sxeseis.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: sxeseis.

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2

    sxeseis.

    pote stamatas na prospatheis gia enan anthropo pou agapas alla den tairiazeis se polla pragmata?pos vriskeis dromous epikoinonias?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Ακολουθείς το ένστικτο σου...

    Άλλη συνταγή δεν υπάρχει... Έχε υπ\' όψη σου πως ένστικτο δεν είναι μόνο το θυμικό, σε μια σύγχρονη αστική κοινωνία επηρρεάζεται από πολλές άλλες παραμέτρους..Το περιβάλλον, ο τρόπος αντίληψης και σκέψης, οι συνήθειες και η προσαρμοστικότητα σε αντίξοες καταστάσεις, αναδεικνύουν το ένστικτο περισσότερο σαν μια \"έκτη\" αίσθηση που ανταποκρίνεται στις συνθήκες που καλείται να αντιδράσει, παρά σ\' ένα πρωτόγονο ερέθισμα...Δεν ξέρω πως μπορώ να γίνω περισσότερο κατανοητός...

    Το να αγαπάς κάποιον, σημαίνει πως ήδη ξέρεις μέσα σου τι πρέπει να κάνεις.Αν δεν το ξέρεις, σημαίνει πως τα αισθήματα σου, ίσως να μην είναι τόσο ξεκάθαρα όσο πίστευες...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Α και συγγνώμη που σου τη \"λέω\" εκ των υστέρων...Θα μας υποχρέωνες αν δεν έγραφες σ\' αυτό το ηλίθιο μόρφωμα γλώσσας που λέγεται greeklish..
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by evi26
    pote stamatas na prospatheis gia enan anthropo pou agapas alla den tairiazeis se polla pragmata?pos vriskeis dromous epikoinonias?
    σταματάς να προσπαθείς όταν νιώσεις πως οι δυνάμεις σου έχουν αρχίσει να εξαντλούνται.σταματάς όταν καταλαβαίνεις πως η αγάπη που νιώθεις σου προσφέρει μόνο πόνο και όχι ευτυχία όπως θα έπρεπε....
    δρόμους επικοινωνίας βρίσκεις όταν έχεις κατασταλάξει μέσα σου και ξέρεις τι είναι αυτό που θέλεις.όταν είσαι σίγουρη/ος για αυτό που νιώθεις τότε βρίσκεις και τον τρόπο να επικοινωνήσεις...

    πρέπει να ομολογήσω πως στην αρχή το ερώτημά σου με μπέρδεψε.από την μία θέλεις να σταματήσεις και από την άλλη θέλεις να συνεχίσεις...ή μήπως κάνω λάθος;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2
    Είναι όλα μπερδεμένα στο μύαλό μου και δεν ξέρω πως να τα ξεμπερδέψω. Δεν ξέρω πως να βρώ ηρεμία για να αποφασίσω σωστά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by λίτσα
    σταματάς να προσπαθείς όταν νιώσεις πως οι δυνάμεις σου έχουν αρχίσει να εξαντλούνται.σταματάς όταν καταλαβαίνεις πως η αγάπη που νιώθεις σου προσφέρει μόνο πόνο και όχι ευτυχία όπως θα έπρεπε....
    συμφωνω πολυ. και προσθέτω: οταν αισθανθεις πώς οσα λες και οσα κανεις δεν βρισκουν ανταποκριση, οταν αισθανθεις πως μιλατε άλλη γλωσσα.αυτα γράφω απο προσωπικη μου εμπειρια. απο δικα μου ζητουμενα. Ισως να βοηθουσε να εβρισκες κι εσυ τα δικα σου. Ειναι μια αρχη, για την ηρεμια που αναζητας.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •