υποφερω πολυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 145
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703

    υποφερω πολυ

    γεια σας.
    οπως εχω γραψει και σε αλλο τοπικ υποφερω απο αγχος και καταθλιψη.ακολουθω φαρμακευτικη αγωγη(seroxat,xanax,zyprexa).
    στο παρελθον εκανα καταχρηση στα xanax,επαιρνα δλδ περισσοτερα απο αυτα που μου ειχε ορισει η γιατρος μου,με αποτελεσμα να παρει η μητερα μου στα χερια της τα φαρμακα και να μου δινει λιγα-λιγα (δοσεις για 2-3 μερες.)
    το προβλημα ειναι οτι εγω,λογω του υπερμετρου αγχους μου,πηρα παραπανω δοση(xanax kai zyprexa) σημερα(αυτο εχει επαναληφθει και αλλες φορες),με αποτελεσμα για αυριο και μεθαυριο να αναγκαστω να παρω μικροτερη δοση απο το κανονικο(μου εχει δωσει φαρμακα μεχρι το σαββατο).
    την παρακαλεσα να μου δωσει εξτρα φαρμακα και της εξηγησα την ολη φαση αλλα μου το αρνηθηκε γιατι εχει συμβει και αλλες φορες.το γεγονος οτι μου εχει παρει τα φαρμακα στα χερια της της το συνεστησε η γιατρος μου,οποτε και να την παρω τηλ δεν προκειται να με καταλαβει.
    ΥΠΟΦΕΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΥΠΟΦΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!
    ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΑΤΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗΣ ΔΟΣΗΣ?
    ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Να βαλεις τα δυνατα σου να κοψεις τα ζαναξ.Να τα περνας οταν πρεπει κ οταν σου λεει ο γιατρος σου.και γω πασχω απο διαταραχη πανικου με καταθλιψη αλλα κανω οτι μ λεει ο γιατρος δεν το διακινδινευωνα παρω περισσοτερη δοση.Δεν παιζουμε με αυτα τα φαρμακα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    παντως ειναι αληθεια οτι τα αγχολυτικα πρεπει να τα παιρνουμε για μικρο διαστημα μετα προκαλουν εθισμο.δυσκολη κατασταση

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    φερρο,
    ψυχαναλυση κανεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Και εγω συμφωνω με τους προλαλισαντες....Σε εχει πιασει κατι σαν ψυχωση με τα φαρμακα..Καλυτερα να κανεις οτι λεει ο γιατρος....Κουκλα μου,αυτα ειναι ψυχοφαρμακα και οχι καραμελες...Ηδη εχεις ψιλοεθιστει για να λες τι θα κανω κτλπ..Καποια στιγμη θα πρεπει να τα σταματησεις,,,,Τι θα κανεις?Η κατασταση αυτη δεν ειναι αιωνια..Αν νοιωθεις αγχος ψησε και καμια βαλεριανα να χαλαρωσεις.Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου....
    Ευχομαι τα καλυτερα μεσα απο τη καρδια μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ti einai h baleriana?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Η βαλεριανα ειναι ενα φυτο που χαριζει στον οργανισμο χαλαρωση..Εχει καταπραυντικες ιδιοτητες σε σχεση με το αγχος..Το πουλανε σε super market ή σε ηδη υγιεινης διατροφης...Ειναι κατι σαν το χαμομηλι....Μην ξεχναμε βεβαια πως και το απλο χαμομηλι εχει τις ιδιες ιδιοτητες....Μην την πεφτουμε μονο στα φαρμακα....Υπαρχει και το φαρμακειο της φυσης...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    γνωρίζεις αν η βαλεριάνα επιτρέπεται όσο ακολουθείς κάποιου είδους φαρμακευτική αγωγή;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Νομιζω πως δεν ειναι κατι που μπορει να επιφερει οποιοδηποτε προβλημα γιατι ειναι ενα φυτο απλο..πως ειναι το χαμομηλι.....οποτε μαλλον δεν δημιουργει καποιο προβλημα,,,,ρωτα βεβαια και το γιατρο σου καλου κακου....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by ntini
    Η κατασταση αυτη δεν ειναι αιωνια..
    ντινη μου μετα απο 15 χρονια που υποφερω απο καταθλιψη και πανικους (με μικρα διαλλειματα),τεινω να βγαλω το συμπερασμα οτι η κατασταση μου ειναι οντως αιωνια και οτι θα με ακολουθει μια ζωη....δυχτυχως καλή μου
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΤΙΝΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ ΟΤΑΝ ΤΡΕΜΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by krino
    φερρο,
    ψυχαναλυση κανεις?
    κανω ψυχοθεραπεια κρινο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και γιατι οχι ψυχαναλυση?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    παιδια η κατασταση ειχε τραγικη εκβαση.
    ειπα στην μητερα μου οτι πηρα καποια φαρμακα παραπανω και της ζητησα να μου δωσει εξτρα.
    το αποτελεσμα ηταν να ουρλιαζει επι 2 ωρες(εχει και εκεινη ψυχολογικα προβληματα).με εβρισε με απαισιους χαρακτηρισμους.
    με ειπε πρεζακια,κοπροσκυλο,την ακουσα να λεει στον πατερα μου \"θα την σκοτωσω!!!\".φωναζε οτι θελω να ειμαι αρρωστη γιατι με βολευει.παιδια ειλικρινα σας μιλαω επι 2 ωρες ουρλιαζε και ακουγομασταν μεχρι τους απεναντι.
    ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΓΩΙΣΜΟ.
    φωναζε \"εγω σε πηγαινα στα καλυτερα σχολεια για να καταντησεις ετσι τεμπελα?\".ειπε και αλλα πολυ χειροτερα πραγματα...
    η αδερφη μου που πασχει απο ψυχωση εδω και χρονια ειναι πολυ καλυτερα απο μενα γιατι ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΖΟΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΠΤ!!!ΤΗΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΨΟΓΑ!
    κοινως...ειμαστε το σπιτι των \"τρελλων\".το μονο υγιες ατομο που με στηριζει πολυ ειναι ο πατερας μου ο οποιος ειναι 70 χρονων.καθε μερα παρακαλω τον θεο να τον εχει καλα γιατι αλλιως δεν ξερω τι θα απογινουμε.......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by krino
    και γιατι οχι ψυχαναλυση?
    δοκιμασα την ψυχαναλυση αλλα δεν μου ταιριαξε καθολου.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ εσυ γνωριζεις καλυτερα.
    Παρολα αυτα πιστευεις οτι εχεις φτασει στο επιπεδο να δεις την ριζα του προβληματος?

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •