ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 130
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 130 of 258 FirstFirst ... 3080120128129130131132140180230 ... LastLast
Results 1,936 to 1,950 of 3862
  1. #1936
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγω θα φυγω σημερα απο τη δουλεια στις 9 αλλα δεν θα παρω το αυτοκινητο γιατι δεν θα μπορεσω να φυγώ. Θα πρεπει να παω Ακροπολη με τα ποδια και μα παρω απο εκει μετρο Αγορασα και ενα κουτι riopan να εχω μαζι μου και οσο πιο γρηγορα φτάσω Ακροπολη τοσο καλυτερα θα ειναι
    Δεν το συζητώ για αυτοκίνητο,αν και οδηγό χρονια και άνετα μπορώ να πω ειδικά Θεσσαλονίκη ,εδω εσεις ειστε πολυ νευρικοι στη οδηγηση σας ....
    Έχετε μια καταπληκτική εφαρμογή με ταξί και δεν υπαρχει λογος για επιπλεον άγχος.......
    Σήμερα ήμουν Μοναστηράκι και Θησείο και πραγματικά στεναχωρεθηκα.....άλλες εποχές δεν μπορούσες όχι απλώς να περάσεις από εκεί Ιουλιο μηνα απο τους τουριστες αλλά ούτε να σταθείς και φέτος ήταν άδεια.....

  2. #1937
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    ntinti τη Πεμπτη το απογευμα στις 7 σιγουρα στη Πανεπιστημιου θα εχει διαδηλωση οποτε απεφυγε τα περιξ Ομονοια Συνταγμα, Ευαγγελισμο, Εξαρχεια. Εδω η οδηγηση ειναι αν τυχον αφησεις ενα αυτοκινητο κενο μπροστα για ασφαλεια αυτοματως να καταληφθει το κενο και να κοψεις κιολας αν χρειάζεται για να τον βοηθησεις να μπει πιο ευκκολα. Το 90% εδω περα το διπλωμα το πηρανε νυχτα με λαδωμα

  3. #1938
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    ntinti τη Πεμπτη το απογευμα στις 7 σιγουρα στη Πανεπιστημιου θα εχει διαδηλωση οποτε απεφυγε τα περιξ Ομονοια Συνταγμα, Ευαγγελισμο, Εξαρχεια. Εδω η οδηγηση ειναι αν τυχον αφησεις ενα αυτοκινητο κενο μπροστα για ασφαλεια αυτοματως να καταληφθει το κενο και να κοψεις κιολας αν χρειάζεται για να τον βοηθησεις να μπει πιο ευκκολα. Το 90% εδω περα το διπλωμα το πηρανε νυχτα με λαδωμα
    Ναι το διαπίστωσα αυτό με τις αποστάσεις όταν χθες το πρωί κομματιαστικαν στην Αττική οδό 4 αυτοκίνητα ...που? Στην Αττική οδό ,που ο δρόμος είναι πίστα αεροδρομίου ,αλλά κλασικά αν δεν κρατάς αποστάσεις γίνεσαι φυσαρμόνικα....
    Ευτυχώς σε αυτές τις περιοχές δεν πηγαίνω ειδικά μόνη μου..Την γλύτωσα...

  4. #1939
    Meditation
    Guest
    Όση ανασφάλεια και αν αισθάνεσαι,

    έχεις ΔΥΝΑΜΗ χαρακτήρα!

    Γι'αυτό και δεν λυγίζεις, γι'αυτό και δεν μασάς όταν προσπαθούν να σε πείσουν πως κάτι δεν πάει καλά με τη ζωή σου.

    Τους διαγράφεις, και συνεχίζεις πάλι το δικό σου δρόμο!
    Δεν ρώτησα κανέναν να μου πει αν η επιλογή μου είναι φυσιολογική και αν σας αρέσει.

    Έτσι είμαι εγώ και αν φαίνομαι αντίπαλος εύκολος και απλός
    μπροστά σας θα με βρείτε γιατί είμαι άνθρωπος δυνατός.

  5. #1940
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Γυρισα σπιτι και βρηκα τον υπολογιστη ανοιχτο και δε μου εβγαλε οθονη password. Δεν ξερω πως γινονται αυτα τα θαυματα.

  6. #1941
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Λεσβιες συζηταγαν για την "πρωτη τους φαση" με γυναικα στα παγκακια της Ερμου. Στα ιδια παγκακια που η κοινωνια συσπειρωθηκε εναντιον μου.

  7. #1942
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Λεσβιες συζηταγαν για την "πρωτη τους φαση" με γυναικα στα παγκακια της Ερμου. Στα ιδια παγκακια που η κοινωνια συσπειρωθηκε εναντιον μου.
    Φιλε αν πραγματικα πιστευεις πως ο αγνωστος κοσμος για σένα ασχολειται μαζί σου κανεις λάθος. Απο την αλλη εσυ καθεσαι και ασχολεισαι με αγνωστους το θεωρεις φυσιολογικο για παραδειγμα να ακους τι λενε δυο λεσβίες ή το οτι ο μαυρος πηδαει Ελληνιδα ή οτι ο Πακιστανος χτυπάέι πιπινι; Τι σε νοιαζει δηλαδη το τι κανουν οι αντιστοιχοι άνθρωποι; Σου τρωνε το φαγητο σου ή σου στερουν την ευτυχία;
    Μην φορτωνεις ρε φιλε στην κοινωνια την μοναξιά σου, ειτε θα εξελιχθεις και θα την ακολουθησεις για να καρπωθείς κάτι και εσύ, είτε θα της πηγαινεις κοντρα με αποτελεσμα να πληγωνεσαι βαθια μεσα σου ο ιδιος. Ειναι θεμα επιλογης καθαρά Διαλεξε τι θα παρεις....

    Και ναι οκ μπορεις να μου πεις πως δεν εισαι πληγωμένος αλλά να σου πω κατι αν δεν ήσουν δεν θα ασχολιοσουν συνεχως με τον ξενο κοσμο το τι κανουν το πως συμπεριφερονται οι γυναικες κτλ. Κανε κατι για τη παρτι σου ρε φιλε πηγαινε σε ενα σταδιο και τρεξε λιγο, κανε λιγο καλισθαινικη γυμνααστική που δεν κοστιζει τιποτα γιατι μπορεις να την κανεις δωρεαν παντου για να ξεκολλησεις λιγο.Εχει κολλησει η βελονα οι γυναικες, οι λεσβιες, οι ετσι, οι μπηξε, οι δειξε....βγες λιγο απο αυτο το φαυλο κυκλο δεν τον βλεπεις πως σε σκοτωνει μερα με τη μερα;

  8. #1943
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και εγω θα γουσταρα στη ζωη μου μια γυναικα χωρις αναστολές, ε δεν υπαρχει τι να κανω να αρχιζω να τις βριζω συλλήβδην δηλαδη; Δεν παει έτσι...

  9. #1944
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Το φαινόμενο Πυγμαλίων στην ψυχολογία αναφέρεται στο γεγονός ότι οι προσδοκίες που έχουμε από τους άλλους πρέπει να εκπληρωθούν. Όχι μόνο οι προσδοκίες που έχεις από τον εαυτό σου, αλλά και όσες έχεις από τους άλλους. Αν εσύ πιστεύεις ότι κάποιος θα σε ξεγελάσει, θα αρχίσεις να συμπεριφέρεσαι με δυσπιστία απέναντι σε αυτό το πρόσωπο και είναι πολύ πιθανό τελικά αυτό το πρόσωπο να απομακρυνθεί από εσένα. Αν, αντίθετα, εσύ εμπιστεύεσαι κάποιον και του δείχνεις την εμπιστοσύνη σου μακροπρόθεσμα, πιθανότατα το πρόσωπο αυτό θα ανταποκριθεί σε αυτή την εμπιστοσύνη.

    Πιστευω οτι συμπεριφερομαι με δυσπιστια λογω του attachment type μου που ειναι μεταξυ anxious και fearful λογω της κακοποιησης που εχω δεχθει απο γονεις, δασκαλους, συμμαθητες, αλλα και μεσα στο διαδικτυο, και απο την κοινωνια γενικα.

    Επισης υποψιαζομαι οτι οι συντακτες του σαιτ με διαβαζουν.

  10. #1945
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φιλε αν πραγματικα πιστευεις πως ο αγνωστος κοσμος για σένα ασχολειται μαζί σου κανεις λάθος. Απο την αλλη εσυ καθεσαι και ασχολεισαι με αγνωστους το θεωρεις φυσιολογικο για παραδειγμα να ακους τι λενε δυο λεσβίες ή το οτι ο μαυρος πηδαει Ελληνιδα ή οτι ο Πακιστανος χτυπάέι πιπινι; Τι σε νοιαζει δηλαδη το τι κανουν οι αντιστοιχοι άνθρωποι; Σου τρωνε το φαγητο σου ή σου στερουν την ευτυχία;
    Μην φορτωνεις ρε φιλε στην κοινωνια την μοναξιά σου, ειτε θα εξελιχθεις και θα την ακολουθησεις για να καρπωθείς κάτι και εσύ, είτε θα της πηγαινεις κοντρα με αποτελεσμα να πληγωνεσαι βαθια μεσα σου ο ιδιος. Ειναι θεμα επιλογης καθαρά Διαλεξε τι θα παρεις....

    Και ναι οκ μπορεις να μου πεις πως δεν εισαι πληγωμένος αλλά να σου πω κατι αν δεν ήσουν δεν θα ασχολιοσουν συνεχως με τον ξενο κοσμο το τι κανουν το πως συμπεριφερονται οι γυναικες κτλ. Κανε κατι για τη παρτι σου ρε φιλε πηγαινε σε ενα σταδιο και τρεξε λιγο, κανε λιγο καλισθαινικη γυμνααστική που δεν κοστιζει τιποτα γιατι μπορεις να την κανεις δωρεαν παντου για να ξεκολλησεις λιγο.Εχει κολλησει η βελονα οι γυναικες, οι λεσβιες, οι ετσι, οι μπηξε, οι δειξε....βγες λιγο απο αυτο το φαυλο κυκλο δεν τον βλεπεις πως σε σκοτωνει μερα με τη μερα;
    Εγραψα εγω οτι με ενοχλησαν οι λεσβιες; Παρερμηνευεις το υφος μου. Μου ειναι ευχαριστο να παρακολουθω τους διαλογους των αλλων. Πιο ευχαριστο απο το να βλεπω μια ταινια, γιατι ειναι αληθινοι. Μου αρεσει να μελετω τους ανθρωπους. Ισως πρεπει να γινω ανθρωπολογος.

  11. #1946
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Όση ανασφάλεια και αν αισθάνεσαι,

    έχεις ΔΥΝΑΜΗ χαρακτήρα!

    Γι'αυτό και δεν λυγίζεις, γι'αυτό και δεν μασάς όταν προσπαθούν να σε πείσουν πως κάτι δεν πάει καλά με τη ζωή σου.

    Τους διαγράφεις, και συνεχίζεις πάλι το δικό σου δρόμο!
    Δεν ρώτησα κανέναν να μου πει αν η επιλογή μου είναι φυσιολογική και αν σας αρέσει.

    Έτσι είμαι εγώ και αν φαίνομαι αντίπαλος εύκολος και απλός
    μπροστά σας θα με βρείτε γιατί είμαι άνθρωπος δυνατός.
    "Όταν θέλεις μπορείς"
    Αυτή σκέψη μου ήρθε σήμερα πρωϊνιάτικα.
    Απλά πρέπει να κινήσουμε μέσα μας τη δύναμη τη δεδομένη στιγμή αφήνοντας τον εαυτό μας ελεύθερο να δράσει.
    Αν αυτό το κάνουμε κανόνα θα επιτύχουμε σε πολλά κυρίως σε αυτά που φοβόμασταν. Δεν λέω νομίζαμε πως δεν θα τα κατάφερουμε διότι πίσω από αυτό κρύβεται ο φόβος.
    Αυτό το προσθέτω στο δικό έστω κι αν δεν ξέρω το λόγο που το έγραψες.
    γιάννης

  12. #1947
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,754
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγραψα εγω οτι με ενοχλησαν οι λεσβιες; Παρερμηνευεις το υφος μου. Μου ειναι ευχαριστο να παρακολουθω τους διαλογους των αλλων. Πιο ευχαριστο απο το να βλεπω μια ταινια, γιατι ειναι αληθινοι. Μου αρεσει να μελετω τους ανθρωπους. Ισως πρεπει να γινω ανθρωπολογος.
    οχι, δεν πρεπει να γινεις ανθρωπολογος. γιατι οι ανθρωπολογοι μελετουν. εσυ, εχεις βαλει τα στενα κουτακια σου, που προκυπτουν απο τον στενομυαλο, μισογυνικο, μισανθρωπικο τροπο σκεψης σου, και κρυφακους για να κατακρινεις και να απορριπτεις αυτους που δεν χωρανε στα μικρα κουτακια σου.
    αυτο δεν ειναι επιστημονικος τροπος ειναι η παρθενοπιπιτσα του κατηχητικου που κουτσομπολευει τους υπολοιπους..

  13. #1948
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Κι εκεί που πας να πιάσεις ποντικάκια, συνάντησες μια γάτα. Φαντάσου τι έχει να γίνει μετά.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  14. #1949
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγραψα εγω οτι με ενοχλησαν οι λεσβιες; Παρερμηνευεις το υφος μου. Μου ειναι ευχαριστο να παρακολουθω τους διαλογους των αλλων. Πιο ευχαριστο απο το να βλεπω μια ταινια, γιατι ειναι αληθινοι. Μου αρεσει να μελετω τους ανθρωπους. Ισως πρεπει να γινω ανθρωπολογος.
    Αλλο αντικειμενο ειναι η καταγραφή και αλλο η κριτικη. Εσύ δεν καταγράφεις απλά αλλα κατακρινεις συμπεριφορες τις οποιες μαλιστα τις παρουσιαζεις ως γενικο κανονα για ενα φυλο.Σαν να λεμε για παράδειγμα πως επειδη πχ μια γυναικα της ΔΙΑΣ εξεφτελισε καποιον και τον κακοποιησε ότι όλες οι γυναικες που ειναι στη ΔΙΑΣ ενεργούν κατά αυτό το τρόπο Εχεις παρουσιασει αρκετες φορές ένα τυχαιο γεγονος ως τον γενικο κανονα.

  15. #1950
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Agender. Bigender. Pangender. Androgynous. Neutrois. Demigender. Και χιλιάδες άλλες μορφές και δηλώσεις του φύλου. Κι εδώ μέσα γίνεται το πανηγύρι της σχέσης των δύο κυρίαρχων.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •