους μου, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα φευγα απτο σπίτι και δεν θα παίρνα πρώτο το σκυλι μου. Δηλαδή βρίσκεις χρόνο να φτιάξεις βαλίτσα, να πάρεις το πανάκριβο κινητό σου ...αλλά παρατάς τον σκύλο σου δεμένο στην αυλή. Βέβαια ήταν κυρίως σκυλιά-φύλακες, σκυλιά που τα είχαν αντί για σεκιούριτι να τους φυλάνε τις βίλες....

  9. #3219
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Γεια σου Κύκνε.....
    δεν ξερω, δεν το χωράει ο νους μου, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα φευγα απτο σπίτι και δεν θα παίρνα πρώτο το σκυλι μου. Δηλαδή βρίσκεις χρόνο να φτιάξεις βαλίτσα, να πάρεις το πανάκριβο κινητό σου ...αλλά παρατάς τον σκύλο σου δεμένο στην αυλή. Βέβαια ήταν κυρίως σκυλιά-φύλακες, σκυλιά που τα είχαν αντί για σεκιούριτι να τους φυλάνε τις βίλες....
    Κι εμένα πρώτο μου μέλημα θα ήταν οι γάτες μου... Τώρα που έχω δύο είναι πιο εύκολο να τις σώσω, όταν ήταν τέσσερις αγχωνόμουν για την πιθανότητα να είμαι μόνη στο σπίτι σε φωτιά ή σεισμό γιατί δεν θα μπορούσα να τις πάρω όλες μ' ένα γρήγορο δρομολόγιο...

    Ότι και να ήταν, ακόμα και φύλακες είναι ζωντανό πλάσμα κι είναι απάνθρωπο να το αφήσεις να καεί ζωντανό, τουλάχιστον ας τα έλυναν να μπορούν να τρέξουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3220
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εμένα πρώτο μου μέλημα θα ήταν οι γάτες μου... Τώρα που έχω δύο είναι πιο εύκολο να τις σώσω, όταν ήταν τέσσερις αγχωνόμουν για την πιθανότητα να είμαι μόνη στο σπίτι σε φωτιά ή σεισμό γιατί δεν θα μπορούσα να τις πάρω όλες μ' ένα γρήγορο δρομολόγιο...

    Ότι και να ήταν, ακόμα και φύλακες είναι ζωντανό πλάσμα κι είναι απάνθρωπο να το αφήσεις να καεί ζωντανό, τουλάχιστον ας τα έλυναν να μπορούν να τρέξουν...
    Ο άνθρωπος αποδυκνείεται συχνά το χειρότερο ζώο όλων δυστυχώς...

  11. #3221
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ο άνθρωπος αποδυκνείεται συχνά το χειρότερο ζώο όλων δυστυχώς...
    Καλησπέρα Ελισάβετ...

    Έχεις απόλυτο δίκιο... Και την πληρώνουν ζώα που δεν φταίνε σε τίποτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #3222
    hlias1988
    Guest
    Εχω πληγωσει τα ποδια μου απο το πολυ περπατημα. απο την μια πλευρα φουσκαλες με νεκρο αιμα και μυριζει ασχημα, και απο την αλλη πληγη που εχει ανοιξει και βγαζει νερο...
    Αν παω σε γιατρο θα μου πει να κοψω το περπατημα, οποτε το αφηνω το θεμα να γινει σοβαρο αν γινει ποιο σοβαρο και βλεπουμε......

  13. #3223
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Ωχχ τόσο πολύ;;;; από περπάτημα;;;
    Νά πας γιατρό οπωσδήποτε καί αν μπορείς νά αγοράσεις άλλα παπούτσια. δεν κάνουν όλα..
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Εχω πληγωσει τα ποδια μου απο το πολυ περπατημα. απο την μια πλευρα φουσκαλες με νεκρο αιμα και μυριζει ασχημα, και απο την αλλη πληγη που εχει ανοιξει και βγαζει νερο...
    Αν παω σε γιατρο θα μου πει να κοψω το περπατημα, οποτε το αφηνω το θεμα να γινει σοβαρο αν γινει ποιο σοβαρο και βλεπουμε......

  14. #3224
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ωχχ τόσο πολύ;;;; από περπάτημα;;;
    Νά πας γιατρό οπωσδήποτε καί αν μπορείς νά αγοράσεις άλλα παπούτσια. δεν κάνουν όλα..
    λες να χρειαζετε γιατρο? τι μπορει να παθω?

  15. #3225
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    λες να χρειαζετε γιατρο? τι μπορει να παθω?
    Ε δεν ξέρω; Μόλυνση;
    Ετσι όπως τό περιέγραψες έκανα άσχημη εικόνα στο μυαλό μου.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •