μοναξιά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: μοναξιά

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  2. #17
    Οκ, μπορείς να πας ως πωλήτρια κάπου οπότε δεν θα έχει δικαιολογία

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    24
    Originally posted by kgana
    ναι κ γω θα\'θελα το πρώτο που είχα σκεφτεί το καλοκαίρι είναι να παω σε καφέ.
    δε μπορώ... δε με αφήνει ο πατέρας μου(θα μου πιάσουν το \'κώλο\' λεει)
    δε λέω πως έχει άδικο αλλά τι να πω απ\'τη στιγμή που δε με αφήνει δε μπορώ να πάω κρυφά να κάνω κάτι.
    Kαλα, εισαι σοβαρη ; Τι παει να πει \"δεν σε αφηνει\" ; Θα σε δειρει ή μηπως θα πιασει τον εργοδοτη σου και θα του πει να σε απολυσει ; Πατα ποδι. Το να ειναι τοσο εξουσιαστικοι σε εσενα δεν ειναι μονο θεμα χαρακτηρα, τους εχει επιτραπει...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    24
    Ειπες οτι πηγαινεις σε ΤΕΙ \"αλλα μονο τα τυπικα\". Στη ζωη σου πηγαινεις προς τα καπου ή απλα οι μερες περνουν ; Υπαρχει κατι που να σε ενδιαφερει πραγματικα να σπουδασεις και αν ναι, γιατι δεν κινεις τις απαραιτητες διαδικασεις για να το κανεις ; Φανταζομαι η σχολη που θα θελεις να περασεις θα ειναι μακρια απ\' τη περιοχη που μενεις και αυτο θα ειναι μια πολυ ομαλη φυγη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    kgana σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εγώ σε επαρχία ζω και μάλιστα από τις χειρότερες με ανθρώπους που έχουν πολύ συντηρητικά μυαλά..
    βγαίνω έξω και συναντώ κάτι άτομα βλαχαδερά εντελώς -φρίκη κατάσταση

    Θεοφανία είμαι φιλόλογος και εργάζομαι σε σχολείο -γνωρίζω τους συναδέλφους μου και τα πάμε πολύ καλά
    καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά καμια φορά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα όταν μένεις σε μια μικρή πόλη με τους γονείς σου
    \"Thinking is a headache thats why we avoid it.\"

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    παντως εγω πιστευω αν υπαρχει προβλημα ειτε δουλευεις ειτε οχι ειναι το ιδιο.
    εγω δουλευω αλλα δυστυχως δε μπορω να ξεπερασω το προβλημα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    τι πρόβλημα έχεις εσύ κύκνε;
    \"Thinking is a headache thats why we avoid it.\"

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    γεια σας απανταχου διπολικοι.εχω κι εγω διπολικη διαταραχη και απο τοτε που αρρωστησα εχασα ολους μου τους φιλους,σταματησα τις σπουδες μου και ειμαι κλεισμενη συνεχεια στο σπιτι.νοιωθω πολυ μοναξια και θα ηθελα να εχω επικοινωνια μαζι σας

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    34
    Originally posted by kgana
    μη΄τέρα μου έλεγε πως να παει κάποιος σε ψυχολόγο μόνο ν έχει τρομερό πρόβλημα αν δλδ έχει βιαστέι -κακοποιηθεί κ΄τέτοια...
    τεσπα.. κ η αδερφή μου λέει πως οι ψυχολόγοι δεν κάνουν δουλειά.. είναι τσάμπα επάγγελμα...
    οκ απόψεις
    (τον πατέρα μου δεν τον ανέφερα γιατί αμα πω καμια μέρα τπτ τέοτοιο θα γελάσει πολύυυυυυυυυυυ!!! θα νομίζει οτι κάνω πλάκα!! περα απο τα δικά του προβλήματα δεν....)

    εντάξει κ να θέλω έστω κ για δοκιμή να πάω για να συζητήσω έστω οτι με απασχολεί δεν γίνεται...
    ηθελα να προσθεσω κτ πανω σ αυτο...χωρις καμια παρεξηγηση αλλα διαφωνω με την αποψη της μητερας σου.οτιδηποτε κ αν σ απασχολει πρεπει να το συζητας.ειδικα κτ που εχει να κανει με την προσωπικοτητα σου ή την ψυχολογια σου μην το κουκουλωνεις και αμα πιστευεις πως θα σε βοηθησει να το συζητησεις με καποιο ψυχολογο καντο.γτ αυτο που εκρυψες μεσα σου μπορει αργοτερα να ερθει να σου χτυπησει την πορτα πιο δυνατο...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Ωραια απαντηση Κιρα!!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    σημερα εχει 2 θεματα μοναξιας το φορουμ.Οι φιλιες ειναι λιγο δυσκολες γιατι πρεπει να ταιριαζουν και τα ατομα,παρολα αυτα μπορει να υπαρξει επικοινωνια.ειναι τοσο δυσκολο ομως τα ατομα να στειλουν ενα u2u στα ατομα που ηδη εχουν δηλωσει πως νοιωθουν μοναξια;και μια αλλαγη εμ εσ εν.Μηπως θελει και λιγο προσπαθεια απο μερους σας;\"καλημερα σου,εγραψες στο φορουμ πως νοιωθεις μοναξια,το ιδιο και εγω,θα σε ενδιεφερε να συζητησουμε για 10 λεπτα;\".τοσο απλο ειναι ....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    νομιζω οτι ειναι λιγο πιο βαθυ το προβλημα εμπνευστη..
    Dum spiro spero (?)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •