ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 239
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 239 of 258 FirstFirst ... 139189229237238239240241249 ... LastLast
Results 3,571 to 3,585 of 3862
  1. #3571
    kopela93
    Guest
    Αρχίζω και πιστεύω πως τελικά η κατάθλιψη ήταν επειδή περίμενα περίοδο. Δεν ξέρω γιατί ήταν τόσο δραματικά όλα αλλά ήταν η χειρότερη φάση που πέρασα τα τελευταία 8 χρόνια μπορώ να πω με σιγουριά κιόλας!!!!!
    Ήταν όλα τόσο μαύρα. Έκλαιγα χωρίς λόγο. Νιώθω πολύ καλύτερα.
    Τόσο μαύρες σκέψεις,τόσο κλάμα. Δεν ξέρω αν θα γυρίσει.
    Δεν είμαι τέλεια αλλά δεν είμαι εκείνο το μαύρο χάλι που ήμουν, σίγουρα!
    Μου ήρθε περίοδος 4 του μηνός, σήμερα είναι έξι και είμαι πολύ πολύ καλύτερα.
    Αλλά μέχρι να έρθει η 4η του μηνός ήμουν απαίσια χάλια και μέσα στην κατάθλιψη. Νόμιζα ότι ήταν ένα τεράστιο κύμα κατάθλιψης που θα μου έπαιρνε χρόνια για να ξεπεράσω. κάτι σαν του 2012-2013
    Τώρα απλά νιώθω ότι μάλλον δεν ήταν, λάθος μου φάνηκε. Αλλά ήταν τόσο σκοτεινό που έμοιαζε πάρα πολύ.
    Ήταν αρκετά τρομακτικό σαν εμπειρία. Τις τελευταίες τρεις μέρες είμαι άρρωστη, δεν έχω κοβιντ γιατί έκανα τεστ. Αλλά δακρύζουν τα μάτια μου,φτερνιζομαι και τρέχει η μύτη μου.
    Ήθελα να κοιμηθώ αλλά δε με έπαιρνε ύπνος. Απόψε θα κοιμηθώ νωρίς. Θέλω απόλυτη ξεκούραση για να αναρρώσω. Τις προηγούμενες μέρες έκανα εξωτερικές δουλειές για ώρες, με περίοδο και με κρύωμα, όλα αυτά και νιώθω ότι είμαι πιο δυνατή έτσι. Γενικά ήμουν παραγωγική αυτές τις μέρες. έκανα πράγματα που αγαπούσα. Δεν ξέρω αν θα είμαι έτσι και τις επόμενες μέρες. Όταν κάνω κάτι χρήσιμο και όταν βοηθάω άλλους νιώθω τόσο καλά. Μπορεί να κουράζομαι μπορεί χίλια δυο άλλα νιώθω ότι αγαπάω τον εαυτό μου σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Όλοι έχουμε κρυώσει στο μεταξύ. Τι φάση κι αυτό;. Είχα δύο χρόνια ίσως και παραπάνω να αρρωστήσω.
    Ενιγουειζ.
    Τελικά τα πράγματα δεν είναι τόσο μαύρα όσο νόμιζα. Δε χρειάζεται να με φοβίζει αυτό που με φοβίζει πριν σαν σκέψη, ότι ο καθένας παλεύει για τη ζωή του, ότι δεν υπάρχει απόλυτη ένωση δύο ανθρώπων. Όλα είναι παροδικά και απλά κάνουμε πράγματα εμείς οι άνθρωποι για να νιώσουμε καλά. Δεν υπάρχει κάποιο νόημα. Είναι πολύ πιο απλά από όσο νομίζω.

  2. #3572
    Elenia781
    Guest
    εισαι στην κλημακτηριο?

  3. #3573
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Παντα χαιρομαι να σε διαβάζω ioanni2

    Αν χρειαστεί θα πετάξω,αν χρειαστεί θα κολυμπήσω όχι γιατί πάντα μπορώ αλλά η ζωή με έμαθε πως με δικά μου εφόδια θα προσπεράσω τις δυσκολίες, την απορριψη, να με λυπούντε. Οταν ο κύκλος κλείσει θα είναι μια αφορμή για να γιορτάσω, να ξεχάσω... να λυτρωθώ
    Συμφωνω... ο κύκλος κλείνει εκτός, αλλά μέσα μας μένει πληγή ανεξίτηλη. Εφόδια έχω και τα χρησιμοποιώ, θα μπορούσα όμως να τα χρησιμοποιήσω και καλύτερα. Τα ψυχολογικά, ήτοι αυτες οι πληγές, πάντα δημιουργούν μέσα μας βουνά ή μας κάνουν να χάσουμε επεισόδια ή μας έχουν στερήσει από του να γνωρίσουμε τον τρόπο. Έτσι κάπου η ζωη σταλώνει...
    γιάννης

  4. #3574
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    εισαι στην κλημακτηριο?
    Όχι.....έμμηνος ρύση

  5. #3575
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνεχιζεις τη καταληψη της συνδεσης μου απο τους κατασκοπους που μου κουβαλησες και μετα εμφανιστηκες σημερα παριστανοντας την αλαγμενη λες και απευθυνεσε σε κανενα ............ που νομιζεις οτι θα τον κοροιδευεις με ψεματα η θα παρεις πισω το παρακρατος φαντασμα που μου κουβαλησες και κατελαβε τη συνδεση μου ηνα πας να βρεις αλλο ............. να τον κοροιδευεις μια φορα με εξαπατησες δευτερη δεν εχει ξερω ξερω εγινες ερωτευμενη παραληλα με το .......... κατασκοπειας που μου κουβαλησες και τωρα ξαφνικα μετα απο τοσο καιρο επειδη η πατριδα σου τη πηρε ο .................... μετα απο τις εντολες που τους εδωσες τωρα ξαφνικα με θυμιθηκες για το συμφερον σου οπως συνηθως.

  6. #3576
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    το προεμμηνοροϊκό σύνδρομο είναι πραγματικότητα και πράγματι μπορεί να έχεις δίκαιο.

  7. #3577
    kopela93
    Guest
    Η ευγνωμοσύνη είναι το μεγαλύτερο καλό που μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου. Είναι το mindset που σε βγάζει από τη μιζέρια και σε βάζει στην ευτυχία και στην πληρότητα.
    Αν δεν είσαι ευγνώμων, ο,τι κι αν πετύχεις στη ζωή σου, δεν έχει νόημα και σκοπό.
    Είναι πάντα προτιμότερο να έχεις ευγνωμοσύνη παρά να έχεις πετύχει χίλια δυο πράγματα αλλά να μην είσαι ευγνώμων. Αυτό που θέλουμε πάνω από όλα είναι να είμαστε καλά να νιώθουμε καλά με αυτά που έχουμε στη ζωή μας. Αν δε νιώθουμε καλά, τι να τα κάνουμε τα επιτεύγματα μας;;;; Οπότε πρέπει να μάθουμε να είμαστε ευγνώμονες.
    Και με την ευγνωμοσύνη έρχονται χίλια καλά.
    Είμαι ευγνώμων λοιπόν για πολλά πράγματα. Κάποτε έλεγα πως η ακμή στο πρόσωπο μου δε θα φύγει ποτέ. Έκλαιγα. Έφυγε όμως,της πήρε χρόνια βέβαια αλλά έφυγε. Ακόμη δεν το πιστεύω ότι αποτελεί παρελθόν. Έχω ήδη συνηθίσει την καινούργια μου πραγματικότητα εδώ και δύο χρόνια χωρίς ακμή. Δεν ξέρω τι να πω. Είχα ακμή από τα 12 μου χρόνια!
    Εγώ είμαι αυτή; Μερικές φορές μένω λίγο μλκς με το ότι άλλαξα προς το καλύτερο και θέλω να είμαι ευγνώμων πιο συχνά.
    Πόσα πράγματα είπα πως ΠΟΤΈ δε θα βελτιωθούν, ποτέ δε θα έχω ένα καθαρό πρόσωπο, ποτέ δε θα χάσω κιλά, ποτέ δε θα πάρω πτυχίο, ποτέ ποτέ ποτέ. Χαχαχα
    Αστείο όμως..γιατί όλα τα πέτυχα και γιατί δεν καταλαβαίνω γιατί έλεγα έτσι;;!! Λολ
    Ποτέ είναι μεγάλη κουβέντα. Δεν έχει νόημα να το λες. Αν αλλάξουν τα πράγματα στη ζωή τότε τι θα λες;; Μα πώς; Μα τι;;; Λολ
    Κι όμως γίνεται.

  8. #3578
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Κάποτε έλεγα πως η ακμή στο πρόσωπο μου δε θα φύγει ποτέ. Έκλαιγα. Έφυγε όμως,της πήρε χρόνια βέβαια αλλά έφυγε. Ακόμη δεν το πιστεύω ότι αποτελεί παρελθόν. Έχω ήδη συνηθίσει την καινούργια μου πραγματικότητα εδώ και δύο χρόνια χωρίς ακμή. Δεν ξέρω τι να πω. Είχα ακμή από τα 12 μου χρόνια!
    Εγώ είμαι αυτή;

    Ξέρεις τι έλεγαν οι παλιοί για την ακμή ε ; Τους επαληθεύεις ! Είχαν δίκιο ! Κι εγώ είχα πολύ ακμή από τα 10.5 . Στα 13.5 μου έφυγε ! Μαντεύεις πως μου έφυγε ! Κι εσένα θα σου είχε φύγει αρκετά χρόνια νωρίτερα, αν ... πίστευες τους παλιούς !

  9. #3579
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ξέρεις τι έλεγαν οι παλιοί για την ακμή ε ; Τους επαληθεύεις ! Είχαν δίκιο ! Κι εγώ είχα πολύ ακμή από τα 10.5 . Στα 13.5 μου έφυγε ! Μαντεύεις πως μου έφυγε ! Κι εσένα θα σου είχε φύγει αρκετά χρόνια νωρίτερα, αν ... πίστευες τους παλιούς !
    Ακμή είχα από τα δώδεκα μέχρι τα είκοσι έξι. Αν εννοείς να έκανα σεξ και θα μου έφευγε, έλεος! Έκανα και δεν έφυγε !

  10. #3580
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Κι εγώ είχα πολύ ακμή από τα 10.5 . Στα 13.5 μου έφυγε ! Μαντεύεις πως μου έφυγε !
    εκανες μάσκα ομορφιάς με λεμόνι και ασπράδι αυγού?

  11. #3581
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Η ευγνωμοσύνη είναι το μεγαλύτερο καλό που μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου. Είναι το mindset που σε βγάζει από τη μιζέρια και σε βάζει στην ευτυχία και στην πληρότητα.
    Αν δεν είσαι ευγνώμων, ο,τι κι αν πετύχεις στη ζωή σου, δεν έχει νόημα και σκοπό.
    Είναι πάντα προτιμότερο να έχεις ευγνωμοσύνη παρά να έχεις πετύχει χίλια δυο πράγματα αλλά να μην είσαι ευγνώμων. Αυτό που θέλουμε πάνω από όλα είναι να είμαστε καλά να νιώθουμε καλά με αυτά που έχουμε στη ζωή μας. Αν δε νιώθουμε καλά, τι να τα κάνουμε τα επιτεύγματα μας;;;; Οπότε πρέπει να μάθουμε να είμαστε ευγνώμονες.
    Και με την ευγνωμοσύνη έρχονται χίλια καλά.
    Είμαι ευγνώμων λοιπόν για πολλά πράγματα. Κάποτε έλεγα πως η ακμή στο πρόσωπο μου δε θα φύγει ποτέ. Έκλαιγα. Έφυγε όμως,της πήρε χρόνια βέβαια αλλά έφυγε. Ακόμη δεν το πιστεύω ότι αποτελεί παρελθόν. Έχω ήδη συνηθίσει την καινούργια μου πραγματικότητα εδώ και δύο χρόνια χωρίς ακμή. Δεν ξέρω τι να πω. Είχα ακμή από τα 12 μου χρόνια!
    Εγώ είμαι αυτή; Μερικές φορές μένω λίγο μλκς με το ότι άλλαξα προς το καλύτερο και θέλω να είμαι ευγνώμων πιο συχνά.
    Πόσα πράγματα είπα πως ΠΟΤΈ δε θα βελτιωθούν, ποτέ δε θα έχω ένα καθαρό πρόσωπο, ποτέ δε θα χάσω κιλά, ποτέ δε θα πάρω πτυχίο, ποτέ ποτέ ποτέ. Χαχαχα
    Αστείο όμως..γιατί όλα τα πέτυχα και γιατί δεν καταλαβαίνω γιατί έλεγα έτσι;;!! Λολ
    Ποτέ είναι μεγάλη κουβέντα. Δεν έχει νόημα να το λες. Αν αλλάξουν τα πράγματα στη ζωή τότε τι θα λες;; Μα πώς; Μα τι;;; Λολ
    Κι όμως γίνεται.
    Πραγματικά πολύ θετικό και πολύ αισιόδοξο το ποστ σου. Το διάβασα μετά προσοχής!
    Το ζήτημα είναι να μαστε ευγνώμονες με μας, δηλαδή μέσα μας πάντα να μαστε χαρούμενοι γι' αυτό που είμαστε. Οι αποτυχίες, μας ρίχνουν, όμως έχουμε βρει τους τρόπους, ίσως ήδη πλέον αυτοματοποιημένα κι ασυναίσθητα, να ξανακάνουμε την προσπάθεια. Αρκετά πράγματα που θεωρούσαμε για μας ακατόρθωτα, τώρα τα βιώνουμε.
    γιάννης

  12. #3582
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πραγματικά πολύ θετικό και πολύ αισιόδοξο το ποστ σου. Το διάβασα μετά προσοχής!
    Το ζήτημα είναι να μαστε ευγνώμονες με μας, δηλαδή μέσα μας πάντα να μαστε χαρούμενοι γι' αυτό που είμαστε. Οι αποτυχίες, μας ρίχνουν, όμως έχουμε βρει τους τρόπους, ίσως ήδη πλέον αυτοματοποιημένα κι ασυναίσθητα, να ξανακάνουμε την προσπάθεια. Αρκετά πράγματα που θεωρούσαμε για μας ακατόρθωτα, τώρα τα βιώνουμε.
    Ναι. Δεν είναι ότι προσπάθησα να είμαι θετική στα πράγματα. Είναι ότι τα βιώματα αυτό αποδεικνύουν....ότι αν δεν είμαστε ευγνώμονες την κάτσαμε τη βάρκα. Θα μαστε δυστυχισμένοι. Γι'αυτό και μπορούμε να εξασκήσουμε την ευγνωμοσύνη και γι'αυτό ακόμα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες ������❤️

  13. #3583
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ναι. Δεν είναι ότι προσπάθησα να είμαι θετική στα πράγματα. Είναι ότι τα βιώματα αυτό αποδεικνύουν....ότι αν δεν είμαστε ευγνώμονες την κάτσαμε τη βάρκα. Θα μαστε δυστυχισμένοι. Γι'αυτό και μπορούμε να εξασκήσουμε την ευγνωμοσύνη και γι'αυτό ακόμα πρέπει να είμαστε ευγνώμονες ������❤️
    Συμφωνω, πρεπει να ειμαστε ευγνωμονες. Αλλα και το "θελω" ειναι μεγαλη κινητηριος δυναμη. Δεν νομιζω να ημουν πραγματικα ευτυχισμενος αν δεν κυνηγουσα συνεχεια πραγματα, μικρα πραγματα, οπως το επομενο βιβλιο που θα διαβασω για να αποκομισω γνωση στο ταδε. Φυσικα και ολα ειναι ματαια σε αυτο τον κοσμο. Βρισκεις ισορροπιες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #3584
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ακμή είχα από τα δώδεκα μέχρι τα είκοσι έξι. Αν εννοείς να έκανα σεξ και θα μου έφευγε, έλεος! Έκανα και δεν έφυγε !
    Δεν φεύγει με ... μία. Θέλει πολύ ! Εμένα έφυγε . Άρχισε να ανταποκρίνεται αμέσως με τις πρώτες, αύξησα τη δόση και βελτιωνόταν συνεχώς. Μετά κρατούσα ψηλά και τη ... δόση συντήρησης και δεν ξαναβγήκε ποτέ.

  15. #3585
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν φεύγει με ... μία. Θέλει πολύ ! Εμένα έφυγε . Άρχισε να ανταποκρίνεται αμέσως με τις πρώτες, αύξησα τη δόση και βελτιωνόταν συνεχώς. Μετά κρατούσα ψηλά και τη ... δόση συντήρησης και δεν ξαναβγήκε ποτέ.
    τωρα που δεν εχεις να πάρεις τη δόση σου γέμισες σπυριά ε? πικρα. Ξερουν οι παλιοι ...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •