Sos - Page 24
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 24 of 32 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast
Results 346 to 360 of 469

Thread: Sos

  1. #346
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Δεν ξέρω αν θα βρεθούμε απλα του είπα ότι κάποια στιγμή πρέπει να μιλήσουμε σοβαρά είτε απ το τηλ είτε από κοντά
    Θεωρείς ότι αν πας τώρα (εννοω αυτές τις μέρες) θα μπορέσεις να το τελειώσεις?

  2. #347
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Αύριο μεθαύριο όχι. Θα μιλήσω και με την ψυχολόγο μου, θα μαζσψω δυνάμεις και ίσως σε κανένα δεκαήμερο

  3. #348
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εχω γραψει συγκεκριμενα πραγματα πανω στο θεμα. Συγνωμη αν δε σου αρεσαν. Τι σχεση εχει αυτο με το αν με εβλεπε ερωτικα η κοπελα; Την ειχες ξαναγραψει αυτη την ακυρη αποψη - αποδειξη του οτι πρεπει να προσεχουμε πολυ ποιους ακουμε και ποιοι μας επηρεαζουν στο ιντερνετ γιατι μπορει να μας οδηγουν στην καταστροφη.

    Οι στερεοτυπικες απαντησεις που δινετε οι γυναικες του φορουμ δε νομιζω οτι ωφελουν τη νηματοθετρια. Ακουγεστε σαν echo chamber προσπαθειτε να κανετε η μια την αλλη να νιωσει ειχαριστα με ηχους διχωςς νοημα, σαν πουλια που κρωζουν το πρωι το ενα στο αλλο.

    Αν η dm99819 δε θελει να μπλεκει με τετοιους τύπους κατι θα πρεπει να αλλαξει στην προσεγγιση της. Δεν ακουγεται ευχαριστα αυτο που λεω, εχετε δικιο.
    Φυσικά και έχει σχέση, διότι τον πρώτο καιρό έγραφες ότι μιλούσατε σαν φίλοι, μετά λες ότι χάρηκες που πηγατε για περπάτημα και παγωτό αλλά μάλλον φάνηκες δειλός που δεν έκανες κίνηση, μετά δεν σου μιλούσε όπως το περίμενες και απομακρυνθήκατε και μετά άρχισες να γράφεις ότι το πρόβλημα ήταν που δεν έκανες κίνηση κι αυτή απομακρύνθηκε ενώ αν έκανες θα το εκτιμούσε και κάτι θα γινόταν και μετά έφτασες στο συμπέρασμα ότι όλες θέλουν κίνηση στο πρώτο ραντεβού αλλα για κάποιο λόγο ταυτόχρονα κανένας δεν τις παίρνει στα σοβαρά. Κι όλα αυτά κάθε φορά και προοδευτικά με μεγαλύτερες σάλτσες και άκυρα συμπεράσματα στο μυαλό σου που βδομάδα τη βδομάδα και απο θέμα σε θέμα τα γενικεύεις και λες τα δικά σου. Στο έχω ξαναγράψει, παλιότερα είχες μία αρνητικότητα, αλλά ήσουν δεκτικός στην συζήτηση και δεν ήσουν δογματικός και κάθετος.

    Ποιες είναι οι στερεοτυπικές απόψεις που λέμε εμείς και γιατί δεν είναι στερεοτυπικές οι δικές σου; Τι ακριβώς λες στην κοπέλα στην συγκεκριμενη περίπτωση με τον συγκεκριμένο άντρα;

  4. #349
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Αύριο μεθαύριο όχι. Θα μιλήσω και με την ψυχολόγο μου, θα μαζσψω δυνάμεις και ίσως σε κανένα δεκαήμερο
    Θα σου είναι εύκολο από κοντά; Δεν φοβάσαι ότι θα σε "καταφέρει";

  5. #350
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καθένας μπορεί να γράψει την οπτική του αρκεί να τη διατυπώνει ευγενικά και όχι προσβλητικά.


    Και καθένας έχει δικαίωμα να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει για αυτήν την άποψη. .
    Ε, ποιος είπε το αντίθετο;

  6. #351
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Αν δω ότι όσο περνάνε οι μέρες δεν μπορώ, θα το κάνω απ το τηλέφωνο. Αν αισθανθώ δυνατή θα γίνει από κοντά. Θα μετρήσω τις δυνάμεις μου

  7. #352
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Αν δω ότι όσο περνάνε οι μέρες δεν μπορώ, θα το κάνω απ το τηλέφωνο. Αν αισθανθώ δυνατή θα γίνει από κοντά. Θα μετρήσω τις δυνάμεις μου
    Κλήση εννοείς; Γενικά τι σκέφτεσαι πλέον για αυτόν τον άνθρωπο;

  8. #353
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Κι εμένα αυτό με τις πιπες μου φάνηκε και άσχετο και προσβλητικό...
    Δε χρησιμοποιησα την λεξη πιπες.

  9. #354
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Τον θέλω ακόμα και σεξουαλικα και συναισθηματικά αλλά είμαι σε μια φάση που πρυτανευει η λογική και θεωρώ ότι μπορώ να τα καταφέρω

  10. #355
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δε χρησιμοποιησα την λεξη πιπες.
    Ε το είπες στοματικό όμως


    Άστο δεν σε παίρνει προχωρά παρακάτω δεν το σωζεις

  11. #356
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Τον θέλω ακόμα και σεξουαλικα και συναισθηματικά αλλά είμαι σε μια φάση που πρυτανευει η λογική και θεωρώ ότι μπορώ να τα καταφέρω
    Ίσως ένα απλο μήνυμα θα ήταν κι πιο εύκολο;

  12. #357
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Το νόημα έχει σημασία όχι η λεξη

  13. #358
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Τον θέλω ακόμα και σεξουαλικα και συναισθηματικά αλλά είμαι σε μια φάση που πρυτανευει η λογική και θεωρώ ότι μπορώ να τα καταφέρω
    Εγώ νομίζω ότι κακώς δίνουμε τόση έκταση στο θέμα. Είναι δικαίωμα σου να το συζητάς βέβαια ...όσο θέλεις αν αυτό σε διευκολύνει. Αλλα ξέρεις πόσα τέτοια γίνονται καθημερινά;;;;;; δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Για μένα αυτό που του αξίζει είναι ghosting χωρις καμία εξήγηση.

    Έδω γίνονται ghosting ακόμα και σε σχέσεις χρονών χωρίς καμία εξήγηση. Δεν το επικροτώ αλλα το λέω......

    Και για 4-5 πηδήματα με έναν που είχε σχέση και είχε και τις ξεπετες του θα κάτσεις να αφιερώσεις χρόνο από τη ζωή και από την ηρεμία σου για να του πεις να το ληξετε.

    Σε παρακαλώ.......

    Βέβαια ότι θες εσύ ξέρεις αλλά συνεχίζεις να του δίνεις αξία και δεν χρειάζεται

  14. #359
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    176
    Εντάξει δεν ήταν 4_5 και μιλάμε για κάτι που διήρκεσε δύο χρόνια. Ghosting είναι απλά να εξαφανιστώ;

  15. #360
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,715
    Quote Originally Posted by Dem999 View Post
    Αύριο μεθαύριο όχι. Θα μιλήσω και με την ψυχολόγο μου, θα μαζσψω δυνάμεις και ίσως σε κανένα δεκαήμερο
    η ψυχολογος σου δηλαδη, σε συμβουλευσε να του μιλησεις απο κοντα;
    τι σε ωθει να του μιλησεις καν; εχετε σχεση; οχι.
    μηπως κατα βαθος , η ελπιδα οτι θα ταρακουνηθει και μπορει κατι να αλλαξει;
    να σου προτεινει να ειστε μαζι για παραδειγμα;

    δεν σε υποτιμησε αρκετα, λεγοντας σου οτι αλλη εχει στο πλευρο του, θα ζησουν μαζι, αλλα θελει να σε βλεπει οταν εχει χρονο;
    δεν σε θυμωνει αυτο; νομιζεις οτι του οφειλεις εξηγησεις;
    εγω νομιζω οτι αυτο που του αξιζει ειναι ειναι να αδιαφορησεις γι αυτον χωρις να του δωσεις καμια εξηγηση.
    ειναι το μονο που θα τον ταραξει.
    ΟΧΙ για να αλλαξει γνωμη και να χωρισει, αλλα για να καταλαβει οτι δεν εισαι το πειθηνιο παιχνιδακι του που το κοροιδεψε με ψυχοπαπαριες (του κ@λου) , και θα ειναι παντα στην θεση του να επισκεπτεται και να του κανει τα χατηρια.
    εξεπληξε τον και αστον να ψαχνεται.

Page 24 of 32 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •