Σας παρακαλω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1

    Σας παρακαλω!

    Θέλω να μιλήσω σε κάποιον. Νομίζω οτι θα σκάσω. Ζητώ βοήθεια!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ξεκινα... Μιλα...

  3. #3
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ξεκινα... Μιλα...
    Είμαι τριτοετης και σπουδάζω Μαθηματικά. Δεν μου αρέσουν και έχω σκεφτεί παρά πολλές φορές να το σταματήσω αλλά πάντοτε κάτι με σπρώχνει να συνεχίσω.
    Αυτές τις μέρες περνάω μια κρισαρα (μετά από μια μεγάλη μου αποτυχία) και με έχει πάρει εντελώς από κάτω. Δεν θέλω να διαβάσω αλλά πρέπει. Αύριο κανονικά θα έδινα μάθημα αλλά δεν θα κατέβω γιατί δεν τα ξέρω, απλά!
    Νομίζω ότι με αρρωσταίνει όλη αυτή η κατάσταση. Νιώθω ο πιο άχρηστος άνθρωπος του κόσμου και δεν αντέχω άλλο.
    Γενικώς υπάρχει μια σύγχυση στο κεφάλι μου.
    Σκέφτομαι ότι είναι κρίμα να την παρατήσω Τώρα απο τη στιγμή που έχω περάσει σχεδόν τα μισά μαθήματα αλλά ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ.. Άρχισα Και να παθαίνω κρίσεις άγχους γι αυτό το λόγο.
    Εχω και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή, πράγμα που μόνο χειροτερεύει τα πράγματα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Για αρχη οκ μν σε αγχωνει το αυριο οτι εγινε εγινε στην επομενη προσπαθεί κ εγω οταν ημιυν φοιτητρια στη σχολη τη περασα γτ έπρεπε βεβαια δν ηταν τοσο δυσκολη αλλα ειχε πολλη θεωρια για διαβασμα... Για αρχη πρεπει να ηρεμησεις οσο εισαι σε κριση δν σκεφτεσαι λογικα

  5. #5
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Για αρχη οκ μν σε αγχωνει το αυριο οτι εγινε εγινε στην επομενη προσπαθεί κ εγω οταν ημιυν φοιτητρια στη σχολη τη περασα γτ έπρεπε βεβαια δν ηταν τοσο δυσκολη αλλα ειχε πολλη θεωρια για διαβασμα... Για αρχη πρεπει να ηρεμησεις οσο εισαι σε κριση δν σκεφτεσαι λογικα
    Δεν ξερω τι μου συμβαινει. Νομιζω οτι θα εκραγω. Πινω ηρεμιστηκα και τιποτα δεν βοηθαει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Δεν ξερω τι μου συμβαινει. Νομιζω οτι θα εκραγω. Πινω ηρεμιστηκα και τιποτα δεν βοηθαει.
    Εγω έχω βάλει σαν αρχη να μη κάνω τπτ πλεον που να με στρεσαρει....Εσυ να εισαι καλα και αν τόσο δε μπορεις τη σχολη αστην
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Πρεπει κατι να κανω με την ζωη μου ομως..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Πρεπει κατι να κανω με την ζωη μου ομως..
    Βρες τι σου αρεσει και κάντο.Δεν υπάρχει νοημα να βγάλεις μια σχολη που δε σου αρέσει και ενδεχομενος δε θα ασχοληθεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Βρες τι σου αρεσει και κάντο.Δεν υπάρχει νοημα να βγάλεις μια σχολη που δε σου αρέσει και ενδεχομενος δε θα ασχοληθεις
    Δεν μου είναι εύκολο να πετάξω τρία χρόνια στα σκουπίδια και να αρχίσω ξανά με κάτι άσχετο. Θέλω να το πάρω το πτυχίο γιατί μπορεί να είναι όπλο ώστε να βρω δουλειά μεγαλώνοντας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Πρεπει κατι να κανω με την ζωη μου ομως..
    Το πρέπει αυτό θα μας φάει όχι το τι θέλω!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Για αρχη ηρεμησε κ να χασεις ενα εξαμηνο./ετος δε τρεχει τπτ αν ειναι να το βγαλεις με. Ηρεμιστικά δν εχει νοημα πρωτα να ηρεμησεις εχει σημασία

  12. #12
    Μπορεί,αλλά τα πράγματα δεν είναι ρόδινα να πεις ότι κάνω Ο,τι θέλω χωρίς συνέπειες

  13. #13
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Για αρχη ηρεμησε κ να χασεις ενα εξαμηνο./ετος δε τρεχει τπτ αν ειναι να το βγαλεις με. Ηρεμιστικά δν εχει νοημα πρωτα να ηρεμησεις εχει σημασία
    Δεν μπορώ να ηρεμήσω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Προφανως αφου εισαι σε κατασταση πανικου μαλλον για μερες,, πωςΓεμιζεις τη μερα σ η ολη μερα σκεφτεσαι τη σχολη

  15. #15
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Προφανως αφου εισαι σε κατασταση πανικου μαλλον για μερες,, πωςΓεμιζεις τη μερα σ η ολη μερα σκεφτεσαι τη σχολη

    Δεν ξέρω τι μου φταίει. Σκεφτομαι συνέχεια τα ίδια πράγματα.. Δεν μπορώ να ξεφύγω από το ίδιο μου το μυαλό.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σας παρακαλώ
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 12-02-2016, 11:35
  2. δειτε το παρακαλω
    By Toxikos1994 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 14-01-2016, 15:27
  3. Παρακαλω
    By xrhstos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 24-01-2013, 07:26
  4. σας παρακαλω!!
    By frozen_heart in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-2012, 17:32
  5. σας παρακαλω βοηθηστε!
    By death19 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-03-2012, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •