Πικρή γεύση στο στόμα/κορωνοϊος - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 157
  1. #91
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Μεσα σε αυτα βάλε ότι κανει και καρδιογραφηματα..μονος του σπιτι
    Το μηχάνημα που έχω λέγεται καρδιογράφος τσέπης και πολλά άτομα με σύνδρομο ορθοστατικής ταχυκαρδίας έχουν καποιο παρομοιο, όπως βλεπω και στην ομαδα της ορθοστατικης. Είναι καλό να κρατάς track των παλμών σου στο συγκεκριμένο σύνδρομο. Και με έχει βοηθήσει γενικά και στο θέμα του άγχους, γιατί δείχνει αν έχεις ή όχι αρρυθμία. Εξαιρετική αγορά γενικά, ίσως αγοράσω κάποιον καλύτερο μελλοντικά.

    Ειλικρινα δεν καταλαβαίνω προς τι η επίθεση και ο χλευασμός. Ξεκαθαρίσαμε ήδη ότι δεν το κάνεις για να βοηθήσεις, αφού με ενοχλεί και το παρόν θέμα αφορά κάποιον άλλο, αρα απλώς με παρενοχλείς. Get over me

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εσυ πριν λίγο έλεγες οτι φοβασαι μονο τη καρδια.Σου ανεβασα δικο σου κείμενο που φοβοσουν τον κοβιντ και ξαφνικα το αποδέχεσαι και το θεωρείς κςι κάτι φυσιολογικό επειδή είχες απλα πικρή γεύση που δεν ήταν καν στα κύρια συμπτώματα.Αντωνη συνελθε επιτέλους ολόκληρος άντρας...
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όπως και ο υπόλοιπος πληθυσμός του πλανήτη, πέρασα κι εγώ μια φάση που ανησύχησα για τον ιό, αλλά είχα συμπτώματα πρώτον και δεύτερον ναι, ασθενείς με δυσαυτονομία είναι σε μεγαλύτερο κίνδυνο. Και λόγω της αναιμίας μου. Αυτό μου το είπαν και στον ΕΟΔΥ που μίλησα και οτι θα κινούσαν τις διαδικασίες να εξεταστώ γιατί είμαι ευπαθής ομάδα.


    Γενικά, σταμάτα να με ενοχλείς, είσαι κουραστική.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #93
    Αν προσέξεις τα μηνύματά μου είναι από το 2013, τώρα έτυχε να βρεθω εδώ μέσα κ μου έκανες εντύπωση, σε σημείο να μπαίνω για να σε χαχεψω, αυτο είναι όλο!
    Ποιος ο λόγος να έρχομαι σε αντιπαράθεση με κάποιον άγνωστο?
    Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο σου ένας γιατρός, οποιασδήποτε ειδικότητας , που να τον εμπιστεύεσαι κ να σε ταρακουνήσει ώστε να τα δεις όλα αλλιώς κ πολύ ομορφότερα...

  4. #94
    Antonis8
    Guest
    Εσύ σύνελθε ολόκληρη γυναίκα να παρενοχλείς μικρότερους σου σε φόρουμ γιατί δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις.

    Ναι, φοβάμαι μόνο για την καρδιά, ο κόβιντ δεν είναι φοβία μου, ήταν απλώς μια ανησυχία που έχει περάσει και όλος ο υπόλοιπος πληθυσμός και δεν έχει καμία σχέση με αγχώδεις διαταραχές, αν ρωτήσεις ψυχίατρο θα σου πει ότι το σύνολο του πληθυσμού πέρασε παρόμοια φάση. Εγώ ωστόσο είχα συμπτώματα και ο λόγος που φοβήθηκα για μια δυο μέρες είναι επειδή είμαι ευπαθής ομάδα και με την ορθοστατική, οποιαδήποτε λοίμωξη, ανεβάζει πολύ τους παλμούς, άρα πάλι για την καρδιά φοβόμουν.


    Δεν θα συνεχίσω να δίνω τροφή σε αυτή την γελοία επίθεση, για πολλοστή φορά θα σε παρακαλέσω να με αφήσεις ήσυχο και να σταματήσεις να με παρενοχλείς.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Τι μικρότερος ρε;30 ειμαι και εσυ απο οσο ξέρω... κρύβεις τα χρόνια σου ξαφνικα;
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εσύ σύνελθε ολόκληρη γυναίκα να παρενοχλείς μικρότερους σου σε φόρουμ γιατί δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις.

    Ναι, φοβάμαι μόνο για την καρδιά, ο κόβιντ δεν είναι φοβία μου, ήταν απλώς μια ανησυχία που έχει περάσει και όλος ο υπόλοιπος πληθυσμός και δεν έχει καμία σχέση με αγχώδεις διαταραχές, αν ρωτήσεις ψυχίατρο θα σου πει ότι το σύνολο του πληθυσμού πέρασε παρόμοια φάση. Εγώ ωστόσο είχα συμπτώματα και ο λόγος που φοβήθηκα για μια δυο μέρες είναι επειδή είμαι ευπαθής ομάδα και με την ορθοστατική, οποιαδήποτε λοίμωξη, ανεβάζει πολύ τους παλμούς, άρα πάλι για την καρδιά φοβόμουν.


    Δεν θα συνεχίσω να δίνω τροφή σε αυτή την γελοία επίθεση, για πολλοστή φορά θα σε παρακαλέσω να με αφήσεις ήσυχο και να σταματήσεις να με παρενοχλείς.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #96
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Αν προσέξεις τα μηνύματά μου είναι από το 2013, τώρα έτυχε να βρεθω εδώ μέσα κ μου έκανες εντύπωση, σε σημείο να μπαίνω για να σε χαχεψω, αυτο είναι όλο!
    Ποιος ο λόγος να έρχομαι σε αντιπαράθεση με κάποιον άγνωστο?
    Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο σου ένας γιατρός, οποιασδήποτε ειδικότητας , που να τον εμπιστεύεσαι κ να σε ταρακουνήσει ώστε να τα δεις όλα αλλιώς κ πολύ ομορφότερα...

    Το ότι εχεις προφίλ από το 2013 δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα. Προφανώς είσαι κάποιο διπλοπρόφιλο, κι αν δεν είσαι ακόμα χειρότερα, εφόσον δεν φαίνεται να είσαι ενεργό μέλος αρα έβγαλες συμπέρασμα για κάποιον από μερικές δημοσίευσεις; Πολύ επιπόλαιο από τη μεριά σου.

    Και ακολουθούν οι συνηθισμένες αμπελοφιλοσοφίες. Έχω αντιμετωπίσει την αρρωστοφοβία κορίτσι μου, άλλο είναι το πρόβλημα. Μην ανησυχείς, έχω ικανούς επαγγελματίες και ειδικούς ψυχικής υγείας. Εσύ θα ήθελες να μου βρεις λύση στο πρόβλημα της ορθοστατικής που είναι και βασική πηγή άγχους μου; Αφού δείχνεις να τα ξέρεις όλα. Εχω πίεση 85/55 πώς θα πάρω αναστολείς για να επιστρέφω στην καθημερινότητά μου; Ή εδώ θα μου πεις μίλα με το γιατρό σου τον οποίο έχουν βρίσει εδώ μέσα; Ό,τι να 'ναι γενικά.

  7. #97
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τι μικρότερος ρε;30 ειμαι και εσυ απο οσο ξέρω... κρύβεις τα χρόνια σου ξαφνικα;
    Σε έκανα για 55 το λιγότερο.

    Να παρενοχλείς συνομιληκους σου, το ίδιο είναι.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αλλος φαινεται γερος με τι συνήθειες του και οχι εγω
    Δε μετραω εγω τη πιεση 25 φορές τη μερα
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Σε έκανα για 55 το λιγότερο.

    Να παρενοχλείς συνομιληκους σου, το ίδιο είναι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #99
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αλλος φαινεται γερος με τι συνήθειες του και οχι εγω
    Δε μετραω εγω τη πιεση 25 φορές τη μερα
    Κάποιοι νέοι άνθρωποι έχουν παθήσεις που απαιτούν να τσεκάρουν συχνά πυκνά την πίεση τους. Δεν την μετράω επουδενί 25 φορές τη μέρα, αλλά με δεδομένο ότι η πίεση μου μπορεί να πέσει πολύ, κάποιες φορές είναι απαραίτητο να την τσεκάρω και το shaming δεν είναι σωστό.

    Τι να κάνουμε, αυτή την αίσθηση μου έδωσες, εγώ αντιθέτως φαίνομαι νεαρούλης.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Όχι αγάπη μου μόνο νεαρος δε φαινεσαι.ο πατερας μου με πεντε εγκεφαλικα και παίρνει πίεση μια φορά τη μερα.εχεις συνήθειες ανθρωπου 70 ετων
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Κάποιοι νέοι άνθρωποι έχουν παθήσεις που απαιτούν να τσεκάρουν συχνά πυκνά την πίεση τους. Δεν την μετράω επουδενί 25 φορές τη μέρα, αλλά με δεδομένο ότι η πίεση μου μπορεί να πέσει πολύ, κάποιες φορές είναι απαραίτητο να την τσεκάρω και το shaming δεν είναι σωστό.

    Τι να κάνουμε, αυτή την αίσθηση μου έδωσες, εγώ αντιθέτως φαίνομαι νεαρούλης.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #101
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Όχι αγάπη μου μόνο νεαρος δε φαινεσαι.ο πατερας μου με πεντε εγκεφαλικα και παίρνει πίεση μια φορά τη μερα.εχεις συνήθειες ανθρωπου 70 ετων


    Αν μπεις στο γκρουπ της ορθοστατικής, υπάρχουν εκατοντάδες νέα άτομα που αναγκαστικά τσεκάρουν την πίεση τους. Η πίεση μου μπορεί να πέσει και στο 70, αν είμαι συμπτωματικός πρέπει να την τσεκάρω για να πάρω ηλεκτρολύτες.

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Γνωρίζουμε πολυ καλα και οι δυο οτι ο,τι και να κανεις το κάνεις Στην υπερβολή.Οχι μεταξυ μας αηδιες.Τουλαχιστον αναγνωρίζεις οτι έχεις προβλημα το επόμενο βημα είναι να κανεις κατι να το λύσεις
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Αν μπεις στο γκρουπ της ορθοστατικής, υπάρχουν εκατοντάδες νέα άτομα που αναγκαστικά τσεκάρουν την πίεση τους. Η πίεση μου μπορεί να πέσει και στο 70, αν είμαι συμπτωματικός πρέπει να την τσεκάρω για να πάρω ηλεκτρολύτες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #103
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Γνωρίζουμε πολυ καλα και οι δυο οτι ο,τι και να κανεις το κάνεις Στην υπερβολή.Οχι μεταξυ μας αηδιες.Τουλαχιστον αναγνωρίζεις οτι έχεις προβλημα το επόμενο βημα είναι να κανεις κατι να το λύσεις


    Eιλικρινά δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάς, δεν υπάρχει καμία κοινή γνώση μεταξύ μας, εγώ έχω εξηγήσει αναλυτικά και λογικά τη θέση μου , εσύ επιμένεις σε μια παράλογη στάση χωρίς επιχειρήματα. Τεσπά, με κούρασες.

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Το να κάνεις καρδιογράφημα μονος και να είσαι με ένα οξυμετρο στο χερι δε σε κουραζει και σε κούρασα εγω;
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Eιλικρινά δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάς, δεν υπάρχει καμία κοινή γνώση μεταξύ μας, εγώ έχω εξηγήσει αναλυτικά και λογικά τη θέση μου , εσύ επιμένεις σε μια παράλογη στάση χωρίς επιχειρήματα. Τεσπά, με κούρασες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #105
    Antonis8
    Guest
    Είσαι προσβλητική απέναντι σε ένα άτομο που έχει θέμα υγείας. Δεν με ενδιαφέρει αν δεν θες να το αναγνωρίσεις, δεν είσαι γιατρός ούτε με ξερεις προσωπικά, είναι απρεπές αυτό που κάνεις και θα σε παρακαλούσα για πολλοστή φορά να με αφήσεις ήσυχο.

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σας αγχώνει ο κορωνοιος;;
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 250
    Last Post: 03-04-2020, 17:29
  2. Μουδιασμα-Μυρμηγκιασμα στο στομα
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-2020, 16:15
  3. Αίμα στο στόμα
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-06-2017, 22:51
  4. Σχετικα με οσα βαζουμε στο στομα μας!!!
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2014, 01:23
  5. Η ζωή μου είναι ένα πολύ πικρή και κατάμαυρη...
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 01-10-2012, 23:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •