σπιτι... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: σπιτι...

  1. #46
    Για μένα ο μόνος τρόπος υγιούς αντίδρασης απέναντι στον φόβο είναι η επιμονή κ η υπομονή
    Όλοι μας έχουμε τρομοκρατηθεί απέναντι σε νέες δουλειές, θα δεις ότι όταν επιμεινεις θα τα καταφέρεις!
    Από τη στιγμή που σου είναι δύσκολες οι γεωργικές εργασίες άφησε τες κ κοίτα θέσεις υπαλλήλου, ότι κ να γίνει αύριο, αν ψάχνεις συνεχώς κ επιμένεις θα δεις ότι θα βρεις!

  2. #47
    hlias1988
    Guest
    ειναι κακο πιστευεις να βγαινω για καφε μονος μου?

  3. #48
    Φυσικά κ δεν το θεωρώ κακό, από το να κάθεσαι σπίτι, 1000 φορές ψηφίζω καφέ μονος
    Όμως θεωρώ ότι είσαι σε μια όμορφη ηλικία που θα μπορούσες να προσπαθήσεις να κάνεις κ φιλίες η έστω γνωριμίες κ να βγαίνεις κ με παρεα, να δεις πόσο καλό θα σου κάνει η αλληλεπίδραση με τους άλλους!
    Επισης καταλαβαίνω πως ταυτόχρονα με όσα σε απασχολούν στο ψυχολογικό κομμάτι είναι δύσκολο να βρεις παρέες, για αυτό κ πρότεινα σπουδές/ δουλειά, ώστε να ωφεληθείς κ στον τομέα των σχεσεων

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Το καλύτερο σενάριο για εμένα είναι να βγαίνεις με την κοπέλα σου, τι ωραίο πράγμα να βλέπεις ζευγαρακια να πίνουν το καφέ μαζί και τι δύσκολο όταν αυτά είναι 18 χρόνων και εσύ 34....

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Το καλύτερο σενάριο για εμένα είναι να βγαίνεις με την κοπέλα σου, τι ωραίο πράγμα να βλέπεις ζευγαρακια να πίνουν το καφέ μαζί και τι δύσκολο όταν αυτά είναι 18 χρόνων και εσύ 34....
    Και μόνος!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Και μόνος!
    Αντρέα τι καμνεις για να γνωρίσεις κάποια κοπέλα; Είσαι Κυπραίος ενε;

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αντρέα τι καμνεις για να γνωρίσεις κάποια κοπέλα; Είσαι Κυπραίος ενε;
    Όχι Κυπραίος δεν είμαι, δεν κάνω τίποτα για να γνωρίσω κοπέλα είμαι ντροπαλός!!!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Όχι Κυπραίος δεν είμαι, δεν κάνω τίποτα για να γνωρίσω κοπέλα είμαι ντροπαλός!!!
    Φοβάσαι την απόρριψη; Πότε ήταν η τελευταία φορά που σαρεσε μια κοπέλα; Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι αν κάνεις κίνηση μπορεί να έχεις το αποτέλεσμα που θες; Αν δεν κάνεις λογικό να δεν είναι να μην έχεις και σχέση;
    Θες να ανοίξεις νέο θέμα (να μην χαλάμε το θέμα) και να γράψεις τις σκέψεις σου πάνω σε αυτό το κομμάτι; ίσως να ακούσεις κάτι που σε ενδιαφέρει.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Φοβάσαι την απόρριψη; Πότε ήταν η τελευταία φορά που σαρεσε μια κοπέλα; Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι αν κάνεις κίνηση μπορεί να έχεις το αποτέλεσμα που θες; Αν δεν κάνεις λογικό να δεν είναι να μην έχεις και σχέση;
    Θες να ανοίξεις νέο θέμα (να μην χαλάμε το θέμα) και να γράψεις τις σκέψεις σου πάνω σε αυτό το κομμάτι; ίσως να ακούσεις κάτι που σε ενδιαφέρει.
    Ξέρω τι θα ακούσω, φίλε μου να χω θάρρος, αυτοπεποίθηση, να βρω παρέες να κάνω κίνηση τα φυσιολογικά και τα σωστά. Τώρα για εμένα εγώ δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στην ζωή μου κοπέλες μου άρεσαν μια στο γυμνάσιο και μια στο λύκειο αλλά για λίγο διάστημα μετά μου περνούσε. Αλλά άλλο όταν είσαι 14 και 18 χρόνων και άλλο στα 34 που είμαι τώρα, γεροντοπαλικαρο θα μείνω αν και νέος ακόμα, αλλά δεν καταλαβαίνεις πως περνάν τα χρόνια!!

  10. #55
    hlias1988
    Guest
    καλα και αυτοι οι κωλοσυγγενεις δεν βοηθανε καθολου να βρω μια δουλεια. οκ εχω φταιξιμο γιατι ειχα παει σε μια δουλεια και τους εκθεσα και δεν πηγα. αλλα αυτην την στιγμη πνιγομαι θελω να σωθω απο κατι. πρεπει να βρω δουλεια αλλιως με βλεπω για ψυχιατρειο.........

  11. #56
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Φυσικά κ δεν το θεωρώ κακό, από το να κάθεσαι σπίτι, 1000 φορές ψηφίζω καφέ μονος
    Όμως θεωρώ ότι είσαι σε μια όμορφη ηλικία που θα μπορούσες να προσπαθήσεις να κάνεις κ φιλίες η έστω γνωριμίες κ να βγαίνεις κ με παρεα, να δεις πόσο καλό θα σου κάνει η αλληλεπίδραση με τους άλλους!
    Επισης καταλαβαίνω πως ταυτόχρονα με όσα σε απασχολούν στο ψυχολογικό κομμάτι είναι δύσκολο να βρεις παρέες, για αυτό κ πρότεινα σπουδές/ δουλειά, ώστε να ωφεληθείς κ στον τομέα των σχεσεων
    οκ φιλιες αυτην την στιγμη ολοι τους εχουν οικογενεια. οποτε ας κοιταξουμε την δουλεια. μακαρι να βρω ρε συ θελω. για αυτο μου παιρνουν κακες σκεψεις απο το μυαλο γιατι δεν κανω τιποτα................

  12. #57
    hlias1988
    Guest
    αναβω το ενα τσιγαρο πισω απο το αλλο που θα παει........
    μην το λετε ψυχολογικο.. δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι ψυχολογικο.. ειναι θεμα οτι δεν κανω τιποτα...........

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οκ φιλιες αυτην την στιγμη ολοι τους εχουν οικογενεια. οποτε ας κοιταξουμε την δουλεια. μακαρι να βρω ρε συ θελω. για αυτο μου παιρνουν κακες σκεψεις απο το μυαλο γιατι δεν κανω τιποτα................
    Δεν μπορείς να πας να γραφτείς σε κάποια δραστηριότητα να βρεις φίλους να κάνεις παρέες η να πάρεις το καφέ στο χέρι και να πας στην φύση να ηρεμήσει λίγο το μυαλό σου!!

  14. #59
    hlias1988
    Guest
    ξερεις εχω μπριζοθει αυτες τις μερες..... οτι κατι πρεπει να κανω ΤΩΡΑ. ειτε δουλεια ειτε φιλους ειτε το οτιδηποτε. θελω να γινει κατι τωρα...

  15. #60
    Εμένα μου αρέσει αυτό το μπριζωμα, κοίτα να το κρατήσεις!
    Μια χαρά παιδί είσαι, λογικό είναι να σε έχει πάρει από κάτω όταν δεν έχεις ανοιχτεί στον έξω κόσμο κ ολο σκέφτεσαι
    Μόλις αρχίζεις τις πράξεις θα δεις διαφορά
    Ακόμη κ να μην πάει καλά στην πρώτη δουλειά η στην πρώτη σχέση η σε οτιδήποτε , εσύ θα το παλεύεις μέχρι να πάει!

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. 2 λογαριασμοι σε 1 σπιτι?
    By boo in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 7
    Last Post: 25-07-2019, 18:22
  2. Δουλεια στο σπιτι ;
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-2012, 21:28
  3. ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
    By buterfly.love in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 06-05-2011, 12:03
  4. σπιτι & βουλιμια
    By koralaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 08-10-2010, 16:31
  5. Όλα ξεκινάνε από το σπίτι...
    By Asterix in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-07-2010, 03:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •