Δεν πιστεύετε και εσείς πως είστε ελκυστικοί ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23

    Δεν πιστεύετε και εσείς πως είστε ελκυστικοί ;

    Καλησπέρα σας,
    από μικρή είχα θέματα με την αυτοεκτίμησή μου. Δεν μπορώ να κάνω θετικές σκέψεις για τον εαυτό μου και όταν συμβαίνει αυτό, μου δημιουργούνται ενοχές !
    Εδώ και έναν χρόνο νιώθω τρομερή έλξη για κάποιον... Τον είδα στο γυμναστήριο και από εκείνη τη μέρα κόλλησα. Όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα μπορούσε και εκείνος να με βλέπει έτσι... Γενικότερα, δεν έχω καμία απολύτως εμπειρία με αγόρια και επειδή είμαι 19 νιώθω ανασφαλής. Προσπάθησα 2 φορές στο Λύκειο να προσεγγίσω αρχικά φιλικά 2 αγόρια που μου είχαν τραβήξει το ενδιαφέρον και με απέρριψαν και οι δύο. Πάντα ήμουν ντροπαλή και μαζεμένη , όμως μετά από αυτό και εξαιτίας και άλλων προβλημάτων σταμάτησα να πιστεύω πως θα ενδιαφερθεί ποτέ κάποιος για εμένα ... Πώς να το ξεπεράσω αυτό ; Καταλαβαίνω πως όλα ξεκινούν από μέσα μας και δε θέλω να πνίξω αυτήν την ανασφάλεια γιατί κατανοώ πως ακόμα και αν υπάρχει ελπίδα να εμφανιστεί κάποιος δια μαγείας , θα σαμποτάρω τον εαυτό μου αν δεν το έχω δουλέψει !

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by fea33 View Post
    Καλησπέρα σας,
    από μικρή είχα θέματα με την αυτοεκτίμησή μου. Δεν μπορώ να κάνω θετικές σκέψεις για τον εαυτό μου και όταν συμβαίνει αυτό, μου δημιουργούνται ενοχές !
    Εδώ και έναν χρόνο νιώθω τρομερή έλξη για κάποιον... Τον είδα στο γυμναστήριο και από εκείνη τη μέρα κόλλησα. Όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα μπορούσε και εκείνος να με βλέπει έτσι... Γενικότερα, δεν έχω καμία απολύτως εμπειρία με αγόρια και επειδή είμαι 19 νιώθω ανασφαλής. Προσπάθησα 2 φορές στο Λύκειο να προσεγγίσω αρχικά φιλικά 2 αγόρια που μου είχαν τραβήξει το ενδιαφέρον και με απέρριψαν και οι δύο. Πάντα ήμουν ντροπαλή και μαζεμένη , όμως μετά από αυτό και εξαιτίας και άλλων προβλημάτων σταμάτησα να πιστεύω πως θα ενδιαφερθεί ποτέ κάποιος για εμένα ... Πώς να το ξεπεράσω αυτό ; Καταλαβαίνω πως όλα ξεκινούν από μέσα μας και δε θέλω να πνίξω αυτήν την ανασφάλεια γιατί κατανοώ πως ακόμα και αν υπάρχει ελπίδα να εμφανιστεί κάποιος δια μαγείας , θα σαμποτάρω τον εαυτό μου αν δεν το έχω δουλέψει !
    Καλησπέρα και πάλι.. Για να αγαπήσεις το σώμα σου και τον εαυτό σου θα πρέπει να αρχίσεις να το βλέπεις με τα δικά σου μάτια.. Δυστυχώς ακόμη χρησιμοποιείς τα μάτια του πατέρα σου, δηλαδή υιοθέτησες όλα αυτά που άκουγες από αυτόν. Είναι δύσκολο και χρονοβόρο να αποβάλεις όλα αυτά τα αρνητικά σχόλια που άκουγες γιατί είναι κάτι που γίνεται χρόνια τώρα. Θα πρέπει αρχικά να σκεφτείς ποια είναι τα θετικά που έχεις σαν άνθρωπος.. Όχι αυτά που άκουγες (αν άκουγες) αλλά αυτά που πιστεύεις εσύ για τον εαυτό σου. Δεύτερο θα έχεις πάντα μέσα στο μυαλό σου πως ένας άντρας ( ένας άνθρωπος γενικά ) το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξει (δυστυχώς) είναι εμφάνιση αλλά για να συνεχίσει να κοίτα πρέπει ο άλλος να έχει προσωπικότητα και αυτοπεποίθηση.. Αν δεν αγαπάς εσύ τον εαυτό σου, αν εσύ ντρέπεσαι για την εμφάνιση σου τότε γιατί ένας "ξένος" να σε αγαπήσει και να ασχοληθεί μαζί σου?? Εγώ προσωπικά θα ασχοληθώ με μια λιγότερο όμορφη (για μένα δεν υπάρχει άσχημος άνθρωπος) με αυτοπεποίθηση πάρα με μια όμορφη που είτε είναι ψωνιο, είτε είναι φουλ ανασφαλής.. Ότι έχουμε μέσα μας βγαίνει προς τα έξω οπότε δώσε σημασία στο πως θα φτιάξεις την αυτοπεποίθηση σου και σίγουρα θα βρεις κάποιον που να αξίζει να ασχοληθείς Εσύ μαζί του. Ένας ψυχολόγος να ξέρεις ότι μπορεί να σε βοηθήσει για αυτό όπως και για τα τραύματα που έχεις (δεν ξέρω οικονομικά αν μπορείς).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by fea33 View Post
    Καλησπέρα σας,
    από μικρή είχα θέματα με την αυτοεκτίμησή μου. Δεν μπορώ να κάνω θετικές σκέψεις για τον εαυτό μου και όταν συμβαίνει αυτό, μου δημιουργούνται ενοχές !
    Εδώ και έναν χρόνο νιώθω τρομερή έλξη για κάποιον... Τον είδα στο γυμναστήριο και από εκείνη τη μέρα κόλλησα. Όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα μπορούσε και εκείνος να με βλέπει έτσι... Γενικότερα, δεν έχω καμία απολύτως εμπειρία με αγόρια και επειδή είμαι 19 νιώθω ανασφαλής. Προσπάθησα 2 φορές στο Λύκειο να προσεγγίσω αρχικά φιλικά 2 αγόρια που μου είχαν τραβήξει το ενδιαφέρον και με απέρριψαν και οι δύο. Πάντα ήμουν ντροπαλή και μαζεμένη , όμως μετά από αυτό και εξαιτίας και άλλων προβλημάτων σταμάτησα να πιστεύω πως θα ενδιαφερθεί ποτέ κάποιος για εμένα ... Πώς να το ξεπεράσω αυτό ; Καταλαβαίνω πως όλα ξεκινούν από μέσα μας και δε θέλω να πνίξω αυτήν την ανασφάλεια γιατί κατανοώ πως ακόμα και αν υπάρχει ελπίδα να εμφανιστεί κάποιος δια μαγείας , θα σαμποτάρω τον εαυτό μου αν δεν το έχω δουλέψει !
    Γιατί νιώθεις τρομερή έλξη επειδή έχει ωραίο σώμα; Εσύ τι ύψος και κιλά είσαι; Τα χω πει 100 φορές αλλά θα το πω άλλη μία εγώ γνώρισα τη γυναίκα μου πολύ παχύς γιατί έπαιρνα φάρμακα και έτρωγα σαν βόδι. Ημουν 1,75 ύψος και 94 κιλά η γυναίκα μου που τη γνώρισα στο ιατρείο του ψυχιατρου όταν τη γνώρισα ήταν 1,76 και 83 κιλά. Η γυναίκα μου έπαθε καταθλιψη σαν διπολική και πήγε στα 96 κιλά. Της πέρασε η κατάθλιψη και πήγε muay thai και έκανε διατροφή σε 1,5 χρόνο έφτασε τα 67 κιλά με 11% λίπος. Τώρα το ερώτημα είναι εγώ που είμαι αγύμναστος 73 κιλά αν νιώθω ελκυστικός απέναντι της; Εμφανισιακά όχι δεν της αξίζω, όταν βλέπω να γυρνάνε αντρικά κεφαλια για να τη κοιτάξουν κάθε ηλικίας νιώθω πως σωματικά δεν της αξίζω. Αν μου έχει πει κάτι για το σώμα μου; Όχι ποτέ. Δεν το έχει θέσει ως εμφάνιση. Οργανικά ναι το έχει θέσει. Πχ μουζηταγε να κόψω το τσιγάρο και το έχω κόψει εδώ και τρεις μέρες.Ειχε άδικο; Όχι γιατί χθες που βγήκαμε για τρέξιμο εγώ άντεξα τρία λεπτά τζοκινγκ ενώ εκείνη τρέχει μια ώρα, τρέχει δεν κάνει τζόκινγκ τρέχει και είναι 43 όσο και εγώ. Παρόλα αυτά να σου πω όμως κάτι; Πολλές φίλες της της έχουν πει πως είναι τυχερή που με έχει σε σχέση με το τι κυκλοφορεί και πως θα με ήθελαν για άντρα τους. Αν με θέλει η γυναίκα μου ακόμα; Θεωρώ πως ναι αλλιώς θα με χώριζε δεν είναι εγκλωβισμένη θα μπορουσε να με χωρίσει και να βρει άλλον ή να πάει στο πατρικό της. Λοιπόν δεν θα χωρίσουμε με τη γυναίκα μου γιατί θέσαμε τη σχέση μας σε μια βάση που δεν στηρίχτηκε ούτε στην εμφάνιση ούτε στα οικονομικά αλλά στη κατανόηση και στην ανταλλαγη αισθημάτων. Δεν θα χωρίσουμε γιατί επικοινωνούμε, γιατί νοιάζομαι για αυτή και κάνω ότι γουστάρει σε λογικά πλαίσια όπως και εκείνη το ίδιο για μένα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεία σου Fea, θα σου απαντησω ως κοπελα που είχα ΑΚΡΙΒΩΣ της ιδιες ανησυχίες με σενα και πιστεψε με τις ειχαμε σχεδόν όλες. Ακόμα και κοπελες που φανταζουν τελειες στα ματια σου με υπεροχο σωμα και πρόσωπο και κοινωνικες.Προσπαθουσα να τους δειξω τον καλυτερο ευατο μου, όπως και αυτοι μου εδειχνα τον δικο τους και ετσι περναγαμε ομορφα.

    Δεν ημουνα ποτε η ομορφη της παρεας. Είχα ενα καλό σωμα αλλά ενα πολυ όμορφο πρόσωπο και τόνους από χιουμορ. Με τις σχέσεις μου"κλαίγαμε απο τα γελια", ακόμα και με αυτους που ηταν για ενα βραδυ. Ηξερα πως δεν θα κερδιζα τον ενδιαφερομενο με το σωμα μου ούτε με τους κοιλιακους μου θα τον κερδιζα με αυτό που ήμουν. Έχω μια φίλη εδω και25 χρόνια που αν την δεις ειναι μόντελο, υπεροχο κορμι, προσωπο και μου ελεγε "Lilo σε ζηλευω τόσο που μπαίνεις στο χώρο και με δυο κουβεντες τους κερδίζεις όλους, ακόμα και οι περαστικοι γυριζουν όταν χαμογελας ή γελανε με τα αστεία σου", επαθα το σοκ μου εκεινη την ημερα, η φιλεναδα μου που πίστευα οτι η αυτοπεποιθηση της ηταν στο ουρανο.

    Τοτε λοιπον στα 19 μου δεν πιστευα καν οτι ημουν ομορφη, ήμουν απλα ο εαυτος μου, μου αρεσε να φλερταρω να με φλερταρουν εννοειται. Κοιταζω φωτογραφίες μου τωρα εκεινης της ηλικιας και απορω ποσο βλακας ημουν που βασανιζομουν τοσο.

    Είσαι γεματη ζωντανια, η ζωη σου ξεκιναει τωρα. Επειδη δυο που σου αρεσαν δεν ανταποκριθηκαν δεν σημαινει τιποτα απολυτως.
    Χτίζεις τωρα την ερωτική σου ζωή, μην αφησεις τιποτα να στο χαλασει. Και να θυμασαι είσαι μια και μοναδική, δεν υπαρχει αλλη σαν εσενα. Είναι απολυτα ξεχωριστη και δεν χρειαζεσαι την επιβεβαιωση κανενος γυμνασμενου και μη.

    Θα ερθει εκείνος που θα αγαπησει καθε αδυναμια σου και θα τις κανει την δυναμη σου, εαν δεν το κανει απλα δεν του αξίζεις.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας,
    george1520 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και όπως λες ό,τι έχουμε μέσα μας βγαίνει προς τα έξω
    mindcrime λοιπόν, όσον αφορά την πρώτη ερώτηση, ο άνθρωπος που με ενδιαφέρει στα δικά μου μάτια φυσικά και είναι ελκυστικός δε με τραβάει όμως αυτό πάνω του , αλλά η ευγένειά του, το μυαλό του και η προσωπικότητά του γενικότερα. Ίσα ίσα σε 2 φίλες μου που τους έχω μιλήσει για αυτόν μου λένε πως δεν τον βρίσκουν καθόλου ελκυστικό. Όσον αφορά τα δικά μου κιλά ΠΑΝΤΑ είχα σκαμπανεβάσματα. Και στα 58 και στα 78 πάντα δεν ένιωθα άνετα με το σώμα μου. Καταλαβαίνω ότι ξέρεις από διατροφή και γυμναστική οπότε θα στο αναλύσω. Πριν 3 χρόνια όντας 69 κιλά ξεκίνησα μία άκρως καταστρεπτική δίαιτα, έτρωγα κάτω από 1000 θερμίδες . Έχασα 8 κιλά σε έναν μήνα, χωρίς να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης , πράγμα που ενίσχυσε στο χάσιμο μυικής μάζας. Οπότε κατεβαίνω μετά από άλλον 1 μήνα (ήταν Οκτώβριος ) στα 56 κιλά. Δε μου άρεσα καθόλου, γιατί δεν ήξερα τι έκανα και επειδή είχα μία πολύ διαστρεβλωμένη εικόνα για το σώμα μου. Πήγα λοιπόν γυμναστήριο (φυσικά και πάλι χωρίς να ξέρω τι κάνω) και το αποτέλεσμα ... 78 κιλά μετά από 3 χρόνια. Δεν πτοούμαι βέβαια, έχω ήδη ξεκινήσει την προσπάθειά μου με πολλές περισσότερες γνώσεις και μπορώ να πω συγκριτικά με τότε πως νιώθω πιο άνετα με το σώμα μου καθώς το βλέπω σαν work in progress. Δε θέλω να πέσω πάλι στην παγίδα της γρήγορης απώλειας βάρους , αλλά να χτίσω συνήθειες που θα κρατήσουν μία ζωή , για να είμαι δυνατή και υγιής και να μπορώ να ανταποκρίνομαι στην προπόνησή μου. Οπότε καταλαβαίνεις πως το πρόβλημά μου είναι, όπως είπε και ο George, ο τρόπος που βλέπω εγώ το σώμα μου και όχι το πως είναι ! Θέλω να προσθέσω, πως χαίρομαι πάρα πολύ όταν ακούω ανθρώπους να μιλούν για τις δικές τους σχέσεις πραγματικής αγάπης και σου εύχομαι να ζείτε ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με την γυναίκα σου (τη συμπαθώ λίγο παραπάνω τώρα που ξέρω πως ασχολείται με muay thai καθώς έχω ασχοληθεί κάπου στα 5 χρόνια με των χώρο των πολεμικών τεχνών).
    Lilo, χαίρομαι που ξέφυγες από αυτό και είμαι σίγουρη ότι έχεις τρομερό χιούμορ και ζωντάνια ! Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο και σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου ...
    Από χθες που είμαι στο forum , σοκάρομαι με το γεγονός ότι μπορώ να συνδεθώ με τους άλλους και να τους βοηθήσω μέσα και έξω από αυτό, αλλά είμαι συναισθηματικά αποσυνδεδεμένη από τον εαυτό μου. Αν ρωτήσετε ακόμα και την επί 11 χρόνια φίλη μου από το δημοτικό , θα σας πει ότι είμαι ευαίσθητη προς τους άλλους και τις ανάγκες τους αλλά θεωρεί ότι είμαι το πιο σκληρό και δυνατό άτομο που ξέρει. Τελικά το πιο δύσκολο είναι όχι να ανακαλύψεις , αλλά να βοηθήσεις και θεραπεύσεις τον εαυτό σου !
    Η ερώτησή μου στο αρχικό ποστ, ίσως να φάνηκε κάπως ρηχή και παιδιάστικη. Με τον άνθρωπο που με ενδιαφέρει τώρα δεν έχει συμβεί κάτι γιατί είμαι αρκετά ντροπαλή και υπάρχουν και άλλα εμπόδια στη μέση. Δυστυχώς επειδή είμαι αρκετά εσωστρεφής και αναλυτική πάντα περιμένω από τον άλλον να κάνει το πρώτο βήμα , καθώς το αντίθετο θα ήταν εντελώς εκτός χαρακτήρα για εμένα. Όμως αφού δε δείχνει κάνεις το ενδιαφέρον του προς εμένα, αποφάσισα να βάλω ένα στοπ στον εαυτό μου και να επικεντρωθώ σε εμένα και τα θέματα που έχω, για την ώρα. Ίσως με τα χρόνια να αλλάξω και να μπορώ να προσεγγίσω εγώ κάποιον χωρίς φόβο , αλλά μέχρι τότε δεν μπορώ να έχω την απαίτηση να κάνει κάποιος το πρώτο βήμα, αν είναι να γίνει θα γίνει. Σας ευχαριστώ όλους ειλικρινά, με βοηθάτε να βάλω τις σκέψεις μου σε μία σειρά και δίνετε ουσιαστικές συμβουλές

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τι πολεμική τέχνη έκανες; Το σώμα το φτιάχνουμε σιγά σιγά δεν χρειάζεται βιασύνη για να το κάνουμε τρόπο ζωής. Δεν επιδιώκουμε δίαιτα παρά επιδιώκουμε διατροφή. Δίαιτα κάνει κάποιος ότσν γισ κάποιο λόγο του είναι πολύ δύσκολο να χάσει λίποςμενώ κάνει και διατροφή και γυμναστική. Εγώ ας πούμε τώρα που παίρνω φάρμακα κάνω δίαιτα γιατί δεν γυμνάζομαι ή μάλλον ξεκίνησα τώρα, η γυναίκα μου από την άλλη που γυμναζεται εντατικά κάνει δοατροφή.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι πολεμική τέχνη έκανες; Το σώμα το φτιάχνουμε σιγά σιγά δεν χρειάζεται βιασύνη για να το κάνουμε τρόπο ζωής. Δεν επιδιώκουμε δίαιτα παρά επιδιώκουμε διατροφή. Δίαιτα κάνει κάποιος ότσν γισ κάποιο λόγο του είναι πολύ δύσκολο να χάσει λίποςμενώ κάνει και διατροφή και γυμναστική. Εγώ ας πούμε τώρα που παίρνω φάρμακα κάνω δίαιτα γιατί δεν γυμνάζομαι ή μάλλον ξεκίνησα τώρα, η γυναίκα μου από την άλλη που γυμναζεται εντατικά κάνει δοατροφή.
    Συμφωνώ απόλυτα. Έκανα kick boxing. Όταν είναι δυνατόν καλό είναι να συνδυάζουμε διατροφή με γυμναστική... Μία χαρά τα λες mindcrime

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Κι εμένα η αυτοπεποίθηση είναι στο 0 παρόλο αυτά έχω όμως καλό σώμα γυμνάζομαι έχω ύψος 1,80 κ 73 κιλά αλλά κ πάλι έχω λίγο στραβά δόντια. τίποτα δεν είναι ελκυστικό πάνω μου :(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by fea33 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα. Έκανα kick boxing. Όταν είναι δυνατόν καλό είναι να συνδυάζουμε διατροφή με γυμναστική... Μία χαρά τα λες mindcrime
    Να σου πω κάτι σε ρώτησα τι τέχνη έκανες μηπως έκανες kick boxing. Δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά ανάμεσα σε βάρη όργανα κτλ αν ήμουν γυναίκα θα έκανα kick boxing ή muay thai. Μια γυναίκα μπορεί με αυτά να φτιάξει τρομερό σώμα που δεν γίνεται με βάρη ενώ έχει απίστευτες αντοχές, πέραν τουτου οι εποχές είναι δύσκολές για τις γυναίκες και ποτέ δεν ξέρεις αν θα σου χρειαστεί. Αχρείαστο να ναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μία ώρα σε ρινγκ καίει 550-600 θερμίδες ενώ το σώμα γίνεται στεγνό, ευέλικτο και δυνατό. Ποιο άλλο άθλημα μπορεί να σου δώσει κάτι ανάλογο

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Κι εμένα η αυτοπεποίθηση είναι στο 0 παρόλο αυτά έχω όμως καλό σώμα γυμνάζομαι έχω ύψος 1,80 κ 73 κιλά αλλά κ πάλι έχω λίγο στραβά δόντια. τίποτα δεν είναι ελκυστικό πάνω μου :(
    Λυπάμαι που νιώθεις και εσύ έτσι. Πιστεύω πως ίσως να γινόμαστε πιο επικριτικοί με τους εαυτούς μας από ότι θα έπρεπε. Από όσα έχω καταλάβει η αυτοπεποίθησή μας εξαρτάται από το μέσα μας και όχι από την εξωτερική μας εμφάνιση ...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου πω κάτι σε ρώτησα τι τέχνη έκανες μηπως έκανες kick boxing. Δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά ανάμεσα σε βάρη όργανα κτλ αν ήμουν γυναίκα θα έκανα kick boxing ή muay thai. Μια γυναίκα μπορεί με αυτά να φτιάξει τρομερό σώμα που δεν γίνεται με βάρη ενώ έχει απίστευτες αντοχές, πέραν τουτου οι εποχές είναι δύσκολές για τις γυναίκες και ποτέ δεν ξέρεις αν θα σου χρειαστεί. Αχρείαστο να ναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μία ώρα σε ρινγκ καίει 550-600 θερμίδες ενώ το σώμα γίνεται στεγνό, ευέλικτο και δυνατό. Ποιο άλλο άθλημα μπορεί να σου δώσει κάτι ανάλογο
    Από τα αθλήματα με τα οποία έχω ασχοληθεί θα έλεγα πως το kick boxing και το muay thai μπορούν να κοντραριστούν στα οφέλη που έχουν για το σώμα με την κολύμβηση. Βέβαια εκεί τίθεται και το θέμα αν υπάρχει κολυμβητήριο κάπου κοντά και φυσικά το ότι οι παραπάνω είναι πολεμικές τέχνες που σου δίνουν και άλλα "εφόδια" (αυτοπεποίθηση, ικανότητα να προστατέψεις τον εαυτό σου κλπ)
    Αυτή τη στιγμή , καθώς προετοιμάζομαι να αλλάξω σχολή δεν ξέρω που θα με βγάλει ο δρόμος. Όταν εγκατασταθώ κάπου θέλω να ψάξω για μία καλή σχολή kick boxing ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by fea33 View Post
    Λυπάμαι που νιώθεις και εσύ έτσι. Πιστεύω πως ίσως να γινόμαστε πιο επικριτικοί με τους εαυτούς μας από ότι θα έπρεπε. Από όσα έχω καταλάβει η αυτοπεποίθησή μας εξαρτάται από το μέσα μας και όχι από την εξωτερική μας εμφάνιση ...
    αυτό ακριβώς

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 29-11-2015, 21:52
  2. Εσείς τί πιστεύετε?
    By michael t. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 106
    Last Post: 04-08-2015, 19:12
  3. πως είστε?
    By κατερίνα κ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 10-05-2014, 21:34
  4. δημοσκοπηση. πιστευετε οτι ειστε αρκετα ομηλιτικοι?
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 18-11-2013, 11:44
  5. Τι ειστε?
    By maria... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 29-08-2008, 13:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •