το παρελθον του αλλου? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 129
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κατ αρχας, δεν νομιζω οτι οι συζητησεις εδω, μπορουν να βοηθησουν ουσιαστικα, κανενα...
    αλλα ας το αφησουμε εδω.
    σε περιπτωση που.. καποιον βοηθησει, μακαρι να βοηθησει αυτον να σκεφτει οτι ΙΣΩΣ ειναι εντελως λαθος το σκεπτικο του, οτι ειναι κατι που μπορει να χαλασει κι οχι να διατηρησει την σχεση του, κι οτι μπορει να χαλασει και τις μελλοντικες του σχεσεις.
    ΙΣΩΣ μαλιστα αν ξεκουνηθει λιγο το μυαλο του απο το προβληματικο αυτο σκεπτικο, να γλυτωσει η κοΠΕλα απο το πρηξιμο που αργα η γρηγορα θα ξαναρχισει να της κανει.
    αυτα πρεπει να τα σκοτωνεις μικρα...
    Συμφωνώ και όλοι γράφουν τις απόψεις τους δεν τα βαζω με κανένα παρα μονο με τον εαυτό μου απλα ειχα κάποιες σκέψεις τις έγραψα απλα αρχίζει να γίνεται περίεργο σαν να με στήνουν σε μια γωνιά επειδη είχα ενα κολλημα ΕΙΧΑ δεν εχω πλέον γιατί δεν εχει νοημα πιστεύω οτι ειναι το εχω σκεφτεί το έχω λυσει το εχω προσπεράσει και αυτό γιατι δε θελω να τη χάσω ουτε να συνεχίσω να ρωταω και αναμοχλευω το παρελθόν του αλλου γτ δεν ειμαι καλύτερος ελπίζω να κάλυψα

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Συμφωνώ και όλοι γράφουν τις απόψεις τους δεν τα βαζω με κανένα παρα μονο με τον εαυτό μου απλα ειχα κάποιες σκέψεις τις έγραψα απλα αρχίζει να γίνεται περίεργο σαν να με στήνουν σε μια γωνιά επειδη είχα ενα κολλημα ΕΙΧΑ δεν εχω πλέον γιατί δεν εχει νοημα πιστεύω οτι ειναι το εχω σκεφτεί το έχω λυσει το εχω προσπεράσει και αυτό γιατι δε θελω να τη χάσω ουτε να συνεχίσω να ρωταω και αναμοχλευω το παρελθόν του αλλου γτ δεν ειμαι καλύτερος ελπίζω να κάλυψα
    Μακαρι, ντιμιτρι, μακαρι..

    υ.γ. αν ποτε εντρυφησεις στο προβλημα σου αυτο, θα δεις οτι δεν ειναι 'ενα κολλημα", ειναι η βαθια μισογυνικη διαπαιδαγωγηση και οπτικη σου απο πισω, που δεν βασανιζει μονο τις γυναικες σου, βασανιζει πιο πολυ, εσενα..

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Μακαρι, ντιμιτρι, μακαρι..

    υ.γ. αν ποτε εντρυφησεις στο προβλημα σου αυτο, θα δεις οτι δεν ειναι 'ενα κολλημα", ειναι η βαθια μισογυνικη διαπαιδαγωγηση και οπτικη σου απο πισω, που δεν βασανιζει μονο τις γυναικες σου, βασανιζει πιο πολυ, εσενα..
    Δεν θεωρώ οτι ειμαι μισογυνης είναι κάπως βαριά λεξη... Απλα σκέφτομαι κάποιες φορές περίεργα δεν νομίζω οτι εισαι τέλεια τέλειος δνε ξέρω.... Σίγουρα εχεις κι εσυ τις σκέψεις σου και δεν ειναι ολες το ιδιο

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Δεν θεωρώ οτι ειμαι μισογυνης είναι κάπως βαριά λεξη... Απλα σκέφτομαι κάποιες φορές περίεργα δεν νομίζω οτι εισαι τέλεια τέλειος δνε ξέρω.... Σίγουρα εχεις κι εσυ τις σκέψεις σου και δεν ειναι ολες το ιδιο
    ειναι μισογυνισμος. δεν εννοω οτι μισεις τις γυναικες.
    εννοω οτι τους αποδιδεις διαφορετικες ιδιοτητες 'αρετης"/ηθικης απο οτι στους ανδρες.
    για εναν ανδρα δεν θα σκεφτοσουν ποτε οτι ειναι λιγοτερο ηθκος η καταλληλος για μια σοβαρη σχεση, αν εχει παει και με αλλην γυναικα.
    θα γελουσες κιολας..

    υ.γ. φυσικα και δεν ειμαι τελεια. τι σχεση εχει αυτο;

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειναι μισογυνισμος. δεν εννοω οτι μισεις τις γυναικες.
    εννοω οτι τους αποδιδεις διαφορετικες ιδιοτητες 'αρετης"/ηθικης απο οτι στους ανδρες.
    για εναν ανδρα δεν θα σκεφτοσουν ποτε οτι ειναι λιγοτερο ηθκος η καταλληλος για μια σοβαρη σχεση, αν εχει παει και με αλλην γυναικα.
    θα γελουσες κιολας..

    υ.γ. φυσικα και δεν ειμαι τελεια. τι σχεση εχει αυτο;
    Απο τον τρόπο σου αυτο εκλαμβάνω σαν μια επίθεση..... Ίσως να το βλέπω λαθος
    Οχι οσο αφορα τους άντρες αν δεν είναι σωστός και εχει κανει περίεργα παει να πει οτι θα είναι ηθικός αν βαραει πχ? γτ να γελασω αν εχει παει με πολλές η οχι οκ δεν εχω να πω κατι αν περνάει καλα με τη σύντροφό του τι με αφορα

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Δεν θεωρώ οτι ειμαι μισογυνης είναι κάπως βαριά λεξη...
    "Βαρυ" ειναι πολυ συχνα κι αυτο που δεν θελουμε να παραδεχτουμε πως ισχυει για τον εαυτο μας... Επειδη ακριβως δεν θελουμε να το παραδεχτουμε.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    Απο τον τρόπο σου αυτο εκλαμβάνω σαν μια επίθεση..... Ίσως να το βλέπω λαθος
    Οχι οσο αφορα τους άντρες αν δεν είναι σωστός και εχει κανει περίεργα παει να πει οτι θα είναι ηθικός αν βαραει πχ? γτ να γελασω αν εχει παει με πολλές η οχι οκ δεν εχω να πω κατι αν περνάει καλα με τη σύντροφό του τι με αφορα
    δλδ, μια γυναικα την βγαζεις ακαταλληλη για σενα και "ανηθικη" αν εχει παει με αλλον ανδρα, πραγμα που και δικαιωμα της ειναι, και νομιμο και το πιο φυσιολογικο αν ειναι υγιης, ενω εναν ανδρα, τον απορριπτεις αν βαραει, δλδ αν ειναι κακοποιος και κανει πραγματα παρανομα που οχι μονο δεν εχει δικαιωμα να κανει, αλλα θα επρεπε να παει φυλακη.....
    μαλιστα...
    και πιστευεις οτι ολα αυτα δεν ειναι αποτελεσμα μισογυνισμου, αλλα "κολληματος"...

    σου χω νεα.
    το κολλημα αυτο λεγεται ΜΙΣΟΓΥΝΙΣΜΟΣ.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    σου χω νεα ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΛΕΩ και μαλλον εσυ εχεις κολλημα λογικο θες να υποστηριξεις το φυλο σου.
    ειπα οτι μονο αν βαραει ειναι ανηθικος? απλα σαν παραδειγμα το εφερα δεν βγαζω τα αλλα απεξω
    μηπως καποιες σαν εσενα κανουν τους αλλους μισογυνηδες?

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    σου χω νεα ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΛΕΩ και μαλλον εσυ εχεις κολλημα λογικο θες να υποστηριξεις το φυλο σου.
    ειπα οτι μονο αν βαραει ειναι ανηθικος? απλα σαν παραδειγμα το εφερα δεν βγαζω τα αλλα απεξω
    μηπως καποιες σαν εσενα κανουν τους αλλους μισογυνηδες?
    οχι, καποιοι σαν εσενα τους κανουν...
    μπορεις να συμπληρωσεις το παραδειγμα σου, αν νομιζεις οτι δεν εκφραστηκες σωστα.
    για ποιον λογο μια γυναικα παρθενα την κρινεις καταλληλη για σοβαρη σχεση, ενω ο ανδρας ειναι αδιαφορο αν ειναι παρθενος για να κανει σοβαρη σχεση;

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, καποιοι σαν εσενα τους κανουν...
    μπορεις να συμπληρωσεις το παραδειγμα σου, αν νομιζεις οτι δεν εκφραστηκες σωστα.
    για ποιον λογο μια γυναικα παρθενα την κρινεις καταλληλη για σοβαρη σχεση, ενω ο ανδρας ειναι αδιαφορο αν ειναι παρθενος για να κανει σοβαρη σχεση;
    για μενα δεν ειναι αδιάφορο αν ειναι παρθένος η οχι για σοβαρή σχέση.. Απλα πιστεύω παίζει ρολο πολυ ποσους συντρόφους εχει αλλάξει κάποιος ειτε άντρας ειτε γυναικα και σίγουρα να ξερω το λογο (αν ειναι μαζι μου) αλλο να μη ταιριάζεις κι αλλο να θες να πηδιεσαι συνέχεια... Κι ξαναλέω για τη δική μου σχέση οχι για τον καθενα που ζει στον πλανήτη αυτό

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    για μενα δεν ειναι αδιάφορο αν ειναι παρθένος η οχι για σοβαρή σχέση.. Απλα πιστεύω παίζει ρολο πολυ ποσους συντρόφους εχει αλλάξει κάποιος ειτε άντρας ειτε γυναικα και σίγουρα να ξερω το λογο (αν ειναι μαζι μου) αλλο να μη ταιριάζεις κι αλλο να θες να πηδιεσαι συνέχεια... Κι ξαναλέω για τη δική μου σχέση οχι για τον καθενα που ζει στον πλανήτη αυτό
    δλδ, θα το θεωρουσες ιδανικο να ειναι παρθενος ενας ανδρας που θα ξεκινησει μια σοβαρη σχεση;

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    που ειναι το κακο?θεωρεις οτι εχει βγει απο σπηλια?

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    που ειναι το κακο?θεωρεις οτι εχει βγει απο σπηλια?
    βρε ρωταω, δεν ειπα οτι το θεωρω κακο.
    κακο θεωρω να εχεις 2 μετρα και 2 σταθμα για την κοπελα και για εσενα.
    αν θεωρεις οτι ειναι καλο να ειστε και οι 2 παρθενοι, μπορω να το δεχτω σαν προσωπικη επιλογη κι ας μην το ηθελα σε δικη μου σχεση. το να θεωρεις καλο ο ανδρας να εχει εμπειριες κι η γυναικα να ειναι παρθενα, δεν μπορω να το δεχτω με τπτ.

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βρε ρωταω, δεν ειπα οτι το θεωρω κακο.
    κακο θεωρω να εχεις 2 μετρα και 2 σταθμα για την κοπελα και για εσενα.
    αν θεωρεις οτι ειναι καλο να ειστε και οι 2 παρθενοι, μπορω να το δεχτω σαν προσωπικη επιλογη κι ας μην το ηθελα σε δικη μου σχεση. το να θεωρεις καλο ο ανδρας να εχει εμπειριες κι η γυναικα να ειναι παρθενα, δεν μπορω να το δεχτω με τπτ.
    και οι 2 παρθενοι νομίζω οτι κατι μπορεί να παει στραβα ενω αν ενας απο τους 2 κατι ξέρει μπορεί να δείξει στον άλλον και ειναι στο χέρι του να τον η την κανει να νιώσει ανετα... Όλοι απο κάπου ξεκινάμε

  15. #105
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Το παρελθόν του αλλου είναι σεβαστό όταν ειδικά εκείνος ο άλλος είναι ο/η σύντροφός μας και είναι εντάξει απέναντι μας και όσον αφορά τη σχέση μας.Τώρα στο θεμα ότι η κοπέλα αντί για 3 πήγε τελικά με 13....εεε οκει, αυτά συμβαίνουν! Δεν λεει κατι αυτό για τον χαρακτήρα της.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. θα ξεσπασω εδω. δεν εχω που αλλου
    By in_flames in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-2013, 00:10
  2. δεν έχω που αλλού να μιλήσω
    By selino in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 01-07-2013, 22:53
  3. λες και ζω την ζωη αλλου....
    By redwood in forum Κακοποίηση
    Replies: 25
    Last Post: 11-10-2012, 23:38
  4. ο αποχαιρετισμος του αλλου εγω...
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 94
    Last Post: 04-10-2007, 22:25
  5. το βλέμμα του άλλου
    By τι-ποτέ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-07-2006, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •