Πίσω από το γόνατο υπάρχει πρήξιμο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 128
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    «Εννοείται πως μετά πήρα τηλέφωνο και έκανα παράπονο και την επόμενη φορά δεν τόλμησε ούτε να με κοιτάξει.»

    Εχεις αυτο το θαρρος ομως. Εγω αφησα τους βασανιστες να ξαναβασανισουν. Σκεψου μπορει να αρρωστησει η μανα μου και να ερθουν αυτοι να την μεταφερουν. Πολυ θελει ο ανθρωπος να γινει φονιας;

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    «Εννοείται πως μετά πήρα τηλέφωνο και έκανα παράπονο και την επόμενη φορά δεν τόλμησε ούτε να με κοιτάξει.»

    Εχεις αυτο το θαρρος ομως. Εγω αφησα τους βασανιστες να ξαναβασανισουν. Σκεψου μπορει να αρρωστησει η μανα μου και να ερθουν αυτοι να την μεταφερουν. Πολυ θελει ο ανθρωπος να γινει φονιας;
    Γιατι δεν κάνεις κι εσύ καποια βηματα για να διεκδικεις καλύτερη μεταχείρηση για τον εαυτο σου;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Γιατι δεν κάνεις κι εσύ καποια βηματα για να διεκδικεις καλύτερη μεταχείρηση για τον εαυτο σου;
    Δηλαδη; ,,,

  4. #34
    Antonis8
    Guest
    Πχ θα μπορουσες κι εσύ να υποβαλεις τηλεφωνικά καποιο πάραπονο, να υπερασπιζεσαι γενικά τον εαυτό σου. Πριν μερικά χρόνια ήμουν κι εγώ έτσι, δεν ήθελα να προκαλω και επειδή μενω σε χωριό ,φοβομουν πάρα πολύ οτι θα με σχολιάζουν κλπ. Μέχρι που καταλαβα ότι θα μιλάνε για μένα με άσχημο τροπο ανεξάρτητα απο τις πραξεις μου. Οποτε αρχισα να τους κραζω κι εγώ και να υπερασπιζομαι τον εαυτό μου. Προτιμω να με λένε τρελό, απο το να δεχομαι αγογγυστα τις κουτοπονηριες τους. Βέβαια εγώ το πάω στο άλλο άκρο και αναλωνομαι αρκετά με τέτοια περιστατικα,πρεπει να μαθω να διαχειριζομαι καλύτερα την αγανάκτηση μου σε τέτοια θέματα γιατί δεν με οδηγεί παντα σε κακό δρόμο. Οταν έκανα καταγγελια στους γείτονες για φολα,μου έκανε μια μηνυση παρωδια ο πρωην πρόεδρος του χωριού που είναι συγγενης τους και με κυνηγουσε επι μια βδομάδα παρανομα η αστυνομία ενώ το αυτοφορο λήγει στη μια μέρα. Με επαιρνε ο αξιωματικος υπηρεσιας κάθε μέρα τηλέφωνο,ακόμα και στη μια το βραδυ. Του ειπα τα εξής: "αν θες να κάνεις τον μάγκα,όχι σε μένα,δεν είμαι χθεσινος,αν με βρεις ποτε ,να με συλλαβεις, αύριο όμως πάνω στον εισαγγελέα να καταγγειλω το ότι με καταδιωκεις παρανομα". Και όντως πηγα στον εισαγγελέα και ενημέρωσα και τον διοικητή του και το μπατσακι,που προφανώς είχε λαδωθει,το βουλωσε μετά,δεν με ξαναενοχλησε. Αυτό βέβαια θα μπορουσε να με βάλει σε μπελαδες,γιατί πολλοι απο αυτούς είναι υποκοσμος και επικινδυνοι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πχ θα μπορουσες κι εσύ να υποβαλεις τηλεφωνικά καποιο πάραπονο, να υπερασπιζεσαι γενικά τον εαυτό σου. Πριν μερικά χρόνια ήμουν κι εγώ έτσι, δεν ήθελα να προκαλω και επειδή μενω σε χωριό ,φοβομουν πάρα πολύ οτι θα με σχολιάζουν κλπ. Μέχρι που καταλαβα ότι θα μιλάνε για μένα με άσχημο τροπο ανεξάρτητα απο τις πραξεις μου. Οποτε αρχισα να τους κραζω κι εγώ και να υπερασπιζομαι τον εαυτό μου. Προτιμω να με λένε τρελό, απο το να δεχομαι αγογγυστα τις κουτοπονηριες τους. Βέβαια εγώ το πάω στο άλλο άκρο και αναλωνομαι αρκετά με τέτοια περιστατικα,πρεπει να μαθω να διαχειριζομαι καλύτερα την αγανάκτηση μου σε τέτοια θέματα γιατί δεν με οδηγεί παντα σε κακό δρόμο. Οταν έκανα καταγγελια στους γείτονες για φολα,μου έκανε μια μηνυση παρωδια ο πρωην πρόεδρος του χωριού που είναι συγγενης τους και με κυνηγουσε επι μια βδομάδα παρανομα η αστυνομία ενώ το αυτοφορο λήγει στη μια μέρα. Με επαιρνε ο αξιωματικος υπηρεσιας κάθε μέρα τηλέφωνο,ακόμα και στη μια το βραδυ. Του ειπα τα εξής: "αν θες να κάνεις τον μάγκα,όχι σε μένα,δεν είμαι χθεσινος,αν με βρεις ποτε ,να με συλλαβεις, αύριο όμως πάνω στον εισαγγελέα να καταγγειλω το ότι με καταδιωκεις παρανομα". Και όντως πηγα στον εισαγγελέα και ενημέρωσα και τον διοικητή του και το μπατσακι,που προφανώς είχε λαδωθει,το βουλωσε μετά,δεν με ξαναενοχλησε. Αυτό βέβαια θα μπορουσε να με βάλει σε μπελαδες,γιατί πολλοι απο αυτούς είναι υποκοσμος και επικινδυνοι.
    Εγω στα ειπα τι τραβηξα με τους Αλβανους που ειδοποιουσαν καποιον να ερχεται και να με διωχνει βαζοντας το σκυλι του να επιτιθεται στο δικο μου . Ειχα παρει τηλεφωνο στην αστυνομια γιατι ειναι παρανομο να τον βγαζει χωρις λουρι - σκεφτηκα οτι μονο ετσι μπορει να του κανουν κατι. Η αστυνομικος μου απαντησε "Γιατι μας το λετε εμας; Παρτε τη φιλοζωικη.". Οταν της εξηγησα οτι μονο η αστυνομια ειναι υπευθυνη για την επιβολη του νομου, ειπε καλα (αλλα με υφος σαν να ελεγε καλα κρασια) και ζητησε τα στοιχεια μου προφανως για να με καταχωρησει σε καποια λιστα ατομων που ενοχλουν χωρις λογο την αστυνομισ.
    Η οικογενεια μου απο την αλλη πηρε το μερος των κακοποιων, κι εγω να εκανα τι; Να πηγαινε σε εναν εισαγγελεα; Τι μπορουσα να αποδειξω;
    Βεβαια απο να τους αφησω να με καταδιωκουν οτιδηποτε θα ηταν καλυτερο. Αλλα δεν ξερω, ειναι η δειλια, ειναι οτι νιωθω παντα οτι εγω φταιω οταν μου επιτιθενται;
    Στην πρωτη φαση της ιστοριας, που επεσαν επανω μου τα σκυλια και χτυπησα, ειπα θα του κανω μηνυση, και η μανα μου αμεσως πεταχτηκε γουρλωνοντας τα ματια της και ειπε "δεν ξερω, εγω δεν ειχα ποτε τετοια μπλεξιματα" για να με κανει να νιωσω ενοχη. Δεν ημουν θυμα καποιου που μου προξενησε βλαβη, αλλα "ειχα μπλεξιματα". Κατι κακο εκανα δηλαδη.
    Λοιπον αμα μεγαλωνεις ετσι, μετα σε παιρνουν νουμεραδα ολοι...

  6. #36
    Antonis8
    Guest
    Αν μεγαλωσες με αυτές τις συνθήκες,ναι ,ειναι αρκετά δύσκολο να το νικησεις. Το τοξικό οικογενειακό περιβάλλον είναι ο,τι χειρότερο.

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Τελικά ήρθε ο γιατρός μου και μου λέει ότι δεν μοιάζει με θρόμβωση ούτε με ανευρυσμα αλλά αν θέλω τη Δευτερα να πάω να μου δώσει παραπεμπτικο για ένα τριπλεξ. Μέχρι τη Δευτέρα ποιος ζει ποιος πεθαινει. Φοβαμαι ότι είναι ανευρυσμα.

    Μου είπε επίσης ότι αν με τσιμπησε τσιμπουρι είναι επικινδυνο και θέλει να συνεχισω την αντιβιωση για τέσσερις ακόμα μέρες.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τελικά ήρθε ο γιατρός μου και μου λέει ότι δεν μοιάζει με θρόμβωση ούτε με ανευρυσμα αλλά αν θέλω τη Δευτερα να πάω να μου δώσει παραπεμπτικο για ένα τριπλεξ. Μέχρι τη Δευτέρα ποιος ζει ποιος πεθαινει. Φοβαμαι ότι είναι ανευρυσμα.

    Μου είπε επίσης ότι αν με τσιμπησε τσιμπουρι είναι επικινδυνο και θέλει να συνεχισω την αντιβιωση για τέσσερις ακόμα μέρες.
    Τι ανευρυσμα βρε, τιποτα δεν ειναι. Μην πας τωρα με τον ιο για τριπλεξ.

  9. #39
    Antonis8
    Guest
    Nai,το ξέρω ότι κινδυνευω έτσι, θα πρεπει να κατεβω κεντρο και εκει έχει σημειωθει το δευτερο επιβεβαιωμενο κρούσμα στο νησί. Θα δω πώς θα παει, ελπιζω να ξεφουσκωσει εντελως για να μην χρειαστει να παω.

    Νομίζω παντως οτι έχω κολλήσει ήδη τον ιό γιατί εχω ελαφρά τάση για βηχα.

    Ξέρει κανείς αν το augmentin είναι κίτρινο οταν το κοψεις στη μέση? Στο κουτί έχω το τελευταίο χαπι, θα πρεπει να παρω απο το φαρμακείο για τις επομενες μέρες,αλλά τώρα είναι η ώρα για τη δόση μου. Αυτό το χαπι το είχα αφήσει έξω απο το κουτί και φοβαμαι μηπως χάλασε και παθω τιποτα αν το παρω. Το εκοψα στη νεση για να μπορεσω να τα καταπιω γιατί είναι μεγάλα.

  10. #40
    Antonis8
    Guest
    Δεν φεύγει. Φοβάμαι ότι θα πάθω πνευμονική εμβολή ή καρδιακή προσβολή επειδή θα πάει ο θρόμβος στους πνεύμονες. Διάβασα ότι το μελανιασμα είναι ενδεικτικό θρόμβωσης. Πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εκτός κι αν πάω επείγοντα να μου κάνουν εξετάσεις για d dimmers. Αλλά είναι και ο κωλοιός. Φοβάμαι ότι θα πάθω κάτι μες στον ύπνο μου.

  11. #41
    george1520
    Guest
    Που διάβασες?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εγω εχω δει φωτογραφιες θρομβωσης και δεν εχουν καμια σχεση με τις επιφανειακες μελανιτσες του Αντωνη.

  13. #43
    Antonis8
    Guest
    Σε ένα σάιτ,δεν θυμάμαι ποιο.

    Έχω όλα τα συμπτώματα δυστυχώς,με πιάνει και κάτι σαν μερμυγκιασμα. Ελπίζω απλά να μην πάει στους πνεύμονες ή την καρδιά.

    Αν είναι από το τσίμπημα γιατί δεν έχει φύγει τόσες μέρες; Και αρχικά ήταν και ερυθρό και με φαγουριζε,δεν έδωσα σημασία γιατί είχα το αυτί μου. Μακάρι να μην είναι θρόμβωση. Προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμος. Διάβασα πάντως ότι δεν είναι πάντα εμφανή τα συμπτώματα της θρόμβωσης,αν είναι εν τω βάθει μπορεί να μην έχεις και κανένα σύμπτωμα.

    Σήμερα με είδε ο παλιός μου γιατρός. Πήρα μετά τον άλλο γιατρό που με βλέπει τους τελευταίους μήνες,του είπα τι έχω και ότι ήδη με είδε ο άλλος γιατρός και παρεξηγήθηκε. Ο γιατρός που ήρθε σήμερα μου έφερε και κάτι συνταγές που ήθελα και μου πήρε μόνο είκοσι ευρώ για δυο φορές που έχει έρθει στο σπίτι (χωρίς απόδειξη βεβαια. Δεν κρατουσα άλλα μετρητά πανω μου,του είπα αν θέλει να του κάνω μια μεταφορά και δεν ήθελε οπότε θα του δωσω τα υπόλοιπα όταν πάω να μου γράψει τις εξετάσεις μου) , ο άλλος θα μου έπαιρνε σίγουρα πενηνταρικο ,μπορεί και παραπάνω. Έχει σπαστει από την τελευταία φορά που πήγα στο ιατρείο του,ήταν τότε με τον ίλιγγο,τον είχα πάρει τηλέφωνο το πρωί και του λέω έχω αυτά και αυτά τα συμπτώματα,με κατατρομαξε και μου λέει έλα αμέσως να σου κάνω καρδιογράφημα, πάνω στον πανικό μου έφυγα με 30 ευρώ στην τσέπη ίσα ίσα για το ταξί. Του είπα ότι θα τον πληρώσω την επόμενη φορά, άλλες φορές δεν μου ζήτησε λεφτά, αλλά μάλλον σπαστηκε για αυτό γιατί σήμερα που τον πήρα μου την είπε και λέει "δεν θέλω τα λεφτά σου αν αυτό νομίζεις". Όλο αυτό το διάστημα με βάζει να πηγαίνω συνεχεια στο ιατρείο του και πάντα του άφηνα τριανταρι χωρίς απόδειξη και χωρίς να μου κάνει τίποτα. Ακόμα και οδηγίες για χάπια,δεν ήθελε να μου δίνει από το τηλέφωνο, ακόμα και κάτι απλό όπως το μαγνήσιο που μου είπε να παίρνω. Και για να πάω στο ιατρείο του έπρεπε να πληρώνω και ταξί και δεν με βολευε ,ήταν επιτακτικος όμως και έλεγε πάντα "θα ερθεις στο ιατρείο να τα πούμε από κοντά" και δεχόταν πληρωμή χωρίς απαραίτητα να μου κάνει κάτι. Δεν λέω ,σίγουρα με βοήθησε, και είχαμε συχνά καθημερινή επικοινωνία απο το βαιμπερ, αλλά έγινε πολύ αγενής στην πορεία, άρχισε ξαφνικά να μου μιλάει στο πληθυντικό και μου λέει "θέλετε να έρθω να σας εξετασω; Αλλιώς μην με καλείτε". Πριν πάρω τον άλλο γιατρό,τον είχα ρωτήσει αν μπορεί να μου φέρει εκείνος τις συνταγές στο σπίτι και μου είπε ότι κάνει επισκέψεις μόνο για επείγοντα. Σήμερα τον πήρα να του πω αν θεωρεί το ποδι επείγον και έπαθε όλο αυτό το αμόκ. Λες και εν μέσω του ιού του είναι δύσκολο να δώσει μια ιατρική συμβουλή από το τηλέφωνο ή να με καθοδηγήσει εφόσον με έβλεπε δυο φορές την εβδομάδα για τρεις μήνες.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αμα παρεξηγηθηκε ξυδακι.

    "Διάβασα πάντως ότι δεν είναι πάντα εμφανή τα συμπτώματα της θρόμβωσης,αν είναι εν τω βάθει μπορεί να μην έχεις και κανένα σύμπτωμα."

    Διαγνωση γινεται με τα συμπτωματα προφανως. Διαβασες πουθενα οτι συμπτωμα ειναι επιφανειακες μελανιες (το χρωμα δειχνει το βαθος);

    Ασχολεισαι που ασχολεισαι, πιασε κανα εγχειριδιο ιατρικης, να τα μαθεις σωστα.

  15. #45
    Antonis8
    Guest
    Όχι, αλλά λέει αν μελανιαζετε χωρίς λόγο και είναι και πρησμένο,δείτε το γιατρό σας. Επίσης νομίζω ότι προς το μηρό είναι πιο παγωμένο το πόδι μου,ίσως γιατί δεν ανεβαίνει καλά το αίμα.Για σίγουρη διάγνωση θέλει υπέρηχο ή d dimmers. Σκέφτομαι να πάω στα επείγοντα για μια αιμοληψια μετά όμως θα κολλήσω τον ιό. Αν όμως νοσηλευτώ, τώρα που ακόμα δεν έχει πολλούς ασθενείς στο νησί, ίσως να είναι καλύτερα,να με προσέξουν περισσότερο.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προβλημα με γονατο και νευρα σωματος
    By PenyP in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 13-10-2019, 13:20
  2. Πρήξιμο στο βλέφαρο
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 24-02-2019, 14:22
  3. Πρηξιμο -φουσκωμα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2012, 14:02
  4. ΠΡΗΞΙΜΟ ΜΑΤΙΟΥ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2008, 14:45
  5. Πρηξιμο στο προσωπο...
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 19-09-2007, 09:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •