Τι να κάνω ; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 77
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Και εγώ γυμναστήριο πάω αλλα δεν γουστάρω το στυλ
    αντρας γυμνασμένος και όμορφος.......

    Γιατί έχω και εγώ τα στερεότυπα μου

    Άντρας ωραίος+γυμνασμένος =γλάστρα

    Να προσέχει αυτός πιο πολύ από μένα που ειμαι γυναίκα την εμφάνιση του;;;

    Και ξέρεις βέβαια ότι ένας ωραίος άντρας είναι 10 φορές πιο ψωνισμένος από μια ωραία γυναίκα
    Δεν ειναι ολοι θέμα εμφάνισης, αλλά θέμα υγειας, ο άλλος μπορεί να εχει 432 ολικη χοληστερόλη και να πρεπει είτε να πάρει Στατίνες για το υπόλοιπο της ζωής του είτε να κανει διατροφή και εκγύμναση Αν εγω για παράδειγμα δεν προσέχω τι τρώω και δεν γυμνάζομαι θα φτάσω 130 κιλά ευνόητο ειναι λοιπόν πως εφόσον κάποιος γυμνάζεται και προσέχει τη διατροφή του μακροχρόνια να εχει ενα σώμα που κάποιες γυναικες θα τον χαρακτήριζαν γλάστρα ενώ ο ίδιος θα σου έλεγε απο το να παίρνω Στατίνες προτιμώ να με λες γλαστρα

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Παιδιά δεν μιλάω για τις περιπτώσεις που ένας άνθρωπος γυμνάζεται για να έχει υγεια

    Απλά μου ήρθε στο μυαλό το στερεότυπο του αντρα του ομορφούλη..... με τα λεπτα χαρακτηριστικά που έχει σώμα γυμνασμένο και επειδή είναι το δυνατό του σημείο το αναδεικνύει και παραμελεί αλλά στοιχεία του χαρακτήρα του γιατί τα επισκιάζει η εμφάνιση......αυτο μόνο....
    Επειδη συνήθως όλοι είναι πορωμενοι που γυμνάζονται για να αρέσουν στις γυναίκες και όταν το καταφερνουν μένουν σε αυτό .....

  3. #63
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Και εγώ γυμναστήριο πάω αλλα δεν γουστάρω το στυλ
    αντρας γυμνασμένος και όμορφος.......

    Γιατί έχω και εγώ τα στερεότυπα μου

    Άντρας ωραίος+γυμνασμένος =γλάστρα

    Να προσέχει αυτός πιο πολύ από μένα που ειμαι γυναίκα την εμφάνιση του;;;

    Και ξέρεις βέβαια ότι ένας ωραίος άντρας είναι 10 φορές πιο ψωνισμένος από μια ωραία γυναίκα
    Έλα ρε συ δεν είναι απόλυτο αυτό...

    Ίσα ίσα αν ο άντρας είναι γυμνασμένος σε φυσιολογικά επίπεδα, όχι αυτά τα τέρατα που γίνονται τώρα που περισσότερο μεταλλαγμένα θυμίζουν παρά άντρες και συνάμα γοητευτικός τι το καλύτερο....
    Για εμένα άντρας περιποιημενος δεν είναι ψωνισμενος ...Ίσα ίσα η καθαριότητα και η καλαισθησία επάνω του στις μερες μας είναι προσόν!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    .... με τα λεπτα χαρακτηριστικά που έχει σώμα γυμνασμένο και επειδή είναι το δυνατό του σημείο το αναδεικνύει και παραμελεί αλλά στοιχεία του χαρακτήρα του γιατί τα επισκιάζει η εμφάνιση......αυτο μόνο....
    Και όσοι είμαστε φύσει λεπτοί και καλλίγραμμοι χωρίς να έχουμε πατήσει πόδι στα γυμναστήρια, ενώ αναγκαζόμαστε να φοράμε καλοκαιρινά ρούχα τώρα με τη ζέστη που αναπόφευκτα αναδεικνύουν το σώμα περισσότερο απ' όσο είμαστε πρόθυμοι να δεχτούμε, γιατί είμαστε και ντροπαλοί και δε θέλουμε βλέμματα πάνω μας, κι εμείς στην πυρά;

    Λατρεύω το φθινόπωρο και το χειμώνα για διάφορους λόγους. Ένας είναι ο ρουχισμός.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Θα πει κανείς πως;πλάκα κάνεις κτλ .Είμαι ευπαρουσιάστος όμως αρκετά διστακτικός ,ακόμα και στις εξόδους ας πούμε πως δειλιάζω.
    Έχεις αναρωτηθεί σε τι βαθμό σε έλκει το άλλο φύλο; Υποθέτω ότι βλέπεις κάθε μέρα γύρω σου κοπέλες, οπότε πρέπει να μπορείς να κρίνεις αν έλκεσαι και πόσο (αρχικά με βάση το παρουσιαστικό και μόνο).

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Και όσοι είμαστε φύσει λεπτοί και καλλίγραμμοι χωρίς να έχουμε πατήσει πόδι στα γυμναστήρια, ενώ αναγκαζόμαστε να φοράμε καλοκαιρινά ρούχα τώρα με τη ζέστη που αναπόφευκτα αναδεικνύουν το σώμα περισσότερο απ' όσο είμαστε πρόθυμοι να δεχτούμε, γιατί είμαστε και ντροπαλοί και δε θέλουμε βλέμματα πάνω μας, κι εμείς στην πυρά;

    Λατρεύω το φθινόπωρο και το χειμώνα για διάφορους λόγους. Ένας είναι ο ρουχισμός.
    Ε....εδω σε θέλω....ελα ντε .....εχεις και εσύ τα δίκια σου

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Έχεις αναρωτηθεί σε τι βαθμό σε έλκει το άλλο φύλο; Υποθέτω ότι βλέπεις κάθε μέρα γύρω σου κοπέλες, οπότε πρέπει να μπορείς να κρίνεις αν έλκεσαι και πόσο (αρχικά με βάση το παρουσιαστικό και μόνο).
    Ξέρω που το πας.Ναι φίλε μου ,με ελκύει.Αλλά όταν δεν έχεις κύκλο για να κάνεις παιχνίδι και αναγκάζεσαι να βγαίνεις στα μπαρ διότι αλλού δεν παίζει (π.χ. συμμετοχή σε εκδηλώσεις,εθελοντισμό και δεν ξέρω που άλλου ,χρόνος δεν υπάρχει) τότε δεν έχω πολλές πιθανότητες.Θα απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό διότι εγώ λύση στο θέμα μου δεν βρίσκω.Όχι ότι θα μου κανει delivery την σύντροφο αλλα θα μου δώσει κατευθυντήριες.

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Ξέρω που το πας.Ναι φίλε μου ,με ελκύει.Αλλά όταν δεν έχεις κύκλο για να κάνεις παιχνίδι και αναγκάζεσαι να βγαίνεις στα μπαρ διότι αλλού δεν παίζει (π.χ. συμμετοχή σε εκδηλώσεις,εθελοντισμό και δεν ξέρω που άλλου ,χρόνος δεν υπάρχει) τότε δεν έχω πολλές πιθανότητες.Θα απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό διότι εγώ λύση στο θέμα μου δεν βρίσκω.Όχι ότι θα μου κανει delivery την σύντροφο αλλα θα μου δώσει κατευθυντήριες.
    Άρα το πρόβλημα σου είναι ο περιορισμενος κοινωνικός κύκλος σε συνδυασμό και με την επιφυλακτικότητα του χαρακτήρα σου...μας φέρνουν σε αυτό το αποτέλεσμα

    Εγώ πάντως αλήθεια δεν μπορω να καταλάβω πως γίνεται οι άντρες που ξεκινούν χόμπυ με σκοπο κάποια γνωριμία....να μην καταφέρνουν να γνωρίσουν γυναίκες!

    Τα περισσότερα χόμπυ είναι γυναικοκρατουμενα....οι γυναίκες τα στηρίζουν............

    Όσα χόμπυ ήθελα να κάνω επειδή μου άρεσαν έβρισκα ως επί το πλείστον γυναίκες.

    Από το θέατρο που ήμασταν μια ομάδα όλο γυναίκες.....μεχρι το χορο που ήμαστε 7 γυναίκες με 3 άντρες σε κάθε ομάδα......αλλα και στο τέννις το ίδιο μέχρι και στις ξένες γλώσσες.....πιο πολύ γυναικεία συμμετοχή έχει πάρα αντρικη

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Άρα το πρόβλημα σου είναι ο περιορισμενος κοινωνικός κύκλος σε συνδυασμό και με την επιφυλακτικότητα του χαρακτήρα σου...μας φέρνουν σε αυτό το αποτέλεσμα

    Εγώ πάντως αλήθεια δεν μπορω να καταλάβω πως γίνεται οι άντρες που ξεκινούν χόμπυ με σκοπο κάποια γνωριμία....να μην καταφέρνουν να γνωρίσουν γυναίκες!

    Τα περισσότερα χόμπυ είναι γυναικοκρατουμενα....οι γυναίκες τα στηρίζουν............

    Όσα χόμπυ ήθελα να κάνω επειδή μου άρεσαν έβρισκα ως επί το πλείστον γυναίκες.

    Από το θέατρο που ήμασταν μια ομάδα όλο γυναίκες.....μεχρι το χορο που ήμαστε 7 γυναίκες με 3 άντρες σε κάθε ομάδα......αλλα και στο τέννις το ίδιο μέχρι και στις ξένες γλώσσες.....πιο πολύ γυναικεία συμμετοχή έχει πάρα αντρικη

    Καλημερα.Με το ωράριο εργασίας μου ,που σχολάω περί τις 6.30 και με τις λοιπές δραστηριότητες του τυπου γυμναστική,διάβασμα λόγω της φύσης του επαγγέλματος κ.α. δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να συμμετάσχω και σε δραστηριότητες που είναι πιο γυναικοκρατούμενες.Μέσω gym το θεωρώ απίθανο να καταφέρεις κάτι.Πρέπει να πέσεις στην συγκυρία ,να έχεις αέρα και να κάνεις σωστή προσέγγιση σε κοπέλα που και θα έχει την διάθεση και θα είναι ελεύθερη.Ξένες γλώσσες κάνω , ιδιαίτερα όμως.

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Καλημερα.Με το ωράριο εργασίας μου ,που σχολάω περί τις 6.30 και με τις λοιπές δραστηριότητες του τυπου γυμναστική,διάβασμα λόγω της φύσης του επαγγέλματος κ.α. δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να συμμετάσχω και σε δραστηριότητες που είναι πιο γυναικοκρατούμενες.Μέσω gym το θεωρώ απίθανο να καταφέρεις κάτι.Πρέπει να πέσεις στην συγκυρία ,να έχεις αέρα και να κάνεις σωστή προσέγγιση σε κοπέλα που και θα έχει την διάθεση και θα είναι ελεύθερη.Ξένες γλώσσες κάνω , ιδιαίτερα όμως.
    Έπρεπε να πας σε φροντιστήριο αντί για τα ιδιαίτερα. Και καλύτερη τιμή θα είχες και ευκαιρίες για κάθε είδους κοινωνικοποίηση. Το γυμναστήριο δεν είναι χωρος για πολλές γνωριμίες. Δεν σου δίνει πολλές δυνατότητες να συναναστραφεις με τον αλλον όταν καθένας πιάνει από ένα μηχάνημα και κάνει τα σετ και τις επαναλήψεις του. Εκτός και αν πας σε κάποιο ομαδικό πρόγραμμα που και εκεί πάνε περισσότερες γυναίκες. Εγώ έχω γνωστές μέσω γυμναστηρίου που μπορεί να βγούμε για κάνα καφεδάκι αραιά και που αλλα μέσω προγραμμάτων μιλάγαμε γιατι κάναμε μαζί ασκήσεις

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Ξέρω που το πας.Ναι φίλε μου ,με ελκύει.
    Η παρατήρησή μου αναφέρεται κυρίως στην επισήμανση που έκανες αρχικά περί δισταγμού, ή και δειλίας ακόμα, σε σημείο που να παρεμποδίζεται σοβαρά η προσέγγιση με το άλλο φύλο. Επομένως δεν εννοώ αυτό που κατάλαβες. ;)

    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Αλλά όταν δεν έχεις κύκλο για να κάνεις παιχνίδι και αναγκάζεσαι να βγαίνεις στα μπαρ διότι αλλού δεν παίζει (π.χ. συμμετοχή σε εκδηλώσεις,εθελοντισμό και δεν ξέρω που άλλου ,χρόνος δεν υπάρχει) τότε δεν έχω πολλές πιθανότητες.Θα απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό διότι εγώ λύση στο θέμα μου δεν βρίσκω.Όχι ότι θα μου κανει delivery την σύντροφο αλλα θα μου δώσει κατευθυντήριες.
    Δε διάβασα την υπόλοιπη συζήτηση, οπότε μπορεί η ερώτησή μου να έχει απαντηθεί, έχεις όμως προσπαθήσει μέσω του ... επάρατου ίντερνετ; Όπως θα γνωρίζεις υπάρχουν χώροι που εξειδικεύονται σ' αυτού του είδους τις σχέσεις (και προφανώς δεν εννοώ το fb).

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Εγώ πάντως αλήθεια δεν μπορω να καταλάβω πως γίνεται οι άντρες που ξεκινούν χόμπυ με σκοπο κάποια γνωριμία....να μην καταφέρνουν να γνωρίσουν γυναίκες!

    Τα περισσότερα χόμπυ είναι γυναικοκρατουμενα....οι γυναίκες τα στηρίζουν............
    Εξαρτάται. Έκανα μουσικές σπουδές για μια 15ετία και γνώρισα μόνο δύο νέες κοπέλες: η μία παρέμεινε ένα χρόνο και η άλλη τρία (σε άλλο μάθημα). Αλλά οι σχέσεις με το άλλο φύλο δεν ήταν ο σκοπός μου, ήθελα να ολοκληρώσω έναν πλήρη κύκλο σπουδών. Θέλω να πω ότι μπορεί να συμβεί να μην βρεις τίποτα, ακόμα και σε χώρους όπου υποτίθεται ότι το γυναικείο στοιχείο κυριαρχεί.

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Η παρατήρησή μου αναφέρεται κυρίως στην επισήμανση που έκανες αρχικά περί δισταγμού, ή και δειλίας ακόμα, σε σημείο που να παρεμποδίζεται σοβαρά η προσέγγιση με το άλλο φύλο. Επομένως δεν εννοώ αυτό που κατάλαβες. ;)


    Δε διάβασα την υπόλοιπη συζήτηση, οπότε μπορεί η ερώτησή μου να έχει απαντηθεί, έχεις όμως προσπαθήσει μέσω του ... επάρατου ίντερνετ; Όπως θα γνωρίζεις υπάρχουν χώροι που εξειδικεύονται σ' αυτού του είδους τις σχέσεις (και προφανώς δεν εννοώ το fb).
    Ναι υπάρχει δισταγμός αφού δεν υπάρχει αυτοπεποίθηση.Όπως σε όλα ,ξεκινάς από κάπου σχετικά νωρίς.Όπως η δουλειά - βοηθός entry level ,όπως ο στρατός ψάρακλας ,όπως ο οδηγός Ν.Έτσι και εδώ ,με την διαφορά ότι δεν κατέχω την εμπειρία και τρέχω να προλάβω το τρένο.

    Στο ίντερνετ έχω προσπαθήσει.Μέσω fb,insta δεν κάνω κίνηση με την έννοια δεν κάνω adds/μηνυματα σε τρίτους σε καμία περίπτωση.Έχω επιδιώξει μέσω των εφαρμογών του κινητού αλλά κανένα αποτέλεσμα και τις διέγραψα.Τωρα αν αναφέρεσαι στα διάφορα φόρουμ-chat κτλ δεν έχω βρει κάποιο χώρο και δεν έχω τον χρόνο να είμαι online 24/7 μήπως και σταθώ τυχερός.Το είχα δοκιμάσει και αυτό παλιότερα μέχρι που εγκατέλειψα.Λαμβάνοντας υπόψη ότι το target group μου δεν είναι 18-25 ας πούμε ,δεν νομίζω πως συχνάζει κόσμος στην ηλικία μου σε τέτοιες σελίδες.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Μέσω fb,insta δεν κάνω κίνηση με την έννοια δεν κάνω adds/μηνυματα σε τρίτους σε καμία περίπτωση.
    Αυτά είναι άχρηστα για το σκοπό που εξετάζουμε εδώ. Χώρια η υποκρισία (και η κοροϊδία).

    Quote Originally Posted by Giorgakis View Post
    Έχω επιδιώξει μέσω των εφαρμογών του κινητού αλλά κανένα αποτέλεσμα και τις διέγραψα.Τωρα αν αναφέρεσαι στα διάφορα φόρουμ-chat κτλ δεν έχω βρει κάποιο χώρο και δεν έχω τον χρόνο να είμαι online 24/7 μήπως και σταθώ τυχερός.
    Αναφέρομαι σε κανονικά dating sites που έχουν υπηρεσία προσαρμοσμένη στις ανάγκες των γνωριμιών μέσω ίντερνετ. Οι εφαρμογές που χρησιμοποίησες ίσως να είναι ακριβώς αυτό, αφού διάφορα sites αυτού του είδους προσφέρουν και εφαρμογή για την κινητή πλατφόρμα.

  15. #75
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Αυτά είναι άχρηστα για το σκοπό που εξετάζουμε εδώ. Χώρια η υποκρισία (και η κοροϊδία).


    Αναφέρομαι σε κανονικά dating sites που έχουν υπηρεσία προσαρμοσμένη στις ανάγκες των γνωριμιών μέσω ίντερνετ. Οι εφαρμογές που χρησιμοποίησες ίσως να είναι ακριβώς αυτό, αφού διάφορα sites αυτού του είδους προσφέρουν και εφαρμογή για την κινητή πλατφόρμα.
    Εκτός από τις γνωστές εφαρμογές tinder,badoo που κανένας δεν απαντάει σε μνμ ,δεν έχω βρει κάποιο χώρο που να προσφέρεται για γνωριμία.Σε 1-2 σελίδες που μπήκα παίζουν πολλά ψεύτικα προφίλ.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 21:27
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •