ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 216
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 216 of 258 FirstFirst ... 116166206214215216217218226 ... LastLast
Results 3,226 to 3,240 of 3862
  1. #3226
    hlias1988
    Guest
    Απλα και εσυ να περπαταγες 2 ωρες την ημερα καθε μερα μεσα στην ζεστη το ιδιο θα παθαινες....
    το χειμωνα δεν ειχα τετοια προβληματα τωρα το καλοκαιρι με την ζεστη αρχισε.
    τεσπα.
    πηγα στο κεντρο υγειας μου βαλαν μπεταντιν και μου ειπαν να το αφησω λιγο να επουλωθουν. τι αλλο να κανω? απλα εχω συνδυασει το περπατημα με την ψυχικη υγεια και εχω κατι να κανω μεσα στην μερα... τωρα θα ξενερωσω εαν δεν παω....

  2. #3227
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Μπορείς νά κάνεις καί πάλι αλλά όχι τόσο έντονο.
    Καί νά πάρεις παπούτσια ιδανικά!
    Μπορείς νά κάνεις καί σπίτι καμία άσκηση καμία σανίδα κλπ
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Απλα και εσυ να περπαταγες 2 ωρες την ημερα καθε μερα μεσα στην ζεστη το ιδιο θα παθαινες....
    το χειμωνα δεν ειχα τετοια προβληματα τωρα το καλοκαιρι με την ζεστη αρχισε.
    τεσπα.
    πηγα στο κεντρο υγειας μου βαλαν μπεταντιν και μου ειπαν να το αφησω λιγο να επουλωθουν. τι αλλο να κανω? απλα εχω συνδυασει το περπατημα με την ψυχικη υγεια και εχω κατι να κανω μεσα στην μερα... τωρα θα ξενερωσω εαν δεν παω....

  3. #3228
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Μπορείς νά κάνεις καί πάλι αλλά όχι τόσο έντονο.
    Καί νά πάρεις παπούτσια ιδανικά!
    Μπορείς νά κάνεις καί σπίτι καμία άσκηση καμία σανίδα κλπ
    το χειμωνα που περπαταγα περπατουσα στο γηπεδο που εχει ταπιτα ειναι μαλακιά και ειναι ευθεια...
    Τωρα καλοκαιρι ξεκινησα και περπατουσα σε ασφαλτο. μαλλον απο εκει προηγηθηκε. θα το αλλαξω θα παω παλι στο γηπεδο...
    το να περπατας στην ασφαλτο ειναι πολυ δυσκολο και οχι με τοσο καλα παπουτσια.....

  4. #3229
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Μου λείψανε οι συναυλίες. Παααρα πολύ!
    απο κεινες τις παλιές, που μαζευόμασταν ένα σωρό άνθρωποι ο ένας πάνω στον άλλον χοροπηδούσαμε, τραγουδούσαμε και δεν μας ενοιαζε τίποτα. Τώρα λέει καθιστοί στις συναυλίες, με μάσκες με αποστάσεις....τι ξενέρωμα...

  5. #3230
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μου λείψανε οι συναυλίες. Παααρα πολύ!
    απο κεινες τις παλιές, που μαζευόμασταν ένα σωρό άνθρωποι ο ένας πάνω στον άλλον χοροπηδούσαμε, τραγουδούσαμε και δεν μας ενοιαζε τίποτα. Τώρα λέει καθιστοί στις συναυλίες, με μάσκες με αποστάσεις....τι ξενέρωμα...
    Πήγα σε δύο μέχρι τώρα και έχω και άλλη μία σίγουρα προγραμματισμένη .
    Είναι η πρώτη χρονιά που δεν αφήνω συναυλία για συναυλία που να μου αρέσει και ας είμαστε υπό διαφορετικές συνθήκες .

    Βέβαια προδιαθέτει και το μέρος όπου γίνεται εδώ σε εμένα και πραγματικά διασκεδάζουμε και είμαστε και χωρίς μάσκες αλλά σε ασφαλή απόσταση από τον ξένο κοσμο και όχι την παρέα μας .

    Ειλικρινά φέτος το έχουμε τόσο πολύ ανάγκη όλο αυτό που δεν με νοιάζει και δεν επισκιάζει καθόλου ούτε το κέφι μας ούτε τίποτα .

    Μόνο με την ιδέα ότι πάλι ο χειμώνας μας θα είναι βουβός από ζωντανή μουσική με κάνει να θέλω να γεμίσω μπαταρίες από όλο αυτό ακόμα πιο πολύ !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #3231
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πήγα σε δύο μέχρι τώρα και έχω και άλλη μία σίγουρα προγραμματισμένη .
    Είναι η πρώτη χρονιά που δεν αφήνω συναυλία για συναυλία που να μου αρέσει και ας είμαστε υπό διαφορετικές συνθήκες .

    Βέβαια προδιαθέτει και το μέρος όπου γίνεται εδώ σε εμένα και πραγματικά διασκεδάζουμε και είμαστε και χωρίς μάσκες αλλά σε ασφαλή απόσταση από τον ξένο κοσμο και όχι την παρέα μας .

    Ειλικρινά φέτος το έχουμε τόσο πολύ ανάγκη όλο αυτό που δεν με νοιάζει και δεν επισκιάζει καθόλου ούτε το κέφι μας ούτε τίποτα .

    Μόνο με την ιδέα ότι πάλι ο χειμώνας μας θα είναι βουβός από ζωντανή μουσική με κάνει να θέλω να γεμίσω μπαταρίες από όλο αυτό ακόμα πιο πολύ !
    Εγω κάθε καλοκαίρι πήγαινα συναυλίες και τώρα έχω δύο καλοκαίρια να ευχαριστηθώ συναυλία. Πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι και διαδυκτιακή συναυλία παρακολούθησα για να καταλάβεις....τετοια απόγνωση. Πήγα φέτος σε κάποιες, ξενέρωμα μου φάνηκε , άσε που ο Θανασάρας δεν κάνει (για τον Παπακωνσταντινού λέω) και καλύτερα που δεν κάνει γιατί να πάω στον Θανάση και να μαι με αποστάσεις δεν θα το άντεχα.

    Μου λείψανε αυτές οι κανονικές, τότε που πηγαίναμε και δεν μας ένοιαζε να αγκαλιαστούμε με όλο τον κόσμο και να χορέψουμε.

  7. #3232
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Είμαι χαμένο κορμί, κοιτάω μόνο την πάρτι μου, δουλειά δεν ψάχνω, δεν θέλω να διαβάσω για να πάρω το χαρτί πιστοποίησης. Αλλά η ζωή κάνει κύκλους θα έρθει η στιγμή που θα τα πληρώσω όλα αυτά, σοφά λέει η παροιμία όπως εστρωσες θα κοιμηθείς!

  8. #3233
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εγω κάθε καλοκαίρι πήγαινα συναυλίες και τώρα έχω δύο καλοκαίρια να ευχαριστηθώ συναυλία. Πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι και διαδυκτιακή συναυλία παρακολούθησα για να καταλάβεις....τετοια απόγνωση. Πήγα φέτος σε κάποιες, ξενέρωμα μου φάνηκε , άσε που ο Θανασάρας δεν κάνει (για τον Παπακωνσταντινού λέω) και καλύτερα που δεν κάνει γιατί να πάω στον Θανάση και να μαι με αποστάσεις δεν θα το άντεχα.

    Μου λείψανε αυτές οι κανονικές, τότε που πηγαίναμε και δεν μας ένοιαζε να αγκαλιαστούμε με όλο τον κόσμο και να χορέψουμε.
    Πως δεν κάνει ο Παπακωνσταντίνου η μια σε αυτόν ήταν και μάλιστα περάσαμε τέλεια .
    Ποιος σου είπε ότι είχαμε αποστάσεις με την παρέα μας και γενικά αυτοί που γνωρίζονταν μεταξύ τους δεν κρατούσαν καμία

    Πήγα και στην Νέγκα που κάνει περιοδεία με τα τραγούδια από την ταινία Ευτυχία σε ενορχήστρωση της Νικολακοπούλου όπου καταλαβαίνεις ότι και εκεί έγινε χαμουλης αλλά και στον Ροκο με την Ασλανίδου όπου και εκεί τα δώσαμε όλα !

    Τώρα είναι να έρθουν Θεοδωρίδου και Κότσιρας και προσπαθώ να τα κανονίσω με την δουλειά για να πάω και στα δύο .
    Σου είπα παλιά ήμουν πολύ επιλεκτική και δεν πήγαινα σε όλα ,τώρα και θέλω και περνάμε και καλά !

    Φέτος δεν πήγα σε καμία τραγωδία όπου και εκεί κάθε χρόνο πηγαίναμε .
    Δεν ξέρω μου βγήκε αλλιώς και σίγουρα είναι λόγο καραντινας .
    Το έχουμε περισσότερο ανάγκη όπως και τις διακοπές .
    Δεν τις ευχαριστήθηκα τόσο πολύ όσο ποτέ άλλοτε .

    Τελικά κάποια πράγματα όταν τα έχουμε συνέχεια δεν τα εκτιμάνε και τόσο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #3234
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πως δεν κάνει ο Παπακωνσταντίνου η μια σε αυτόν ήταν και μάλιστα περάσαμε τέλεια .
    Ποιος σου είπε ότι είχαμε αποστάσεις με την παρέα μας και γενικά αυτοί που γνωρίζονταν μεταξύ τους δεν κρατούσαν καμία

    Πήγα και στην Νέγκα που κάνει περιοδεία με τα τραγούδια από την ταινία Ευτυχία σε ενορχήστρωση της Νικολακοπούλου όπου καταλαβαίνεις ότι και εκεί έγινε χαμουλης αλλά και στον Ροκο με την Ασλανίδου όπου και εκεί τα δώσαμε όλα !

    Τώρα είναι να έρθουν Θεοδωρίδου και Κότσιρας και προσπαθώ να τα κανονίσω με την δουλειά για να πάω και στα δύο .
    Σου είπα παλιά ήμουν πολύ επιλεκτική και δεν πήγαινα σε όλα ,τώρα και θέλω και περνάμε και καλά !

    Φέτος δεν πήγα σε καμία τραγωδία όπου και εκεί κάθε χρόνο πηγαίναμε .
    Δεν ξέρω μου βγήκε αλλιώς και σίγουρα είναι λόγο καραντινας .
    Το έχουμε περισσότερο ανάγκη όπως και τις διακοπές .
    Δεν τις ευχαριστήθηκα τόσο πολύ όσο ποτέ άλλοτε .

    Τελικά κάποια πράγματα όταν τα έχουμε συνέχεια δεν τα εκτιμάνε και τόσο .
    Μήπως εννοείς τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου;
    Μεγάλες συναυλίες στην Αθήνα πάντως δεν διοργανώθηκαν αυτών που με ενδιαφέρουν με εξαιρέσεις κάποιες που ήταν με αύστηρα μέτρα ασφαλείας και γενικά ήταν ξενερωμα. Δεν σε αφήνουν καν να είσαι όρθιος!

  10. #3235
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Ετσι ,στην Αθηνα που ημουν μια εβδομαδα δεν ειδα καθολου να γινεται κατι και δεν ξερω γιατι ..

    Μπορει Σεπτεμβριο να ερθουν ,τωρα κανουν περιοδια οι περισσοτεροι και μετα επιστρεφουν στα πατρια εδάφη.

    Ναι Παπακωνσταντινου εννοω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #3236
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ετσι ,στην Αθηνα που ημουν μια εβδομαδα δεν ειδα καθολου να γινεται κατι και δεν ξερω γιατι ..

    Μπορει Σεπτεμβριο να ερθουν ,τωρα κανουν περιοδια οι περισσοτεροι και μετα επιστρεφουν στα πατρια εδάφη.

    Ναι Παπακωνσταντινου εννοω !
    Μα δεν μιλώ για τον Βασίλη παπακωνσταντινου, αυτός το ξερω οτι κάνει κάποιες.

    Ε δεν κάνουν γιατί μιλάμε για χιλιάδες κόσμου μαζεμένοι σε έναν χωρο, στην επαρχία είναι πιο ελεγχόμενα. Επίσης σε κάποιους συγκεκριμένους δεν γίνεται να σαι καθιστός. Αν είναι έτσι ακουω κ απ'το youtube είναι ξενέρωμα.

  12. #3237
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    καλέ τί ωραία που περνάγατε!
    εγώ παλι τις συναυλίες με τη φασαρία δεν τις πολυσυμπαθώ, εκεί ξενερώνω.
    αν και έχω παρακολουθήσει και των δύο Παπακωνσταντίνων.
    εμένα οι θερινοί μου λείπουν πιο πολύ. τα βότσαλα, οι πάνινες καρέκλες, τα γατιά, το αγιοκλιμα και τα γιασεμιά! χα χα

  13. #3238
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by user View Post
    καλέ τί ωραία που περνάγατε!
    εγώ παλι τις συναυλίες με τη φασαρία δεν τις πολυσυμπαθώ, εκεί ξενερώνω.
    αν και έχω παρακολουθήσει και των δύο Παπακωνσταντίνων.
    εμένα οι θερινοί μου λείπουν πιο πολύ. τα βότσαλα, οι πάνινες καρέκλες, τα γατιά, το αγιοκλιμα και τα γιασεμιά! χα χα
    εγώ λατρευω τις συναυλιες...περιμενα παντα το καλοκαιρι για να παω συναυλιες και να το ευχαριστηθω!
    και τα θερινα ειναι ωραια....αυτα λειτουργουν κανονικά

  14. #3239
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by user View Post
    καλέ τί ωραία που περνάγατε!
    εγώ παλι τις συναυλίες με τη φασαρία δεν τις πολυσυμπαθώ, εκεί ξενερώνω.
    αν και έχω παρακολουθήσει και των δύο Παπακωνσταντίνων.
    εμένα οι θερινοί μου λείπουν πιο πολύ. τα βότσαλα, οι πάνινες καρέκλες, τα γατιά, το αγιοκλιμα και τα γιασεμιά! χα χα
    Καλημέρα !

    Όλα χρειάζονται ειδικά το καλοκαίρι που ουσιαστικά γεμίζεις μπαταρίες για να αντέξεις τον χειμώνα που έρχεται και την Κλεισούρα που αναγκάστηκα βιώνεις .
    Ειδικά έτσι πως θα είμαστε και φέτος επιβάλλεται να μην αφήσουμε τίποτα που να μας αρέσει και να μην το κάνουμε .
    εγώ πάλι το καλοκαίρι προτιμώ παραστάσεις ειδικά σε αρχαιολογικούς χώρους !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #3240
    Μου την έχουν συστήσει. Καλή κοπέλα και σχετικά εμφανίσιμη. Απλά είχαμε ένα ευχάριστο καφέ. Από τον καφέ δεν προέκυψε τίποτα αισθηματικό και τίποτα που να προδιαθέτει μετεξέλιξη σε αίσθημα. Ανταλλάξαμε τηλέφωνα, όμως δεν μου βγαίνει να την πάρω να τα πούμε και να ξαναβρεθούμε για το λόγο που προείπα.
    Το ζήτημα είναι η μοναξιά.
    Θυμάμαι τον ψυχολόγο που μου λεγε, κι όντως διαπίστωσα ότι αυτό ισχύει, πως άμα είναι να προκύψει κάτι ερωτικό προκύπτει από το πρώτο, άντε από το δεύτερο, το πολύ από το τρίτο ραντεβού, κι άλλοι λένε (και μ αυτό επίσης συμφωνώ) πως τα πρώτα πέντε λεπτά είναι το παν για το πως θα εξελιχθεί μια γνωριμία.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •