Sos πόνος στο ματι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Sos πόνος στο ματι

    Καινούργιο. Εκεί που πήγα να τρίψω το δεξί μου μάτι, το άγγιξα και ένιωσα πόνο. Το επανέλαβα και είναι λες και έχει πιαστεί το μάτι μου, σαν μυϊκός πόνος στο ματι. Και είναι το δεξί μάτι, η μερια δλδ που εχθές με έπιασε ένας έντονος ολιγόλεπτος πόνος. Έχω κάνει μαγνητική εγκεφάλου. Τι μπορεί να το προκαλεί; Έχει νιώσει κανείς κάτι παρόμοιο; Μπορεί να είναι σημάδι εγκεφαλικού; Νιώθω και ζάλη τις τελευταίες δυο ημέρες ενώ η πίεση μου είναι σχετικά νορμάλ. Πονοκέφαλο δεν έχω ποτέ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Πολλες φορες

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Έχεις καταλήξει τι είναι; Νεύρα; Οφθαλμίατρο έχω να πάω από το γυμνάσιο, μάλλον πρέπει να κλείσω γιατί μου είχαν πει ότι φαίνεται να έχω και νυσταγμο στο ένα μάτι.

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Μπορει να έπαθα καμία εγκεφαλίτιδα από τα τσιμπούρια.

    Παλιά φοβόμουν αρκετά το ανεύρυσμα εγκεφάλου. Έκανα μαγνητική αλλά ήταν χωρίς σκιαγραφικό. Λέτε να μην είδαν καλά; Γιατί είναι το δεξί μάτι και στο δεξί αυτί είναι που χάνω την ακοή μου. Το περίεργο με μενα όμως είναι ότι δεν έχω ποτέ πονοκέφαλο. Ο τελευταίος εντονος πονοκέφαλος που είχα ήταν το 2013. Δεν ξέρω γιατί, κι αυτό περίεργο μου φαίνεται.

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Επίσης το σαγόνι μου κάνει κρακ κρακ. Πραγματικά είμαι για απόσυρση πια.

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Δεν θα βρούμε την ησυχία μας με τους ποδοσφαιριστές και τους αθλητές. Μόλις μου πετάχτηκε άρθρο που λέει οτι πέθανε ένας Ρινάλντι 19χρονος ποδοσφαιριστής από ανεύρυσμα. Σκέφτομαι μήπως αναπτύχθηκε ανεύρυσμα κάπου στο κεφάλι μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Eγω χτες χαιδεψα μια αδεσποτη γατα και σκεφτομαι οτι μπορει να με τσιμπησε ψυλλος γιατι με επιασε φαγουρα μετα απο λιγο και εχω ενα μικρο κοκκινο σημαδακι.

    Αντωνη πλυνε το ματι σου, με φυσικο ορο κατα προτιμηση, και αλλαξε μαξιλαροθηκη. Θα περασει μονο του.

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Μα δεν είναι λόγω φαγούρας, είναι σαν μυϊκός πόνος όταν το αγγιζω. Κάτι συμβαίνει μέσα, για αυτό με έπιασε και ο πόνος χθες. Εκτός κι αν έπαθα καμια γενικευμένη φλεγμονή λόγω της αλλεργίας, καμία ιγμορίτιδα που πιέζει τα νεύρα, αν και δεν είμαι μπουκωμενος, απλώς φτερνίζομαι παρά πολύ.


    Ψύλλοι με έχουν τσιμπήσει άπειρες φορές. Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά εφόσον πάσχω από μυστηριώδη ασθένεια, δεν είμαι σίγουρος ότι δεν το έχω πάθει από ψύλλους ή τα κωλοτσιμπουρια. Καλύτερα ψύλλοι από τσιμπούρια ωστόσο, τα τσιμπούρια είναι πιο επικίνδυνα. Δεν νομίζω πάντως να πήδηξε κάποιος ψύλλος πάνω σου αν τη χαιδεψες για λίγο. Άσε που πολλές αδέσποτες είναι αποπαρασιτωμενες, εγώ αυτές που ταιζω τους βάζω αρκετές φορές αμπούλες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μπορει να με τσιμπησε κανα κουνουπι. Ξερω τον πονο που λες.

Similar Threads

  1. Περίεργη αίσθηση στο ματι - άγχος?
    By elenistam24 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 09-01-2020, 19:16
  2. Πιστεύετε στο κακό μάτι;;
    By novia35 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 68
    Last Post: 25-09-2016, 08:54
  3. Βασκανία, μάτι και μάγια
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 30-11-2011, 14:26
  4. ζήλεια και κακό μάτι
    By salin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-2010, 22:31
  5. πονος στο ματι
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2010, 22:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •