Ειμαι ΔΕΙΛΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπορεις να αλλαξεις το σκεπτικο σου αν οχι το σωμα σου.
    (αν και ολα αλλαζουν αλλα λεμε τωρα)

    Το σκεπτικο σου ειναι πιο ευκολο να αλλαξει σωστα???

    Σε πρωτη δοση σκεψου οτι ολα αυτα ειναι δικες μονο σκεψεις και δεν επαιζε στην ουσια κανενα απο αυτα τα σεναρια που εβαλες στο μυαλο σου.
    Φανταζεσαι να πηγαινουμε για πιτσες και να σκεφτομαστε ποιοι θα τις μαζεψουν και ποιοι οχι??
    Οι κατω του 1.80 θα καθομασταν σπιτια μας.....


    Ξεκολα λοιπον απο αυτο και αλλαξε σκεπτικο.


    ΥΓ..... και για την ιστορια δεν εισαι καθολου δειλος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Δύο πράγματα που μου ήρθαν στο μυαλό διαβάζοντας αυτά που είπες και που δεν ....απαγορεύονται στους μικρόσωμους, είναι το καράτε και το body building.
    τι θάλεγες?
    Αν μάθεις καράτε λόγω του ύψους σου θα είσαι τρομερά ευέλικτος και θα τους κερδίζεις όλους. Ασε το μπόντυ μπίλντιγκ όπου μπορεί να μην φοβούνται το ύψος, θα φοβούνται όμως τα μούσκλια που θα βλέπουν

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δηλαδη η λυση ειναι να μαθει πως να κοπαναει η πως να απεμπλακει απο αυτο το σκεπτικο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον απο τοτε που τελειωσα το σχολειο...εδω και μια εικοσαετια δεν χρειαστηκε ποτε να αμυνθω σωματικα,δεν ζουμε στην εποχη του Νεαρντενταλ,φροντισε να αναπτυξεις αλλες δεξιοτητες κοινωνικες κλπ που θα χρησιμεψουν στην ζωη και ασε τα ξυλικια για τους ανωριμους,χωρις να υποστηριζω οτι δεν μπορει να κατσει και καμμια στραβη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό μπορεί να σου κάνει ένας τύπος που χεις να τον δεις 10 χρόνια και που μπορεί και να μη σε θυμάται.Αυτά ειναι κινδυνολογίες ο άλλος δε νομίζω να ναι τόσο τρελός να θυμηθεί ότι πριν 10 χρόνια πηγατε να πλακωθείτε στο ξύλο και να στην πέσει στα καλά καθούμενα.Εσύ φοβηθηκες εκείνη τη στιγμή μη σε δείρει ή ντράπηκες μη σε δει ή σε κοροιδεψει επειδή δεν έχεις καλή σωματική διάπλαση?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by krino
    δηλαδη η λυση ειναι να μαθει πως να κοπαναει η πως να απεμπλακει απο αυτο το σκεπτικο?
    Να απεμπλακεί ναι.
    Αλλά συν Αθηνά και χείρα κίνει που έλεγαν και οι αρχαίοι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by keep_walking
    Λοιπον απο τοτε που τελειωσα το σχολειο...εδω και μια εικοσαετια δεν χρειαστηκε ποτε να αμυνθω σωματικα,δεν ζουμε στην εποχη του Νεαρντενταλ,φροντισε να αναπτυξεις αλλες δεξιοτητες κοινωνικες κλπ που θα χρησιμεψουν στην ζωη και ασε τα ξυλικια για τους ανωριμους,χωρις να υποστηριζω οτι δεν μπορει να κατσει και καμμια στραβη.
    Να καλλιεργήσει τη δύναμή του δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα βαράει.
    Αμφιβάλλει όμως κανείς ότι δίνει αίσθημα ασφάλειας το να διαθέτεις δύναμη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπα δεν νομιζω οτι αν ειχα πεντε μαυρες ζωνες θα ημουν λιγοτερο ανασφαλης, οι φοβιες μου δεν εχουν σχεση με το αν θα με δειρει καποιος ή αν θα πεσω θυμα εγκληματικης ενεργειας.
    Αν μου λεγαν τι θα ηθελες πχ ευφραδεια στο λογο ή 10 νταν θα απαντουσα χωρις σκεψη το πρωτο.
    Δεν σκοπευω να χαραμισω ουτε ωρα απο τη ζωη μου για να μαθω να αμυνομαι σωματικα.
    Για τις γυναικες ισως να ειναι διαφορετικα ή για τους πολυ νεαρους...και εγω οταν ημουν πιτσιρικας θα ηθελα να ειχα κατι απο τον Μπρους Λη αλλα οχι πλεον,αλλες δεξιοτητες ειναι πολυ πιο σημαντικες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Κηπ, όπως λες οι φοβίες σου δεν έχουν σχέση με το αν θα σε δείρει κανείς.
    Ο φίλος μας ο γουίνστον όμως ανέφερε τη δική του πρόσφατη φοβία και σ\' αυτήν πρότεινα το ...φάρμακο που πρότεινα.

    Δεν κατάλαβα τη 2η σου πρόταση. Τι θα προτιμούσες? ευφράδεια ή νταν?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    το διορθωσα με προλαβες ευφραδεια φυσικα...ο γουινστον στην συγκεκριμενη περιπτωση ενοιωσε μια ανασφαλεια-παρανοια που δεν νομιζω να \"γιατρευεται\" με την ρωμη αλλα με το μυαλο.Μην ξεχναμαι αλλωστε οτι παντα θα υπαρχει καποιος ποιο ρωμαλεος,πιο δυνατος και αν μη τι αλλο ο χρονος σε κανει ολο και πιο αδυναμο σωματικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να κατι που δεν θα εκανα ποτε..δηλαδη να ενδωσω στην παρανοια και να παω στο εντελως ασχετο στον αλλο και να πω αυτο το πραγμα...φανταζομαι τον αλλο να με κοιταει περιεργα και να μην καταλαβαινει περι τινος προκειται,ειναι και αυτο μιας μορφης δειλια γιατι δεν θα ετρεχε τιποτα ετσι κι αλλιως.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον στην οδηγηση μετρα και εμενα μεσα και εγω ειμαι δειλος...για αλλους λογους ομως αλλα το αποτελεσμα το ιδιο...και ακομα με \"ριχνει\" αυτο ψυχολογικα παρολο που δεν χρειαζομαι ιδιαιτερα την οδηγηση.
    Α ρε γαμωτο ενα απο τα πραγματα που δεν βλεπω να ξεπερναω(((
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Καλά είπα λοιπόν αυτά που είπα.
    Δούλεψε όσο μπορείς τον εαυτό σου στο ψυχολογικό κομμάτι αλλά κάνε και καμιά προπονησούλα σωματικής ενδυνάμωσης. Πιστεύω πως έτσι θα ξεπεράσεις τη φοβία σου πολύ πιο γρήγορα και πιο υγιεινά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    εγω πυστευω οτι φοβασε τον εαυτο σου.,.φοβασαι μην κανεις καkο στον αντρα αυον που λες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    δηλαδι ο κιπ που ειναι 1,90 νομιζω δεν πρεπει να φοβαται κανεναν?μπορει να τον κανει καλα ενας με υψος 1.98 για παραδειγμα .κιπ να σε παω στον προκρουστη να σ εκοντινη χαααχαχ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •