Θέλω επανασύνδεση ενώ είναι κάθετος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29

    Θέλω επανασύνδεση ενώ είναι κάθετος

    Καλησπέρα
    Μπαίνω στ θέμα ! Γνώρισα ένα παιδί το καλοκαίρι.ξεκινησε χωρίς εμπιστοσύνη η σχέση μας γιατί αυτός εξαφανιζόταν γιατί είχε μάθει ότι μίλαγα και με άλλους (ως ελεύθερη)κ εγώ χρέωνα την εξαφάνιση ως απλή αδιαφορία !μεχρι που μου αποκάλυψε τον λόγο εξαφάνισης τα βάλαμε κάτω τα λύσαμε κ προχώρησαμε! Είπαμε ότι θα το πάμε κ όπου βγει ! Όσο ήμαστε καλά !κ εγώ κ αυτός είχαμε βγει από σχέση (εγώ μεγάλη σχέση -συγκατοίκηση ,έτοιμη γ γάμο )
    Αυτός σχέση 2 χρόνων που της ανακοίνωσε τον χωρισνο μια εβδομάδα πριν βρεθούμε
    Αύτο το έμαθα μετά και με τάραξε
    Γιατί θεώρησα ότι αδειάζει εύκολα τους ανθρώπους σε ένα βράδυ !
    Μου εξήγησε ότι το δούλευε μέσα τ 6μηνες κ απλα της το αναξοινωσε!
    Τλπ μπήκαμε στην σχέση ...κ πραγματικά ήταν καταπληκτικά ερωτευτήκαμε φουλ κ περασαμε 3-4μηνες πολύ όμορφους ,εμφανίζοντουσαν κάποια προβλήματα (συνήθως τον έπιαναν κ του έλεγαν να μην με εμπιστεύεται κ ότι είμαι «ότι να ναι» λόγια αγνώστων ! (Απλα ασχοκουμε με τα social και έχουν αυτή την εικόνα γ εμένα !
    Αυτός με υπερασπιζόταν ! Μέχρι που άρχισε να επηρεάζεται και ξεκίνησαν τα θέματα εμπιστοσύνης κ ανασφάλειας που είχαμε εξ αρχής !καποια στιγμή είχε ένα ξέσπασμα και μου φανέρωσε τις ανασφάλειες του ..(περί της εικόνας μου ,περί πρώην μου κτλπ)
    Εγώ του είπα ότι δεν είχα καταλάβει ότι νιώθει όλα αύτα κ αν είναι έτσι ,μήπως είναι καλύτερα να χωρίσουμε !
    Το πήρε πολύ άσχημα οου Μίλησα περί χωρισμού κ εγώ υποσχέθηκα να μην ξανά αναφερθώ σε χωρισμό.
    Απ εκείνη την στιγμή κ μετά κράταγε μια πιο απόμακρη στάση σε κάθε θέμα Μας !
    Ζήλευε ακόμα περισσότερο ,δημιουργούσε προβλήματα απ το πουθενα ,είχε αντιδραστικές συμπεριφορές ,αντί ν μου λέει τι τον ενοχλεί έκανε μούτρα περιμένοντας να καταλάβω ,κτλπ
    Περασαμε μια πολύ άσχημη περίοδο 2 μηνών
    Μέχρι που τον έπιασαν κ του είπαν ότι μίλαγα μ κάποιον κ ήταν σταγόνα που ξεχείλισε ..
    Παρ όλα αύρα του εξήγησα ότι ο κόσμος μπορεί ν λέει ότι θέλει ,Ότ δεν μπορεί να με κρίνει που χαιρέτησα ένα γνωστό μου κτλπ (μένω σε κλειστεί κοινωνία )
    Μετά από ένα γερό τσακωμό λόγο αυτού ,μ ζήτησε χρόνο ! Εγώ πίεσα είναι η αλήθεια γιατί ένιωθα ότι θα τον χάσω !
    Κ γενικά πάντα εγώ ήμουν αυτή που έκανε κίνηση για να τα βρούμε κτλπ
    Μέχρι που ήρθε η καραντίνα
    Κράτησε απόσταση από εμένα κ μετά από δυο εβδομάδες που τ ΕβγΑλα γκρίνια ότι πόρε θα βρεθούμε επιτέλους
    Μ είπε ότι δεν μπορεί ν συνεχίσει ότι δεν μπορεί να με διαχειριστεί,δεν έχει εμπιστοσύνη ,ειναο στοιχεία του χαρακτήρα μου που δεν τον αφήνουν ν ηρεμήσει κτλπ !
    Να τονίσω ότι πριν του αναφερθώ εγώ σε χωρισμό την πρώτη φορά
    Ήταν σε φάση σε θέλω για γυναίκα της ζωής μ ,μίλησε γ παιδιά κτλπ!
    Μετά απ εκείνο το ξέσπασμα του ,που εγώ αντέδρασα με το να του μιλήσω για χωρισνο
    Εφινε άλλος άνθρωπος !
    Το θέμα είναι ότι είναι ανένδοτος σε επανασύνδεση !
    Έξω μιλήσαμε κ συμφωνήσανε ότι είχαμε κ οι δυο λάθη ,ότι δεν επικοινωνούσαμε τα προβλήματα μας κσι ο καθένας εκλάμβανε διαφορετικά
    Του είπα ότι εφόσον εντοπίσαμε τ πρόβλημα μπορούσαμε να το λύσουμε να προσπαθήσουμε κτλπ
    Κ αυτός απλα δεν θέλει να ξανά μπει σε αυτή την κατάσταση !
    Σίγουρα φτάιει ότι τον πίεσα
    Θεωρω ότι απ την μέρα που μίλησα γ χωρισνο δούλευε μέσα του ότι θα με αφήσει
    Κ απλα βρήκε κ εκμεταλλεύτηκε την καραντίνα για να το κάνει πράξη
    Απλα εγώ στεναχωριέμαι μ τον τρόπο που το χειρίστηκε
    Εγώ ήμουν επιφυλακτική αυτός ήταν που μου με έβαλε στη διαδικασία να επενδύσω κ στ τέλος όταν άγω προσπαθούσα απλα αυτός ξενέρωσε

    Να τονίσω ότι πιστεύω ότι με ήθελε παρά πολύ
    Μέχρι μ δέκα μέρες πριν την καραντίνα
    Μ εκμυστηρεύονταν ποσό πολύ με ήθελε κ ποσό καλά είναι μαζί μου (ήμασταν 1καλα 3 σκατα )

    Και οκ να δεχτώ ότι δεν πήγαινε δεν υπήρχε εμπιστοσύνη κ γεια σας !
    Αλλά είναι ένα σημείο που θέλω να με διαφωτίσει κάποιος

    Όταν άρχισαν οι έντονοι τσακωμοί
    Αυτός πάντα είχε πολλά νεύρα κτλπ
    Μου είχε εκμυστηρευτεί ότι όταν είχε την πρώτη του σχέση 20 ήταν με μια καταπιεστική κοπέλα που κατέληξε να του αφήσει ψυχοσωματικά κ έτρεχε σε ψυχολόγους
    Κάθε φορά π τσακωνόμασταν (αυτός μάλλον δημιουργούσε ταακωμο )μ πέταγε ότι είσαι σαν εκείνη
    Η όταν με χώρισε (απογοητευμένη εγώ και μέγα λάθος μου ) του έστελνα κάτι κατεβατά μνμ

    Που τον τάραζαν έλεγε
    Κ γενικά το έβλεπε όλο αυτό πίεση που του θυμησε «εκείνη»
    Όταν τ είπα γιατί ν μην ήμαστε μαζί αφού στην ουσία θεκουμε ο ένας τον άλλο
    Είπε
    Γιατί θα θέλω γιατρό μετά

    Θα σας φανώ ότι άγω είμαι η τρελή κ πιεστική σ όλη την υπόθεση αλλά μιλώντας λογικά κ ενώ έχω ρωτγσει κ άλλους ανθρώπους
    Εγ δεν έκανα τίποτα το τραγικό
    Αυτός τα δημιουργούσε όλα κ μετά με κατηγορούσε κ ότι τα δημιούργησα κ ότι υπέφερε απ τις καταστάσεις αύτες!

    Εγώ πιστεύω ότι δεν είχε ξεπεράσει ποτέ εκείνο τ πρόβλημα του
    Κ έβλεπε σε εμένα εκείνη
    Επειδή με ήθελε πολύ κ απ την ζήλεια του ,του δημιουργούνταν έντονες συμπεριφορές νεύρα κτκπ
    Και τα συνδέε με εμένα
    Ενώ τα έκανε μόνος του

    Θεωρω ότι με άφησε ενώ με θέλει πολύ γιατί δεν μπορεί μα ελέγξει αυτό το πράγμα κ τα τραύματα που βγήκαν στην επιφάνεια
    Αλλά κ άγω τον θέλω πολύ

    Κ τα προβλήματα που είχαμε σαν σχέση
    Δεν ριν τίποτα τρελό
    Εφόσον τα συζητήσαμε θα τα διορθώνανε !
    Θα ήθελα πολύ μια δεύτερη ευκαιρία Να το δουλέψουμε μαζί κ τη επικοινωνία μας και το ψυχοκογικο Γιατί τον αγαπώ πολύ κ έχω νιώσει κ απ αυτόν το ίδιο
    37 αυτός 30 εγώ
    Θεωρείται είναι δικό τ θέμα ; Η απλα δεν ταιριάζουμε
    Πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να ηρεμήσει
    (Τώρα είναι καθέτως)
    Κ αν ναι ποια θα ήταν η καλύτερη προσεγγίσει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η τελευταία τελευταία επικοινωνία σας, ποτε ηταν? πριν ποσο καιρό?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Ο αρχικός χωρισμός ήταν πριν Κάνα μήνα
    Απλα εγώ ζήταγα να έρθει να τα πούμε από κοντά
    Και μου εξηγούσε ότι δεν μπορεί γιατί θα τσακωθούμε χειρότερα επειδή είχε νεύρα !(χωρίς να έχει γίνει κάτι τρελό παιδιά )

    Τλπ ήρθε πριν από μια εβδομάδα που υποτίθεται ηρέμησε
    Είχε μια τακτική να με ακούσει
    Να πει οκ φταίξαμε κ οι δυο
    Έφτασε όπως έφτασε δεν Έχουμε κάτι άλλο ν πούμε
    Όσο του μίλαγα ήρεμα του έλεγα σχετικά με τα φαινομενικά προβλήματα της σχέσης μας

    (Ότι απλα ο ένας δεν επικοινωνούσε το πρόβλημα του στον άλλον )
    Και ο καθένας έβγαζε δικά του συμπεράσματα

    Μου απαντούσε ήρεμα κτλπ

    Όταν πήγαινα να γυρίσω τ θέμα γιατί να μη το προσπαθήσουμε
    Μ έλεγε ότι αυτός προσπάθησε παρά πολύ
    (Μόνος του )ώστε να αποβάλει ζηκειες κ όλα αυτά !
    Η δίκη νου θέση ήταν
    Ότι χτειαζετ προσπάθεια κ απ τους δυο
    Εφόσον εντοπίσαμε το πρόβλημα
    Γιατί μέχρι τώρα απλα λύναμε τις διάφορες μας και δεν δυνάμεις λύσεις στα θέματα μας !
    Εξήγησα ότι τώρα που γνωρίζω τι τον ενοχλεί κ τι όχι
    Είμαι δοατεθημενη κ εγώ να αλλάξω κάποια πραγματάκια (μικροπράγματα ) τίποτα τραγικό
    Σαν λέω ήμασταν πολύ καλά όταν ήμασταν μαζί
    (Απλα μπλέκαν όλο 3οι)

    Τλπ επανέρχομαι ότι όταν γύριζα ΡΗ. Κουβέντα στ επανασύνδεση
    Ήταν κάθετος ταραζόταν έλεγε ότι με τίποτα δεν ξανά μπαίνω σε όλο αυτό ..
    Κ ηθεπε μ φύγει
    Όποτε δεν πίεσα πολύ
    Προσπάθησα να είναι χαλαροί οι τόνοι
    Μ έκανε μια αγκαλιά
    Εγώ είπα ότι τον αγαπάω (πρώτη φορά)
    Κ μου απάντησε «κ εγώ σ αγαπάω»(πρώτη φορά)Του είπα ότι πρώτη φορά ήθελα να δώσω σε άνθρωπο τόσα πολλά κ μου απάτησε κ εγώ το ίδιο ..ειλικρινά αλλά ...σιωπή

    Παιδιά δεν καταλαβαίνω
    Είτε ξανά ζωντάνεψαν οι μνήμες του παρελθόντος Κ με συνέδεσε μ αυτό

    Είτε πιέστηκε απ τος τσακωμούς κ μετά την ζήλεια
    Έμεινε μόνος κ κατάλαβε ότι δεν πάει
    Κ το πήρε απόφαση

    Είτε ξενέρωσε που του έλεγαν πράγματα
    Τα μεγάλωνε κ αυτός στο κεφάλι του
    Κ έσκαγε μόνος του με αποτέλεσμα να ξένερωνει

    Είτε όλα αύτα μαζί !!
    Όλοι μ λένε οποίος θέλει είναι εκεί ότι κ να του λένε κ ότι κ αν συμβαίνει το παλεύει ..
    Κ έχουν δίκιο

    Απλα εγώ μέσα μου έχω νιώσει απ αυτόν τον άνθρωπο ότι με ήθελε τρέλα απλα πίεσε τον εαυτό του να το κόψει
    Τόσο αυτοέλεγχος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα τελευταία φορά μιλήσατε πριν μια βδομάδα απο κοντά? αυτη είναι η τελευταία ή μηπως υπήρξε κανενα μήνυμα σε σοσιαλ ή κατι αναλογο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Όχι έχουμε χωρίσει πριν κανα μήνα η τελευταία φορά ήταν πριν καμία εβδομάδα
    Που διαδραματίστηκαν τα γεγονότα που ανέφερα
    Κ από τότε δεν έχω στείλει τίποτα
    Κ δεν θα στείλω γιατί ξέρω Ότο την Πρώτη φορά που έκανα καταιγισμό μνμ ήταν καταστροφή !
    Απλα τώρα που ΔΕΜ θα στείλω
    Φοβάμαι Ότο απλα κ αυτός χωνεύει το γεγονός κ ίσως προσπαθεί να πάει κ παρακάτω για μα του είναι πιο εύκολο
    «Ο έρωτας μ έρωτα περνάει «
    Που λέμε

    Δεν θα ξανά επικοινωνήσει αυτός πότε

    Το θέμα είναι ότι με τρώει που δεν του συζήτησα περί ψυχοκογικων
    Μπας κ τον ξεμπλοκαρω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Sebakost View Post
    Καλησπέρα
    Μπαίνω στ θέμα ! Γνώρισα ένα παιδί το καλοκαίρι.ξεκινησε χωρίς εμπιστοσύνη η σχέση μας γιατί αυτός εξαφανιζόταν γιατί είχε μάθει ότι μίλαγα και με άλλους (ως ελεύθερη)κ εγώ χρέωνα την εξαφάνιση ως απλή αδιαφορία !μεχρι που μου αποκάλυψε τον λόγο εξαφάνισης τα βάλαμε κάτω τα λύσαμε κ προχώρησαμε! Είπαμε ότι θα το πάμε κ όπου βγει ! Όσο ήμαστε καλά !κ εγώ κ αυτός είχαμε βγει από σχέση (εγώ μεγάλη σχέση -συγκατοίκηση ,έτοιμη γ γάμο )
    Αυτός σχέση 2 χρόνων που της ανακοίνωσε τον χωρισνο μια εβδομάδα πριν βρεθούμε
    Αύτο το έμαθα μετά και με τάραξε
    Γιατί θεώρησα ότι αδειάζει εύκολα τους ανθρώπους σε ένα βράδυ !
    Μου εξήγησε ότι το δούλευε μέσα τ 6μηνες κ απλα της το αναξοινωσε!
    Τλπ μπήκαμε στην σχέση ...κ πραγματικά ήταν καταπληκτικά ερωτευτήκαμε φουλ κ περασαμε 3-4μηνες πολύ όμορφους ,εμφανίζοντουσαν κάποια προβλήματα (συνήθως τον έπιαναν κ του έλεγαν να μην με εμπιστεύεται κ ότι είμαι «ότι να ναι» λόγια αγνώστων ! (Απλα ασχοκουμε με τα social και έχουν αυτή την εικόνα γ εμένα !
    Αυτός με υπερασπιζόταν ! Μέχρι που άρχισε να επηρεάζεται και ξεκίνησαν τα θέματα εμπιστοσύνης κ ανασφάλειας που είχαμε εξ αρχής !καποια στιγμή είχε ένα ξέσπασμα και μου φανέρωσε τις ανασφάλειες του ..(περί της εικόνας μου ,περί πρώην μου κτλπ)
    Εγώ του είπα ότι δεν είχα καταλάβει ότι νιώθει όλα αύτα κ αν είναι έτσι ,μήπως είναι καλύτερα να χωρίσουμε !
    Το πήρε πολύ άσχημα οου Μίλησα περί χωρισμού κ εγώ υποσχέθηκα να μην ξανά αναφερθώ σε χωρισμό.
    Απ εκείνη την στιγμή κ μετά κράταγε μια πιο απόμακρη στάση σε κάθε θέμα Μας !
    Ζήλευε ακόμα περισσότερο ,δημιουργούσε προβλήματα απ το πουθενα ,είχε αντιδραστικές συμπεριφορές ,αντί ν μου λέει τι τον ενοχλεί έκανε μούτρα περιμένοντας να καταλάβω ,κτλπ
    Περασαμε μια πολύ άσχημη περίοδο 2 μηνών
    Μέχρι που τον έπιασαν κ του είπαν ότι μίλαγα μ κάποιον κ ήταν σταγόνα που ξεχείλισε ..
    Παρ όλα αύρα του εξήγησα ότι ο κόσμος μπορεί ν λέει ότι θέλει ,Ότ δεν μπορεί να με κρίνει που χαιρέτησα ένα γνωστό μου κτλπ (μένω σε κλειστεί κοινωνία )
    Μετά από ένα γερό τσακωμό λόγο αυτού ,μ ζήτησε χρόνο ! Εγώ πίεσα είναι η αλήθεια γιατί ένιωθα ότι θα τον χάσω !
    Κ γενικά πάντα εγώ ήμουν αυτή που έκανε κίνηση για να τα βρούμε κτλπ
    Μέχρι που ήρθε η καραντίνα
    Κράτησε απόσταση από εμένα κ μετά από δυο εβδομάδες που τ ΕβγΑλα γκρίνια ότι πόρε θα βρεθούμε επιτέλους
    Μ είπε ότι δεν μπορεί ν συνεχίσει ότι δεν μπορεί να με διαχειριστεί,δεν έχει εμπιστοσύνη ,ειναο στοιχεία του χαρακτήρα μου που δεν τον αφήνουν ν ηρεμήσει κτλπ !
    Να τονίσω ότι πριν του αναφερθώ εγώ σε χωρισμό την πρώτη φορά
    Ήταν σε φάση σε θέλω για γυναίκα της ζωής μ ,μίλησε γ παιδιά κτλπ!
    Μετά απ εκείνο το ξέσπασμα του ,που εγώ αντέδρασα με το να του μιλήσω για χωρισνο
    Εφινε άλλος άνθρωπος !
    Το θέμα είναι ότι είναι ανένδοτος σε επανασύνδεση !
    Έξω μιλήσαμε κ συμφωνήσανε ότι είχαμε κ οι δυο λάθη ,ότι δεν επικοινωνούσαμε τα προβλήματα μας κσι ο καθένας εκλάμβανε διαφορετικά
    Του είπα ότι εφόσον εντοπίσαμε τ πρόβλημα μπορούσαμε να το λύσουμε να προσπαθήσουμε κτλπ
    Κ αυτός απλα δεν θέλει να ξανά μπει σε αυτή την κατάσταση !
    Σίγουρα φτάιει ότι τον πίεσα
    Θεωρω ότι απ την μέρα που μίλησα γ χωρισνο δούλευε μέσα του ότι θα με αφήσει
    Κ απλα βρήκε κ εκμεταλλεύτηκε την καραντίνα για να το κάνει πράξη
    Απλα εγώ στεναχωριέμαι μ τον τρόπο που το χειρίστηκε
    Εγώ ήμουν επιφυλακτική αυτός ήταν που μου με έβαλε στη διαδικασία να επενδύσω κ στ τέλος όταν άγω προσπαθούσα απλα αυτός ξενέρωσε

    Να τονίσω ότι πιστεύω ότι με ήθελε παρά πολύ
    Μέχρι μ δέκα μέρες πριν την καραντίνα
    Μ εκμυστηρεύονταν ποσό πολύ με ήθελε κ ποσό καλά είναι μαζί μου (ήμασταν 1καλα 3 σκατα )

    Και οκ να δεχτώ ότι δεν πήγαινε δεν υπήρχε εμπιστοσύνη κ γεια σας !
    Αλλά είναι ένα σημείο που θέλω να με διαφωτίσει κάποιος

    Όταν άρχισαν οι έντονοι τσακωμοί
    Αυτός πάντα είχε πολλά νεύρα κτλπ
    Μου είχε εκμυστηρευτεί ότι όταν είχε την πρώτη του σχέση 20 ήταν με μια καταπιεστική κοπέλα που κατέληξε να του αφήσει ψυχοσωματικά κ έτρεχε σε ψυχολόγους
    Κάθε φορά π τσακωνόμασταν (αυτός μάλλον δημιουργούσε ταακωμο )μ πέταγε ότι είσαι σαν εκείνη
    Η όταν με χώρισε (απογοητευμένη εγώ και μέγα λάθος μου ) του έστελνα κάτι κατεβατά μνμ

    Που τον τάραζαν έλεγε
    Κ γενικά το έβλεπε όλο αυτό πίεση που του θυμησε «εκείνη»
    Όταν τ είπα γιατί ν μην ήμαστε μαζί αφού στην ουσία θεκουμε ο ένας τον άλλο
    Είπε
    Γιατί θα θέλω γιατρό μετά

    Θα σας φανώ ότι άγω είμαι η τρελή κ πιεστική σ όλη την υπόθεση αλλά μιλώντας λογικά κ ενώ έχω ρωτγσει κ άλλους ανθρώπους
    Εγ δεν έκανα τίποτα το τραγικό
    Αυτός τα δημιουργούσε όλα κ μετά με κατηγορούσε κ ότι τα δημιούργησα κ ότι υπέφερε απ τις καταστάσεις αύτες!

    Εγώ πιστεύω ότι δεν είχε ξεπεράσει ποτέ εκείνο τ πρόβλημα του
    Κ έβλεπε σε εμένα εκείνη
    Επειδή με ήθελε πολύ κ απ την ζήλεια του ,του δημιουργούνταν έντονες συμπεριφορές νεύρα κτκπ
    Και τα συνδέε με εμένα
    Ενώ τα έκανε μόνος του


    Θεωρω ότι με άφησε ενώ με θέλει πολύ γιατί δεν μπορεί μα ελέγξει αυτό το πράγμα κ τα τραύματα που βγήκαν στην επιφάνεια
    Αλλά κ άγω τον θέλω πολύ

    Κ τα προβλήματα που είχαμε σαν σχέση
    Δεν ριν τίποτα τρελό
    Εφόσον τα συζητήσαμε θα τα διορθώνανε !
    Θα ήθελα πολύ μια δεύτερη ευκαιρία Να το δουλέψουμε μαζί κ τη επικοινωνία μας και το ψυχοκογικο Γιατί τον αγαπώ πολύ κ έχω νιώσει κ απ αυτόν το ίδιο
    37 αυτός 30 εγώ
    Θεωρείται είναι δικό τ θέμα ; Η απλα δεν ταιριάζουμε
    Πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να ηρεμήσει
    (Τώρα είναι καθέτως)
    Κ αν ναι ποια θα ήταν η καλύτερη προσεγγίσει;
    καλημερα.
    για τρελη δεν ξερω (ουτε πιστευω οτι εισαι), αλλα πιεστικη εγινες σιγουρα, αφου το παραδεχεσαι και η ιδια και στο ειπε και εκεινος.
    νομιζω οτι η σταση σου να ιατρικοποιεις την κατασταση του για να τον χειριστεις και να πετυχεις αυτο που θελεις εσυ, ειναι εντελως λαθος και την προδιδει και η φραση σου να λυσετε τα θεματα σας και τα ψυχολογικα σας.. δεν ειστε γιατροι για να λυσετε ο ενας τα ψυχολογικα του αλλου, οποιος εχει ψυχολογικα, τα λυνει μονος του με τον γιατρο του. οχι με τον συντροφο του..
    και το να τα ριχνεις στα "ψυχολογικα" και το να θελεις να τα λυσετε (μαζι), δεν ειναι παρα προθεση σου, χειρισμου του, και ειναι λαθος...
    ειστε ισοι σε αυτην την σχεση και ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του.
    δεν ειναι αυτος ο αρρωστος κι εσυ η υγιης και η γιατρος που θα τον κουραρεις...

    περα απο αυτο, την προσπαθεια χειρισμου εκ μερους σου δηλαδη, και χωρις να ξερω τι εγινε στην αλλη σχεση του και τι προβληματα πηγε να λυσει στον γιατρο, και χωρις να ξερω αν τα ελυσε, εγω βλεπω την δικη του σταση πιο "υγιη" απο την δικη σου.

    κι εξηγω:
    γνωριστηκατε. δεν του ενεπνεες εμπιστοσυνη. τα βαλατε κατω και τα λυσατε. τσιλιμπουρδιζες γιατι δεν ειχατε κατι. ησουν και ενοιωθες ελευθερη οταν μιλουσες με αλλους. δικαιωμα σου.
    αποφασισατε να μπειτε σε σχεση κι εσυ αποφασισες να κοψεις τα τσιλιμπουρδισματα.
    πατε καλα, περνατε καλα και τρικαλα! και ξαναμιλας με αλλον!!!! κι απο που το μαθαινει;;; απο εσενα η απο αλλον;;; απο αλλον υποθετω.
    μπορει να ηταν αθωο αυτο που εκανες, αλλα ειχατε προιστορια.
    εφοσον ειχατε προιστορια, εγω στην θεση σου θα τον ενημερωνα μονη μου οτι ειδα καποιον γνωστο και μιλησαμε, δεν θα περιμενα να του το σφυριξουν αλλοι.
    ακομα κι αν ηταν αθωο, αυτος ειτε δικαια ειτε αδικα, την εχασε την εμπιστοσυνη που ειχε σε εσενα.
    ξεκινησε το αγχος και η ζηλια, ειδε οτι χαλιοταν, μαλωνατε, και εκανε το πιο υγιες. αυτο που θα επρεπε να κανουμε ολοι αντι να χαλιομαστε και να καταστρεφουμε τις σχεσεις μας, αν δεν εχουμε εμπιστοσυνη. ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΕ.
    τι πιο υγιες απο αυτο, αν σου τελειωσει; λες και ξαναλες ποσο σε ηθελε.
    ναι, σε ηθελε οσο σε εμπιστευοταν. οταν εχασε την εμπιστοσυνη του, δεν σε ηθελε πια.
    και οπως και να εχει καταληξε σε αυητν την αποφαση προκειμενου να τσακωνεστε και να αναρωτιεται αυτος τι συμβαινει. οφειλεις να το σεβαστεις.
    γιατι δηλαδη να πρεπει να επανερθετε; αφου ο ανθρωπος δεν θελει. θελει να ειναι καλα μεσα του, και με τον τροπο που φερεσαι (δεν λεω οτι κανεις κατι κακο, λεω οτι δεν του εμπνεεις εμπιστοσυνη), δεν ειναι καλα πια.

    επιπλεον, οταν δεν θελεις να χωρισεις, δεν μιλας για χωρισμους. ο αλλος δεν ειναι καφετιερα να τον αναβεις και να τον σβηνεις, ουτε ειναι παιχνιδι το χωριζω- δεν χωριζω. εκει, τον κλονισες χειροτερα και η ελλειψη εμπιστοσυνης γιγαντωθηκε. δεν σε εμπιστευοταν πλεον οχι μονο για την πιστη σου, αλλα και για το αν θα τον αφηνες . προτιμησε να απομακρυνθει εκεινος για να ειναι καλα.

    δεν βλεπω να μπορεις και να πρεπει να κανεις τιποτε , για εναν παραπανω λογο, το οτι τον πιεζεις ηδη αρκετα.
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αποτραβηχτεις κι εσυ, κι αν ο ιδιος νοιωσει διαφορετικα και επικοινωνησει ξανα, τοτε το ξανασυζητατε.

    εχω και μια απορια. απ οτι καταλαβα γνωριστηκατε στο ιντερνετ. ποιοι ειναι τελοσπαντων αυτοι οι γνωστοι που του λενε το ενα και το αλλο για εσενα; τοσους κοινους γνωστους εχετε; που βρεθηκαν; τους προσσεγγισε απο τις επαφες σου; τον προσεγγισαν εκεινοι;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Σχετικά με την καφετιέρα
    Συμφωνώ
    Εκεί κατάλαβα το λάθος μου γ αυτό και μετά δεν ξανά αναφέρθηκα σε χωρισνο και έκανα υπομονή !
    Γιατί αυτός δεν ήθελε καθόλου αυτό το σενάριο
    Μέχρι που απλα μια μέρα με πήρε και μ είπε απ το τηλ οτ δεν θέλει άλλο αυτή την κατάσταση

    Δλδ αυτά δεν με έσβησε σαν καφετιέρα ;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Σου απάντησα αλλά χάθηκε το κείμενο ! Συγνώμη πρώτη φορά σε φορούν μ!
    Έλεγα οτ έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα μου λες
    Έχω την λογική μα καταλάβω όλα αυτά κ έχεις δίκιο
    Κάπως έτσι είναι !

    Στην τελευταία ερώτηση σου
    Τον προσέγγισαν εκείνη
    (Πχ η κοπέλα που του ανέφερε οτ μίλαγα ήταν τσιμπημένη με αυτόν που μίλαγα στ κλαμπ ,γ αυτό και με πρόσεξε ! Αλλιώς σεν ήξερε κάτι γ εμένα ! Γιατί μια άσχετη να προσέχει ένα βράδυ με ποιον μιλάει ένας άσχετος )
    Εγω του το ανέφερα οτ μίλησα ναι
    Λέω ξανά μένουμε σε μικρή πόλη !
    Όλοι πάνω κατ γνωριζόμαστε !
    Αυτός απ την στιγμή που άρχισε να κλονίζεται η εμπιστοσύνη του ψαχνόταν !

    Εγώ απ την άλλη δεν έκανε κάτι !
    Η τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα
    Είχα μάθει σε μια σχέση δέκα χρόνων που ο άνθρωπος που ήμουν είχε απόλυτη εμπιστοσύνη σε έμενα οπτε κ εγώ η ήμουν πιο χαλαρή !
    Το λάθος μου ήταν οτ δεν κοίταξα να δημιουργήσω εμπιστοσύνη στον καινούριο ίσως γιατί τι θεωρούς αυτονόητο

    Απ αυτόν δεν έβλεπα να μου αναφέρει κάτι
    (Περίμενε να κΑνω μόνη μ κίνηση )
    Απλα είχα μάθει αλλιώς
    Του το εξήγησα
    Και του είπα οτ είμαι δοατεθημενη να σου δώσω πολύ εύκολα την σίγουρα που θελεις
    Εφόσον καταλαβ που ήταν το πρόβλημα
    Αλλά είχε ήδη σκάσει το γυαλί που λέμε !

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Το να επικοινωνούσα με φίλο του
    Μήπως μπορούσε να βοηθήσει
    Μέγα λάθος ε;
    Ικεσίες κάνω δεν θα ενοχλήσω άλλο
    Απλα είμαι σε απόγνωση Γοατι χάθηκε κάτι με προοπτικές Από βλακείες κ λάθος χειρισμό κ τον δυο !
    Δεν νομίζω Ότο βρίσκεις συχνά τον άνθρωπο σου
    Γ αυτό τέτοια απογοήτευση

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ρε κοπελια δηλαδή με το ζόρι θέλει ο άλλος να γυρισει πίσω ότσν έχει πάρει απόφαση αυτός να συνεχίσει την ζωή του; Το θεωρείς σωστό; Δεν είναι λίγο εγωιστικό εκ μέρους σου;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Δεν είναι εγωιστικό εκ μέρους μου
    Είναι απλα ότι τον θέλω
    Ξέρω οτ έχει μπλοκάρει αυτή την στιγμή
    Εκτός αυτού γιατί να είναι εγωιστικό απο μέρους μου όταν εγώ επι Τρις μήνες υπέμενε συμπεριφορές κ όλα αυτά τα σκαμπανεβάσματα και κρατιόμουν να μην ξανά θίξω θέμα χωρισμού και τον στεναχωρήσω
    Και αυτός όταν απλ ξενέρωσε μου το πέταξε στην μούρη εν μέσω καραντίνας απ το τηλέφωνο ;
    Δλδ η δίκη του στάση ήταν οκ ;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Δηλαδή αυτός είχε το δικαίωμα να με βγάλει Απ την μπριζα σαν καφετιέρα ;εγώ γ αυτό το έχω πάθει τώρα αυτό..Γοατι δεν χειρίστηκε σωστά τον χωρισνο
    Να έρθει να κου το συζητήσει κ να με αντιμετωπίσει από κοντά ! Τι σημαίνει το τηλ
    Μέσα στην καραντίνα ;
    Ενώ μια εβδομάδα πριν ήταν μοα χαρά ;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sebakost View Post
    Δεν είναι εγωιστικό εκ μέρους μου
    Είναι απλα ότι τον θέλω
    Ξέρω οτ έχει μπλοκάρει αυτή την στιγμή
    Εκτός αυτού γιατί να είναι εγωιστικό απο μέρους μου όταν εγώ επι Τρις μήνες υπέμενε συμπεριφορές κ όλα αυτά τα σκαμπανεβάσματα και κρατιόμουν να μην ξανά θίξω θέμα χωρισμού και τον στεναχωρήσω
    Και αυτός όταν απλ ξενέρωσε μου το πέταξε στην μούρη εν μέσω καραντίνας απ το τηλέφωνο ;
    Δλδ η δίκη του στάση ήταν οκ ;
    Να σου πω κατι όμως ηξερες εξ αρχής μέσα σου πως δεν ετρεφε εμπιστοσύνη απεναντι σου και πως ήταν ανασφαλής, έτσι δεν είναι; Δηλαδή εσύ δεν το ενιωσες μεσα σου πως δεν προκειται να προχωρησει;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Εγώ το έβλεπα ναι γ αυτό κ ήμουν η πρώτη όταν έκανε το πρώτο ξέσπασμα ανασφάλειας
    Που του συζήτησα μήπως είναι καλύτερα τώρα που είναι νωρίς να το αφήσουμε αφού νιώθει έτσι !

    Κ αυτός έγινε σκατα στεναχωρήθηκε παρά πολύ
    Του εξήγησα οτ του κάνω συζήτηση
    Κ όχι κάτι τελεσιδικο
    Κ αφού είδα αυτή την τόσο άσχημη αντίδραση Ότο καθόλου δεν ηθεπε να συμβεί κάτι τέτοιο
    Ειπ μέσα μου προσπάθησε το μην τον ξανά πκηγωσεις και δώσε χρόνο ..
    Κάθε φορά που δημιουργούσε πρόβλημα έκανα πίσω
    Και έκανα πολύ υπομονή μήπως και στρώσει όλο αυτό
    Γιατί αυτός ήταν που δεν άντεχε την ίδιες αυτού του σεναρίου
    Κ απλα μετά από 3 μήνες μου ζήτησε λίγο χρόνο να τα Δευτέρα
    Τον άφησα
    Κ ημέρα Τετάρτη με πήρε να μου πει οτ δεν δουλεύει αυτό με εμάς
    Την ίδια Κυριακή όμως είδαμε κλείσει ένα ξενοδοχείο
    Κ ενώ ήταν χάλια σε σχέση με εμάς ήρθε
    Μέχρι αν φτάσουμε είχε νεύρα κ μόλις φτάσαμε του έφυγαν όλα
    Κ χωρίς εγώ να του κάνω κάποια νύξη για την σχέση μας (είχα ζητήσει να μην αναφερθούμε σε αυτά ,να περάσουμε μια μέρα ήρεμη μετά οι καυγάδες γοα τρίτους )
    Κ ενώ εγώ δεν έκανα κάποιο άνοιγαν συζητήσεις
    Αυτός άρχισε να μου λέει ποσό με θέλει
    Κ δοαφορες εξομολογήσεις
    Να μου λέει οτ είμαι πολύ παρεξηγημένο πάιδι
    Και οτ τον κάνω πολύ ευτυχίσμενο !
    Εγώ απλ άκουγα γιατί σεν ηθελ να ενθουσιαστώ
    Μέχρι που γυρίσαμε κ έσκασε η καραντίνα
    Στη αρχή την πρώτη εβδομάδα είχε μ απόσταση
    Μέχρι που είχα τα γεννεθλια μ
    Τ με ξέχασε και όταν τ έμαθε με πήρε με ντροπή ότι πως θα επανορθώσω και ντρέπομαι κτλπ
    Τι δώρο να σ πάρω
    Κ εγώ απλα είπα να δε δω
    Ποτέ δούμε δυο εβδομάδες
    Κ δεν επικοινώνησε την άλλη μέρα
    Εγώ πρώτη φορά ένιωσα εγωισμό κ δεν έστειλα κ αυτό κράτησε 3 μέρες χωρίς επικοινωνία
    Μέχρι που την Τρίτη μέρα πήρα τηλ και του λέω

    Αυτή τι στάση είναι ; Με ξεχνάς κ αντί μια καλημέρα χάνεσαι ;
    Κ μ είπε αύρες τις 3 μέρες χαλάρωσε βγήκα απ όλο αυτό μ δεν μπορω μα συνεχίσω ξενέρωσα και γεια
    Απ το τηλ !
    Δλδ αυτός δεν με έβγαλε απ την πρίζα ;
    Εγώ του είπα να αρχίσει τις ερωτικες εξομολογήσεις ;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    29
    Εγώ μετά απ αυτό ξεσπασα κ ίσως πίεσα

    Δεν σεβάστηκα απλα οτ ξενέρωσε
    Αλλά κ εγώ καταλαβαίνεται έκανα υπομονή 3 μήνες γιατί
    Για να κου πει αυτός απλα γεια ; Κ αν ήταν ερτσι η αγάπες και τα λουλούδια που κόλλαγαν ;
    Γ αφού σκέφτομαι μήπως μεσολάβησε κάτι που δεν ξέρω

    Μήπως μεταφέρθηκε κάτι άλλο κ απαλ δεν μπορε να μου πει;
    Η μήπως έπαθε κάποια κρίση πανικού όταν ενοωσε πίεση με τα μνν μου!
    Ξέρω δεν ήταν σωστή η στάση μου
    Αλλά ξεσπασα κ εγώ !
    Εγώ όταν ήμουν στ θέση του μ μου ζήτησε ευκαιρία γιατί ήταν χάλια ,ήμουν εκεί γ αυτόν
    Κ πάντα όταν είχε θέμα έκανα κίνηση
    Να τον ηρεμώ κτλπ προμο που έβλεπα οτ είχε άδικο
    Γιατί δεν δικαιολογούνται τόσο α νεύρα ;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επανασύνδεση, τρόπος.
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 28-09-2019, 10:04
  2. Επανασύνδεση
    By Elpida111 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-09-2019, 23:31
  3. Replies: 67
    Last Post: 14-02-2016, 00:21
  4. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 11:06
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •