Τι να κάνω ; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 77
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Βρες μια εσκορτ μην πας σε οικο, θα κανείς κάτι εντελώς μηχανικα. Δεν σου λέω να βρεις κάποια που θέλει 1000 ευρω την ωρα, βρες καποια με νορμαλ τιμες

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Γιατί ακριβώς να καταφύγει στη περίπτωση της ιερόδουλης;;;;;;;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Γιατί ακριβώς να καταφύγει στη περίπτωση της ιερόδουλης;;;;;;;
    Μμμμμμμ για να μην φάει ήττα απο καποια που θα τον θεωρήσει άπειρο και θα του ρίξει άκυρο;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και να φάει ηττα κ τι έγινε;δε τρωμε ηττες;
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μμμμμμμ για να μην φάει ήττα απο καποια που θα τον θεωρήσει άπειρο και θα του ρίξει άκυρο;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Και να φάει ηττα κ τι έγινε;δε τρωμε ηττες;
    Βεβαίως και τρώμε ήττες αλλά κάποιες από αυτές μπορούν να εχουν απρόβλεπτες συνέπειες στο ψυχολογικό τομεα

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Οποτε το θεμα ειναι να μάθει να το διαχειριζεται κ οχι να πληρώσει για να κάνει έρωτα
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Βεβαίως και τρώμε ήττες αλλά κάποιες από αυτές μπορούν να εχουν απρόβλεπτες συνέπειες στο ψυχολογικό τομεα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οποτε το θεμα ειναι να μάθει να το διαχειριζεται κ οχι να πληρώσει για να κάνει έρωτα
    Ειναι δύσκολη η διαχειριση αν καποια για παράδειγμα ξεκινάει να γελάει ακόμα και άθελα της. Και το παιδι δεν ειναι 15-18 χρόνων να το πάρει ελαφρά τη καρδιά αν συμβεί κάτι τετοιο η αν νιώσει πως τελικά η αιτία ειναι η απειρία του.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Απο προσωπική εμπειρία είχα πάε με πρωταρη χωρίς να το ξέρω.το εμαθα 6 μηνες αφού ειχαμε σχεση...δε του φαινοταν πουθενα...Δεν είναι αναγκη να το πει ότι δεν έχει εμπειρίες....Θα αποκτησει
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ειναι δύσκολη η διαχειριση αν καποια για παράδειγμα ξεκινάει να γελάει ακόμα και άθελα της. Και το παιδι δεν ειναι 15-18 χρόνων να το πάρει ελαφρά τη καρδιά αν συμβεί κάτι τετοιο η αν νιώσει πως τελικά η αιτία ειναι η απειρία του.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Είμαι 30 χρονών ,έχω μια σταθερή δουλειά αλλά δεν μου επιτρέπει προς το παρόν να αποκτήσω την ανεξαρτησία μου κάτι το οποίο προφανώς και μεταφράζεται σε υγεία.Δηλαδή να φύγω από το σπίτι.Επιμορφώνομαι καθώς η φύση του επαγγέλματος μου είναι τέτοια μου απαιτεί διάβασμα ενώ παράλληλα αποκτάς εμπειρία ,ευθύνες και το εισόδημα σου αυξάνεται.Είμαι αθλητικός τύπος ,ανέκαθεν είχα λίγους φίλους και τα τελευταία 5 χρόνια φάνηκε ποιοί είναι οι πραγματικοί φίλοι και ποιοί όχι.Μέτρησα δύο ,οι υπόλοιποι είναι για έναν καφέ και μέχρι εκεί.

    Και σε αυτό το σημείο - είναι κομμάτι δύσκολο να το δηλώσεις ακόμα και σε ένα φόρουμ - δεν έχω καταφέρει να κάνω σχέση στα τόσα χρόνια.Θα πει κανείς πως;πλάκα κάνεις κτλ .Είμαι ευπαρουσιάστος όμως αρκετά διστακτικός ,ακόμα και στις εξόδους ας πούμε πως δειλιάζω.Μέσα από το ίντερνετ ,δεν έχω καταφέρει το παραμικρό.Δεν επιδιώκω σχέση για να **** ,δεν κάνω πεσίματα ,δεν χώνομαι σε καταστάσεις και δεν κάνω κίνηση στο εργασιακό μου περιβάλλον .Εχω φάει δύο καλές χυλόπιτες ,κάντες τρεις ,δεν είμαι οικονομικά ευκατάστατος και όλοι οι γνωστοί-φίλοι κοιτάνε προφανώς και την πάρτη τους.

    Αφιερώνω τον ελευθερο χρονο μου σε λαλακίες περα απο τις βόλτες (πχ στοιχημα,σειρες,gaming) αφού έχω πραγματικά απογοητευτεί απο το συγκεκριμένο θέμα.Βόλτες βγαίνω , στην ηλικία που είμαι πλέον δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το θέμα ,αν πρέπει να απευθυνθώ σε ειδικό και φυσικά κατα πόσο είναι εφικτό κανείς να βοηθήσει.Σε φίλους & οικογένεια ,δεν κάνω συζήτηση γι αυτο.

    Μόνο σοβαρές απαντήσεις και ευχαριστω για το βημα που μου δινεται.
    Με τεχνολοογια και τετοια ασχολεισαι. Να μπεις σε περιβαλλοντα που ειναι περισσοτερες οι γυναικες. Μην ξαναπλησιασεις γυναικα στην εργασια σου. Ειναι εκδικητικες και μολις στραβωσει κατι θα αρχισουν να σε θαβουν.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Και να φάει ηττα κ τι έγινε;δε τρωμε ηττες;
    Συμφωνώ μαζί σου αλλα όλων η ψυχολογία δεν είναι η ίδια! Εδω έχουμε να κάνουμε με έναν άντρα 30 χρονών που δεν είχε ποτέ ερωτικές σχέσεις με γυναίκες και ακόμα και τώρα που ζορίζεται και θέλει να το αλλάξει αυτο είναι πολύ διστακτικός.....
    Δεν έκανε το βήμα τόσα χρόνια φοβούμενος ίσως ότι μπορεί να απορριφθει ή και να τον κοροϊδέψουν ακόμα .......για φαντάσου να γνωρίσει κάποια και να τον απορρίψει για οποιοδήποτε λόγο......που είναι κάτι σύνηθες να φας χυλόπιτα....ο θεματοθετης μπορεί να νομίζει ότι η ταδε κοπελα τον απέρριψε λόγω απειρίας και να πέσει πολύ η αυτοπεποίθηση του και ύστερα να μη μπορεί να μιλήσει ξανά ούτε σε θηλυκή μυγα!
    Όταν υπάρχει τόσα χρόνια αδράνεια χρειάζονται ποιο δραστικά μέτρα! Εάν πάει με κάποια κατάλληλη για κάποιο διάστημα θα του φύγει το βάρος ότι είναι άπειρος και ότι δεν θα μπορεί να διαχειριστεί την οποία κατάσταση....θα πάρει λίγο αέρα και θα πιστέψει περισσότερο στον εαυτό του!

    Θεματοθετη Κάνε το μη το σκέφτεσαι καθόλου και μετά εννοείται ότι θα αρχίσεις να φλερτάρεις με κάποια κοπέλα μη το αφήσεις.....ολοι από κάπου ξεκίνησαν.....θα είναι δυσκολότερο όσο το αφήνεις

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Με τεχνολοογια και τετοια ασχολεισαι. Να μπεις σε περιβαλλοντα που ειναι περισσοτερες οι γυναικες. Μην ξαναπλησιασεις γυναικα στην εργασια σου. Ειναι εκδικητικες και μολις στραβωσει κατι θα αρχισουν να σε θαβουν.
    Καλησπερα.Την εργασία μου δεν την θέτω σε κίνδυνο για κανέναν.Σε τι περιβάλλον να μπω δηλαδή;
    Αυτό που βλέπω είναι ότι σε κανενα μπαράκι θα εχω πιθανότητες.Στα υπολοιπα(γυμναστήριο,μεσω γνωστών,καφετέριες κτλ) δίνω 1% και πολύ είναι.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλησπερα.Την εργασία μου δεν την θέτω σε κίνδυνο για κανέναν.Σε τι περιβάλλον να μπω δηλαδή;
    Αυτό που βλέπω είναι ότι σε κανενα μπαράκι θα εχω πιθανότητες.Στα υπολοιπα(γυμναστήριο,μεσω γνωστών,καφετέριες κτλ) δίνω 1% και πολύ είναι.
    Σε καφετέριες πολύ δύσκολο...δεν γίνεται γνωριμία έτσι στο άκυρο.......και αν γίνει και θες να πιάσεις κουβέντα πρέπει να έχεις πολύ χαλαρό τροπο και να δείχνεις ανοιχτός από τη φύση σου για να φανεί αυθόρμητο και όχι αμήχανο.....
    Το ίντερνετ ξέχασες να αναφέρεις....και από κει γίνονται γνωριμίες

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλησπερα.Την εργασία μου δεν την θέτω σε κίνδυνο για κανέναν.Σε τι περιβάλλον να μπω δηλαδή;
    Αυτό που βλέπω είναι ότι σε κανενα μπαράκι θα εχω πιθανότητες.Στα υπολοιπα(γυμναστήριο,μεσω γνωστών,καφετέριες κτλ) δίνω 1% και πολύ είναι.
    Ασχολησου με κατι καλλιτεχνικο. Στα γυμναστηρια πανε οσες θελουν να γνωρισουν ντουκια για ξεπετες. Μακρια απ αυτες.

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ασχολησου με κατι καλλιτεχνικο. Στα γυμναστηρια πανε οσες θελουν να γνωρισουν ντουκια για ξεπετες. Μακρια απ αυτες.
    Και εγώ γυμναστήριο πάω αλλα δεν γουστάρω το στυλ
    αντρας γυμνασμένος και όμορφος.......

    Γιατί έχω και εγώ τα στερεότυπα μου

    Άντρας ωραίος+γυμνασμένος =γλάστρα

    Να προσέχει αυτός πιο πολύ από μένα που ειμαι γυναίκα την εμφάνιση του;;;

    Και ξέρεις βέβαια ότι ένας ωραίος άντρας είναι 10 φορές πιο ψωνισμένος από μια ωραία γυναίκα

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Και εγώ γυμναστήριο πάω αλλα δεν γουστάρω το στυλ
    αντρας γυμνασμένος και όμορφος.......

    Γιατί έχω και εγώ τα στερεότυπα μου

    Άντρας ωραίος+γυμνασμένος =γλάστρα

    Να προσέχει αυτός πιο πολύ από μένα που ειμαι γυναίκα την εμφάνιση του;;;

    Και ξέρεις βέβαια ότι ένας ωραίος άντρας είναι 10 φορές πιο ψωνισμένος από μια ωραία γυναίκα
    Δεν ισχύει το τελευταίο. Έχει να κάνει με τον άνθρωπο..

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 21:27
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •