Χωρισμος μετα απο 5 χρονια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    συμφωνώ με την θεοφανία πως είναι καθαρός εγωισμός στην μέση.....
    όσο για το κανονίζω-ξεκανονίζω έχεις σκεφτεί μήπως θέλει να σε έχει του χεριού του;
    όποτε σε φωνάζει εσύ να τρέχεις και μετά να σου λέει πως δεν έγινε και τίποτα.....

    μήπως είναι σίγουρος για το τί αισθάνεσαι για αυτόν και έτσι εξακολουθεί να σε \"τρέχει\";

    είχα μια σχέση η οποία ήταν άρρωστη....με έτρεχε με χίλια....την μία έτσι την άλλη γιουβέτσι....την μία ναι θα βρεθούμε την άλλη όχι δεν μπορώ....την μία ήταν με άλλες και την άλλη με εμένα και πολλά άλλα, και όλα αυτά γιατί απλά με θεωρούσε δεδομένη και πως ανα πάσα στιγμή εγώ θα ήμουν εκεί για εκείνον.ώσπου κατάλαβα τι πήγαινε λάθος και ξέκοψα.

    η ταπεινή μου γνώμη είναι πως καλά έκανες και έφυγες.δεν είσαι το σκυλάκι κανενός για να σε τραβάει από το λουρί όποτε το κάνει κέφι....;)

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    9
    Για το μόνο που είμαι σίγουρη, όσο και αν έχω ψυχολογικές μεταπτώσεις Λίτσα, είναι ότι έκανα καλά που έφυγα. Από όπου και να το πιάσω, ότι ήταν το σωστό καταλήγω.

    Όσο για το ότι ήξερε για τα αισθήματα μου το θεωρώ δεδομένο. 5 χρόνια είμασταν μαζί, για να γινόντουσαν τα 5, 6 ή 26 χρόνια δεν θα επέλεγα παιχνιδάκια επί τούτου. Να τον τρέχω. Να τον κάνω να αμφιβάλλει, να του δημιουργώ ανασφάλεια. Αυτά είναι παιδιαρίσματα όταν έχεις κάνει μια επιλογή την τιμάς και κάνεις ότι καλύτερο μπορείς.

    Κάπως έτσι το βλέπω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    εσυ μπορει να την τιμας αλλα οι αντρες μαλλον θελουνε φτυσιμο για να κολισουνε

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Αυτά περί φτυσίματος, πολύ στερεότυπα μου κάνουν

    Θα έλεγα να εξετάσεις για ποιο λόγο δεν σου είναι εντελώς αδιάφορος μετά από όλα αυτά τα αρνητικά παραδείγματα που παρέθεσες.
    Τι σου έδινε και έμενες μαζί του?Σου άρεσε αυτό το παιχνίδι?

    Τώρα αυτός γιατί σου ακύρωσε το ραντεβού ή γιατί επιζητά την φιλία σας, είναι δικό του θέμα.

    Επίσης ανέφερες ότι τον ξανάδες λόγω τύψεων.Τύψεων για ποιο λόγο?

    Παρόλο που δήλωσες κάθετη στην απόφαση σου, μέσα σου το κλωθογυρίζεις

    Ψάξε μέσα σου γιατί θες να είσαι με έναν τέτοιο σύντροφο σε πρώτη φάση και μετά κάνε ότι νιώθεις καλύτερα.(να τον ξαναδείς, να είστε μόνο φίλοι ή να ξεκόψεις εντελώς μαζί του)

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    9
    Τι μου έδινε; Παρέα, ευχάριστες στιγμές, την αίσθηση ότι ανήκω κάπου. Δεν μου άρεσε αυτό το παιχνίδι της αδιαφορίας, αλλά και δεν ήθελα να ξεβολευτώ και εγώ. Να αντιμετωπίσω όλα αυτά τα δυσάρεστα συναισθήματα που νιώθω τώρα, να ξεκινήσω πάλι από την αρχή για αναζήτηση συντρόφου. Είχα μια κάποια αίσθηση ασφάλειας μέσα από την συνήθεια, δηλαδή.

    Δεν τον ξαναείδα, συμφώνησα στο να βρεθούμε αλλά είπαμε: το αναιρούσε, όποτε κανονιζόταν. Οι τύψεις μου προερχόντουσαν απο το ότι νόμιζα ότι μπορεί και τον είχα αδικήσει. Ότι πράγματι μπορεί να είχε τους λόγους για τους οποίους μου έλεγε ότι συνέβαιναν ορισμένες καταστάσεις. Τον δικαιολογούσα απίστευτα μέσα μου, όπως καταλαβαίνετε.

    Τα κλωθογυρίζω. Μετά την online ψυχανάλυση, πιστεύω ότι έχω κολλήσει όχι μόνο λόγω του εγωισμού (σε σχέση με την άνεση που εκείνος δείχνει) αλλά ασχολούμαι επειδή παύει κάτι \"σταθερό\" να υφίσταται στη ζωή μου και νιώθω αβεβαιότητα για το μέλλον μου στα προσωπικά μου.

    Ευχαριστώ, νομίζω βρήκα την άκρη μου...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    9
    Πάνω που είχα μισοβρεί τις ισορροπίες μου. \'Επειτα από την τελευταία φορά που του μίλησα σκληρά αλλά ειλικρινά (όταν πρωτοέγραψα εδώ) ένα μήνα μετά, επικοινώνησε μαζί μου. Ξαφνιάστηκα, γιατί παρόλο που πέταξε το μπαλάκι της επικοινωνίας σε εμένα και εγώ δεν τον ενόχλησα, επικοινώνησε εκείνος. Και μιλάμε για έναν ιδιαίτερα εγωϊστή άνθρωπο. Πως το ερμηνεύεται, βρε παιδιά; Γιατί με αναστατώνει;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •